|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Šefov rojstni dan
15.9.2008 22:04:14   
Kerensa*
Tole sicer ne spada ne pod "Družino" ne pod "Partnerski odnos", gre pa pod "Službeni odnos", zato najbrž nisem veliko zgrešila foruma (glede na to, kaj vse se najde tukaj), tako, da...

Naš preljubi g. Direktor v kratkem praznuje rojstni dan... ni okrogla letnica... in danes mi je sodelavka pojasnila, da so v firmi (ne vem, na čigavo pobudo) začeli zbirati denar za darilo zanj... vsak po 7€... kaj naj bi se mu kupilo za ta denar, mi ni uspelo izvedeti... je pa tudi res, da nisem niti vprašala, ker sem takoj povedala, da ne dam... pa ne zato, ker ne bi imela 7€ in tudi ne zato, ker bi g. Direktorja sovražila iz dna srca... ne, iz popolnoma drugih razlogov...
Prvi je ta, da me v 6-ih letih, kolikor sem v firmi, še nikoli ni povabil na svoj rojstni dan... drugi je ta, da mi v vsem tem času (6 let) niti enkrat ni čestital za moj rojstni dan (dvomim, da sploh ve, kdaj ga imam)... tretji je ta, da mi niti takrat, ko sem rodila (in bila na porodniški en sam mesec, saj nisem imela plačane), ni kupil ali poslal vsaj simboličnega darila ali kakšnega bankovca, ampak so denar za darilo kolektivno zbrali sodelavci... četrti je ta, da četudi bi me povabil na zabavo, ne bi šla, ker mi ni do druženja z njim (karakterno sva si preveč različna, na zabavah pa ne premlevam o službenih stvareh - drugega se pa nimam z njim kaj pogovarjati)... peti, zadnji, pa je ta, da nekaj dni pred njegovih rojstnim dnevom praznujem svojega in to okroglo letnico (30. rojstni dan), zato bom "odvečni" denar prvenstveni namenila temu.

No, zdaj sem pa pi*da... za kar mi je sicer popolnoma vseeno, saj sem navajena, ampak me pa kljub temu firbec matra, kaj bi ve naredile na mojem mestu?... prispevale za darilo, ker se spodobi?... prispevale, da ne bi bile pi*de?... ne bi prispevale, ker...?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Šefov rojstni dan
15.9.2008 22:06:39   
vcugmas2
Dala bi 7 E  in požrla svoj ponos. Ker drugače boš izpadla kot skopuh. Sodelavci pa te bodo obirali še nekaj let.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Šefov rojstni dan
15.9.2008 22:07:27   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
No, zdaj sem pa pi*da... za kar mi je sicer popolnoma vseeno, saj sem navajena, ampak me pa kljub temu firbec matra, kaj bi ve naredile na mojem mestu?... prispevale za darilo, ker se spodobi?... prispevale, da ne bi bile pi*de?... ne bi prispevale, ker...?

Ja, isto. Bila bi rajši p.i.z.d.a. 

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Šefov rojstni dan
15.9.2008 22:09:14   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: vcugmas2
Dala bi 7 E  in požrla svoj ponos. Ker drugače boš izpadla kot skopuh. Sodelavci pa te bodo obirali še nekaj let.
To bo ja. user posted image  Karnisa bo že naslednji vikend spravila ven novo notranjo afero in ta s sedmimi ojri bo past tense

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu vcugmas2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Šefov rojstni dan
15.9.2008 22:13:35   
Kerensa*
V firmi vedno nekoga zaradi nečesa obirajo... zdaj sem pač (spet) jaz na vrsti, ni panike... to je zadnja stvar, zaradi katere bi se sekirala... delam dobro in pošteno in zaradi tega naj bi me imel v službi... če pa dobi kakšno čudno idejo, da pa ne želi imeti zaposlenih, ki mu ne kupujejo daril, potem bi pa iz principa ostal brez mene... ampak na srečo še ni tako šašav... vsaj do sedaj ni bil.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Šefov rojstni dan
15.9.2008 22:15:55   
MAŠKA
Sem se že znašla v takšni situaciji, ko smo zbirali za direktorja, ki mu sicer ne bi dala NIČ, ampak sem dala izključno zaradi tega, ker je zadevo sforsirala moja šefica in bi še danes nosila posledice, če bi se uprla.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Šefov rojstni dan
15.9.2008 22:16:43   
Rožica I
Jaz sem včasih že bila p.... zaradi takih zadev, pa mi je bilo vseeno user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Šefov rojstni dan
15.9.2008 22:23:16   
Mijavček
Ostani zvesta sama seb, pa ne dat, če se ti ne daje.

Maš dobre argumente, pa stoj za tem če te kdo kaj vpraša,... če te gobci obirajo za hrbtom se pa ne sekiraj.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Šefov rojstni dan
16.9.2008 0:42:16   
Anonimen
Jaz na tvojem mestu ne bi dala. Take stvari so mi itak totalno bedne in ponavadi zbirajo taki, ki jim itak ni problem dat kakrsnekoli vsote (skoraj). user posted image

(odgovor članu Mijavček)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Šefov rojstni dan
16.9.2008 6:57:19   
Volga
Nič ne bi dala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Šefov rojstni dan
16.9.2008 9:35:24   
migrena
jaz sem si vedno govorila bodi boljša od drugih....dokler nisem spoznala, da če si predober si oslu podoben......in konec.....sedaj pa sem taka do drugih kot so oni do mene, brez razlag

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Šefov rojstni dan
16.9.2008 9:43:01   
ronja
Ne vem, pri nas je navada, da vedno vsi prispevamo denar za darilo, ki ga nekdo potem pač gre kupit za darilo za rojstni dan kogarkoli od sodelavcev, vključno s šefom.  On mi je tudi vedno čestital za moj rd, prav tako vsi ostali, tudi prvič, ko sem jih malo presenetila in pač niso imeli darila, so mi vsi čestitali. Za nosečnost mi je vedno čestital in tudi potem, ko sem prvič prišla pokazat tamalo. Daril za rojstvo otrok pa pri nas ne dajemo/dobivamo. Sem pa dobila čestitko, ko se je mala rodila.

Tak da ne vem, kako bi točno razmišljala na tvojem mestu, mislim pa, da bi prispevala čisto iz solidarnosti do sodelavcev, ne zaradi šefa samega. Ne bi pa definitivno šla delat 1 mesec po porodu, to si lahko pa kar narišeuser posted image . No, pa moj šef je ok, on pravi, da otrok rabi mamo prvo leto in tako tudi dela z mladimi mamicami v službi - da pač vzame v zakup, da jih 1 leto ne bo.  Vpraša sicer, ali bom celo porodniško sama koristila ali ne (kar se mi zdi lepo, da vpraša in prav, da ve), to je pa tudi vse, nič ne komplicira okoli tega.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Šefov rojstni dan
16.9.2008 10:21:41   
jagoda77
Kerensa... ma veš kva, ti dam čist prav, pa tud **** nisi. Men gre tud na živce, k tle pr nas zbirajo za te rojstne dneve pa potem neka bedna darila za preveč dnarja če mene prašaš... Pa naj zbirajo sami zase, pa zame tud ni treba, ker nisem še nikol nič takega dobila, ker bi mi blo všeč, sem vedno kam v kot postavila in se prah nabira in mi gužvo dela...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Šefov rojstni dan
16.9.2008 11:11:55   
Naja31
prispevale za darilo, ker se spodobi?.


To bi naredila.


(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Šefov rojstni dan
16.9.2008 13:07:53   
nizozemka
Ha, zanimivo. Ravno danes sem se s tem soocila tudi jaz...
V petek potujem v Slovenijo, prvotno za en teden. Potem sem si pa izborila se ponedeljek in torek, ker sem pa v sredo itak fraj, v cetrtek pa zacnem popoldne, bi lahko sla v cetrtek tudi nazaj.
Ampak se moram v torek vrnit, ker moram bit na enem kao obveznem seminarju, ki traja 3,5 ure. Zacne se pa ob sestih zvecer. Povzetek: imam dva dni manj in dvesto evrov sem dala vec za letalski. Potem se mi je pa ravnateljica se ironicno nasmejala, kao, da ve, da sem ob sredah itak fraj, ampak da moram pridet.user posted image
Jaz budala sem pa skoraj vsako sredo in petek priskocla za kako urco, ker zivim 10 s stran. Nikoli vec.
In kaj bom storila danes, ko grem v sluzbo: dala bom 5 evrov za njeno darilo, ker obstaja 5 let.. In zakaj bom dala:samo zato, ker ima moj otrok plac v vrtcu, kjer je drugace cakalna doba vec kot dve leti.
Samo zato. Ob sredah in petkih je pa moj telefon ugasnjenuser posted image  
V Sloveniji pa nisem bila ze vec kot dve leti...
Kerensa, na tvojem mestu bi pac dala denar. Bodi pametnejsa od njega...

< Sporočilo je popravil nizozemka -- 16.9.2008 13:09:33 >


_____________________________

Slovenija: 19.9.-30.9.2008 :):)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Šefov rojstni dan
16.9.2008 19:05:54   
naki
don't worry.
jaz tud' ne bi dala.
mi smo v firmi imeli to navado (ostali je še vedno imajo), da zbiramo denar za vse, pa da ta ki praznuje, še za 20 ljudi prinese sladico, pijačo, potem se je to razpasalo na lepinje pice int.
to mogoče ni slabo, ampak pred tem je v mojem življenju veljalo pravilo, da jaz določam s kom, kdaj in kako bom proslavljala svoj rosjtni dan, če bi ga sploh.
to je, pač, socialno izsiljevanje.
enkrat sem povedala, da to ne bom več počela in to je to.
po mojem si ravnala pravilno, verjamem da se ne počutiš fajn. to je žalostno, ker te v tako situacijo spravijo strahopetci in poltroni.

(odgovor članu vcugmas2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Šefov rojstni dan
16.9.2008 19:21:32   
BAMBINA_
Koliko pa as je zaposlenih? Me zanima kakšna bi naj bila končni znesek..

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Šefov rojstni dan
16.9.2008 19:28:07   
Anonimen
A ti si v domu, kar se sefa tice user posted image ?

Nemogoce user posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Šefov rojstni dan
16.9.2008 23:20:43   
Kerensa*
Zaposlenih nas je okrog 50 (še sama ne vem točno, koliko).

Saj vas razumem vse tiste, ki bi dale ali pa ste dale, ampak večinoma napišete, da je to pri vas v firmi navada in da tudi same kaj dobitte... no, jaz nisem nikoli... še čestital mi ni nikoli... niti si s sodelavci med sabo ne kupujemo daril... razen tisti, ki se družimo tudi zasebno, izven službe, kar pa s firmo nima nič... zato mi ne gre v račun, zakaj bi morala dati za nekoga, ki zame ni dal nikoli? user posted image

Mimogrede... še tole...
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Jaz na tvojem mestu ne bi dala. Take stvari so mi itak totalno bedne in ponavadi zbirajo taki, ki jim itak ni problem dat kakrsnekoli vsote (skoraj). user posted image

Tole je bilo včeraj napisano pod nickom Ribica RR... hmmm... user posted image

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Šefov rojstni dan
17.9.2008 1:32:06   
bodoča
Jaz v tvojem primeru ne bi dala.

Pri nas pa je navada, da se za vsakega pobira denar za darilo in pač dam. Samo tud nimamo ravno pošteno narejeno, naprimer za šefico se da ena vsota, za vodjo okoliša malo večja vsota, za delavce pa čist neki drobiž. To me ful moti, no sicer pa ta (upam), da samo še dva meseca bom zdržala, pol pa drugam.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Šefov rojstni dan
17.9.2008 7:45:34   
Virtualna
Ni sans da bi dala! Sem raje p.i.z.d.a. ... al kaj ze user posted image

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Šefov rojstni dan
17.9.2008 8:03:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Tole sicer ne spada ne pod "Družino" ne pod "Partnerski odnos", gre pa pod "Službeni odnos", zato najbrž nisem veliko zgrešila foruma (glede na to, kaj vse se najde tukaj), tako, da...

Naš preljubi g. Direktor v kratkem praznuje rojstni dan... ni okrogla letnica... in danes mi je sodelavka pojasnila, da so v firmi (ne vem, na čigavo pobudo) začeli zbirati denar za darilo zanj... vsak po 7€... kaj naj bi se mu kupilo za ta denar, mi ni uspelo izvedeti... je pa tudi res, da nisem niti vprašala, ker sem takoj povedala, da ne dam... pa ne zato, ker ne bi imela 7€ in tudi ne zato, ker bi g. Direktorja sovražila iz dna srca... ne, iz popolnoma drugih razlogov...
Prvi je ta, da me v 6-ih letih, kolikor sem v firmi, še nikoli ni povabil na svoj rojstni dan... drugi je ta, da mi v vsem tem času (6 let) niti enkrat ni čestital za moj rojstni dan (dvomim, da sploh ve, kdaj ga imam)... tretji je ta, da mi niti takrat, ko sem rodila (in bila na porodniški en sam mesec, saj nisem imela plačane), ni kupil ali poslal vsaj simboličnega darila ali kakšnega bankovca, ampak so denar za darilo kolektivno zbrali sodelavci... četrti je ta, da četudi bi me povabil na zabavo, ne bi šla, ker mi ni do druženja z njim (karakterno sva si preveč različna, na zabavah pa ne premlevam o službenih stvareh - drugega se pa nimam z njim kaj pogovarjati)... peti, zadnji, pa je ta, da nekaj dni pred njegovih rojstnim dnevom praznujem svojega in to okroglo letnico (30. rojstni dan), zato bom "odvečni" denar prvenstveni namenila temu.

No, zdaj sem pa pi*da... za kar mi je sicer popolnoma vseeno, saj sem navajena, ampak me pa kljub temu firbec matra, kaj bi ve naredile na mojem mestu?... prispevale za darilo, ker se spodobi?... prispevale, da ne bi bile pi*de?... ne bi prispevale, ker...?


Z ozirom, da delaš v kolektivu v katerem se bo točno vedelo kdo je dal kdo pa ne in da gre za darilo direktorju s čimer se je nekdo očitno odločil, da si pridobi kakšno mesto na šefovi lestvici, se jaz na tvojem mestu ne bi pretirano izpostavljal - dal bi teh 7,00 EUR pa mir. Zaradi ljubega miru. Sploh, če vas je več in boš ena redkih, bog ne daj edina, ki ne boš prispevala boš zaznamovana. Jaz sem recimo vendo tehtal za koga dati za koga pa ne, ker nas pa je ogromno sem ocenil kdo bi moj prispevek lahko pogrešal in nasprotno. Veš, ljudje lahko take in podobne situacije obrnejo sebi v prid - običajno se v rit leze na ta način, da se nekoga potisne v drek. Ne dovoli, da bi si te kdo zaradi tega privoščil. Razumi to kot paranojo ali previdnost, kakor želiš. Nisi v poziciji, da bi ravno vztrajala pri svojih principih. Seveda, vkolikor nisi človek, da te v najslabšem primeru boli kita za službo. Pa ne govorim, da boš jo zaradi tega izgubila. Sama znaš oceniti kaj in koliko ti trenutna služba pomeni. Pošlihtaj si tako, da boš imela čim manj težav.

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 17.9.2008 8:08:22 >

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Šefov rojstni dan
17.9.2008 8:10:53   
Anonimen
Aja pa še to. Da se on ne spomni na vas ob podobnih situacijah je odraz njegovega odnosa, kulture, človeškosti. Verjetno bi vračanje milo za drago pomenilo, da se spuščaš na njegov nivo. Česar pa si siguren sem, ne boš dovolila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Šefov rojstni dan
17.9.2008 13:28:35   
mojamura
50 zaposlenih krat 7 € = 350 €....pa kaj za vraga mu bodo kupili user posted image user posted image

ah brez veze.....nad 2 € jaz ne bi dala, če vas je toliko zaposlenih, še en € bi bil čisto dovolj

očitno eni radi 'v rit lezejo'

če pa daš ali ne, je pa čisto tvoja osebna stvar

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Šefov rojstni dan
17.9.2008 20:03:12   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
50 zaposlenih krat 7 € = 350 €....pa kaj za vraga mu bodo kupili user posted image user posted image

Pojma nimam... še vedno me ne zanima, zato nisem vprašala... mogoče mi bo pa kdo sam od sebe povedal, pa vam potem sporočim.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?