|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko naj bi pojedli 6 tednov...
30.9.2008 20:34:32   
ery
... stari dojenčki? ampak samo z dodanim mlekom, ne z dojenjem.

Moj tamauček poje po 165 ml 5x na dan... Je to normalno al je preveč.. Meni deluje kar preveč.. pa sej ne vem...

Se mi je pa mleko čisto ustavilo. Edino za pocrklat ga mam še v desni dojki, v levi pa ne več.. A je kaka rešitev? Ne naje se pa nič.. sej pravim samo da malo povleče in malo priteče...



_____________________________



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko naj bi pojedli 6 tednov...
30.9.2008 20:35:35   
Doll
Če ne pristavljaš potem se ne čudit da nimaš mleka.
Samo pogosto pristavljanje je način da imaš mleko.
Sicer pa dojenje.net,ogromno mamic je pisalo kako so mleko dobile nazaj ;)

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko naj bi pojedli 6 tednov...
30.9.2008 22:54:27   
gold fish
ery - naš pikec je bil včeraj 6 tednov...... zaradi zdravstvenih težav sva pristala na flaški.... je bil preslaboten za dojenje, na pediatriji je pil po flaški...in kljub temu, da imam mleko se ne naje.... poje max 20-30 ml.....

Sva pa drugače na Aptamil prematil - jema na vsake 3-4 ure, včasih rahla odstopanja zaradi spanja..... poje pa od 70-100 ml.... več kot 100ml še ni pojedel......   Ima pa sedaj tam nekje okrog 3,7-3,8 kg....

Jaz mu na tvojem mestu ne bi dajala tako velikega obroka, pa tudi 5 obrokov za tako malega dojenčka se mi zdi malo, naši user posted image  bi naj imeli nekje od 6-7 obrokov...... (problem je, ker se že tako malemu raztegne želodček) ..

Na Aptamilu piše, da bi naj otrok pojedel od 150-170 ml na kilogram telesne teže.... - se pravi v mojem primeru ....170ml x 3,7kg=629 / 7 obrokov = 89,86 ml   oz. 105 ml pri 6 obrokih.....

Jaz mu naredim 100ml - včasih poje 70ml, včasih  vseh 100ml, včasih pa nekaj vmes......

Nikoli pa ga ne silim, da poje vse kar je v flaški ......    Ko enkrat spusti/odrine  cucelj, je konec.....  Tak prav spusti al pa pusti usta odprta.....  Mu že ne paše več.....   Jaz delam po občutku......

Probaj si zračunat in mi javi....

Pozdrav, user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko naj bi pojedli 6 tednov...
30.9.2008 23:11:48   
ery
Gold fish.. hvala ti...

Pri meni je pa tako, da sem imela mleko, je pa tamauček tako len, da se mu že v 2.tednu sploh ni dalo vlečt, in je zaspal... čeprav sem ga budila in vse to... potegnil spet in spal naprej...

No moj bo v četrtek 6 tednov star, ima 4500 g. Kako naj mu pol dam za jest? oz.koliko?

Jaz pa delam res arobe pol... mu dajem preveč..revček... ker mi je ena rekla, kar bo imel preveč.. bo že izbruhal... no zdele je pojedu 100ml, preden je šel spat, prej se pravi ob pol sedmih pa 160ml...




_____________________________




(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko naj bi pojedli 6 tednov...
30.9.2008 23:26:55   
ery
Aja še to: Če mojmu dam stran flaško ko je že pojedel 100 ml, gre v jok.. in golta naprej... sej pravim poje tam od 130 do 160... 

Je pa včeraj ko je pojedel 110 popolda enkrat, je bil že čez dve uri lačen... tako da ne vem kaj naj...

ko s epa ponoči zbudi, mu pripravim 160ml, poje pa čisto vse, brez da bi kaj počakal...




_____________________________




(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko naj bi pojedli 6 tednov...
1.10.2008 11:58:55   
pomladno_dete
ery, ne vem, jaz se ne bi toliko sekirala. Imaš pač jedca. Moj (zdaj ima 5,5 mesecev) je bil nekaj podobnega, sem šla zdaj gledat v dnevnik - pri 6 tednih je imel 6 obrokov po ca 130, pri kakšnem obroku je pojedel tudi več, recimo 150-170. Pa če je želel jesti na dve uri, ne na tri, sem mu dala, očitno je bil lačen. Včasih je nato čas do naslednjega obroka podaljšal na ca 4 ure, včasih pa tudi ne in je skoraj ves dan jedel na dve uri, kar je pomenilo več manjših obrokov. Otroci žal niso avtomati. Je bilo pa pri našem že od vsega začetka tako, da je zelo hitro rastel in bil zelo velik dojenček, torej je tudi rabil več hrane. Spremljaj malo tabele rasti, kg in cm, pa boš videla, če morda napreduje hitreje kot ostali. Namreč eni pridobivajo po 600 g na mesec, drugi pa po 1300, vse to je ok. Upoštevaj tudi, da imajo otročki poskoke v rasti, morda je s tvojim zdaj tako.

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko naj bi pojedli 6 tednov...
1.10.2008 12:29:30   
pomladno_dete
aja, še par stvari.

- mogoče preveri še, če ni morda žejen - ponudi mu kdaj čaj ali prekuhano vodo. naš sicer za živo glavo ni hotel nič od tega, ampak v hudi vročini, ko je le preveč in prepogosto želel mleko, sem mu delala mleko, zelo razredčeno z vodo, najprej recimo 1:2, nato 1:4, dokler ni na koncu pil "vode", ki je imela samo osminko mlečnega prahu, tako rekoč nič.

- še nekaj: če sem poskušala prestavljati obroke (recimo z 2 na 3 ure) ali jih celo izpuščati ali uporabiti kako podobno finto, ni in ni šlo. Poslušali smo samo dretje. zato sem naredila poskus, par dni sem mu dajala, kolikor je želel in kadar je želel, da bi ugotovila, ali ima dete kako mero ali ne. In je ratalo; dete je imelo mero, samo ne pri tisti količini, ki se je meni zdela maksimalna :-)

- še zadnje: ugotovila sem tudi, da ne glede na to, koliko obrokov na dan ima, bo hotel ob koncu dne imeti določeno dnevno količino mleka. recimo pri 6 tedni 6x130=780. In če je kak obrok sam izpustil ali spil pri prejšnjem manj, je pri naslednjem več. Paziti je res treba samo, da to niso enormne količine naenkrat, zaradi želodca, da se ne raztegne; 165 ml na obrok je morda res precej blizu maksimuma, naš P mi je rekel 150 max (pa smo tudi kdaj prekoračili, včasih celo na 180 user posted image ). Mogoče bi mu poskusila dajati večkrat po manj ali pa celo zamenjati mlečno formulo; morda ni dovolj hranljiva? Ker mi smo začeli z Novalac 1, pa prešli na AR zaradi polivanja, pri 3 mesecih pa je bil AR premalo (dete je začelo jest na manj kot 2 uri) in smo šli nazaj na enko.

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko naj bi pojedli 6 tednov...
1.10.2008 18:43:11   
gold fish
...ery.... dejansko je res tako kot pravi tudi pomladno dete......  Je pač bolj jedec.... pa po kg je tudi skoraj celo kilo težji od mojega, zato sigurno rabi več....

Jaz bi edino povečala kaki obrok in mu malo zmanjšala količino obroka..... ker se mi res zdi ful.....

...tudi jaz sem že opazila, da če enkrat poje manj, bo hotel enkrat več, da nadoknadi...  


mogoče naš poje manj ml, ker smo na Aptamil prematil, ki je dejansko hrana za nedonošenčke in dojenčke z nizko porodno težo.... in je ful hranljiv.....   100ml = 335 kal,  Aptamil 1 recimo  je 100 ml okrog 275kal....   

.... malo eksperimentiraj in hitro boš ugotovila potrebe tvojega  user posted image  ....


Srečno....user posted image

(odgovor članu pomladno_dete)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko naj bi pojedli 6 tednov...
15.10.2008 11:19:35   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Če ne pristavljaš potem se ne čudit da nimaš mleka.
Samo pogosto pristavljanje je način da imaš mleko.
Sicer pa dojenje.net,ogromno mamic je pisalo kako so mleko dobile nazaj ;)



Jaz sem ga skozi pristavljala, kadar je hotel. Pa saj o tem dojenju je bilo že toliko napisanega in skritiziranega za nas, ki pač dodajamo, da je joj. Vsaka mamica ve, kako in kaj, tudi če dodaja. Pa očitno imamo tudi zanič patronažne, ko nam dajo zeleno luč za dodatek, ko spremljajo otroka in vidijo, kako leno jejo in vlečejo. A še niste slišali za lene otroke, ki spijo pri joški? Pa bodi dovolj, da se še kakšna hujša debata ne razvije.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko naj bi pojedli 6 tednov...
15.10.2008 11:21:16   
srki
Aja, Ery, tvoj otrok očitno več rabi. SAj tudi moj 1,5 mesečnik ne poje vedno enako. Enkrat poleg mojega mleka po flaši poje še 60, drugič celih 120. Delaj po občutku oz. opazuj otroka, pa bo.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko naj bi pojedli 6 tednov...
18.10.2008 18:33:34   
kajajaka
Ne sekiraj se- Poje kolikor rabi. Naša ima 3,5 mesecev in poje:
zjutraj 150,
potem pa samo še 3 obroke po 60-90 in
zvečer 120.

po navodilih naj bi 5x po 150... torej poje veliko premalo user posted image , a je živahna. nasmejana, ponoči spi.
Ima 62 cm in 5330g.
P. pravi, da je vse ok dokler ji to očitno odgovarja in se normalno razvija.
vsi user posted image  so posamezniki z različnimi potrebami.

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 18.10.2008 18:34:24 >

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?