|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Likovna ustvarjalnost otrok(4.leta)
22.2.2008 13:02:08   
Mala_princeska
Živjo,

mamice, ki imate 4.letnike (no aprila bomo upihnili 4.svečke),

zanima me kako so vaši malčki kaj likovno ustvarjalni???
Jaz opažam da je naša bučka full brihta in da zelo lepo riše (no vsaj za moje pojme, nisem ne vem ravno kak psiholog),

za vsako črto in vse kar nariše najde razlago, trenutno najraje riše rožice in polžke, pa tudi s črkami se je začela ukvarjat (v vrtcu jih učijo prve črke imen tako da jih prepoznajo na svojem lončku za pitje in zapomnila si je črke, zaenkrat že piše iz desne proti levi, seveda pa ne prepozna kaj napiše, logično saj je še premajhna).

A spodbujate ustvarjalnost otrok?


_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Likovna ustvarjalnost otrok(4.leta)
22.2.2008 13:03:31   
Anonimen
Ko je bil moj starejši sin star 4 leta, je bila njegova ustvarjalnost omejena na naše stene in tega nisem niti pod razno vzpodbujala. user posted image

(odgovor članu Mala_princeska)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Likovna ustvarjalnost otrok(4.leta)
22.2.2008 13:56:32   
lelaval
Ja - vedno sem vzpodbujala takšno ustvarjanje in pri šolarjih se sedaj še kako pozna. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Likovna ustvarjalnost otrok(4.leta)
22.2.2008 14:14:56   
ZARA
Je ni treba nič vzpodbujat, ker je čist v teh variantah zdaj trenutno. Riše z vodenkami, prstne barve, lepi, reže s škarjami (dostikrat jo zanese na obleko). Ravno danes delata z atijem stanovanje. Iz Neckermann - ovega kataloga najprej vse izrežeta TV, omare, kuhinjo, stole,... in potem nalimata na papir, tisti debel. In take finte... Črk še ne pozna.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 22.2.2008 14:15:44 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Likovna ustvarjalnost otrok(4.leta)
22.2.2008 14:19:56   
Mala_princeska
Zara tvoja buča je pa še bolj ustvarjalna kot moja user posted image user posted image user posted image .
In user posted image  za atija da se spomni narediti stanovanje user posted image .

Pa nisem rekla da mora pri teh letih poznati črke, da ne bo prišlo do nesporazuma, so jih pač v vrtcu navadili na svoj lonček s svojo inicialko in potem si je zapomnila še druge.

_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Likovna ustvarjalnost otrok(4.leta)
22.2.2008 14:20:31   
Mala_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Ja - vedno sem vzpodbujala takšno ustvarjanje in pri šolarjih se sedaj še kako pozna. user posted image


A res? No fajn to slišat. user posted image

_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Likovna ustvarjalnost otrok(4.leta)
22.2.2008 15:40:17   
Suzy.
Risanja prav nekaj ne vzpodbujam dosti. Je pa res, da sama kar rada riše, sploh rožice, metuljčke in podobno. Je pa začela risat (kaj razločnega mislim, za kar smo dejansko vidli, da je tisto, kar je rekla) res pred kratkim ampak je pa takoj znala vsaj 5 stvari narisat. Ne vem, a se ji prej ni dalo?!

Vzpodbujam pa pisanje in učenje črk. Zna se podpisat, pa mene in dedija in babico. Pozna približno polovico črk, nekje 10 jih zna napisat, abecedo zna sicer na pamet. Ampak kot rečeno, približno polovice črk posamezno ne pozna (le pove jih po vrsti).

Se ji pa zelo fajn zdi, da pozna črke in vedno kadar kam gremo sprašuje katere so ali pa sama pove. Če ne bi bila sama zainteresirana, pa ji ne bi težila s tem.

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Likovna ustvarjalnost otrok(4.leta)
22.2.2008 18:43:04   
lex
za likovno področje je zelo dobro knjigo napisal Tomaž Vrlič (Tomaž Zupančič, vmes je priimek spremenil). Tam boš našla marsikaj kar otrok zna ustvarjat in kaj naj bi ustvarjal pri teh letih.

Pri 4 letih se začnejo tudi stereotipni znaki za raznorazne predmete: sonce, rože,... in ponavljanje za drugimi. Na srce vam polagam, da jim ne rišete kako se kaj nariše ampak jim pomagajte da bodo sami narislai (primer: mami nariši muco. Oh ne saj jo znaš. ne pa je ne znam. Daj ti bom pomagala: kaj ima muca - trup, glavo, 4 tačke, rep in ola otrok zna narisati svojo muco.) Zakaj, ker potem otrok najprej sam PRERIŠE in šele potem gre risat sam.
Na faxu sva imeli likovni nastop debele in tanke črte: risali so s tušem in čopiči ter zobotrebci. Midve sva samo potegnili črto s čopičem in zobotrebcem, tako so bili prisiljeni risat po svoje. ko smo pa gledali nastop drugih dveh, ki sta najprej narisali predmetin potem otrcke, so ga najprej prerisali nato so šli risat tisto kar jim je velevala naloga. dober je tudi kurikulum, kjer imate ideje kaj lahko delate z otrokom (je delovni načrt vrtecv, mkot imajo učitelji svojega) ampak za kakšno idejo je vedno dobrodošel http://www.mss.gov.si/fileadmin/mss.gov.si/pageuploads/podrocje/vrtci/pdf/vrtci_kur.pdf

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Suzy.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Likovna ustvarjalnost otrok(4.leta)
22.2.2008 20:29:16   
Lianna
Včasih je fajn spodbujati ustvarjalnost. Hišo delat mi je full dobra ideja. Sem pa nazadnje z eno 4 letnico naredila obleko za princersko. Sve izrezale roza vrečo (za glavo, roke), potem pa na papir narisale rožice, srčke...itd, pobarvale in nalepile na vrečo. Naredile sve še krono za na glavo pa je bila prava mala princeska.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Likovna ustvarjalnost otrok(4.leta)
25.2.2008 9:49:17   
Mala_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: lex

za likovno področje je zelo dobro knjigo napisal Tomaž Vrlič (Tomaž Zupančič, vmes je priimek spremenil). Tam boš našla marsikaj kar otrok zna ustvarjat in kaj naj bi ustvarjal pri teh letih.



Bom poiskala to knjigo, hvala user posted image .

_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Likovna ustvarjalnost otrok(4.leta)
3.3.2008 15:40:20   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Suzy.
Vzpodbujam pa pisanje in učenje črk. Zna se podpisat, pa mene in dedija in babico. Pozna približno polovico črk, nekje 10 jih zna napisat, abecedo zna sicer na pamet. Ampak kot rečeno, približno polovice črk posamezno ne pozna (le pove jih po vrsti).

Mater, Zaro pa boli za črke, nič ji ni do njih. Pa saj še 4 ni stara, ane?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Suzy.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Likovna ustvarjalnost otrok(4.leta)
10.3.2008 8:49:30   
viv_
No, naša je bila decembra stara 4.

Zdaj, zadnje čase je začela kar lepo risat - se pozna, da je zelo dobila občutek za pisalo in vodenje roke. Ogromno pa prebarva - barvanke so trenutno zakon. Barva zelo lepo, skorej ne gre čez črto. Rada tudi reže, to ji gre tudi dobro.

Je pa totalno nora na črke in številke. Črke pozna vse, vse zna tudi napisat. Ne zna pa še povezat črk v besedo. Pride vprašat, kako se napiše recimo "hiša" in potem ji govorim črko po črko, ona pa piše. Številke pozna vse, bere tudi dvomestne, šteje brez problema do "ziljon", ker je pogruntala sistem... Pisat pa številk ne zna. Je pa nismo kaj dosti vzpodbujali, je povsem sama pokazala zanimanje za to, mi smo pa sledili njenim željam, predvsem njenim vprašanjem.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?