|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
5.1.2009 21:00:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:09:05   
Gina
Ne vem a je nervozen al ni, meni se zdi to pogost pojav med otroki. A veš, življenje je zelo nervozno leta 2000 in toliko in to se pozna tudi na otrocih. Pa da ne boš mislila, včasih navzven zelo "mirni" otroci počno enako. Očitno niso tolk mirni, al pa rabijo nekaj, da jih pomirja. odrasli rabijo čik, hrano, internet,ta maučki pa vzamejo v roke tisto, kar imajo prste, nohte, majice. Včasi se jih da odvadit, včasih pa ne. Jaz našo bejbo odvajam grizenja nohtov že od 5. leta dalje, pa sem neuspešna. po drugi strani sem ravno lani odvadila enega svojega učenca grickat majico - očitno sem večja avtoriteta v službi kot domauser posted image . Sama sem kot otrok grickala prevleko od odeje (koutra), vse je bilo pogrizeno, včasih sem škripala s kostmi kasneje, v najstniških letih, kadar se me je nervoza lotevala, še danes to dvoje delam na čase, kadar me zagrabi. Skratka, ne se preveč sekirat. Pa vseeno ga probaj odvadit, dokler ni čist zasidrano to v njem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
5.1.2009 21:10:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:11:48   
nejcko
Po moje je to ena tipična značilnost takih "hiper" otrok oz. nemirnih otrok z motnjo koncentracije. Naš je isti in ima zelo podobne fore. Ima pa kar obdobja, ko nekaj konstantno počne in tako smo že dali skozi: grizenje nohtov, čudno zavijanje z ustmi oz. čeljustjo, vtikanje prstov v usta (no, to obdobje ima zdaj, ko se mu menjajo zobje), vlečenje majic (ko sedi, stlači noge/kolena v majico in jo nategujeuser posted image , miganje z nogami (to je stalnica), vlečenje za lulčkauser posted image ... skratka nenehno mora nekaj početi. Jz priznam, da me nekatere fore delajo prav živčno, nenehno miganje in brcanje z nogami pod mizo npr. ali pa razvlačevanje majic ... ne vem ti pa nič svetovati.
Mi našega samo nenehno opozarjamo, mu odmaknemo roke, pa spet opozarjamo, pa opozarjamo ... pa opozarjamo, pa opozarjamouser posted image zaleže pa itak ne nič.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:12:27   
Marogica
Tudi mene zanimajo odgovori....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
5.1.2009 21:17:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:19:26   
darja72
Khm, khm...mene tudi.

_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
5.1.2009 21:24:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu darja72)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:24:33   
Marogica
Da se ne bom ponavljala, pri nas je isto, kot pri BAGI (kaj se mi zato tako dobro razumemo?user posted image )....sama sem najprej mislila, da bi bilo to možno zato, ker ta starejši "cuca" prste od rojstva. Ta mali pa je imel dudo, katere že skoraj let in pol nima več...In ker pač mlajši občudujejo starejše, sem mislila, da ga je začel oponašati...torej me zanima, če bi bilo tudi to možno?

Po drugi strani pa je res, da ta mali ne cuca prstov, temveč si jih tišči v usta in grize nohte, kar starejši ne dela...

Ma res ne vem, če imamo "nervoznega" otroka, ali ka? Meni se namreč zdi ta mlajši vseeno bolj umirjen v primerjavi s tastarejšim...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:25:44   
mamči
Večinoma takim otrokom pomaga konstruktivna zaposlitev z nečim, kar ga maksimalno zanima in ga "povleče" noter.  Kadar jim je dolgčas jim misli begajo po svoje in takrat postanejo nemirni.
Zaposlitev je mogoč recept.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:31:40   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: mamči

Večinoma takim otrokom pomaga konstruktivna zaposlitev z nečim, kar ga maksimalno zanima in ga "povleče" noter.  Kadar jim je dolgčas jim misli begajo po svoje in takrat postanejo nemirni.
Zaposlitev je mogoč recept.


No, to se mi zdi tudi razmišljanje, ki bi lahko šlo v pravo smer....vendar moj ta mlajši se zaposli neverjetno lahko in pogosto...in najraje kar sam..To lahko potrdi tudi BAGIuser posted image , kot da ga ni...V kolikor pa se ne sam, se sigurno z bratom, pa tudi mož ju "tera", da jima ni dolgčas.user posted image

Moj to dela, ko se vsedemo k mizi in čaka npr. da bo dobil svoj krožnik, v postelji (med branjem pravljice), pred TV-jem...ostalo je pa resnično aktiven.

Saj pravim...pri ta starajše bi to nekako bolj razumela, ker potrebuje stalno akcijo in mu je vedno dolgčas(še med kosilom mi je to rekel), pa tudi zaposlil se je sam vedno dosti bolj težko. 

Tako, da..tukaj to ne morem potrditi.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:32:35   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Jz priznam, da me nekatere fore delajo prav živčno, nenehno miganje in brcanje z nogami pod mizo npr.

------------------------
Tudi mene user posted image ! Pri vsakem obroku dobim šus v koleno user posted image ! Se moram prav načrtno vsest toliko stran od mize, da me tamal ne doseže!
Drugače pa moj sin ne grize nohtov, ampak obnohtno kožico, kar zna zelo boleti, tako da ga zmeraj opomnim na to bolečino. Mu pa nakladam in razlagam, kak frajer bo (v stilu, da bo premagal sam sebe), ko bo hotel spet grickat, pa se bo spomnil sam od sebe, kako to ni fajn, in bo raje odnehal- včasih pali user posted image !
Mi pa zmeraj pove, da je to počel oz. če mu je uspelo, da ni.
Mislim pa, da to počno tudi otroci, ki niso v stiski (saj bi vendar vsaj katera od nas opazila otrokovo stisko, ali smo vse slepe?! user posted image ), ampak so resnično hiperkinetični oz težko ostanejo relativno pri miru.



_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
5.1.2009 21:33:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mamči)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:35:05   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Mamči, ne pali.
"Vtika" si med skupnim igranjem, kuhanjem, kopanjem,... edino na smučanju si ne more zaradi rokavic.
Vidiš Marogica, mogoče je pa zadnjič zato kar naenkrat postal siten in hotel na vsak način domov. Ker ni mogel "vtikat", ker bi ga zeblo.


user posted image user posted image

Ja, naš pa je počasi načel rokavice...sicer rahlo vidno, vendar pa...Jih pa grize ob "stopih" ali pa na sedežnici...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:38:39   
mamči
Zaposli se hitro in pogosto... mogoče s čim, kar je nekako prelahko zanj. Tud naš večji si najde trenutke samote in kao ustvarja, pol pa ga opazujem, pa vidim, da blodi.

Mi tud dajemo skoz take faze. Pa ena pride in gre, pa pride druga. Pa pravim možu, ga peljema kam na kak razgovor, če z njim kaj ne štima? Pa očitno imajo te faze naši otroci, smo jih imeli tud mi. Se spomnim neketerih, ki so v šoli obgrizli vse svinčnike in barvice po vrhu?! Takrat sem tud razmišljala, ej s temi pa nekaj ne štima ?! Pa še marsikaj.

Vsi ti "tiki" pa pri nas čudežno zginejo na morju, ko je skoz akcija, na bilo kakem dopustu, na obiskih, ob dobri družbi ostalih pobalinov, ob aktivnem športu, zabavi....

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:40:05   
Gina
Naša se tudi ves čas sama zaposli, nikdar na tem svetu ji ni dolgčas. Ampak po drugi strani, ko sem jo prejle vprašala, zakaj si grize nohte pa prste, ali zato, ker ji je dolgčas, al ker je tako navajena al ker je nervozna ali zakaj sploh, mi je rekla,da vsega po malem. Pa da si najbolj grize nohte med filmom, ker ne ve kaj se bo naprej zgodilo, ker je tako napeto, da ji je potem lažje, če gricka, pa med šolo, ker ji je dolgčasuser posted image , pa kar tako, ker je navajena in nima kaj z rokami delat...., ampak da najbolj med filmi..zgleda da ji moram rajši bobipalčke kupit al pa čigumi. user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:41:30   
hubi
Za fizično preprečtev lahko v Sanolaborju kupiš tisti lak za nohte, ki greni. Naj ne bi bil škodljiv za otroke. Je pa grozljivega okusa.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:41:39   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: mamči

Vsi ti "tiki" pa pri nas čudežno zginejo na morju, ko je skoz akcija, na bilo kakem dopustu, na obiskih, ob dobri družbi ostalih pobalinov, ob aktivnem športu, zabavi....


Mater, mamči...od zadnjih 7 dni so 7 dni moji fantje smučali, en dan so bili celo vsi trije na  hokeju(igrali) IN smučanje...tisti dan so prišli domov okrog 19.00, šli pa od 9.00...ej več pa res ne vem...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:42:26   
Gina
Aja, za večje: Obstaja en tak lak za nohte, se mi zdi da v DM-ju ga tudi imajo, pa v nekaterih lekarnah. Naša ga je imela in ene par mesecev res ni grizla. Je rekla da je tako obupen okus. moram spet nabavit.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:42:39   
mamči
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Mamči, ne pali.
"Vtika" si med skupnim igranjem, kuhanjem, kopanjem,... edino na smučanju si ne more zaradi rokavic.
Vidiš Marogica, mogoče je pa zadnjič zato kar naenkrat postal siten in hotel na vsak način domov. Ker ni mogel "vtikat", ker bi ga zeblo.


Se o tej težavi veliko pogovarjata recimo z možem ? Pa mali vidi, da vaju s tem na nek način obvlada, ker vama daje delo in je v centru pažnje ? Včasih je dobro poskusit z metodo : če še kako boli in bi ga okol kepe, poglej vstran. Jaz sem mojemu rekla:" a pol, ko si boš svoje obgrizu, ti lahko še moje ponudim ?" Me je samo debelo gledal, češ kaj te nisem znerviral? Čez čas si je našel drugo foro.

Pa ga prime, pa ga mine...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:43:23   
Gina
Hubi, sem šele zdaj videla, da si enako napisala.user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:45:04   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mamči

IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Mamči, ne pali.
"Vtika" si med skupnim igranjem, kuhanjem, kopanjem,... edino na smučanju si ne more zaradi rokavic.
Vidiš Marogica, mogoče je pa zadnjič zato kar naenkrat postal siten in hotel na vsak način domov. Ker ni mogel "vtikat", ker bi ga zeblo.


Se o tej težavi veliko pogovarjata recimo z možem ? Pa mali vidi, da vaju s tem na nek način obvlada, ker vama daje delo in je v centru pažnje ? Včasih je dobro poskusit z metodo : če še kako boli in bi ga okol kepe, poglej vstran. Jaz sem mojemu rekla:" a pol, ko si boš svoje obgrizu, ti lahko še moje ponudim ?" Me je samo debelo gledal, češ kaj te nisem znerviral? Čez čas si je našel drugo foro.

Pa ga prime, pa ga mine...


Pri nas ji eno leto nismo nič težili, nula, smo mislili da bo minilo, pa ni,  potem smo začeli s takimi forami, kot zgoraj pišeš. Moj je rekel celo enkrat, če si bo še nožne nohte pogrizla, pa se je zasmejala in jih probalauser posted image . Ne, pri nekaterih to očitno ne pomaga.

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:46:52   
mamči
No očitno je pri vaši ze preraslo v navado. Imam pa občutek, da je starejša od 5,6 let?
No s tem lakom je za sprobat. Čim prej odvadiš, tem boljše.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
5.1.2009 21:50:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:55:33   
darja72
Pri našemu tale lak ne pali več. In ja, tudi smučarske rokavice so že načete.user posted image

_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?