|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prepis na drugo šolo
13.4.2008 13:40:39   
VITA74
Živijo

prosim za pomoč moji prijateljici.

Zanima me ali šola, na katero želiš prepisati otroka (prvi razred), lahko zavrne vpis otroka? Ali so ga dolžni vzeti, če imaš tehtne razloge? 

Doma bodo v sep. imeli situacijo šolar (prvi razred), malček 4 leta (vrtec) in dojenček 3m. Šola in vrtec za na različnih koncih. Mi bi ji nudili pomoč pri spremstvu njenega šolarja do šole, ki jo obiskuje tudi naš škrat, vendar pa oni ne spadajo pod našo šolo, temveč v drugo, čeprav smo naraze cca 50m (ločuje nas cesta, po kateri teče tudi ločnica v katero šolo spadajo otroci). Prosili so za prepis, vendar pa jih sedaj prepričujejo, da ostanejo na matični šoli.
Zanima me ali lahko po zakonu vztraja pri prepisu oz. ali je nova šola dolžna sprejeti otroka?

Hvala za pomoč in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prepis na drugo šolo
13.4.2008 13:45:59   
vesel
Jaz mislim,da je še to možno. MOj mož bi tudi moral hiditi,ko je bil majhen na svojo matično šolo pa je hodil na drugo,da je bil bližje maminem del.mestu in,da sta poj šla skupi domov.

Pomoje bi lahko!Probajte!!

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu VITA74)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prepis na drugo šolo
13.4.2008 14:22:48   
tajtaja
Naši dve sta hodili v drugo šolo, izven našega šolskega okoliša. Tako smo tudi letos tretjega vpisali v isto šolo. So nas v matični šoli skoraj prosili, naj ga ne prešolamo,ker jim manjka otrok, preprečiti pa nam niso probali, saj sem že na razgovoru-vpisu dala socialni na znanje, da naj niti ne jprobajo, ker nimajo zakonske osnove za to.
V bistvu lahko daš otroka v šolo kamor ti želiš, če ima tista šolo seveda prosta mesta. Moj brat ma sina v vrtcu v Avstriji (ker je bistveno ceneje), pa bo šel verjetno tudi v šolo tja.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prepis na drugo šolo
13.4.2008 17:05:57   
Anuška79
Po zakonu lahko šola lahko 'prepreči' prepis otroka v šolo izven svojega okraja le v primeru, če bi se zaradi prepisa otroka pojavil problem obstoja šole - torej premalo otrok. 

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prepis na drugo šolo
13.4.2008 19:11:45   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Anuška79

Po zakonu lahko šola lahko 'prepreči' prepis otroka v šolo izven svojega okraja le v primeru, če bi se zaradi prepisa otroka pojavil problem obstoja šole - torej premalo otrok. 


ja, res je tako. Če bi se na eni porišil en razred z odhodom otroka, potem šola lahko zavrne prepis, sicer pa ne. Naj kar pokliče na to šolo, kamor želi, da bi otrok hodil, pa naj povpraša socialno delavko ali pedagoginjo.

(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prepis na drugo šolo
13.4.2008 19:50:06   
VITA74
Malce sem se nerodno izrazila. Ona je prepis že naredila in imela pogovor na matični šoli in vpis na "novi" šoli, kamor bi rada da tamali hodi. Sedaj so jo pa klicali iz nove šole (kamor želi pridet) če lahko ostane na svoji matični šoli.
Ker gre za manjši kraj, kjer se vsi med seboj poznajo/mo, se verjetno tudi med šolama uskalujejo user posted image

Verjetno imajo težave z razredi, vendar ne gre za obstoj šole, verjetno samo ali bosta dva ali en razred prvošolčkov; na novi šoli pa ali bosta dva ali trije razredi.

Zanima me ali katera pozna toliko zakon, če jo nova šola lahko zavrne ali lahko ona vtraja.

Hvala za vaše odgovore.
lp

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prepis na drugo šolo
13.4.2008 19:51:24   
Volga
Verjetno imajo težave z razredi, vendar ne gre za obstoj šole, verjetno samo ali bosta dva ali en razred prvošolčkov; na novi šoli pa ali bosta dva ali trije razredi.


Ja no, če je pa tako, bo pa težka. Vsaj jaz tako mislim, da se potem pa ne bo dalo. user posted image

(odgovor članu VITA74)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prepis na drugo šolo
13.4.2008 22:01:22   
darja72
Zakonsko je določeno kam vpišeš otroka v šolo, torej glede na šolski okoliš. Vkolikor pa se t.i. matična šola in šola, kamor želiš vpisati otroka obe strinjata, pa ni problema.
Zaradi manjšega števila otrok v zadnjih letih pa se šole dobesedno borijo za obstoj razredov in če gre številčno zelo na tesno, pač prepisov drugam ne dovolijo. Tudi ministrstvo je z okrožnico poslano minuli teden, na tem področju še zaostrilo zadevo, saj ne financirajo več oddelkov, ki bi dodatno nastajali zaradi prepisovanja.
V praksi je dosedaj to zgledalo takole: normativ za razred je 28 učencev oz. učenk in vkolikor je šola uspela pridobiti učenca iz drugega okoliša, sta avtomatsko nastala dva oddelka. Po novem bo v opisanem primeru šola sama zagotovila financiranje dodatnega oddelka. In verjamem, da bo bo ravnatelj/ica krepko premislil/a kaj se mu bolj splača.
V primeru tvoje prijateljice je pač možna gornja varijanta, lahko pa tudi, da gre za dogovor med šolama.
Upam, da sem ti kaj pomagala z odgovorom.

_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu VITA74)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prepis na drugo šolo
13.4.2008 22:04:16   
darja72
Tajtaja, malo bolj natančno si preberi zakone...

_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prepis na drugo šolo
13.4.2008 22:11:33   
tajtaja
Tajtaja, malo bolj natančno si preberi zakone...
[/quote

Veš kaj, nam se je že v tretje tako obneslo. Pa mislim, da ravno ne kršim zakona, ker bi me v nasprotnem primeru na to kdo opozoril oz. ne bi bil možen prepis. Najstarejšo smo prepisali pred 9 letim, sedaj je že fimnazijka, drugo smo prepisali pred petimi, tretjega pa letos?
Kaj pravi zakon????user posted image
Enako bo tudi, ko bosta šla dvojčka v šolo.



_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu darja72)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prepis na drugo šolo
13.4.2008 22:13:36   
tajtaja
fimnazijka

se opravičujem, moja hčera je Gimnazijkauser posted image



_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prepis na drugo šolo
14.4.2008 0:05:10   
Anuška79
Tajtaja, pri vas očitno ni šlo za vprašanje obstoja razreda, ko se otrok prepiše. So vas samo prosili, ker se pač bojijo, da bi iz te generacije v prihodnjih letih izgubili še kakega in bi takrat nastal problem. Bo kar držalo, kar so napisale predhodnice o otroku, ki vpliva na nastanek novega oddelka oz. zaradi katerega šola oddelek lahko izgubi. Smo imeli ravno lani dolgo odprto vprašanje tretjega oddelka prvošolcev. Odločilna je bila punčka, ki se je k nam vpisala od drugod.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prepis na drugo šolo
14.4.2008 7:34:19   
VITA74
Punce hvala user posted image

(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?