|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izračun M, ovulacije in zanositve
28.6.2008 10:58:02   
Anonimen
Živjo! Imam eno vprašanje v zvezi z zanositvijo. Npr. če jaz pričakujemuser posted image  3.7. pa imam npr. 28.6. spolni odnos pri katerem zanosim ali M vseeno izostane? user posted image . Ali pa se tak kratkoročno pred M nemore zanosit ampak samo v času ovulacije? 

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 28.6.2008 15:58:57 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zanositev!
28.6.2008 11:23:03   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Živjo! Imam eno vprašanje v zvezi z zanositvijo. Npr. če jaz pričakujemuser posted image  3.7. pa imam npr. 28.6. spolni odnos pri katerem zanosim ali M vseeno izostane? user posted image . Ali pa se tak kratkoročno pred M nemore zanosit ampak samo v času ovulacije? 


Kaj ti pravi zdrava pamet? Kaj se zgodi v času O oz kaj je sploh O? Torej kdaj lahko pride do zanositve? Zanosiš lahko samo v času ovulacije! Ko je ovulacija mimo, si lahko še samo brezmadežno noseča. Kdaj pa imaš O pa je druga pesem. Ovulacija nastopi 14-16 dni pred M.

Lahko se pa zgodi, da v enem ciklusu pač nimaš O takrat ko si mislila, oz kot ponavadi in se ti zamakne za nekaj dni, ali celo tednov. Ti v bistvu pričakuješ M, se ti pa takrat šele zgodi O. V tem ciklu bi torej lahko zanosila tik pred predvideno M, če pa ne bi zanosila, pa bi M prišla z zamudo. Kapišuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zanositev!
28.6.2008 11:23:36   
divans1
Ja ne vem večja verjetnost je seveda da zanosiš v času ovulacije kot pa par dni pred user posted image . Počakaj par dni pa boš videla če bo pršla...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zanositev!
28.6.2008 11:50:08   
Anonimen
HOPE2! Kapišuser posted image . Hvala ti. jap bomo vidli če bo prišla user posted image . Hvala za odgovore.

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zanositev!
28.6.2008 12:58:53   
Naja30
Po teoriji ja, je O nekje na sredi ciklusa. V praksi pa je lahko tudi tik po ali tik pred M.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zanositev!
28.6.2008 15:50:15   
Orhideje
Ja, moja najboljša prijateljica je samo enkrat sexala dva dni pred M in je zanosila!!!! Sedaj ima že eno leto starega user posted image . Tako,  da - eno je teorija - v praksi pa se lahko tudi to zgodi!!!

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zanositev!
28.6.2008 17:52:20   
Hope2
user posted image user posted image Joj punce pa kje živite, kaka teorija in praksa. Tele vaše prijateljice so imela ovulacijo tik pred PREDVIDENO M, kar pomeni, da če ne bi zanosile, bi jim tudi M zamujala in ne bila točna oz takrat kot so predvidele. Ta cikel jim je bil premaknjen oz bi bil podaljšan. Tak, da dajte si malo kaj prebrat in ne pisat neumnosti. NE MOREŠ ZANOSIT, če nimaš Ovulacije ali pa 20 dni po ovulaciji, halooooouser posted image user posted image

(odgovor članu Orhideje)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zanositev!
28.6.2008 18:20:11   
sunny24
Draga Hope2, mal te moram razočarat...jst mam konstantno ovulacijo tik pred M, imam cikle dolge 30 dni. Pa tudi ko nisem še bila user posted image , mi M ni nikoli zamujala, mogoče za 1 dan.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zanositev!
28.6.2008 18:59:54   
divans1
Kako pa to veš da jo maš tik pred M?

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zanositev!
28.6.2008 19:09:37   
sunny24
Pred ss v februarju sem to opazila po količini in vrsti sluzi (vlečljiva sluz), zdaj tega ne opažam več.

No, lani decebra sem zanosila, prvi dan moje zadnje M je bil 1.12.07, naj ne bi prišla 31.12.07, naredim test, negativen, ponovim test 5.1.08 negativem, spet ponovim 10.1. pozitiven...Torej, je bilo 10 dni zamika, in kasneje tudi po UZ sem v nosečnosti zaostajala za 14 dni glede na zadnjo M.

Zdaj sem spet zanosila, prvi dan ZM je bil 5.5.08, ta teden sem šele v 6. tednu nosečnosti. Kdaj sem pol spet zanosila? Tik pred naslednjo M, ker dejansko bi morala biti že v 8. tednu.

Pa tudi G mi je rekla, da imam pozne O.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zanositev!
28.6.2008 20:08:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

user posted image user posted image Joj punce pa kje živite, kaka teorija in praksa. Tele vaše prijateljice so imela ovulacijo tik pred PREDVIDENO M, kar pomeni, da če ne bi zanosile, bi jim tudi M zamujala in ne bila točna oz takrat kot so predvidele. Ta cikel jim je bil premaknjen oz bi bil podaljšan. Tak, da dajte si malo kaj prebrat in ne pisat neumnosti. NE MOREŠ ZANOSIT, če nimaš Ovulacije ali pa 20 dni po ovulaciji, halooooouser posted image user posted image


Se strinjam s Hope2. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zanositev!
28.6.2008 20:37:41   
Orhideje
Hope2 - zgleda, da sem malo nerodno zapisala. Seveda, normalno je, da so imele zamaknjen ciklus. Hotela sem le povedat, da jih poznam nekaj, ki so zanosile 2 dni pred predvideno menstruacijo, ker so imele šele takrat O.
No, kar ornk sem bila površna user posted image . Se opravičujem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zanositev!
28.6.2008 21:48:30   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

user posted image user posted image Joj punce pa kje živite, kaka teorija in praksa. Tele vaše prijateljice so imela ovulacijo tik pred PREDVIDENO M, kar pomeni, da če ne bi zanosile, bi jim tudi M zamujala in ne bila točna oz takrat kot so predvidele. Ta cikel jim je bil premaknjen oz bi bil podaljšan. Tak, da dajte si malo kaj prebrat in ne pisat neumnosti. NE MOREŠ ZANOSIT, če nimaš Ovulacije ali pa 20 dni po ovulaciji, halooooouser posted image user posted image


To niti približno ni res. Sama opazujem svoje telo in opazim, kdaj je sluz gosta in tako dobro vem, kdaj imam O, tega mi ni treba nikjer prebrat. Moje O so pogosto res na sredi cikla, vedno pa tudi ne. In tudi M sem imela redne preden sem prvič zanosila, ne glede na O. Treba je svoje telo opazovat, ne pa samo teorijo brat, to sem hotla povedat v prvem postu.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zanositev!
28.6.2008 22:12:35   
Anonimen
Enkrat sem o tem spraševala Pušenjaka o tem, ko je ena tu gor na RR-ju trdila, da je ženska najbolj plodna 3 dan po začetku M. In odgovoril mi je, da je O vedno od 16-12 dni pred M, če imaš cikle kratke je potem je res lahko O bila 3 dan M, če ne pa ne! In isto je s tritvijo, da imaš O 2 dni pred M skrajno nemogoče.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zanositev!
28.6.2008 22:21:53   
Naja30
Jah noben G in nihče ne more govorit o nečem tako naravnem, kot je O in M. Ne vem no, sej meni je vseeno, jaz zase že vem. Zmoti me edino to, ko tako načitano ene pišejo o teh zadevah. Ženske, vsak drugi dan slončkajte, da bo ziher user posted image
Aja pa še to. Pol v nosečnosti, ko je UZ npr. manjši ali večji plod, pa vsi tako pametno povejo, ja gospa mogoče ste pa prej/kasneje zanosila. Zakaj je potem tako?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zanositev!
28.6.2008 22:33:33   
Anonimen
Naja3, ne vem... ampak zase lahko rečem, da sem vedno točno vedela, kdaj imam O in da je 14 dan po O prišla M - sama sem torej res "šolski primer". user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zanositev!
29.6.2008 17:57:06   
Orhideje
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Ženske, vsak drugi dan slončkajte, da bo ziher user posted image
Aja pa še to. Pol v nosečnosti, ko je UZ npr. manjši ali večji plod, pa vsi tako pametno povejo, ja gospa mogoče ste pa prej/kasneje zanosila. Zakaj je potem tako?



Ja, Naja3 - mislim, da se res vse preveč po vrsti obremenjujemo z to O - in pol jo po možnosti še zgrešimo, če ne poslušamo svojega telesa.
Sedaj sem dobila pri G zaradi nerednih ciklusov Dabroston in da naj si merim bazalno temperaturo. Moj user posted image pa da gre na spermiogram. Odločila sva se, da bova raje vsak dan user posted image oz. kolikor bo pač možno - pa bova vidla.
Če bi si morala vsak dan merit to temperaturo se mi po treh ciklih pa res zmeša.
Raje bova user posted image takrat ko nama paše, pa bomo vidli kako in kaj.

Ja, saj vsi vemo, kdaj naj bi nastopila O in koliko dni po njej M - pa vendar res ni pri vseh enako. Tudi ti cikli bi naj bili od 28 - 35 dni. Pa imamo nekatere jih na 75 dni????? Pa greš k G pa ti pove, da to ni nič hudega  -malo so se hormončki pomešali, pa to je to. No ja ampak jaz imam zadnje pol leta odkar delava na user posted image cikle vse dolge čez 40 dni. Kdaj imam O? Sama sem vedno razmišljala, da verjetno bolj pozno kot 14 dan.  Kar pa spet ni rečeno, mi je potrdila G. Sedaj, ko sem bila na pregledu mi je povedala, da je ravno čas O - to pa je bil moj 12 dan!!!!! - potemtakem bi morala M dobiti na 28 dan - kar pa se mi še nikoli v življenju ni zgodilo - razen ko sem jemala kontracepcijske tablete!!!! No, sedaj jo verjetno bom dobila, ker jemljem Dabroston. Prepričana pa sem, da če ga ne bi jemala bi jo spet dobila tam nekje na 50. dan.

EnaNobena - prav spomnim se, kakšna srečnica si dejansko ti - ko si na začetku meseca dobila M in potem bila borka še isti mesec. Tak, da ja ti si res šolski primer. Žal pa ene te sreče nimamo in se nam ti cikli vlečejo ko ,...user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zanositev!
29.6.2008 18:29:19   
M1987
Nič lepo se user posted image pa bomo že naletele na pravi dan O user posted image  srečno user posted image

_____________________________

* CARPE DIEM *
Princeska 05.08.2009

(odgovor članu Orhideje)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?