|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   oblačila za sprehod
6.9.2010 21:49:09   
natasarobi
Pozdrav!

Imam sina starega dober mesec, je to moj prvi otrok, tako, da se še malo lovim.

Zato me zanima kako oz.koliko napravite dojenčka v tem času ko greste na sprehod. Jaz mu dam bodi dolg rokav, pajaca iz flisa, nogavičke in kapico ter v košari pokrijem s flis dekico (deka je ogromna, tako da je zložena in je mali pokrit z več plastmi).  Če piha potem dam na košaro še tisto zaščitno prevleko,ki jo ima sam voziček.

Za rokice pa iščem take male toplejše rokoavičke, ker ima roke vedno mrzle in jih konstantno moli izpod deke. No, na rokice mu ne dam nič, ampak se ga trudim skoz pokrivat.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: oblačila za sprehod
6.9.2010 22:01:11   
janapan
Tudi jaz mam težave v tem vremenu pa imam že dva otroka. patronažna mije nekoč rekla otroku daj 1 rokav več kot sebi. Tako da jo jaz (ima 4 mesece) oblečem v kratek bodi, majčko, flis jaknico čez, na glavo pa ji dam tanko kapico v vozičku pa imam itak ovčko tako, da je primerno pokrita. Naj samo še povem, da sem iz konca kjer zelo piha burja....

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: oblačila za sprehod
6.9.2010 22:42:09   
Anonimen
jst dam moji tri mesečni gor bodi s kratkimi, majčko z dolgimi pa v res toplo trenerko je oblečena pa kapco ma gor,tople štunfke pa čevlčke...pa če jo mam v vozičku je še pokrita seveda

(odgovor članu janapan)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: oblačila za sprehod
7.9.2010 8:36:13   
cimi
pretiravaš!!!
ne vem sicer iz katerega konca slovenije si, ampak po moje ga absolutno preveč oblečeš.
body dolg oz. kratek rokav, bombažna majčka/hlačke in nogavičke so čisto dovolj, sej je čez dan sigurnih 16°c
rokavičk ne rabi dokler ni zime, dojenčki imajo okončine vedno mrzle zaradi slabše cirkulacije!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: oblačila za sprehod
7.9.2010 8:52:19   
tix
Dva meseca in ni v košari : bodi z dolgimi rokavi, malo debelejše hlače, jopico iz flisa, nogavičke, pokrijem z bombažno odejico, če res zelo piha kapico drugače ne. Mal pošlataš po telesu če je topel ne rabi še dodatnih oblačil

(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: oblačila za sprehod
7.9.2010 8:53:46   
lunka1
IZVIRNO SPOROČILO: cimi

pretiravaš!!!
ne vem sicer iz katerega konca slovenije si, ampak po moje ga absolutno preveč oblečeš.
body dolg oz. kratek rokav, bombažna majčka/hlačke in nogavičke so čisto dovolj, sej je čez dan sigurnih 16°c
rokavičk ne rabi dokler ni zime, dojenčki imajo okončine vedno mrzle zaradi slabše cirkulacije!!


pri nas na severnem gorenjskem je bilo včeraj sigurnih 10° .... sem ji oblekla žabice in tanke hlačke čez, spodaj je imela tanek bodi z dolgimi rokavi, čez puloverček in srednje debelo jaknico (kot anorak), pa debele nogavičke... pa čez dekico.. in se ni nič pritoževala, še lepo je zaspala v vozičku...

(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: oblačila za sprehod
7.9.2010 9:16:54   
Greenie
Tudi jaz sem se držala načela: en sloj več kot sebi. Mislim pa, da malo pretiravaš glede rokic - vsi dojenčki imajo mrzle in to še nič ne pove, temperaturo preizkušamo na telesu. Če je zunaj 15 stopinj in ga oblečeš v kape rokavice in flis, kaj mu boš dala pri nuli ali celo pri minusu? Menda ne bo kar skos doma.

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: oblačila za sprehod
7.9.2010 9:48:25   
Anonimen
za rokce se res ne rabš sekirat.......jst pr naši pogledam na čelu al pa pr vratu če ji je vroče al pa mrzlo k jokat začne če ji kej ne paše 

(odgovor članu Greenie)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: oblačila za sprehod
7.9.2010 13:43:44   
nusi
Js sm pa ugotovila, da pri nas za enkrat en sloj več kot sebi ni ok, ker ga imam v košari in mu je bolj toplo kot meni, js sm imela včeraj čez dan zunaj majco brez rokavov, dolgo majico in flis, tamal je bil iso oblečen in je čist zašvical. Za njega je blo dovolj bodi brez rokavov in čez bodi z dolgimi pa tenka odejica.
Res ga je težko pravilno oblečt v tem vremenu, 5 minut švica, pol je spet mrzel...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: oblačila za sprehod
7.9.2010 15:55:41   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: cimi

pretiravaš!!!
ne vem sicer iz katerega konca slovenije si, ampak po moje ga absolutno preveč oblečeš.
body dolg oz. kratek rokav, bombažna majčka/hlačke in nogavičke so čisto dovolj, sej je čez dan sigurnih 16°c
rokavičk ne rabi dokler ni zime, dojenčki imajo okončine vedno mrzle zaradi slabše cirkulacije!!



Meni se zdi, da ne pretirava. Kaj več kot en sloj rokavov se mi zdi potreben. Naš ima bodi dolg rokav, plišaste hlače na naramnice (pajac brez rokavov) in jopico. Pa kapico. Meni se zdi že precej mrzlo te dni. user posted image Brez jopice ga ne nesem ven.


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: oblačila za sprehod
7.9.2010 17:00:11   
tassika
Naša je sicer starejša, ampak bom napisala kako sem jo imela oblečeno pozimi pri -6. V košari je imela spodaj ovčko, zgoraj pa bodi z dolgimi, majčko in bundico, spodaj žabice in malo podloženo renirkico, pokrita s tanko dekico in kapica. Jaz bi mu v tem vremenu dala žabice, trenirkico bodi z dolgimi in jaknico ali malo bolj debelo jopico in pa bombažni trak.
Še vedno se spomnim ko sem v porodnišnici vprašala če ji ne bodo dali kapice gor, pa me sestra pogleda in reče, ne, kaj ji boste pozimi dala gor pa 14 kapicuser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: oblačila za sprehod
8.9.2010 12:14:53   
teja28
mi tudi ne pretiravamo z oblačili :) Oblečena je v žabive, nogavičke in majčko z dolgimi rokavi. POtem pa jo zadekamo in to je to. Itak je v vozičku pod tisto strehico, kjer ji ne piha. Seveda pa skoz preverjamo, če še ni podhlajena user posted image  Stara pa je mesec in pol in na sprehodih uživa.

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: oblačila za sprehod
8.9.2010 16:57:09   
parga
natasarobi... jaz imam hčerkico staro 7 tednov in jo ne oblačim toliko kot si ti napisala, da oblačiš svojega. Res je, da dojenčke prej zebe kot nas oz. da v privih mesecih še nimajo podkožnega maščevja, ampak pretiravati pa res ni treba.
Tudi moja ima rokice mrzle in nogice včasih tudi, vendar so mi v porodnišnici rejkli, da je to zaradi slabše cirkulacije - čez čas se bo tudi to uredilo.
Ko grem jaz s svojo ven, ima oblečen dolg bodi, jopico , hlače, nogavičke in pokrita je z oddejo. Če pa res mislim, da bi jo laho zeblo, pa dam čez še tisto pregrinjalo, ki ga imajo vozički (ampak tega do sedaj skoraj da nisem uporabila).
Če misliš da tvojega otročka zebe, potipaj zatilje in boš takoj vedela. Če je mrzlo, potem ga zebe, če je pa vroče ga ne.
Sicer pa mislim, da bi otrok jokal, če bi ga zeblo...

(odgovor članu teja28)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?