|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pranje zob
16.4.2008 10:15:19   
stellam
prosim za kakšen nasvet za pranje zobkov. ko ji hočem oprat, začne kričat in jaz seveda popustim.
vem da to ni vredu zato mi kaj svetujte, da bo to postalo zabavno opravilo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
16.4.2008 10:36:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu stellam)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pranje zob
16.4.2008 10:48:36   
kristinaj
naša ima leto in 4 zobke in vedno ko jo umijem po obrazu rečem, da bomo še zobke oprali. sicer ji še nisem kupila ščetke ji kar s prstki potegnem. lih toliko, da se navadi, da je treba tudi zobke umivat. kako bo ko bo šlo zares pa ne vem. upam, da ne bo težav.

(odgovor članu stellam)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pranje zob
16.4.2008 11:22:21   
lojzika
Mogoče poskusita z električno zobno ščetko. Jim je včasih zanimivo

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pranje zob
16.4.2008 11:32:29   
lelaval
Mogoče poskusita z električno zobno ščetko. Jim je včasih zanimivo


Ja - to je pri nas "palilo", pa ščetka z lučko.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu stellam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pranje zob
16.4.2008 12:45:26   
srki
Vem, da sem govorila neko zgodibco o zobni miški in o tem. Na srečo je palilo.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pranje zob
16.4.2008 13:55:11   
Gordana-3
mi pa smo vedno prali, tud če se je drla ko jesihar. ta prva je usta lepo držala odprta že ko je dobila prvi zobek, ta druga se je nekako do 16-17 meseca drla, kot da bi jo iz kože dajali, nato je dretje opustila, le ust ni hotela odpret, sedaj pri 23 lepo drži odprta usta, da zobke operemo, potem jih še lepo splahne, pljune ven vodo (kar je seveda najbolj zanimivo pri celi stvari).
v glavnem - jaz sem vztrajala pri tem umivanju ...

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pranje zob
16.4.2008 20:43:35   
Naja30
Mi tudi vedno peremo. Z zobno ščetko si sama malo po ustih drgne, potem pa ji jaz ali mož s tetra plenico dobro očisitva.

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pranje zob
16.4.2008 20:45:34   
Anonimen
Koliko je pa stara?

Mi smo ji razlozili, da ji bodo crvicki pojedli zobe, ce jih ne bo prala in bo imela luknjo v ustih. Zdaj jih pere sama od sebe ene parkrat na dan.

(odgovor članu stellam)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pranje zob
16.4.2008 22:33:01   
Lyla
Z našim dveletnikom do pred kratkim ni bilo težav z umivanjem zob. Za umivanje imamo dve krtački, ena je moja druga njegova. Obe si je sam izbral v trgovini. Najprej si malo sam umije pol pa mu še jaz bolj prav.
Zadnje čase pa ko rečem za umit zobke teče v kopalnico me čakat pol pa tam noče odpret ust. Pol pa ga prepričujem da bo mel grde zobke,... pa jih odpre. Na koncu pa ga vedno pohvalim user posted image da je priden in da ma lepe zobke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pranje zob
17.4.2008 7:46:38   
NATAŠI
Naš si ni hotel umivati zob jaz sem pa kar pustila ker nisem hotela na silo da se mu nebi uprlo ... zdaj kar na enkrat ko vidi naju pa tudi on brez problema drži usta odprta... poskusi res imeti zraven ko si ti umivaš zobe pa bo tudi njemu zanimivo

(odgovor članu Lyla)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pranje zob
17.4.2008 12:11:28   
stellam
Koliko je pa stara?


stara je eno leto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pranje zob
17.4.2008 12:24:13   
Nika v službi
Pri čiščenju zob pri nas ni pogajanj. Že od prvega zobka dalje jih redno čistimo, prej samo 1x na dan (pred spanjem oz. po zadnjem obroku), sedaj že dolgo časa 3x na dan z zobno pasto. Zdaj si jih že relativno lepo umije tudi sama.

Vmesna obdobja so bila, ko ona ne bi in smo imeli borbe, ampak smo ji jasno dali vedeti, da pri teh stvareh ni pogajanj. Je pa res, da si vsi skupaj umivamo zobke, da ima svojo krtačko in svojo zobno pasto, da si občasno zobke umivajo tudi njene igračke, da je ob vsem tem potrebno še malo teatra, ampak meni se zdi izredno pomembno, da pri rednem čiščenju zob vztrajamo. Vsak dan, brez izgovora.

(odgovor članu stellam)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pranje zob
18.4.2008 8:29:26   
tins
Jaz ji tudi nisem popustila. Na začetku se je izrazito upirala, pa sem vztrajala, ona pa se je v tem času vdala. Sedaj si lepo, brez problemov umiva zobe.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pranje zob
18.4.2008 11:32:13   
aezzy
ojla,
mi hvala bogu nimamo problemov z umivanjem zobkov. Komaj caka, kar tece v kopalnico, seveda je najboljse na koncu,ko je treba pljuvat,hehe.
mogoce bi pa probala zraven peti, ali pa si kaj izmisli,recimo, da zajcek steje zobke in vsakega malo podrgni...ali pa zacni od zobne miske.
mislim pa, da bo slabse, ce bos na vsako silo hotela kaj doseci.

Naja3, zakaj pa s tetra plenico cistite zobe?

(odgovor članu tins)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pranje zob
18.4.2008 11:57:10   
Naja30
S tetra plenico zato, ker s ščetko ne pusti, da bi ji fajn zdrgnila. Za plenico pa ne vem, kje sem pobrala idejo, verjetno kar na rr, važno pa je da pomaga! Bolj pusti s plenico kot s ščetko.

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pranje zob
20.4.2008 14:30:34   
natalia
tudi mi imamo probleme s ščetkanjem, ampak jo morava včasih na silo, ker nama je zdravnica že rekla, da ima na zgornjih zobkih obloge in je res treba umivat zobke, tako da pri tem vztrajava. Ona bi samo grizla ščetko in dol jedla pasto, to pa ne gre.user posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pranje zob
21.4.2008 22:42:54   
Jessy
Mislim, da je pri enem letu več ali manj povsod enako. Tudi moja si je tja do enega leta zelo rada umivala zobe, potem pa kar naenkrat ni več hotela in je kričala,kot bi jo dajali na pol. Poskušala sem vse možne fore, od črvičkov, petja, skakanja, ploskanja....nič ni kaj dosti pomagalo. Vsaki drugi dan sva jo kar na silo prijela in poščetkala, pa je bilo. To so bile res muke za vse.
Malce pozneje (čez kake pol leta) pa je začela ta njena trma popuščati in sva že večkrat uspeli umiti zobe.
Zdaj težav sploh ni več (čez 3 mesece bo stara 3 leta). Že zelo dolgo imava vsaka svojo ščetko in zobno pasto brez fluora. Najprej ona poščetka, nato pa še jaz. Se pa kdaj zgodi, da se ji ne da držati ust odprtih. Takrat se naredim, kot da vidim črvička na njenih zobeh, potem pa pravim: "Črviček, kaj delaš tu? Pojdi stran! Šc! Šc!" Nato se ta črviček preseli še na druge zobe, kjer isto prigovarjam in je vsa nasmejana ob tem in brez težav umijeva tako kot je treba.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pranje zob
21.4.2008 23:13:33   
* Mateja *
Ma moj si jih tudi noče, sam silila sga tudi ne bom. Ima 3 leta in pol. Trudiva se jih dokaj redno pucat, sam na obdobja pa ne gre!

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pranje zob
21.4.2008 23:54:05   
jasna
Jaz sem pa moja dva silila. In ne vem, zakaj bi bil to tak problemuser posted image . Pri nas so zobje morali biti umiti zjutraj in zvečer brez pardona. Pa sta oba imela obdobje okoli enega leta, da sta se upirala.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pranje zob
22.4.2008 19:01:14   
pikipu
Pri nas imamo tudi probleme s pranjem zob, poskusila sem že vse mogoče, od prigovarjanja, petja, gledanja v ogledalo, pravljic,.... uporabila sem različne krtačke, pa naprstnike, pa tetra plenico, no in nazadnje še nabolj pali, da mu zobe podrgnem z vatno blazinico. Eno ima on in eno jaz, pa nekako očistiva zobke. Pa vedno je zraven še zobna ščetka, on si kao z njo umiva zobke, jaz pa na hitro podrgnem še štirice. Star je 20 mesecev.

(odgovor članu jasna)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pranje zob
24.4.2008 12:40:44   
2mama
sem že v eni debati povedala našo izkušnjo:

ko smo začeli s ščetkami, je bil vedno vik in krik. potem smo kupili otroško zobno pasto z okusom jagode. jo damo gor čist malo, za pikico. in to je otrokoma zanimivo. najprej tista rdeča pikica, potem pa tudi okus. in zdaj je zaradi tega umivanje zob znosnejše (seveda pa še vedno ni super veselja, ko prinesem ščetke).

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pranje zob
24.4.2008 13:32:55   
honey
Pri nas je palila dobra zobna pasta in škratje v ustih user posted image . Razložila sem mu, da mu bodo škratje zobke pojedli, če si jih ne bo umival. Nad umivalnik sem mu nalimala take pajacke in to so bili "škratje". No, in k sreči nimamo problemov.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?