|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 13:55:08   
Alči
Že v porodnišnici so mi rekli da moram svojega malčka zbujat za previjanje in nato hranjenje,sploh ker ni bil najbolj ješč, patronažna isto, kaj pa pravite mamice...ga naj zbujam? star je 14 dni, čez dan ima 6-8 obrokov, zadnji zvečer okol 23 ure in zjutraj ko se pač zbudi, običajno med 5-7 uro, nato pa precej vezano na uro...ne vem kaj je prav. Na račun zbujanja imamo seveda mir ponoči, ker spi, vendar ....kaj pravite, prosim za nasvet, ker se ne znajdem več.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 13:59:41   
Lunc_a
Poglej,če otrok že itak malo je,ne dobiva dobro na teži ipd težave- Ja potem je zbujanje nujno

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 14:31:16   
rija
Alči, ne delaj oslarij.

Dokler normalno pridobiva na teži pusti reveža da se spočije. Pa tudi tebi to verjetno ne škodi.

Kot prvo ga pri dveh tednih več sploh NE previjaj ponoči. Btw. to je bil daleč najboljši nasvet ene moje prijateljice meni user posted image .

Ko bo lačen, se bo itak zbudil. Še vsak se.

Mislim pa, da boš še boga prosila, da ti enkrat vrne čase, ko ti spi od 23 do 05user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 14:41:01   
Anonimen
kaj pa pravite mamice...ga naj zbujam?


NE!

Moja pupa se je rodila z 2.5 kg in so bili vsi pametni kako jo je treba zbujat. Ha ha. Jaz tako rada spim in potrebujem spanec, da sem to naredila tocno enkrat in nikoli vec. Otrok potrebuje tudi spocito in naspano mamo in meni je bilo nepotrebno zbujanje no way varianta.

Pupa pa raste, ne bos verjela user posted image .

(odgovor članu Alči)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 14:55:48   
Zofy
Jaz sem jo zbujala na 3 ure, ker je bila zlatenična, pol pa ne več. Jaz je ne bi zbujala, če lepo pridobiva na teži. Sploh pa je ne bi zbujala ponoči!!

Aja, pa naše se sploh ni dalo zbudit, če je hotla spat, je spala. Pa sem jo na vse možne načine skušala zbudit, pa ni šlo. V glavnem, sedaj smo stari 4m in smo čisto okuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 14:56:23   
Anonimen
Kot prvo ga pri dveh tednih več sploh NE previjaj ponoči.


Mi je nismo nikoli. Se pa tudi nikoli ni pokakala ponoci; v tem primeru bi jo previla, drugace pa ne.


(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 14:59:31   
frutka_
Če spi je ne zbujaj! Moja se zbuja točno kot urica na 3ure. In jo ponoči tudi previjem, ker je običajno plenica polna pa podojim in spi naprej.
Če vidiš, da je dojenček zadovoljen, da lepo spi in je jo pusti. Na prvi posvetovalnici pa boš videla ali lepo pridobiva na teži ali ne.

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 15:01:11   
Anonimen
Frutka, tvoja punčka je pa takooooooooooo lepa user posted image . Moram povedat.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 15:29:52   
Alči
mogoče sem malo nerodno napisala, ponoči ga NE zbujam in NE previjam, nazadnje je to okoli 23 ure in potem spi do cca 6 ure zjutraj-torej spimo vsiuser posted image , zbujam ga samo parkrat čez dan,...no pa itak sem razbrala iz vaših odg. da ga naj ne zbujam,bomo pač manj spali ponoči verjetno, ampak itak je najprejuser posted image  ,hvala vam za nasvete...user posted image
Pa še to, kaj vši dojenčki kaj počno ko so budni? A se vi ukvarjate z njimi ali so zadovoljni v svoji posteljici in gledajo okol? Moj je , ko je buden čez dan, kar priden, ne tečnar in ne joka, je v posteljici in radovedno kuka, malo ga z možem nosiva okol po stanovanju saj je vse zanimivo in to je to...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 15:57:00   
mateyka
ne zbujat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 16:35:15   
Anonimen
Alči veš kako pravjo:spanc je bolš k žgancuser posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 16:48:14   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

kaj pa pravite mamice...ga naj zbujam?


NE!

Moja pupa se je rodila z 2.5 kg in so bili vsi pametni kako jo je treba zbujat. Ha ha. Jaz tako rada spim in potrebujem spanec, da sem to naredila tocno enkrat in nikoli vec. Otrok potrebuje tudi spocito in naspano mamo in meni je bilo nepotrebno zbujanje no way varianta.

Pupa pa raste, ne bos verjela user posted image .


jaz sem tudi to naredila samo enkrat in mi je še danes žal user posted image . Pa tako lepo je spal....jaz ga pa tam nekaj mrcvarim in mu joško ponujam....ma da bi vsaj jedel.....ko se je zbudil sem mu dala. Sploh pa ti čez dan poje dovolj. Saj si napisala, da imaš od 6-8 obrokov in zadnjega ob 23. Pusti ga spat.


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 16:49:59   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: Alči

mogoče sem malo nerodno napisala, ponoči ga NE zbujam in NE previjam, nazadnje je to okoli 23 ure in potem spi do cca 6 ure zjutraj-torej spimo vsiuser posted image , zbujam ga samo parkrat čez dan,...no pa itak sem razbrala iz vaših odg. da ga naj ne zbujam,bomo pač manj spali ponoči verjetno, ampak itak je najprejuser posted image  ,hvala vam za nasvete...user posted image
Pa še to, kaj vši dojenčki kaj počno ko so budni? A se vi ukvarjate z njimi ali so zadovoljni v svoji posteljici in gledajo okol? Moj je , ko je buden čez dan, kar priden, ne tečnar in ne joka, je v posteljici in radovedno kuka, malo ga z možem nosiva okol po stanovanju saj je vse zanimivo in to je to...


za drugo bo pa še čas. Že tako je njemu vse novo. jaz sem mu pela, pa se z njim pogovarjala....moj mu je pa o lizingih razlagal user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 17:56:03   
frutka_
Joj...user posted image user posted image user posted image Hvala Mič!user posted image

Meni je itak najlepša!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 17:57:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: frutka


Meni je itak najlepša!


Verjamem :).

Uzivaj.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 18:28:33   
majra
Jaz sem jo kakšna 2-3 tedna zbujala čez dan na 3 ure, ker je bila zlatenčna in posledično neješča, čez noč sem jo pa pustila spati. Potem so me pa, mama in prijateljica končno prepričale, da jo ne zbujam (hvala jim za to user posted image ).

Tako, da moj nasvet, če je otrok zdrav jo ne zbujaj

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 18:32:49   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Alči, ne delaj oslarij.

Dokler normalno pridobiva na teži pusti reveža da se spočije. Pa tudi tebi to verjetno ne škodi.

Kot prvo ga pri dveh tednih več sploh NE previjaj ponoči. Btw. to je bil daleč najboljši nasvet ene moje prijateljice meni user posted image .

Ko bo lačen, se bo itak zbudil. Še vsak se.

Mislim pa, da boš še boga prosila, da ti enkrat vrne čase, ko ti spi od 23 do 05user posted image


Se absolutno strinjam. Jaz mojih dveh fantov, ki sta tako lepo spala, nisem nikdar zbujala, pa sta včasih spala po 8,9 ur skupaj. komu na tem svetu pa paše, če ga zbudiš sredi noči? Ubog otrok, samo navadila ga boš, da ne bo več znal spat.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 19:01:29   
andrejkam
Jaz sem ga zbujala čez dan na 3 ure, ker je bil rumenček. Pa je trajalo skoraj pol ure, da je revež začel jesti. Pač se ni mogel zbuditi. Ponoči smo pa vsi sladko spali, ker res nisem imela srca, da bi ga budila. Naj pančkauser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 20:07:32   
selma2
NE, NE in še enkrat NE zbujati. Otrok si ustvari sam svoj ritem.

(odgovor članu andrejkam)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 20:50:45   
Naja30
Jaz tudi mislim, da ne. Če mu boš zdaj pustila tak ritem spanja, mu lahko ostane. Z zbujanjem pa boš samo zmedo naredila. In kot ti je svetovala Rija, nekaj dni ga ponoči ne previjaj in se bo hitro navadil, da se ponoči ne kaka.

(odgovor članu selma2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 20:57:28   
N _ B
Čez dan sem gledala, da sta imela obrok na min 3,5 ure. Ponoči ju nisem zbujala.

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 21:06:47   
lotty4
bod vesela da ti aja, ne ga zbujat, še ti pančej

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 21:21:22   
Mišni
Po moje je tako, kot počneš, čisto v redu. Se mi zdi, da ima super ritem. Vsaj meni bi bilo tako super.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu lotty4)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 21:54:10   
atanja
Men patronažna ni verjela da mi je od malega jedu na 4h in mi je rekla da na dve uri zbujat. Enkrat sem to naredila in je bruhal. Pol pa sem ji rekla da ne bom več ker mali lepo poje na 4h. P aje bla še edno sekptična...

JAz ga zdaj ne bi nikol zbujala.....

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali zbujate dojenčke za hranjenje
20.7.2008 22:03:23   
Klarita
Nikoli ga nisem zbujala pa tudi, če je spal skupaj več kot 4 ure.

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?