|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   injekcija za razvoj pljučk
18.2.2008 14:51:18   
maja24-2

Pozdravljene
Našemu fantičku se mudi smo v 32 t in moram iti v sredo v porodnišnico po injekcije za tazvoj plučk, ker mi že močno otrdela buši, in imam nekakšen prekoč občutek v trebuščku, sicer ne vem ali je to nornalno se mi pa zdi da v pro nisem imela tega občutka.
Vas smem vprešat kako je bilo to pri vas in ali so injekcije pomagale
pozdravček
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: injekcija za razvoj pljučk
18.2.2008 15:01:01   
Irena88
Jaz sem dobila 2 injekciji za razvoj pljučk, rodila sem v 33 t in s pljučki je bilo vse OK.

(odgovor članu maja24-2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: injekcija za razvoj pljučk
18.2.2008 16:00:44   
Anya22
Jaz sem jih dobila v 29. tednu, ker je tudi melni grozil prezgodnji porod, ker sem imela razmehčan vrat oz. sem bila odprta za en prst . Sem jih pa dobila 3 kom injekcij, reakcija je pa taka, da te malo zapeče od spodaj navzgor, dobiš jih pa v žilo! Rodila sem pa v 38. tednu nosečnosti, tako, da sem donosila dobro.user posted image

_____________________________

Moj pikec je prišel na svet 14.06.2007 po imenu Žan.

Moja pikica je prišla na svet 28.09.2009 po imenu Nika

28.09.2009 3320g, 51 cm
20.10.2009 4005g, 52 cm
24.11.2009 4900G, 54 CM

(odgovor članu Irena88)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: injekcija za razvoj pljučk
18.2.2008 17:22:16   
Janya
IZVIRNO SPOROČILO: Irena88

Jaz sem dobila 2 injekciji za razvoj pljučk, rodila sem v 33 t in s pljučki je bilo vse OK.


Ja pri meni tudi vse ok pri vseh treh. Res niso rabile nobene pomoči pri dihanju, rojene isto 33 teden

(odgovor članu Irena88)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: injekcija za razvoj pljučk
18.2.2008 17:38:18   
* Mateja *
Jaz sem rodila v 29 tednu in sem pred porodmo dobila sai,0
e3 mo eno injekcijo, ki pa ni nič pomagala. Doniti je treba tri v določenem časovnem zaporednju, da se otrokova pljučka na hitro razvijejo in da so pripravljena na prihod na svet. verjetno se pri tebi kaj pripravlja in ne bodo tvegali, zato boš to dobila. je že prav, raje da jih dobiš in da donosiš, kot da prej rodiš in daš skozi kalvarijo ki smo jo dale mamice nedonošenčkov. Ti kar brez panike.

Ni pa rečeno da te injekcije primejo, tako so meni rekli ne intenzivni kjer je bil Nejc.























(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: injekcija za razvoj pljučk
18.2.2008 17:52:10   
anajmad
Da pride do efekta,naj bi dobila mama najmanj 12 ur pred porodom. Meni 2x ni uspelo. Pri mojemuuser posted image Vidu sploh ne,ker sem bila že odprta 8 cm(in v 24T.),pri Uli so mi pa dali preden so me strpali v rešilca,ampak sem že čez slabo uro rodila v 26 T. Naša punči je bila dobra dva meseca in pol na kisiku. Imela je kar velike težave z dihanjem,ker ni imela(saj niti ni mogla)dovolj razvitih pljučk.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: injekcija za razvoj pljučk
18.2.2008 18:04:54   
Irena88
Sem jih pa dobila 3 kom injekcij, reakcija je pa taka, da te malo zapeče od spodaj navzgor, dobiš jih pa v žilo!
IZVIRNO SPOROČILO: Anya22



Jaz sem jih kar v tazadno dobila pa ni nič peklouser posted image

(odgovor članu Anya22)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: injekcija za razvoj pljučk
18.2.2008 19:14:25   
emaa
Pri 26 tednih dve injekciji v razmaku 24 ur v rit. Na srečo sem pol rodila 10 tednov kasneje. 

(odgovor članu Irena88)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
18.2.2008 21:53:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu emaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: injekcija za razvoj pljučk
18.2.2008 22:24:56   
Noseckica
Injekciji mislim, da sem dobila v 29. tednu, v razmaku 24 ur, v mojo prečastito. user posted image   Pa zapeklo je tudi, ja. user posted image  
Rodila sem v 32. tednu, če sta pa pomagali, pa user posted image  
Se mi zdi, da ne najbolj, glede na to, da je potrebovala pomoč respiratorja (22 dni).

Hvala bogu se je vse srečno končalo in je zdrava in vesela punčka, brez težav. user posted image
 
Dojenček, ki se skrivaš v trebuščku Maje24-2, ti pa še kar počakaj, ne rabi se ti nikamor mudit. user posted image

< Sporočilo je popravil Noseckica -- 18.2.2008 22:26:03 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: injekcija za razvoj pljučk
18.2.2008 22:52:01   
matic01
zdravo

Najinemu Maticu se je tudi zelo mudilo. Sem dobila inekcije 2x za njegova pljuča. Kljub temu, da se je zelo prezgodaj spustil dol (6 mesecev) sem potem rodila čez rok in to ne naravno. Smo ga morali "zbezati" ven. Vse je OK.user posted image Ti se lepo umiri in misli lepe misli, slabe oženi! Počivaj!!!!!!!user posted image

Srečno Tatjana

(odgovor članu maja24-2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: injekcija za razvoj pljučk
19.2.2008 8:20:38   
Afnica
Jaz sem bila v porodnišnico sprejeta v 29.tednu zaradi hude preeklampsije. Še isti večer sem dobila prvo injekcijo za razvoj pljučk in nato še 2 v razmaku 8ur. Rodila 10dni kasneje, fantka 1750g in punčko1140g. Oba sta zadihala sama. Po 30ih urah se je pričela dihalna stiska. Na respiraturju sta bila-ona 2 dni, on 3 dni. Jaz mislim, da je učinek injekcije bil +.
 
Veliko sreče!

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu maja24-2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: injekcija za razvoj pljučk
19.2.2008 9:27:07   
melani99
rodila sem v 28. tednu, 14 dni prej sem dobila 2 injekciji , ki sta bili kar vroče žgoči za mojo tazadnjouser posted image . user posted image  je od vsega začetka dihala samostojno. mislim, da so k temu tudi pripomogle injekcije

_____________________________

Pošlji MALIBORCI (brez presledka!) na 1919 in podari 1 € Društvu za prezgodaj rojene otroke Maribor.
Velja za Si.mobil-ove uporabnike.

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: injekcija za razvoj pljučk
19.2.2008 9:30:03   
viv_
Jaz sem tudi v 2. nosečnosti dobila 3x te injekcije, v tazadno... mal je zapeklo, ni bilo pa sile... Ampak sem potem (na srečo) dočakala celo 39 t in 4/7 user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu melani99)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: injekcija za razvoj pljučk
29.3.2008 15:29:06   
zolika
Lep pozdrav!


Tudi jaz sem dobila 2x tole inekcijo v razmaku 24h - rodila sem v 33 tednu in naš fant je takoj zadihal sam in vse je bilo OK! Tako,da mislim, da tele inekcije imajo učinek!

lp

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: injekcija za razvoj pljučk
29.3.2008 21:41:59   
ALEKSA13
Tudi jaz sem dobila te injekcije, rodila sem v 32 tednu in je normalno dihal sam ves čas. 

(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?