|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako prenehati s črpanjem?
30.6.2008 14:14:13   
florita
Imam 3 mesece starega sinka, ves čas sem si črpala mleko ker mali ni hotel vleči. Sedaj si črpam le še 4x na dan, kako naj to ustavim (da ne dobim mastitisa), zaradi zdravstvenih razlogov. Načrpam si ponavadi le od 40 do 50 ml. V kolikih dneh naj bi mleko čisto usahnilo?

_____________________________

Na svetu ni popolnih ljudi, popolni so samo nameni.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako prenehati s črpanjem?
30.6.2008 14:16:59   
Volga
Črpaj si ga samo takrat, ko boš čutila že orng pritisk v dojki, ko bo le-ta že kar trda, skratka, ko začutiš, da te mleko tišči. Sčrpaj si ga čisto malo, toliko da napetost popusti. V koliko dneh bo mleko presahnilo ti ne morem reči, bo pa to kar kmalu.

(odgovor članu florita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako prenehati s črpanjem?
30.6.2008 14:20:12   
špelin@
Jaz sem pri veliki in mali piki prenehala s črpanjem tako, da sem črpala vedno redkeje in vedno manj. Pač le takrat, ko me je začelo v dojkah res tiščati in še to le toliko, da je pritisk popustil, nič več. Popolnoma sem prenehala v 1-2 tednih po začetku ukinjanja črpanja.
 
Prvič po pol leta, drugič po 3 mesecih.

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako prenehati s črpanjem?
30.6.2008 14:37:32   
leasnurer
Pozdravljena florita.
Tudi jaz imam 4-mesečnega sina, ker pa mi tudi noče vleči, si moram vso mleko redno izbrizgavati, na vsake 3-4 ure. Mleka si pa izbrizgam z vsake dojke pb. 150, tak da sem te 4 mesce že čist obnemoglauser posted image Tudi jaz sem že premišljevala, da bi prenehala s tem, potem pa spet si mislim, materino mleko je itak materino mleko, kot pa kupljeno. Tak da se bom še dalje matrala s pumpicouser posted image
Kero mleko pa mu daješ zraven svojega?
Lp, Lea

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako prenehati s črpanjem?
30.6.2008 15:30:13   
nia5
Tako kot so rekle, postopoma zmanjšaj število in količino napumpanega mleka. Jaz sem si spumpala le toliko da nisem imela napetih dojk in po 10-14 dneh nisem rabla več pumpat. Mastitis pa po mojem lahko dobiš, če si redno puščas da so dojke napeteuser posted image

(odgovor članu florita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako prenehati s črpanjem?
1.7.2008 11:02:51   
eole
vidim, da nisem edina tako čudna, da si mleko črpam... :)
vidim, da ste nekatere zdržale s črpalko tudi pol leta! meni ne vem če bo uspelo.. jaz sem sita tega že sedaj..

zanima me kako ste stvar uredile ko ste kam šle? pa sterilizacija in to??? 

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako prenehati s črpanjem?
1.7.2008 11:06:24   
florita
hvala punce super ste za odgovore, sedaj mu dajem milumil1 mleko, prej sem dajala novalac pa je bil revež zaprt tudi do 5 dni, sedaj kaka vsak dan. Punce to je grozno črpanje, tako da jaz bom nehala...

_____________________________

Na svetu ni popolnih ljudi, popolni so samo nameni.

(odgovor članu eole)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako prenehati s črpanjem?
1.7.2008 21:48:29   
Naja30
Vsakič si manj načrpaj. Če boš čutila bolečino v dojkah in napetost, si jih stuširaj z mrzlo vodo. Na dojke si dajaj ledene obkladke, zeljne obkladke in obkladke s peteršiljem. Vse to ustavlja proizvodnjo mleka. Jaz sem kar vse na enkrat dala gor - led v zeljne liste in še peteršilj povrhu. Čisto se je ustavilo mleko po cca 1 tednu.

(odgovor članu florita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako prenehati s črpanjem?
1.7.2008 21:50:28   
Anonimen
Samo toliko si stisni, da bolecina popusti.

Od naravnih r'cnij baje pomaga zajbljev caj in zeljni obkladki ter mrzel tus. 

(odgovor članu florita)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?