|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj lahko lisičke?
17.9.2008 7:55:35   
Ekaz
Kdaj lahko začnemo z lisičkami? V mislih imam juhico iz lisičk.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj lahko lisičke?
17.9.2008 10:52:21   
Paštetka
V vsaki gobi je strup, pa naj je še tako dobra. Poleg tega so gobe zato zelo težke za prebavo.

Torej, tam nekje okrog 3 leta? user posted image  

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj lahko lisičke?
17.9.2008 10:53:26   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

V vsaki gobi je strup,


kakšen strup? Daj mi kakšen link, prosim.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj lahko lisičke?
17.9.2008 10:54:04   
špelin@
Če uporabljaš gobe kot začimbo (kar pravzaprav tudi so), jih po mojem komot daš v juhico in to potem otroku po dopolnjenem drugem letu starosti, vsaj jaz sem tako naredila.

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj lahko lisičke?
17.9.2008 11:22:25   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

V vsaki gobi je strup,


kakšen strup? Daj mi kakšen link, prosim.


ne da si mi.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj lahko lisičke?
17.9.2008 11:26:15   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

V vsaki gobi je strup,


kakšen strup? Daj mi kakšen link, prosim.


ne da si mi.


Ne, pa daj no, resno te prosim, da si pogledam, ker očitno tega ne vem. Prosim.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj lahko lisičke?
17.9.2008 11:55:11   
Paštetka
Volgica, ker vem, da znaš uporabljati googl, ti samo predlagam, da noter vtipkaš par besed. Nasvet: gobe/fungus, dojenček/baby, strupi/toxin, jesti/eat


pa ti bo vrglo malo morje o tem, kaj lahko in kaj ne sme jesti dojenček, ter katere toksine vsebujejo gobe.

Vsaka goba ni strupena, vsebuje pa določene toksine (različni % toksinov), ki se začnejo sproščati, npr. ob nepravilni pripravi gob. Ta npr. pri odraslem človeku ne bo delala težav, pri doječku, ki pa še ni star niti leto dni pa lahko naredi ogromno škodo na jetrih. Jaz se zato ne bi šla eci, peci pec.

Ne bi se pa res spuščala globlje, ker obstaja dober stric google, kjer si lahko vsak, če ga to zanima sam prebere.

Gobe enostavno niso za dojenčke. Mogoče bi celo svojo mejo iz treh let dvignila do 10 let.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 17.9.2008 11:57:41 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj lahko lisičke?
17.9.2008 12:07:40   
špelin@
Mimogrede, tule KLIK so gobe vpisali med zelenjavo od 4. mesecev dalje?!
 
Kopiram:
"Od štirih mesecev dalje lahko daste svojemu dojenčku nekaj čajnih žličk prilagojenih žitaric za dojenčke na dan. Začnite z »diastaznimi« žitaricami, ki so najbolj primerne za še ne popolnoma razvit prebavni trakt vašega dojenčka. Zmešajte jih z vsebino iz stekleničke, v skladu s priporočeno količino na nalepki. Začnete lahko tudi z okusom po sadju in zelenjavi.
Zelenjava
Na izbiro imate veliko vrst zelenjave (brokoli, gobe, stročji fižol, bučke, špinača, korenje, …). Začnite z zelenjavnimi pireji, zmešanimi z vsebino stekleničke (z mlekom oz. mlečno formulo) ali po žlici.
Med kosilom začnite z eno čajno žličko in nato postopno povečujte količino. Poleg vložene lahko uporabite tudi svežo ali zmrznjeno zelenjavo. Skuhajte jo (najbolje jo je dušiti, ker tako ohranite največ vitaminov in mineralov), zmešajte z majhno količino mlečne formule za dojenčke ali vode, da dobite gladek, skoraj tekoč pire. Ne dodajajte soli: dojenček je ne potrebuje in naša prehrana že po naravi vsebuje sol. "

user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj lahko lisičke?
17.9.2008 12:13:30   
Pikapolonica_
Gobe je pri nas začel jesti nekje po dopolnjenem 1.letu.
Pač simpl, šampinjončki, ki jih dajem na pico, lisičkovo juho, jurčkovo juho. Pač v sezoni, ko te gobice rastejo. sem se pa zdaj spomnila, da instant juhe iz gobic še ni nikoli jedel. No, pa nič hudega.



In celo sem se spomnila tole vprašat na posvetovalnici pri 1.letu - in je rekla, da te zadeve lahko že kamot je. Tako da, če je domače, pa če sama kuhaš in si 100% da si vredu skuhala, potem ne vem, čemu komplicirat.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj lahko lisičke?
17.9.2008 12:15:41   
*tajda*
Moj 11 mesečnik je tud že jedel gobovo juho.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj lahko lisičke?
17.9.2008 12:15:42   
Paštetka
no, če katera najde, kaj dobrega vsebujejo gobe za dojenčke ... mislim, glede vitaminov, mineralov...

Kolikor sem si zapomnila, vsebujejo precej beljakovin, poleg raznih toksinov, ker gobe vsrkajo največjo svinjarijo iz tal. Glede kaj druge hranljivega, pa ne vem...

Zakaj bi jih torej dajala, če poleg prebavnih motenj lahko faše še zastrupitev ali težave z jetri? user posted image

Sicer pa vsak po svoje. Jaz gobe nekak ne vidim na jedilniku mojega otroka. Po moje imajo smokiji več dobrih stvari v sebi kot gobe. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj lahko lisičke?
17.9.2008 13:32:55   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Sicer pa vsak po svoje. Jaz gobe nekak ne vidim na jedilniku mojega otroka. Po moje imajo smokiji več dobrih stvari v sebi kot gobe. user posted image


ja, saj ti dam prav, je veliko boljših zadev za otroke kot gobe. Samo res me je zmotilo, da imajo vse gobe strup v sebi, pa res bi rada kaj o tem prebrala. Sem iskala po stricu guglu, pa mi ni prida ven vrgel. Ker pri nas tastar poje ogromno gob, no, saj ne da bi me skrbelo, samo...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?