|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Center za sluh in govor.....
24.4.2008 20:40:19   
Noseckica
konkretno v Mariboru. user posted image

Moja user posted image  je stara 9,5 mesecev (-2) in sva bili danes prvič pri logopedu. user posted image  Že sam prihod do stavbe in do ambulant je bil zelo "obetaven". user posted image  Z vozičkom tako ali tako ne moreš noter, tako, da ga pustiš na nekem "plastik fantastik" hodniku. O velikosti oz. majhnosti čakalnice raje ne bi izgubljala besed, prav tako ne o kašljajočih otrocih in starših v njej. Najbolj me jezi to, da se moramo izpostavljati čakalnicam in zdravstenim domovom, ker smo pač "nedonošenčki 2007" in, ker na Centru za sluh in govor delajo raziskavo. user posted image user posted image user posted image  Katastrofa! Kot, da bi morali tako majhni otročički že znat recitirat pesmice. Še starši v čakalnici so me spraševali, če dojenčke že tudi sem pošiljajo. user posted image  

Morala sem to napisat, ker sem res jezna. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Center za sluh in govor.....
24.4.2008 22:01:29   
Davana
Ja, tudi mi smo bili že v odpustnici iz EINT napoteni pri 6 mesecih (-2,5m) k logopedu na CSG Maribor.
Ko sem pri pediatrinji prosila za napotnico, me je samo začudeno pogledala.
Jaz pa nič hudega sluteč pač grem na pregled - in sem bila nemalo presenečena - namreč moj user posted image je 1,5 ure tam spal, medtem ko smo mi izpolnjevali neskončno dolgo papirologijo (še prvi obisk pri izbrani pedatrinji je bil milina proti temu) in na moje veliko začudenje smo na koncu dobili kar tri termine za naprej.
Predstavljeno nam je bilo, kot da so pri njih vodeni vsi nedonošenčki, da lahko oni pač pravočasno ugotovijo če bo prišlo do kakšne napake.
In seveda nočeš biti slaba mama in se 'igraš' zraven, čeprav sem že na drugem obisku tam ugotovila, da ne vem, kako nam bodo lahko sploh pomagali, saj malemu dojenčku težko rečeš: 'tako, zdaj pa govori!' Moja naloga je torej zapisovat kombinacije glasov, ki jih user posted image čeblja, in hodit tja enkrat na mesec, da te zapiske pokažem...in čakati, če bo sučajno kdaj pri volji, da bo svoje vokalne sposobnosti pokazal tudi tam in predvsem čakati, da bo sedaj 8 mesečni malček dovolj velik, da bo dejansko znal govoriti in se mu bo dalo pomagat, če bo slučajno kaj narobe (torej do cca 3 leta starosti).
Da o stvareh o katerih govoriš ti Nosečkica, niti ne razmišljam.
Če res gre za raziskavo, se mi ne zdi fer, da nismo bili obveščeni o tem.
Jaz bom še malo govorila z našo pedatrinjo in najverjetneje nehala hodit tja.
Če pa bo slučajno kdaj imel težave z govorom, se bomo s tem ukvarjali takrat.









_____________________________

Pošlji MALIBORCI (brez presledka!) na 1919 in podari 1 € Društvu za prezgodaj rojene otroke Maribor.
Velja za Si.mobil-ove uporabnike.

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Center za sluh in govor.....
24.4.2008 22:09:37   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: Davana
Če pa bo slučajno kdaj imel težave z govorom, se bomo s tem ukvarjali takrat.

 
Se strinjam, Davana, ne pa da nas že zdaj "šibajo sem in tja". user posted image

(odgovor članu Davana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Center za sluh in govor.....
25.4.2008 5:55:30   
anajmad
Nas so poslali k logopedu,ko je bila Ula stara kronološko 18 mesecev(koirigirano 14,5 mesecev)user posted image .
Jst sem totalno znorela in sem povedala pediatrinji v RA in kasneje še psihologinji,da je to too much.
Vem pa za primer,ko so eno nedonošenko tudi poslali k logogpedu in rezultat: še tisto kar je znala govoriti,je nehala. Zato,ker se je ustrašila in noče nič sodelovati.
Mislim,kaj si dohtarji grejo in to tako zgodaj. Kot ,da so naši otroci poskusni zajčki.
Jst sem ful alergična,na razne psihologe in dohtarje,ki dajejo otroke v en kalup,kateri morajo biti točno po regulah.
Naša govori bolj malo(skoraj dve leti in pol) .Če bo potrebno,jo bom pa peljala tam po tretjem letu ,nikakor pa prej.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Center za sluh in govor.....
25.4.2008 8:55:19   
Noseckica
Naša pediatrinja je mislila naprej, da se hecam, ko sem jo prosila za napotnico za logopeda. Je rekla, kaj pa bo tako mali otrok tam. Potem sem ji pa povedala, da so nam že v odpustnico iz EINT napisali, da naj gremo čez pol leta. Hvala bogu, se je user posted image  "pogovarjala" z logopedinjo, tako, da je bila zadovoljna z njo.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Center za sluh in govor.....
25.4.2008 10:40:15   
zolika
oj!

Berem vaše dogodivščine in CSG...kaj si ja nor - spolh nisem vedla,da moramo it tudi tja - v odpusnici nam namreč nič ni pisalo...user posted image

Zdaj pa ne vem ali naj vprašam ali počakam, če mi bo kdo kaj reko?


_____________________________

28.2.2008 smo postali družinica

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Center za sluh in govor.....
25.4.2008 11:51:41   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: zolika
oj!

Berem vaše dogodivščine in CSG...kaj si ja nor - spolh nisem vedla,da moramo it tudi tja - v odpusnici nam namreč nič ni pisalo...user posted image

Zdaj pa ne vem ali naj vprašam ali počakam, če mi bo kdo kaj reko?


Jaz (še) ne bi "drezala" na tvojem mestu, pa še v odpustnici vam ni pisalo. user posted image  Baje, da na CSG delajo neko raziskavo in, da smo zato "nedonošenčki 2007" padli noter.......baje!

(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Center za sluh in govor.....
25.4.2008 15:08:02   
zolika
Ok! Potem bom še počakala...res, da še imamo čas - Najin Vid je zdaj star 2 meseca - aja, včeraj bi se "uradno" moral rodit! user posted image

_____________________________

28.2.2008 smo postali družinica

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Center za sluh in govor.....
26.4.2008 10:06:31   
petra2
Vem, da vas prevevajo različna vprašanja in dvomi, ampak naj povem le to, da se govor razvija že veliko prej kot otrok spregovori prvo besedo. In da ni popolnoma vseeno, kaj se dogoja z "govorom" predno otrok zaćne govoriti in uporabljati besede.
lp, petra


(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Center za sluh in govor.....
26.4.2008 12:12:14   
Davana
IZVIRNO SPOROČILO: petra2

...da se govor razvija že veliko prej kot otrok spregovori prvo besedo. In da ni popolnoma vseeno, kaj se dogoja z "govorom" predno otrok zaćne govoriti in uporabljati besede.


se popolnoma strinjam.
mislim pa, da je bil edini dvom izražen tukaj, ali je res potrebno že tako zgodaj obiskovati logopeda, ko pa gredo, kot nedonošenčki, naši otroci že tako skozi nešteto 'sit', kjer bi morebitne napake v razvoju opazili. Menim, da tudi v Centru za otroke z motnjami v razvoju opazujejo t.i. preverbalno fazo in bi ob morebitni opaženi napaki otroka napotili v nadaljno obravnavo. Ne vem pa zakaj je potrebno otroka spremljat kar tako - preventivno.
Stresno je za straše, še bolj pa za otroke. In če se pri donošenih otrocih začnejo obiski pri logopedu med 3. in 5. letom, zakaj pri nedonošenčkih s šestimi meseci???

Moje mnenje pač...


_____________________________

Pošlji MALIBORCI (brez presledka!) na 1919 in podari 1 € Društvu za prezgodaj rojene otroke Maribor.
Velja za Si.mobil-ove uporabnike.

(odgovor članu petra2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Center za sluh in govor.....
26.4.2008 12:42:14   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: Davana
Ne vem pa zakaj je potrebno otroka spremljat kar tako - preventivno.
Stresno je za straše, še bolj pa za otroke. In če se pri donošenih otrocih začnejo obiski pri logopedu med 3. in 5. letom, zakaj pri nedonošenčkih s šestimi meseci???

Moje mnenje pač...


Se takoj podpišem pod to!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Davana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Center za sluh in govor.....
26.4.2008 14:02:32   
nina64
Nosečkica - tudi nedonošenčki 2006 so morali k logopedu user posted image . Mislim, da smo bili že ene trikrat ali štirikrat, naš Tim bo vsak čas star dve leti. Tud našega samo opazuje in naju sprašuje tisto kar jo zanima. Ne vem res ne zakaj je treba že tako zgodaj k logopedu, saj so še premali da bi lahko konkretno sodelovali. Ne rečem pa kasneje ko so stari kakšne tri leta. Lep pozdrav.

_____________________________

Namesto avgusta, je naš sonček Tim pokukal na svet že 7.maja.

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Center za sluh in govor.....
26.4.2008 15:05:34   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: nina64
Nosečkica - tudi nedonošenčki 2006 so morali k logopedu user posted image .


No, hvala bogu, samo, da nismo letnik 2007 edini. user posted image user posted image user posted image  
Šalim se....


IZVIRNO SPOROČILO: nina64
Mislim, da smo bili že ene trikrat ali štirikrat, naš Tim bo vsak čas star dve leti. Tud našega samo opazuje in naju sprašuje tisto kar jo zanima. Ne vem res ne zakaj je treba že tako zgodaj k logopedu, saj so še premali da bi lahko konkretno sodelovali. Ne rečem pa kasneje ko so stari kakšne tri leta. Lep pozdrav.


Pri kateri starosti pa je bil prvič pri logopedu? user posted image  
Tvoj bo kmalu dve leti star... Moja je stara 9,5 mesecev (-2). user posted image  
 
Eh....

(odgovor članu nina64)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Center za sluh in govor.....
26.4.2008 15:28:54   
dinika
Tudi nedonošenčki 2005 morajo hodit k logopedu za raziskavo. In oni bi da mi tam stojimo vsaki mesec, pa se ne dam in si sama izbiram termine na 3-4 mesece. Pa vsakič nam dajo tam neke vaje za vadit z tamalo, ki jih ona pač pol noče delati.
In mi že grejo tudi malo na živce.
lp 

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Center za sluh in govor.....
28.4.2008 9:45:45   
nina64
Noseckica - naš Tim je bil prvič pri logopedu pri 14 mesecih, oz. -3 pri 11mes. Tako da sta vedve bili res zelo hitro. Nič se sekirat kar ti bodo tam rekli, saj čas vedno pokaže svoje. Nam je npr. rekla pred pol leta da zaostaja  v govoru napram ostalim otrokom. Ko sem to povedala moji pediatrinji se je tako user posted image in rekla da ne bo nič komentirala. Danes je naš Tim kar se govora tiče prava regla. Govori skoraj vse, tako da ga prav vsi razumemo kaj hoče povedat. Na zadnjem pregledu pri logopedinji je tudi ona sama rekla da je prav presenečena koliko govori. Tako da je samo potrdila to da čas prinese svoje.

_____________________________

Namesto avgusta, je naš sonček Tim pokukal na svet že 7.maja.

(odgovor članu dinika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?