|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ribe na jedilniku alergika na KM
26.3.2008 20:11:49   
biga
Na dietnem listu imam napisano, da lahko dam dojenčku, alergičnem na KM, ribe po dogovoru z alergologom. Glede na to, da nisem še bila pri njem, razen pri pediatru, ki je rekel, da lahko jemo ribe, me zanima, če dajete svojim alergičnim user posted image  za jest ribe. Katere in kako jih pripravite, skuhate ali spečete? Držimo se namreč stroge diete in mi počasi zmanjkuje idej, kaj skuhati za našega malega. Ne bi pa rada ponudila rib, če so odsvetovane.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ribe na jedilniku alergika na KM
27.3.2008 22:14:12   
zvezda06
Pozdravljena!
Naša punca je stara 18 mesecev, ribe pa ji dajem od 15. meseca. Pripravim ji file lista, ki ga popečen na nekaj kapljicah olja in zalivam z vodo. Je zelo okusen in ga ima zeloooo rada. Ravno danes sva imeli sistematski pregled pri pediatrinji in meje vprasala, ce je ribe. Da je vseeno ali ladkovodne ali morske.

mene pa zanima zajtrk alergika na KML???
Jaz  ji nin stop kuham polento, pa kruh z domaco marmelado in obcasno zmiksam proseno kašo z jabolkom
kaj naj ji se ponudim?

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ribe na jedilniku alergika na KM
5.6.2008 10:25:36   
lunca2
Naš je star 11 mesecev in je tudi alergičen na KM. Ribo mu skuham na vodi.

A veste, da tudi kruh vsebuje mleko? Jaz mu kupujem kruh brez mleka od grosupeljskih pekarn.


_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu zvezda06)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ribe na jedilniku alergika na KM
5.6.2008 13:34:53   
mamica 1
Ja meni je že pediatrinja takoj povedala ko sva šla na dieto da kupljen kruh vsebuje mleko tak da sem ga sedaj pol leta skoz doma pekla, ker je pa sedaj prevroče sem se odločila da poizvem kako je z kruhom iz bližnjega merkatorja. Bili so zelo ustrežljivi in sem dobila za domov njihove zapise kaj vsebuje kruh, no in sem prišla do zaključka da lahko kupim koruzni hlebček in kruh z krompirjem, ki edina poleg mleka ne vsebujeta še sojine moke. Je pa veliko kruha brez mleka ampak kaj ko vsebuje sojo ki se je izogibamo za vsak slučaj. No glavno je da se malo razbremenim s to peko pa še naveličaš se skoz istega okusa.

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ribe na jedilniku alergika na KM
6.6.2008 16:14:20   
lunca2
Sej se res naveličaš skoz istega okusa. Vam je vsaj pediatrinja povedala. Nam osebni zdravnik pediater ni nič povedal, smo morali vse sami izbrskati kako in kaj.
Na pediatrični kliniki pa so nam povedali veliko, ampak mislim, da bi nam moral osebni zdravnik povedati kako in kaj.


_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ribe na jedilniku alergika na KM
9.6.2008 14:42:40   
izabella1
Lunca, se moram strinjati s tabo. Tudi nam niso povedali NIČ, ne pediatrinja, ne na alergološki. Mislim, nič pametnega (da pa otroku ne dajem svinjine mi je bilo pa že tako jasno)

Še dobro, da obstajajo takile forumi, da si lahko kaj uporabnih informacij in izkušenj izmenjamo.

Da ne bom off topic user posted image Moja mala je ribice od osmega meseca dalje. Začeli smo s pečeno postrvjo (ker kuhana mi je bljek), sedaj pa je tudi tuno (riomare pate kar cuza user posted image )


_____________________________

http://bialovesstrawberries.blogspot.com/

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ribe na jedilniku alergika na KM
9.6.2008 20:41:43   
trdozimc
Če je še aktualno. Z ribami je tako. Ribe same po sebi niso posebej alergene, se pa odsvetujejo mamicam, ki dojijo alergike oz. alergikom, zato ker vsebujejo histamin.

Histamin je snov, ki se sprošča tudi nam v telesu, kadar smo na kaj alergični (in še pri nekaterih drugih reakcijah - npr. vnetnih). Če še dodatno vnašamo histamin v telo, ga tako še poleg dražimo in še vzpodbujamo alergično reakcijo.

Zato se ribe odsvetujejo. Predvsem tiste starejšega porekla, zmrznjene in konzervirane in pa takrat, kadar ima otrok vidno alergično reakcijo.

LP!

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ribe na jedilniku alergika na KM
10.6.2008 8:05:44   
ella2006
Naš tamali ima alergijo na KM in jajca že od rojstva. Ribe, školjke, škampe, hobotnico imam na jedilniku že od 8 meseca, pa nima po teh jedeh nobene reakcije. Jemo pa morske stavri vsaj 1x na teden. Ponavadi kupim sveže, ribe se trudimo da so ne gojene, jih pa ponavadi kr z zelenjavo spečem v pečici oz. sardele in inčune pa na žar plošči.


(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?