|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kredit v CHF
17.6.2008 15:12:16   
pokica_
Živjo,

se opravičujem za tako vprašanje, vendar bom vseeno vprašala. Na banki so mi rekli, da če vzamem kredit vezan na CHF, mi ga izplačajo na račun tudi v CHF.
Kako pa je s tem, če hočem, da vzamem kredit v CHF, nakazilo na TR bi pa želela v EUR? A je kaka dodatna obrestna mera? Ali moram pol še sama menjat na okencu iz CHF v EUR?

lp

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kredit v CHF
17.6.2008 18:32:46   
Anonimen
Kako pa je s tem, če hočem, da vzamem kredit v CHF, nakazilo na TR bi pa želela v EUR? A je kaka dodatna obrestna mera? Ali moram pol še sama menjat na okencu iz CHF v EUR?


Verjetno ti lahko zamenja banka, samo za provizijo prej vprasaj user posted image , ker zna biti kar visoka. Drobni tisk, na katerega ponavadi nisi pozoren, ker te premamijo z nizkim obrokom v CHF. Lahko da ni tako, zna pa biti, da ne bos presenecena.

(odgovor članu pokica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kredit v CHF
17.6.2008 19:39:45   
miha_b
živjo

mislim da mora obstajati možnost da ti kredit izplačajo v eur
vendar potem nosiš riziko tečaja med chf in eur, pri plačilu
obresti in glavnice

dvomim  da je kakšna dodatna obrestna mera; strošek ti
dejansko predstavlja lahko le nakupni in prodajni tečaj chf
(vsekakor se prej pozanimaj)

lp

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kredit v CHF
17.6.2008 19:59:58   
kajajaka
raje vzemi € kredit...

pri CHF ti bodo nakazali znesek po nakupnem tečaju (je višji) potem boš pa rabila € in ti jih bodo menjali po prodajnem tečaju... in boš že tu precej na izgubi, če gre za višji znesek kredita.

(odgovor članu miha_b)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kredit v CHF
17.6.2008 21:18:10   
pokica_
Kredit rabim za avto in sicer sem mislila vzet 10.000 CHF, ker sem si delala izračune preko NLB banke in mi pride med EUR in CHF na eno anuiteto cca. 5-10 € razlike, zato sem mislila, da bi vzela pol raje v CHF, ker je to v 4 letih kar nekaj. Pa magari bi s to razliko pokrila vsaj str. odobr.+zavarovanja kreditauser posted image

Nevem, še vedno sem v dilemi...še mogoče kak predloguser posted image

Do četrtka se moram odločituser posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kredit v CHF
17.6.2008 21:18:37   
Anonimen
Vzemi nominalca.

(odgovor članu pokica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kredit v CHF
17.6.2008 21:34:35   
miha_b
lahko pa vzameš pol variabilnega in pol fisnega v eur, tisto
malo razlike do chf pa imej za mirno spanje v
primeru spremembe tečaja

pa probi se zdilat da imaš stroške za en in ne
dva kredita

lp

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kredit v CHF
18.6.2008 10:20:05   
Ursa vzajemci.com
Samo nekaj v razmislek: Kredit za 4 leta v CHF... Živimo v državi, kjer je plačujemo in dobivamo plačo v evrih. Ker ne vemo, kako se bo gibal tečaj EUR/CHF v naslednjih štirih letih, je jemanje tega kredita precej tvegano. Je pa res, da je ta trenutno ugodnejši od kredita v evrih.  Čez 4 leta pa...? Morda bo še vedno ugodnejši, morda ne. Prisotno je valutno tveganje, pri kreditu v evrih ga ni.

(odgovor članu miha_b)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kredit v CHF
18.6.2008 14:00:54   
sazi
Čez 4 leta pa...? Morda bo še vedno ugodnejši, morda ne. Prisotno je valutno tveganje, pri kreditu v evrih ga ni.

Se sicer strinajam. Sama pa imam precej velik hipotekarni kredit v CHF. Je pa razlika tako zelo velika (kot če bi ga vzela v EUR), da bi moralabiti kriza in slab tečaj kar nekaj časa, da bi bila v minusu. Pa če pride do tega, lahko še vedno kredit poplačam, zamenjam ali pa najdem kako drugo varianto.
je pa res, da za 5-10 EUR na mesec jaz ne bi šla tvegat (pri meni je razlika skoraj 100 EUR).

(odgovor članu Ursa vzajemci.com)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kredit v CHF
18.6.2008 22:15:05   
zima07
Se sicer strinajam. Sama pa imam precej velik hipotekarni kredit v CHF. Je pa razlika tako zelo velika (kot če bi ga vzela v EUR), da bi moralabiti kriza in slab tečaj kar nekaj časa, da bi bila v minusu. Pa če pride do tega, lahko še vedno kredit poplačam, zamenjam ali pa najdem kako drugo varianto.
je pa res, da za 5-10 EUR na mesec jaz ne bi šla tvegat (pri meni je razlika skoraj 100 EUR).


Jaz tudi.Enako.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?