|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Grizenje 4-letnika v vrtcu
22.4.2008 16:43:12   
S&B&A
Pozdravljeni,

Mislim, da se je o tem že pisalo na temu portalu o GRIZENJU samo jaz sem danes bila tako šokirana, da sploh ne vem kaj naj naredim...
Po službi sem šla iskat v vrtec mojega 4 leta starega sina in doživela pravi šok...vzgojiteljica v vrtcu mi je povedala da je Aljaž danes čisto brez veze ugriznil do krvi otroka v njegovi skupini...sprva sploh nisem vedela kaj naj rečem in od takrat naprej skos mislim na tistega bogega otroka in njegove starše...kaj si morajo misliti...in potem še preberem na forumu kako nekateri starši pišejo o svojih pogriženih otrocih in me je še bolj pretreslo vse skupaj...sploh ne vem kaj naj naredim...saj vem da je bil naš kar eneparkrat že pogrižen in popraskan samo to sem si vzela v zakup ker je v vrctu in tam je veliko otrok in vsak ima svoje muhe..ampak danes ko je naš ugriznil drugega me je pa res šokiralo...saj vem da se to pogosto dogaja samo vseeno..kaj narediti v temu primeru?? ....in pol v takem šoku pomislim še na najhuje...bojim se da ga nebi izključili...čeprav je bil danes prvič tak primer pri njemu pa mi vseeno ni lahko...upam da se to ne bo ponavljalo..sploh ne vem kaj narediti...kako ukrepati....upam da vam nisem preveč zamorila s tem mojim pismom ampak mi je takoj lažje če se lahko nekje izkašljam..hvala za razumevanje

Saša

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 22.4.2008 21:09:20 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NE VEM KAJ STORITI
22.4.2008 17:43:39   
Naja30
Upaš lahko, da tudi starši tega otroka vzamejo grizenje ipd. v zakup. Izključili ga pa zarad tega ne bodo, brez skrbi. Veliko otrok ima obdobje grizenja, ki mine.
Na tvojem mestu bi mogoče kaj rekla staršem, če bi se srečali v vrtcu, posebej iskala jih pa ne bi. Saj je vzgojiteljica tista, ki razloži, kaj je bilo.

(odgovor članu S&B&A)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NE VEM KAJ STORITI
22.4.2008 17:51:39   
kajajaka
moj dragi ima pri skoraj 30 letih še danes na licu brazgotino, ker ga je v vrtcu ugriznil vrstnik, pa je zaradi tega še bolj sexi user posted image  
poznam še nekaj takoh primerov.

Po moje je to prehodna faza večine štiriletnikov... Mogoče pa je le imel vzrok... ga je pred tem že oni ugriznil, pa mu je tvoj samo močneje vrnil... dokler se ne ponavlja, se jaz ne bi sekirala...

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NE VEM KAJ STORITI
22.4.2008 17:56:18   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

moj dragi ima pri skoraj 30 letih še danes na licu brazgotino, ker ga je v vrtcu ugriznil vrstnik, pa je zaradi tega še bolj sexi user posted image  
poznam še nekaj takoh primerov.

Po moje je to prehodna faza večine štiriletnikov... Mogoče pa je le imel vzrok... ga je pred tem že oni ugriznil, pa mu je tvoj samo močneje vrnil... dokler se ne ponavlja, se jaz ne bi sekirala...


Ne vem, če ravno 4-letnikov, se mi zdi, da otroci to počnejo veliko prej, tam nekje okoli 2. leta. Izključili iz vrtca ga zaradi tega ne bodo, bi bilo pa dobro, da se probaš, če sta v dobrih odnosih, no, takih, kot bi morali biti, z vzgojiteljico malo več pomeniš o tem dogodku in skušata priti do dna zakaj je do tega prišlo. Ne vem, jaz bi se vsekakor probala pomenit in nekako ukrepat oz. otroku dopovedati, da se to ne dela. Pri štirih letih pa veliko več razumejo kot pri dveh.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NE VEM KAJ STORITI
22.4.2008 17:57:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

moj dragi ima pri skoraj 30 letih še danes na licu brazgotino, ker ga je v vrtcu ugriznil vrstnik, pa je zaradi tega še bolj sexi user posted image  
poznam še nekaj takoh primerov.

Po moje je to prehodna faza večine štiriletnikov... Mogoče pa je le imel vzrok... ga je pred tem že oni ugriznil, pa mu je tvoj samo močneje vrnil... dokler se ne ponavlja, se jaz ne bi sekirala...


jaz sem tudi v vrtcu grizla, ampak začuda samo enega fantka, razlog pa je bil, da je skoz za mano hodil in težiluser posted image , njegovi starši so bili čist zaprepadeni in tega niso lepo sprejeli, zato jim je moja mami rekla, da naj jih ne skrbi, ker nimam stekline!!

Ne sekiraj se, vsak otrok ima neko obdobje........mogoče se tako brani, drug otrok bi pa udaril, pocukal.......otroci nimajo občutka, je pa prav, da jim mi povemo, da to ni vredu.

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NE VEM KAJ STORITI
22.4.2008 18:05:59   
CIPRESA
Naš je imel to obdobje grizenja pri 2 letih. Potem ga je minilo in zadnjič ko sem prišla ponj v vrtec je tudi meni vzgojiteljica rekla da je naš Žiga nekega fantka ugriznil in to kar  močno. Meni se je kar stemnilo, ko veš da ga učiš ne grizt, ne tepst, ne to ne ono....in potem izpadeš kot da otroka ne vzgajaš pravilno, kot da izhaja iz nasilne družine.... no potem pride pa moj otrok po 14 dneh z pogriženimi rokami in potem se že nehaš sikirat ker veš da je to pač otroška muhauser posted image
Jaz sem mu vseeno povedala še enkrat da se to ne dela, blablabla... in da  naj gre rajši povedat vzgojiteljici da mu kdo nagaja.......... in sedaj ugotavljam da sem pa vzgojila špeckahlo ki samo špeca non stopuser posted image user posted image user posted image Tako da tudi jaz ti ne znam svetovat , bi mi kakšen predlog prišel prav


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NE VEM KAJ STORITI
22.4.2008 18:25:54   
lelaval
Na tvojem mestu bi mogoče kaj rekla staršem, če bi se srečali v vrtcu, posebej iskala jih pa ne bi. Saj je vzgojiteljica tista, ki razloži, kaj je bilo.


Jaz bi poskusila tako naredit. Izključili ga pa sigurno ne bodo, tako, da ne skrbi zaradi tega.
Poskusita se doma pogovorit, da se ne grize in, če kdo drug njega ugrizne, naj ne reagira enako nazaj, pač pa pove vzgojiteljici.
Naša najmlajša (2 letnica), če ji večja2 ne pustita, da bi bilo po njenem, ju hitro ugrizne, pa ji vseskozi "trobimo", da grizejo le kužki, da to ni lepo, pa bla bla bla - očitno poznajo to obliko obrambe

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NE VEM KAJ STORITI
22.4.2008 18:38:36   
CIPRESA
O leleval kako sem vesela ko slišim da še nekdo tako uči svoje otroke, da naj pove vzgojiteljici. Ko mi je po kakšnem mesecu rekla vzgojiteljica da je postal špeckahla, potem pa res nisem vedela kaj naj mu rečem da naj naredi če mu kdo nagaja.

Kar tako pa ne ugrizne noben otrok, nekaj je moralo biti da je ugriznil, vedno sta za to potrebna dva. Našega recimo ko je ugriznil fantka je tisti fantek menda cel dan izzival in nasploh sem slišala od vzgojiteljice da  je fantek bolj problematičen, da se rad krega in išče kreg. Seveda ni prav da ugrizne nazaj ampak ni pa samo on tisti krivecuser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NE VEM KAJ STORITI
22.4.2008 18:49:28   
S&B&A
Joj....mislim stokrat vam hvala no...to sem potrebovala..nekoga da me bo razumel...res hvala vam.....jaz sem še vedno čisto v šoku...tudi meni se je zdelo zelo čudno da je on sam od sebe šel do otroka in ga ugriznil..nikoli ne dela tega...vedno odreagira če mu kdo nagaja ampak nikoli pa da bi sam od sebe...čudno se mi je zdelo ko mi je vzgojiteljica rekla da mu otrok ni nič naredil in da ga je Aljaž kr ugriznil.....res ne vem kako je bilo ampak bom zadevi prišla do dna...sinu pa sem tudi že razložila da se to ne dela in da naj drugič pove vzgojiteljice če mu bo kdo nagajal..mi je pa čisto vseeno če je špeckahla...bolje to kot pa da bo kdo spet ugriznjen user posted image .....hvala vam res še enkrat.....in upam da se to uredi......

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NE VEM KAJ STORITI
22.4.2008 18:57:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: S&B&A

Po službi sem šla iskat v vrtec mojega 4 leta starega sina in doživela pravi šok...vzgojiteljica v vrtcu mi je povedala da je Aljaž danes čisto brez veze ugriznil do krvi otroka v njegovi skupini...


Mogoce pa ni bilo brezveze.

Mičica je pred kratkim tudi enega klofnila, iz cistega miru, bi rekel kdo user posted image .

Fant je stalno nagajal mlajsemu bratcu in je vstala s stola v neki cakalnici in ta starejsega klofnila. Zgleda, da ji je sel na zivce user posted image . Oci je tudi bil v soku....mali fant pa je bil potem ves prijazen in se ji je še samo dobrikal.

Daj vprasaj se njega, kaj je bilo user posted image .

(odgovor članu S&B&A)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NE VEM KAJ STORITI
23.4.2008 8:07:38   
gala
Naa Mika je tudi prila iz vrtca pogriena do krvi. Sta se mi opravievali obe, vzgojiteljica in mama fantka, ki jo je ugriznil. Ampak to sem pa sprejela kot del vrtca, nikoli ne ve, kdaj bo mojo kaj takega zapopadlo (eprav upam, da jo ne bo). Iz vrtca pa ga zaradi tega zagotovo ne bodo izkljuili.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NE VEM KAJ STORITI
23.4.2008 9:43:24   
lex
Lahko ti povem obe plati:

- kot vzgojiteljica - ko prideta obe mami je zelo nerodno, ko jima pravis ker se ti zdi, da je to tvoj neuspeh, da tega nisi preprecil. In ne zaradi grizenja ga iz vrca ne bodo izlocili, kot tudi ne skupina sovrstnikov, ker jutri bo pa **** ugriznil tvojega, pa bodo se vedno prijatelji. Tako se branijo. Me smo pa tam da to poizkusimo prepresiti oz. se je ze ugriz otroku povedat, da se to ne dela, da se mora opraviciti,....

- kot mama - bil je e ugrizen in tudi ugriznil je (ker je nekdo padel nanj in se je branil na tak nacin). Jaz sem ga odpeljala do tega fantka mu pokazala kako se mu vidi in kako ga boli. ves kaj mi je naredil mulc? Oci si je pokril dol, ces da ne bo gledal. Potem sem mu pac povedala da tako se ne dela, da to ni prav in da tudi njega boli, ce ga kdo ugrizne. Ko sem srecala mamo naslednji dan sva se pogovorili, ker drugace moj ne grize (se je prvic in do zdaj zadnjic zgodilo) sem se ji opravicila, kaj vec pa ne morem narediti. Ampak ta fantek je se drugi dan pokasiral se en ugriz od nekoga drugega, tako da se ga je tisti teden bolj smola dzala.

pac povej mu, da se to ne dela in da boli in da tudi nemu ne bi bilo vsec ce ga kdo ugrizne. Kaj vec pa mislim, da ni mozno narediti.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu gala)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NE VEM KAJ STORITI
25.4.2008 11:50:17   
S&B&A
No dva dni sta mimo...do sedaj še ni ponovil ugriza...celo naslednji dan se je s tem fantkom peljal skupaj na avtobusu ko so šli na izlet....sej vem da sem čudno izpadla..ampak to je bil zame res velik šok ....sicer pa baje moraš biti pripravljen na take ali drugačne šoke ko rodiš otroka user posted image .....

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?