|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   cepljenje nedonošenčkov proti ROTAVIRUSU
23.10.2008 11:28:31   
Bubamara
Pozdravljene!
Zanima me, če ste svoje nedonošenčke dale cepit proti rotavirusu? Jst sem nazadnje na kontroli pozabla vprašat, če priporočajo tudi za nedonošenčke in me zanima, če ma katera izkušnje s tem?!

Pa mogoče, če ma katera taki primer, da je mlajši cepljen, starejši otrok pa ne in so bile potem kakšne komplikacije ( npr. da bi starejši zbolel)...ker vem namreč, da cepivo ni mrtvo ampak samo oslabljeno...

Hvala in lep pozdrav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cepljenje nedonošenčkov proti ROTAVIRUSU
23.10.2008 12:26:44   
Noseckica
Jaz sem svojo user posted image  hotela lani dati cepiti proti rota virusom, pa mi je naša P rekla, da jo bo cepila samo, če podpišem, da jo cepi na mojo željo.
Baje na nedonošenčkih niso bile še delane raziskave. user posted image

(odgovor članu Bubamara)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cepljenje nedonošenčkov proti ROTAVIRUSU
23.10.2008 13:07:36   
Anonimen
Imam hčerko rojeno v 29.tednu 1550 g in je nikoli nisem dala cepiti.

V vrtec je šla z 17 meseci in do zdaj se nas rotavirus ni prijel. Imeli smo prehlade, vnetje očes, .... ampak nič kritičnega. Nam so večje težave povzročale alergije.

(odgovor članu Bubamara)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cepljenje nedonošenčkov proti ROTAVIRUSU
23.10.2008 17:40:58   
anajmad
Dr. Cerarjeva zelo priporoča to cepljenje proti rota virusu in proti gripi. Mi na žalost(sem bila prepozna) nisem cepila proti rota virusu,proti gripi pa je ne morem,ker so v cepivu sledi jajca,na kar je alergična.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cepljenje nedonošenčkov proti ROTAVIRUSU
23.10.2008 21:37:04   
bibyzan
Mi smo cepili. Noben ni nič negiral al posebej priporočal. Sma se pač odločila, glede na to, da že itak vse faše. Čeprav vem, da tudi ni za vse seve.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
23.10.2008 21:57:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bibyzan)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cepljenje nedonošenčkov proti ROTAVIRUSU
23.10.2008 22:37:00   
Bubamara
hvala vsem!
Meni je sicer P rekla, da je pri nedonošenčkih čas do 30T dejanske starosti (obe dozi...)-ne vem zdej al je to samo za našega mišljeno(rojen v 34.t) al na splošno...
LP

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: cepljenje nedonošenčkov proti ROTAVIRUSU
29.10.2008 20:38:58   
Neža7
Moja se je rodila pri 34t in smo 20.10.2008 dali proti rotavirus. P ni nič rekla, da ni dobro zanjo.

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu Bubamara)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: cepljenje nedonošenčkov proti ROTAVIRUSU
30.10.2008 9:07:51   
Tisana
Tole je odgovor dr. Cerarjeve na drugem forumu:  Draga Tina (in seveda Justin) !

Upam, da z odgovorom še nisem prepozna...

Moje mnenje o katerem koli cepljenju nedonošenčkov je vedno ZELO ZA - in to velja tudi za cepljenje proti rotavirusom.
Že večkrat smo se tudi na tem forumu dotaknili raznih cepljenj - a naj še enkrat ponovim:
raziskave, ki so bile opravljene doslej in zlasti številna klinična poročila potrjujejo:
- da imajo nedonošenčki zaradi prezgodnjega rojstva premalo protiteles, ki jim jih da mama v času nosečnosti, da bi ga zaščitila pred tistimi boleznimi, ki jih je prebolela sama (takoim. imunoglobulinov G, ki prehajajo od mame na plod predvsem po 32. tednu nosečnosti) - torej so v prvih mesecih po rojstvu bolj dovzetni za mnoge okužbe kot njihovi donošeni "vrstniki";
- da so tudi zelo nezreli nedonošenčki ob okužbi ali pa ob stiku z antigenom (tudi cepivom, ki "simulira" stik s klico, ne povzroči pa bolezni) sposobni tvoriti protitelesa (torej njihov sistem obrambe deluje, pa čeprav ne tako izdatno kot pri donošenih);
- da imajo nizko raven protiteles v krvi predvsem zdravi nedonošenčki (torej tisti, ki niso bili v stiku z bolnimi in jim zato ni bilo treba odreagirati s tvorbo protiteles) - kar pomeni, da nizka vrednost imunoglobulinov v krvi (ki jo še vedno radi določajo kot osnovo za odločitev, kdaj naj se cepi nedonošenčka) ni znak večje "dovzetnosti" za okužbo ali za "nevarnost za neuspešnost - stranske učinke cepljenja"....
(pa še kaj bi lahko zapisala)

Na kratko: nedonošenčka se lahko cepi proti rotavirusu (pa tudi npr. proti gripi), ko doseže "kronološko" starost 3 mesecev (kolikor vem, naj to cepljenje ne bi bilo bistveno odloženo, če ste pričeli z drugimi cepljenji...) in (vsaj kar se tiče cepiva proti rotavirusom) niso potrebne nobene prilagoditve v številu ali velikosti odmerkov.

Seveda pa vso odgovornost dajanja vseeno nosi vaša izbrana pediatrinja, s katero pa se vseeno pogovorite še enkrat. Morda pa ima že drugačno mnenje...

Lep pozdrav, dobro "telovadite", vriskajte in papajte jesenske dobrote,

L. Cerar

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?