|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Maltežan, služba in družina?
1.8.2008 19:56:27   
malania
Pozdravljeni-e!

Zelo mi je všeč pes pasme maltežan. Ker moj user posted image  nad psi na splošno ni navdušen, mu vedno pogosteje omenjam maltežančka, pa kažem slikice... user posted image
Pes mu je fizično všeč, ampak zdaj me je začel zasipati z vprašanji kot je to, da kako bo, ko bom začela hoditi v službo (kje bo pes, koliko časa mu bom lahko namenila...), pa tudi kako bo, ko bova imela otroke (primer, kaj če otrok stopi psu na rep).
Nekaj sem motovilila z odgovori, zdaj pa sm rekla, da kar direktno vprašam kako je s tem, če ima slučajno kdo izkušnje??

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Maltežan, služba in družina?
1.8.2008 20:05:06   
TRIŠ
Mi ga imamo 4 leta.Kupili smo ga ko je bila Lana stara 1 leto,Matic pa 5 let in ti moram rečt,da če se mu kaj zgodi je zame to edini pes ki ga bom še imela.Otroci ga lahko vlečejo za rep ne samo da mu stopijo in se nič ne oglasi.Sedaj imamo malega dojenčka in se mu še ni približal brez da bi mu dovolili.Ko smo bili v službi je bil sam tudi po 12 ur.Sicer je bilo to redko ampak je zdržal brez problema.Nimaš pa v stanovanju in na otroških rokicah niti ene dlake.Ta pes je namenjen stanovanju in malim otrokom.Sedaj pa smo se preselili v hišo in on je tukaj kralj.Spi na balkonu podnevi pa je non stop zunaj.Res pa je da ga vozimo k frizerju 2x letno da ga ostriže ker poleg 3 otrok mi zmanjkuje časa za česanjeuser posted image
Odloči se zanj in ne bo vama žal.Ko pa je majhen pa je še posebaj sladekuser posted image

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Maltežan, služba in družina?
1.8.2008 20:16:29   
Anonimen
Če nimaš časa za kužka(si odsotna več k osem ur dnevno), če se ti zdi sprejemljivo da bi otroci hodili po repih in vlekli kužka za rep, če nimaš časa za redne sprehode, za nego(ki jo maltežan kar dosti potrebuje).....si kužka raje ne omisliuser posted image
Če pa imaš pogoje in voljo naslednje 15 let skrbeti zanj, tudi če boš vmes imela družino, si pa preberi vse o pasmi, o značilnostih....ne se za žival odločat na podlagi videza. Pa seveda psa kupi pri priznanemu vzreditelju, ne pri preprodajalcih. Se moraš pa zavedat da je pes ogromna odgovornost in tud kar velik finančni zalogaj.

Za premislit je v glavnemuser posted image
Če imaš rada živali in če imaš pogoje, ti zagotovo ne bo težko skrbeti zanj.

(odgovor članu TRIŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Maltežan, služba in družina?
1.8.2008 20:21:51   
TRIŠ
No sem poiskala nekaj slikic kako izgleda otrok in maltežan

LANA  SPREHAJA

user posted image


TAKOLE PA GA STISKA KER SE IMATA RADAuser posted image

user posted image

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Maltežan, služba in družina?
1.8.2008 20:28:42   
TRIŠ
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Če nimaš časa za kužka(si odsotna več k osem ur dnevno), če se ti zdi sprejemljivo da bi otroci hodili po repih in vlekli kužka za rep, če nimaš časa za redne sprehode, za nego(ki jo maltežan kar dosti potrebuje).....si kužka raje ne omisliuser posted image



Žal Karin bomo potem kmalu vsi brez živaliuser posted image .Mož odhaja v službo ob 6 in se vrača ob 16 jaz pa itak delam skoraj po cele dneve.Zjutraj ga odpeljemo na sprehod potem pa nas počaka doma v svojem koškuuser posted image Mi smo se zanj odločili ravno zaradi otrok,res pa je da ko  je otrok majhen ga povleče za rep pa če mu ti še ne vem kako to prepoveduješ.Logično pa je da ga niso vozili sem in tja z repom v rokiuser posted image .Hotla sem samo povedat da tudi če ga kak majhen otrok povleče za rep ali dlako ga ne bo ogriznil ampak se bo ulegel na hrbet ker mu to pašeuser posted image ali pa bo odšel stran.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Maltežan, služba in družina?
1.8.2008 20:37:10   
naja17
Jaz bi se pa kar s karin24 strinjala. Jaz jih imam tudi rada in so mi luštkani, ampak priznam, da nimam časa za to.

Moja kolegica je imela maltežančka, se mu 100% posvečala, imeli so hišo in kotiček zanj, pa se jim je vseeno smilil, ko je ostajal sam doma. Zato so ga oddali... Družini, ki ima podjetje doma, da se mali jaga po dvorišču, pride v pisarno in da je vedno nekdo ob njem. Meni je ta varianta bolj všeč.

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Maltežan, služba in družina?
1.8.2008 20:50:23   
Anonimen
Maltežani so zakon! Mi ga imamo doma, star je 3 leta in pol. Cukerček brez primere! Samo če nimate časa 2x na teden ga temeljito razčesat, vsaj 1x na mesec ga skopat in ga 2x na leto peljat k frizerju, potem si raje omislite kako čivavo oz. kakšno drugo pasmo s kratko dlako.
Frizerka je vedno navdušena, ko našega srčka pripeljem k njej, ker je eden redkih, ki ji ga ni treba zaradi vozlov pobriti na golo. Vozli pri teh psih pa so tudi nevarni zanje, saj se jim iz njih naredi kot nekakšen oklep in pod njim se jim lahko koža vname ali zaredi kakšna golazen.
Do otrok je naš kuža prijazen in je tudi drugače grozno navezan na familijo. Zelo je žalosten, če ga doma pustimo za več kot 8 ur, kar pa se zelo redko zgodi, saj ga več ali manj povsod vzamemo s seboj (razen v službo, šolo, trgovino in k enim prijateljem, ki so malo alergični na vse na 4ih nogah user posted image ).

(odgovor članu TRIŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Maltežan, služba in družina?
1.8.2008 21:04:17   
malania
Saj vem, da z vsako živaljo je neka odgovornost ter stroški. Glede na to, da ima večina ljudi službe je kar težko, zato pa me je zanimalo, kako ta pasma prenaša lastnikovo odsotnost, ker 100% itak ne moreš biti z njim. Mi pa ni všeč le zaradi videza, ampak tudi kolikor sem lahko prebrala na internetu, tudi karakterno.
Sicer morava z mojim priti še na svoje, ker ne moreš kar prinest psa v hišo, če se ostali ne strinjajo. Najbolje je najbrž, če imaš hišo, da ga čez dan lahko spuštiš na ograjen vrt, kot pravi TRIŠ. V nasprotnem primeru pa je najbrž stanovanje tudi ok?

Glede vzrediteljih sem že brala na internetu in ne mislim podpirati tistih ljudi, ki mučijo psice in preprodajajo pse user posted image . Namen imam kupiti pri vzrediteljih, ki lepo skrbijo za svoje živali. Glede otrok pa nisem mislila, da bi ga vlekli za rep po hiši, ampak to, da če se slučajno zgodi da otrok stopi psu na rep, da ga slučajno pes ne ugrizne oz. v takem smislu (strah, samoobramba).

Jojjj meni je tako cotkan user posted image

TRIŠ hvala za slikici, zelo sta lepi!!!!
Ali te lahko vprašam kje ste ga kupili (lahko tudi na ZS, če je reklamauser posted image ).

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Maltežan, služba in družina?
1.8.2008 21:14:09   
Anonimen
Moja tašča ima mešančka z maltežanom in ful slabo prenaša odsotnost ljudi, ampak to zato ker je od malega vajen da je vedno nekdo z njim, ne zaradi vpliva pasme. Odvisno kako ga navadiš. Čeprav se meni osebno zdi več k 8 ur puščat psa samega grozno. Ravno zato midva nimava psa, ker naju cele dneve ni. In dokler je tako ga niti ne bova imela, pa čeprav pse obožujeva.
Kar se otrok tiče je pa isto. Kakor se ga navadi, oz. kakršen karakterje. So pa običajno živali zelo zaščitniške do otrok če so mu pravilno predstavljeni.

(odgovor članu malania)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Maltežan, služba in družina?
1.8.2008 21:32:45   
želva
IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Če nimaš časa za kužka(si odsotna več k osem ur dnevno), če se ti zdi sprejemljivo da bi otroci hodili po repih in vlekli kužka za rep, če nimaš časa za redne sprehode, za nego(ki jo maltežan kar dosti potrebuje).....si kužka raje ne omisliuser posted image



Žal Karin bomo potem kmalu vsi brez živaliuser posted image .Mož odhaja v službo ob 6 in se vrača ob 16 jaz pa itak delam skoraj po cele dneve.Zjutraj ga odpeljemo na sprehod potem pa nas počaka doma v svojem koškuuser posted image Mi smo se zanj odločili ravno zaradi otrok,res pa je da ko  je otrok majhen ga povleče za rep pa če mu ti še ne vem kako to prepoveduješ.Logično pa je da ga niso vozili sem in tja z repom v rokiuser posted image .Hotla sem samo povedat da tudi če ga kak majhen otrok povleče za rep ali dlako ga ne bo ogriznil ampak se bo ulegel na hrbet ker mu to pašeuser posted image ali pa bo odšel stran.


se kar s triš strinjam.

potem lahko damo vsi svoje kužke v zavetišča, ker smo premalo z njimi. V službo je treba hodit. kuža se pa tisti čas navadi, da spi. Karin24, potemtakem, ti kuža ne boš imela dokler boš v penziji.

Če pa otrok psa povleče za rep ali ga pohodi(tudi meni se zgodi), mora bit kuža tok toleranten, da nič ne naredi in se samo umakne.drugačnega ne bi hotela imeti doma. naša je taka avša, da jo lahko vlečeš za sve strani, vse dele telesa(pa ne da jo nategujemo in vlačmo), ampak smo jo navadili, da to ni nič takega.In ona se na to sploh ne ozira, kot da ni nič, če bi bila pa huda, da jo nekdo za rep prime, takega ne maram.


(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Maltežan, služba in družina?
2.8.2008 0:05:46   
Arwenko
Se opravičujem, ampak tukaj moram posečt vmes, če otrok psu stopi na rep ali ga vleče ali počne karkoli podobnega je to mučenje živali. Če imate doma psa, ki vam to tolerira imate srečo, ampak imate bombo, ki lahko eksplodira vsak trenutek, ker enega lepega dne bo ta pes, pa naj je še tako sladek in zlat, imel vsega dovolj in bo otroka ugriznil, stvar je samo vprašanje časa, pol bo pa halo v družini.

Ste pa ja kot starši dovolj sposobni, da boste svojemu otroku, ne glede na starost dopovedali, da tega ne sme počet - če tega niste sposobni, imate samo dve stvari, otrok se ne sme nahajat skupaj s psom ali pa raje poiščite psu novega lastnika. Mislim to je ravno razlog zakaj jaz ne prodajam psov družinam z majhnimi otroki, ker veliko staršev misli, da če se pes pač ne oglasi, če ga otrok potegne za rep, da je pa to potem ok ali kaj? A če moški vleče žensko za lase, ona pa ne kriči in ne joče, je to kaj manj nasilje v družini? Pes pač ni človek, ki bi znal povedat in se pritožit, pa to ne pomeni, da ga lahko obravnavamo kako se nam zljubi. Tudi psi si zaslužijo svoje dostojno življenje in spoštovanje, ne pa teroriziranje s strani nevzgojenih mulcev.

Glede odstotnosti je pa tako - odstotnost v službi, to je cca. 8 ali 9 ur ni problematična, pes bo večino časa prespal. Bistveno je, da boste čas, ko ste doma preživeli z njim in se z njim tudi ukvarjali in to ne pomeni malo počohljat, ampak aktivni sprehodi, igra, mala šola, učenje. Tudi če mu tako aktivno posvetite zgolj uro ali dve dnevno, bo pes srečen. Odpade pa potem razno pohajkovanje, kavice ali nakupovanja po službi in za celodnevne odsotnosti, recimo 12 ur je obvezno treba uredit, da psa nekdo vmes pelje ven, če se takšne 12 urne odsotnosti dogajajo pogosteje kot 1x tedensko si psa ne omislite.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Maltežan, služba in družina?
2.8.2008 0:50:09   
Anonimen
Karin24, potemtakem, ti kuža ne boš imela dokler boš v penziji.


Čist možno ja. Če nimam pogojev pač ne morem met psa. Neglede na moje želje. Saj se ne gre zame, gre se za žival. In če misliš na žival je nimaš dokler nimaš pogojev.
Pač psa niti približno ne mislim puščat samega v stanovanju 10-12 ur dnevno. Če bi imela službo za 8 ur, v svojem kraju bi ga pa imela. To mi je sprejemljivo. 10-12ur mi pa ni.

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Maltežan, služba in družina?
2.8.2008 0:51:05   
Anonimen
Se strinjam z Arwenko ... za nobenega kužka, pa naj bo še tako prijazen, ni mogoče trdit, da ne bi šavsnil otroka, ki bi stopil nanj. Tudi za našega ne. Tako da se mi zdi tudi od staršev skrajno neodgovorno, da puščajo otroke same s psom, pa čeprav so še premajhni da bi razumeli, da kužka boli, če ga povlečeš za rep.

No pa še par slikic našega lepotca: http://ancabananca.moj-album.com/album/6428583/

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Maltežan, služba in družina?
2.8.2008 11:42:17   
malania
Otika, zelo lepe slikice, tudi vi imate doma pravega lepotca!!!


Arwenko, glede vlečenja za rep in stopanja po psu.
Najbrž tukaj nobena ni mislila, da doma kar naprej stopajo psu na rep, pa da ga zanj vlečejo po celi hiši. Lahko pa se to, da mu stopi kdo na rep ali nogico zgodi nenamenoma. Kljub temu, da psa poznamo, lahko odreagira nepredvidljivo. Zanimalo me je kakšne izkušnje imajo s tem lastniki teh majhnih kepic, ali je pes primeren za družbo malih otrok ali ne. Majhnega otroka in psa skupaj pa najbrž nihče ne pušča samega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Maltežan, služba in družina?
2.8.2008 15:05:06   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: malania
Zanimalo me je kakšne izkušnje imajo s tem lastniki teh majhnih kepic, ali je pes primeren za družbo malih otrok ali ne.


Jaz lahko za našega rečem le to, da smo mu nekajkrat res že po nesreči stopili na rep, sploh ker ima včasih take dneve, da se non-stop mota pod nogami user posted image ... no pa ponavadi samo žalostno zacvili in zbeži pod jedilno mizo. Seveda je potem nam tako grozno hudo in se mu poizkusimo prikupit s kako konzervo tune in veliko crklanja, pa je hitro pozabljeno user posted image .

(odgovor članu malania)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Maltežan, služba in družina?
3.8.2008 17:42:37   
atanja
ok , mal pretiravate... Noben od teh ni rekel da to zanalašč delajo samo če imaš nekoga skoz zraven sebe se to lahko zgodi, majhnemu otroku pa še prej.... jaz se mojmu decu kdaj stopim na prste.user posted image

Je pa tako da jaz tudi ne verjamem psu-ker nikoli ne veš in malega skoz opozarjam. sam pri nas imamo haskija. Je pa tako da je ona že od melga bila skoz ob vozičku, ga čuvala in niti enkrat ni bla ljubusumna. in kadar ji naš mali prinese za jest poje tudi tisto kar ji leži cel dan v sklediuser posted image .... Ko ji mali kaj naredi, ga kaznujemo in nikoli ni sam z njo....
Pri mojmu pa imajo labradorca ki je znan bil po tem da je fulll prijazen, no pa je en let lajal pa skakal vanga kadar ga ej mel kd od domačih v naročju. tako da ni samo od pasme odvisno...

Pa to glede 8h. Če že delaš 8h-idealnih-ga pustiš več časa doma razen če nimaš službe pred domom. če je pes na varnem mu nima kaj biti. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Maltežan, služba in družina?
4.8.2008 0:14:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: naja17

Jaz bi se pa kar s karin24 strinjala. Jaz jih imam tudi rada in so mi luštkani, ampak priznam, da nimam časa za to.

Moja kolegica je imela maltežančka, se mu 100% posvečala, imeli so hišo in kotiček zanj, pa se jim je vseeno smilil, ko je ostajal sam doma. Zato so ga oddali... Družini, ki ima podjetje doma, da se mali jaga po dvorišču, pride v pisarno in da je vedno nekdo ob njem. Meni je ta varianta bolj všeč.


Meni pa to sploh ni vsec. In ta 100% pozornost in oddaja mi zal ne gresta skupaj user posted image Saj pride kak dan, ko se ne mores psu 100% posvetit ali pa ko mora bit malo dlje sam doma, samo oddaja je pa nekaj cisto drugega. Meni se zmesa, da bi morala oddat Luno, moras pac svoje obveznosti in uzitke prilagodit psu. Se marsicemu odpoves ampak se veliko vec s tem pridobis!

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Maltežan, služba in družina?
5.8.2008 20:45:41   
malania
Spet jaz user posted image

Zdaj pa me zanima, če kdo pozna koga, ki vzreja to pasmo na primorskem (slišala, sem da naj bi bili v Ajdovščini ter Postojni -baje). Pa kakšne so kaj cene.
Lahko tudi na ZS.

Lep pozdrav pa hvala za informacije vsem user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Maltežan, služba in družina?
5.8.2008 23:26:45   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Če nimaš časa za kužka(si odsotna več k osem ur dnevno), če se ti zdi sprejemljivo da bi otroci hodili po repih in vlekli kužka za rep, če nimaš časa za redne sprehode, za nego(ki jo maltežan kar dosti potrebuje).....si kužka raje ne omisliuser posted image



Žal Karin bomo potem kmalu vsi brez živaliuser posted image .Mož odhaja v službo ob 6 in se vrača ob 16 jaz pa itak delam skoraj po cele dneve.Zjutraj ga odpeljemo na sprehod potem pa nas počaka doma v svojem koškuuser posted image Mi smo se zanj odločili ravno zaradi otrok,res pa je da ko  je otrok majhen ga povleče za rep pa če mu ti še ne vem kako to prepoveduješ.Logično pa je da ga niso vozili sem in tja z repom v rokiuser posted image .Hotla sem samo povedat da tudi če ga kak majhen otrok povleče za rep ali dlako ga ne bo ogriznil ampak se bo ulegel na hrbet ker mu to pašeuser posted image ali pa bo odšel stran.






Sorry, samo NOBENEMU psu ne paše če ga otrok vleče za rep, pa tudi ga vleče kdorkoli drug.

Meni se zdi, da če otrok vleče psa za rep, mučenje živali. In zato, jaz ne bi nikoli kupila psa, ali pa mačke (nasplošno tudi druge živali), če so še otroci premali, in ne znajo delat z živalmi.

Raje potem ko zrastejo.

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Maltežan, služba in družina?
6.8.2008 8:19:42   
Arwenko
Za ustrezne vzreditelje pokliči Klub za pritlikave pasme... ali pa poglej za trenutna legla v reviji Kinolog. Samo to je vsaj koliko toliko preverjeno.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Maltežan, služba in družina?
6.8.2008 10:29:25   
malania
Hvala Arwenko.

Sem poklicala na klub za pritlikave pasme v Slo., kjer mi je prijazna gospa vse lepo razložila.
Na primorskem ni nobenega vzreditelja (vsaj tistega pravega ne). Sem pa še izvedela, da je maltežanov v Slo. zelo malo, to pa zato, ker so trenutno samo 4 samičke, ki kotijo rodovniške v celi Slo. Zaradi tega, je tudi cena mladičkov taka kot je.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Maltežan, služba in družina?
6.8.2008 11:07:02   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Ste pa ja kot starši dovolj sposobni, da boste svojemu otroku, ne glede na starost dopovedali, da tega ne sme počet - če tega niste sposobni, imate samo dve stvari, otrok se ne sme nahajat skupaj s psom ali pa raje poiščite psu novega lastnika. Mislim to je ravno razlog zakaj jaz ne prodajam psov družinam z majhnimi otroki, ker veliko staršev misli, da če se pes pač ne oglasi, če ga otrok potegne za rep, da je pa to potem ok ali kaj? A če moški vleče žensko za lase, ona pa ne kriči in ne joče, je to kaj manj nasilje v družini? Pes pač ni človek, ki bi znal povedat in se pritožit, pa to ne pomeni, da ga lahko obravnavamo kako se nam zljubi. Tudi psi si zaslužijo svoje dostojno življenje in spoštovanje, ne pa teroriziranje s strani nevzgojenih mulcev.


Se popolnoma strinjam s tem in tudi z vsem ostalim, kar je napisal(a) Arwenko.

Ko sme jaz rodila, je bila naša višavka stara eno leto in otroka smo od vsega začetka vzgajali, da je kužka spoštuje. In skozi to vzgojo mu pote, seveda niti enkrat ni bilo treba reči, da se psa ne vleče za rep ali dlako, ker otroku kaj takega niti na pamet ni prišlo.
Se je pa zgodilo, da se je Miša rinila na kavč zraven otroka, ko je bil star kakšnih 6 mesecev, mogoče. Seveda sem bila "na dosegu roke", kot je vedno treba biti, če sta pes in otrok v sitem prostoru. In je mali pač psa prijel za dlako, nenamenoma in potem prijema ni znal popustiti, je bil še toliko majhen. Takrat je pes šavsnil proti njemu. Jaz sem reagirala zelo strogo do psa, zabrisala sem jo s kavča in jo res temeljito kregala. Pa je drugače nikoli (stara je sedaj 7 let) nisem niti pošteno okregala, ker je enostavno ni potrebno. No, takrat sem pač jo, ker pes res mora vedeti, kje na hierarhični lestvici v družini se nahaja. Čeprav je morda vse skupaj dejansko bila moja napaka, ker sem takšno situacijo sploh dopustila. Večkrat sem Mišo, ko se je guzila zraven otroka, sicer pred tem odstrania, ampak ker je bila tako zelo vztrajna, takrat enkrat pač nisem.
Tako da paziti, imeti situacijo, ko sta pes in otrok v istem prostoru, pod kontrolo, in vzgajati tako psa kot otroka, je res nujno potrebno.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Maltežan, služba in družina?
6.8.2008 11:08:42   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: hmm...

IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

Hotla sem samo povedat da tudi če ga kak majhen otrok povleče za rep ali dlako ga ne bo ogriznil ampak se bo ulegel na hrbet ker mu to pašeuser posted image ali pa bo odšel stran.






Sorry, samo NOBENEMU psu ne paše če ga otrok vleče za rep, pa tudi ga vleče kdorkoli drug.



Ja, to je tudi mene zbodlo. Pes se uleže zato na hrbet, ker "se preda", pokaže, da je v podrejenem položaju, in ne zato, ker mu paše.

< Sporočilo je popravil Mišni -- 6.8.2008 11:09:08 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Maltežan, služba in družina?
6.8.2008 11:14:36   
lemavrica
IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ

Mi ga imamo 4 leta.Kupili smo ga ko je bila Lana stara 1 leto,Matic pa 5 let in ti moram rečt,da če se mu kaj zgodi je zame to edini pes ki ga bom še imela.Otroci ga lahko vlečejo za rep ne samo da mu stopijo in se nič ne oglasi.


Oprosti samo to se meni ne zdi ravno ok da pustiš da ga otroci vlečejo za rep. Bodo pa 1x kakega tujega potegnili za rep in jih bo obgrizel bo ja jok in stok. Pes ni otroška igrača in objekt za izživlanje.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Maltežan, služba in družina?
6.8.2008 12:03:36   
Arwenko
malania...kaj pa če pogledaš po zavetiščih, se najdejo včasih kakšni zelo luštni mešančki, podobni maltežanom, ki rabijo nov dom?

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?