|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hrana po preteku roka
12.1.2009 20:08:47   
Anonimen
Kolikokrat pojeste hrano, ki je po poteku uporabe? Jaz ravnokar jem slivove cmoke, rok uporabe 8/2008user posted image , (ko bom nehala tipkat, boste vedle zakajuser posted image ) Jogurte tudi še pojemo kakšen dan po preteku, pa so bili še okusni in ni bilo posledic. Kako pa to prakticirate pri vas?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 20:11:20   
ZARA
Mah... jst sem ravno včeraj pojedla prepečenec, ki mu je potekel rok avgusta lani, zadnjič na obisku popila radler iz leta 2005, pa še vedno živim. Očitno prakticiram, ampak ne prepogosto. Včasih hote, včasih nehote.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 20:11:47   
mamči
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Kolikokrat pojeste hrano, ki je po poteku uporabe? Jaz ravnokar jem slivove cmoke, rok uporabe 8/2008user posted image


Tole pa zna bit malo prehudo. Kak mesec preko ne rečem, ampak...... še tipkaš ? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 20:13:13   
Anonimen
Navadne jogurte v polovici primerov.
Za ostalo ne vem user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 20:13:40   
Anonimen
še, še sem tuuser posted image

(odgovor članu mamči)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 20:23:33   
bamoocham
Zadnjič sem ugotovila, ko je zmanjkalo kapučina, da je potekel rok julij 2008user posted image user posted image (dobla sem ga pa za rojstni dan oktobra 2008) in js nisem vedla, da je potekel, pa sem ga vsem veselo ponujalauser posted image
Pa smo še zmeraj živi.
Drgač pa bi znala pojest še kak jogurt, ampak redko.
Ker sem enkrat eno sirotko pila 1 dan po roku, pa sem bla cel dan na wcju tk da ni blo glih fajnuser posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 20:25:47   
hmm...
Niti ne velikokrat. Če pa že pa nehote, da je rok potekel pred parimi dnevi, ampak to takim stvarem, ki jih lahko ješ tut če jim poteče rok več mesecev nazaj. Drugače pa kak jogurt, ki mu je potekel rok kak dan nazaj.

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 20:28:34   
maca m
Vam povem za mojo taščo.  Ko pospravljam predale zmeraj najdem kakšno bomboniero, ki ji je potekel rok, tud več kot pol leta. Pa odnesem k njej, jo vprašam, če je to še dobro in ona pravi, da čokolada za njo ni nikoli pokvarjena. Vedno poje, pa nikoli še ni imela posledic. 



(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 20:31:30   
Ribica **
Ne pojem, ce je cez rok, niti jogurta ne - ce ni kakih dejanskih posledic, so pa zaradi tega, ker potem ful tuhtam in panicarim. Edino zacimbe s pretecenim rokom uporabim.

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 20:38:37   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Kolikokrat pojeste hrano, ki je po poteku uporabe? Jaz ravnokar jem slivove cmoke, rok uporabe 8/2008user posted image , (ko bom nehala tipkat, boste vedle zakajuser posted image ) Jogurte tudi še pojemo kakšen dan po preteku, pa so bili še okusni in ni bilo posledic. Kako pa to prakticirate pri vas?


jaz sem naredila prejšnji teden cmoke z istim rokom uporabe, samo da so bili mareličniuser posted image

Pa so bili ok, samo mojemu pač nisem povedala pretečen rok, ker pol bi dobila eno čez rituser posted image


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 21:07:20   
Šaki
ja jz sm zadnjič rabla pecilni k sm neki delala.pa mi ga je mami prnesla rok je bil pa april 06...user posted image
no pol sm dobila novega...za vsak slučaj...user posted image

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 21:26:22   
Rožica I
Jaz ja, otroku pa ne dam. Jem pa po preteku roka navadne jogurte, sir, zmrznjen program, muslije in razna semena, kava....skratka nisem zbirčna user posted image .
Sem enkrat brala, da pri večini artiklov to ni nobena težava, le vrednost oz. kvaliteta ni garantirana po roku. Je pa druga stvar kakšno sveže mleko ali meso, skratka hitro pokvarljiv izdelek, s tem pa se ne šalim.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 21:33:59   
Nikita***
Jaz sem tako smotana, da redko sploh pogledam, do kdaj je rokuser posted image . Če pa se mi zdi, da imam tisto stvar že sumljivo dolgo doma, pogledam. Če ni prehudo staro, pojem ali uporabim.

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 21:58:07   
Vrtnica79
Ja, pojem kdaj pa kdaj kaj takšnega. Ampak če je seveda še užitno.

Sem pa zadnjič našla v shrambi ko sem pospravljala ostro moko z rokom uporabe 2005user posted image . Čeprav je še zgledala OK, sem jo vrgla v koš.To je pa malo preveč, kajneuser posted image

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 22:11:53   
NevenkaP
Ja, pojem brez problema. S temi roki je vse skupaj en lari fari. 

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 22:27:48   
sttj
mi smo lani jedli,zlate kroglice v juhi,bil je ugaben okus,pogledam na datum 2002,skoraj me je kap,vsa juha je šla pa,pa,tamali pa je v šoli povedal,da smo imeli za kosilo 6 let stare kroglice,to je bilo smehauser posted image

(odgovor članu NevenkaP)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 22:43:58   
Bong
Ja seveda uporabljam in jem še po preteku roka. Sicer en ravno od leta 2005 ali pa 2007, ampak če gre npr. za kako moko, globo zamrznjene izdelke, testenine,... pojemo tudi do nekaj mesecev nazaj pa nam ni bilo še nič.
Bolj previdna sem pri hitro pokvarljivih izdelkih - jogurti, mocarella in siri, že odprte omake,...


(odgovor članu sttj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 22:44:57   
mayflower
Poleti sem brala en članek o tem, da je v bistvu skoraj vsa hrana uporabna še po roku uporabnosti. Recimo jogusrti -poleti lahko opazite, da včasih se cela serija pokvari precej pred pretečenim rokom, pozimi pa zdržijo tudi precej čez rok. Celo jajca so menda uporabna še nekaj časa po pretečenem roku-to me je najbolj presenetlo.
Jst marsikdaj uporabim kaj čez rok. Včasih sem vse striktno vrgla stran, zdej pa preskusim, pol se pa odločim. smo še vsi živi.


_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

(odgovor članu sttj)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 22:47:37   
tropical
Jaz vedno kupoujem jogurte, ki so - 50% . Pa včasih doma kaj skuham  pol ko pospravljam kakšno embalažo pogledam gor rok. JOJ je že mim nič zato, dobro je in okusno in še sem tu.
Še posebno pozimi se stvari manj kvarijo kot poleti ko je vroče. Če je pa kak jogurt načet slab ali celo močno napihnjen pol ga pa ne pojem.

Še sem tu.

(odgovor članu sttj)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Hrana po preteku roka
12.1.2009 23:03:15   
lewinsky
Tudi jaz sem zadnjič opazila na koruzni moki rok trajanja avgust 2008.Jo imam še pol kile,pa je ne bom zavrgla. Po moje nima kaj bit!
Ali pač?user posted image

_____________________________

Za vsakim dežjem posije sonce!

(odgovor članu tropical)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Hrana po preteku roka
13.1.2009 0:02:01   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: maca m

Vam povem za mojo taščo.  Ko pospravljam predale zmeraj najdem kakšno bomboniero, ki ji je potekel rok, tud več kot pol leta. Pa odnesem k njej, jo vprašam, če je to še dobro in ona pravi, da čokolada za njo ni nikoli pokvarjena. Vedno poje, pa nikoli še ni imela posledic. 






packa user posted image user posted image user posted image


ti, ne tašča....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Hrana po preteku roka
13.1.2009 0:08:53   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka
Kolikokrat pojeste hrano, ki je po poteku uporabe?

Takorekoč nikoli. Če jo pa že, potem pa šele po tem, ko jo pojem, ugotovim, da je rok uporabe potekel.

No, meni kljub temu še ni. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Hrana po preteku roka
13.1.2009 9:31:33   
vesna.com
Načeloma nič.Ga pa ni hujšega kot stara čokolada.Že če je preblizu roka ni za nikamor!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Hrana po preteku roka
13.1.2009 9:38:21   
arabela*
nič ne jem po roku,zakaj bi leuser posted image
Tud če je kak jogurt al pa puding dan po roku,gre v smeti.

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Hrana po preteku roka
13.1.2009 9:39:33   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: maca m

Vam povem za mojo taščo.  Ko pospravljam predale zmeraj najdem kakšno bomboniero, ki ji je potekel rok, tud več kot pol leta. Pa odnesem k njej, jo vprašam, če je to še dobro in ona pravi, da čokolada za njo ni nikoli pokvarjena. Vedno poje, pa nikoli še ni imela posledic. 




posledic ne,se pa radi črvi zgnezdijo notriuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?