|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 7:19:28   
dory
Namreč odkar imam službo v lj me malce daje kriza. S tamalčkom se praktično vidiva dnevno tam nekje cca  4ure. Kakšne imate delovnike ve?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 7:22:52   
Maxica
Čez delovnik se pa res ne smem pritoževati, delam od 7-15h, kar pomeni, da sem okrog 15:15 doma.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 7:28:50   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica

Čez delovnik se pa res ne smem pritoževati, delam od 7-15h, kar pomeni, da sem okrog 15:15 doma.


Enako.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 7:29:19   
Gordana-3
dory, isto kot ti, od doma grem pred 6., domov pridem ob 16.00. med 19.00 in 20.00 se že rihtamo za posteljo. vmes pa še skuhat za drug dan .... popoldan prehitro mine, pa potem bolj izkoristimo sobote in nedelje.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 7:34:48   
šnucika
Trenutno cel dan,ker nimam službe,tamala pa ni v vrtcu,ker čakamo že drugo leto na fraj mesto.

Če pa začnem delat...bom pa tudi po cel dan od doma...če dobim to službo,ki se mi nekaj nakazuje.
Ja,potem pa bova bolj malo skupaj....

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 7:39:27   
tinaaja
Jaz bi rekla, da je kvaliteta casa prezivetega z otrokom bolj pomembna kot kvantiteta - sluzbe pac poberejo svoj davek, na starsih pa je, da izkoristimo preostanek (ki je itak manjsi, kot bi si zeleli). Tko da imam po slubi do spanja na razpolago cca 3-4ure, odvisno kok je utrujena - torej kdaj gre spat. 

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 7:44:03   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica

Čez delovnik se pa res ne smem pritoževati, delam od 7-15h, kar pomeni, da sem okrog 15:15 doma.


Tudi jaz.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 7:45:49   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

Jaz bi rekla, da je kvaliteta casa prezivetega z otrokom bolj pomembna kot kvantiteta - sluzbe pac poberejo svoj davek, na starsih pa je, da izkoristimo preostanek (ki je itak manjsi, kot bi si zeleli). Tko da imam po slubi do spanja na razpolago cca 3-4ure, odvisno kok je utrujena - torej kdaj gre spat. 


Definitivno drži, ampak moji hčerki postaneta pravi pijavki, če sem recimo dan, dva veliko odsotna, ko me dobita v roke se ju ,,ne morem otepat,,. Ta mala še na WC teče za mano user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 9:05:56   
bskrle
Tiste , ki zagovarjajo kvaliteto ...izkušnje kažejo drugače. Otrok do 5 elta rabi starše vsak dan več kot 4 ure. Očeta ali mamo - to se mi zdi pomembno,da sta oba prisotna, čeprav ne istočasno. 

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 9:20:26   
Mišni
Jaz tudi nisem pristašica kvalitete, ampak sem mnenja, da starš mora biti pač pristoten v otrokovem življenju. Pač starš in otrok pašeta skupaj. Najbrž je čisto drugače, če se otrok igra poleg mame, ki recimo kuha, na tleh, kot pa če mame ni doma.
Sicer pa se mi zdi, da je 4 ure kar nekaj, veliko jih tega nima. Pa če so še vikendi vajini, potem je po moje to precej časa preživetega z otrokom.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 9:26:02   
skuštrana
Jaz tudi nisem pristašica kvalitete, ampak sem mnenja, da starš mora biti pač pristoten v otrokovem življenju. Pač starš in otrok pašeta skupaj. Najbrž je čisto drugače, če se otrok igra poleg mame, ki recimo kuha, na tleh, kot pa če mame ni doma.


Da se ne ponavljam, ker mislim enakouser posted image  

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 9:45:49   
tinaaja
Ma ja no punce, itak, da cim vec casa z otrokom, ampak nekako pac brez sluzbe ne gre, a ne - vsaj pri vecini.

Torej - jaz sem govorila, da je vazna kvaliteta tega casa, ki OSTANE po sluzbi. Zal ne morem bit z otrokom 8 ur na dan, ce imam sluzbo, torej je (vsaj meni) pomembno, da je cas, ki mi ostane kvalitetno prezivet, ne pa da se da otroka pred tv in podobno pa "imet 8 ur casa zanj". 

Pa nekaj je teorija, kaj bi bilo najbolje za mojega otroka in kaj bi jaz zelela, jaz pisem o realnosti, dejanski situaciji - sluzba, prosti cas in prezivljanje le tega. Ce bi mi kdo dal polno placo za 4 urni delavnik, bi takoj sprejela. A zivljenje stane in je treba delat... 

< Sporočilo je popravil tinaaja -- 16.6.2008 9:47:58 >


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 10:01:34   
neisha80
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Tiste , ki zagovarjajo kvaliteto ...izkušnje kažejo drugače. Otrok do 5 elta rabi starše vsak dan več kot 4 ure. Očeta ali mamo - to se mi zdi pomembno,da sta oba prisotna, čeprav ne istočasno. 
Zelo se strinjam z napisanim..

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 10:06:31   
tinkatonka
Žal samo 4 ure na dan. A se imava takrat luštno, zabavno in sva res ful aktvina. Če kuham mi pomaga, če sesam (kar pa itak bolj redko user posted image ) beži pred mano in mu je to ena zabava, če perem, se on vmes igra z vodo v umivalniku, če pa likam, je zraven na postelji in bere knjigice, skače,....

Večinoma pa sem mu 100% na razpolago.

Važna je kvaliteta časa, ki ga preživiš z otrokom. Čeprav tudi kvaniteto ne gre zanemariti. Pač poskušamo sodobne službe in nemogoče delovnike kombinirati še z družinskim časom.

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 10:10:19   
tinkatonka
Dodam še to.

Tudi jaz bi rada delala od 7h do 15h, pa žal ne gre. Službe, take ki mi odgovarjajo, tako meni kot moji izobrazbi pa ne rastejo na drevesu. Žal Poleg tega se še vozim cca 30-45 min do oziroma od doma.

< Sporočilo je popravil tinkatonka -- 16.6.2008 10:11:15 >


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 11:15:02   
facka
enako, edino naš je že tolk velik, da ima rajše družbo soseda kot mene in fotrauser posted image

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 13:05:25   
HuAnita
K sreči imam dokaj fleksibilno službo in mariskaj postorim tudi popoldne, ju počuva ati, pa sme potem nasčlednji dan bistveno prej doma...
Tako da na dan smo skupaj minimalno 4 ure. Velikokrat oba z atijem, še večkrat pa jaz, redko ati sam z njima, če delam popoldne.
Pa da se ne bom delala preveč lepo, povem kar naravnost, da običajno se imamo ful lepo, pride pa dan, ko samo gledam na uro, ker imata petarde v riti, kdaj bosta šla spat, da si malo oddahnem....user posted image

(odgovor članu facka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 13:27:26   
Olivija
Pri nas je tako, da veliko več časa oče preživi z njima. Konča ob 15:30 in potem obe pobere oz. ponavadi je ta velika že doma, ker jo gre Ata v vrtec iskat - očitno so pri nas moški polno zaposleni z mulci. user posted image

In strinjam se z brskrle, meni je pomembno, da je eden od naju z njima - vedno urediva službene poti tako, da je vsaj eden od naju doma.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 13:27:46   
bibabuba
Grem od doma ob 6.00, pridem ob 15.00.

Skupaj smo lahko 4 ure, saj gre mali najkasneje ob 19.30 spat.

Pa sem srečna, da sem lahko vsaj toliko z njim, saj poznam mame, ki pridejo šele ob petih, šestih domov in gredo mali ravno tako ob sedmih spat. 

LP

_____________________________

Kličem sonce!

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 13:46:24   
Pikca
Cca 3 ure na dan (delava do 16h, potem rabiva še pol ure do otrok) + vikendi. Malo, vem... ampak ne gre drugače. Je tudi res, da kvantiteta naredi svoje... recimo mi2 s tastarejšo sva se prejšnji teden, ko sem bila z njo doma na bolniški, toliko pogovorili, kot že dolgo ne... pa se zelo trudiva vsak dan preživljat kvalitetni skupni čas z otrokoma. Treba je pač krmarit med službo in družino, kaj čmo.

(odgovor članu bibabuba)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 15:21:43   
Lunc_a
cel božji dan,razen s satrejšim,je do 15 ure v vrtcu

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 17:45:23   
diva 4
user posted image user posted image   Veliko. Čeprav sem doma, ju ob 7.30 peljem v vrtec.Ponju pridem 13.30 (po kosilu). Doma se malo pocartamo in počakamo na atija , ki pride ob 15 ih . Skoraj vse počnemo skupaj.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 17:50:35   
Seven*
cca 3 ure

Je pa res, da sem takrat res 100% njuna, ker ne delam popolnoma nič. Ravno zaradi pomanjkanja časa sem najela gospo, ki mi čisti, tako da sem vsaj tisti čas lahko res samo z otrokom.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 18:15:15   
mojčika
No zakaj pa mene peče vest, ker sem, ko pridem domov, včasih neznansko utrujena, ker kvaliteta tako ne more biti. Ker je še majhna, hoče čim več dirkanja, jaz tega ne zmorem, ker hoče veliko bit ven, pa je treba kaj storiti tudi notri...... no saj veste...

Seveda sva dosti skupaj, a mi je hudo za vse urice, ko jo komu dam, hudo mi je, ker jo stari starši vidijo več kot jaz, pa čeprav so dobri in hvala za njih.

Ta trenutek sem doma bolna od vsega laufanja in resno razmišljam, kako se umirit in začet uživat vsak trenutek.

Ne zamerite, ker jamram, sem morala malo, sicer nisem negativka in moja punčka še manj in se imava neskončnooooo radiuser posted image

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko časa preživite z otroci?
16.6.2008 22:00:49   
2ursae
zdaj nam je krasno, sem na porodniški za mlajšega in sem doma z obema otrokoma user posted image . Kaj bo pa potem, ko bom šla v službo, pa raje ne pomislim user posted image  - ma kakšne 4 ure, to bi bil luxuz. Delo do 16h, potem po otroke k tašči/ vrtec, vožnja domov ... za zjokat user posted image . Res bi si rada privoščila krajši delovnik, močno upam, da mi bo to omogočeno. 4 ure sicer ne, ampak že 6-urni bi pomenil vso razliko na svetu, predvsem v smislu, da se ognem prometnim konicam in tu ogromno pridobim na času.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?