|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 12:45:04   
saskija
Zanima me kaj berete 6, 7, 8 letnikom? No ti proti osem večino že berejo sami, ampak naša še uživa če ji beremo tudi mi .

Ker nam včasih zmanjka idej bi kakšna prav prišla.

Jaz mojemu 6 in pol letniku in 8 letnici sedaj berem zbirko Lola.

Uživala pa sta tudi Hišica na drevesu, Skrivnost hiše pajkovski, Judy MOOdy, Bratec in kljukec s strehe, Vsi Franci, pa tudi Hermina, pa Gašper,Anica, Strahec, Mala čarovnica,Kavlež ifla...



_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 12:47:25   
Volga
Podobno vprašanje sem že hotela tudi jaz zastaviti. bom pa z zanimanjem brala vaše odgovore, da bova šla z malim v knjižnico, da bo lahko bral.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 12:48:34   
Pikapolonica_
Kaj pa Moj prijatelj Piki Jakob, Babica pripoveduje, Pravljice bratov Grimm?

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 12:49:08   
Pikapolonica_
Zgodbe iz Narnije  - to sem jaz noro rada brala.

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 12:59:25   
saskija
user posted image Že pišem na listek, upam da se kakšna še pridruži- Piki Jakoba smo že (toplo priporočam), Babica pripoveduje pa ne pride v poštev ne marata pravljic ampak zgodbe, ki so kot cela knjiga

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 13:01:51   
uwaga
Grozni Gašper..., Anica..., Mišek Tip..., 100 Grških mitov za otroke, Pet prijateljev..., Butalci, Pravljice bratov Grimm. Pa še kaj bi se našlo.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 13:04:32   
Pikapolonica_
Nikec (Nikec gre v šolo, Nikec v cirkusu ...) , Mušji sorbet za grofa, Skrivnost sirove piramide, Nasmeh mišje Mona Lize, Dva zelo strašna volkova, 101 dalmatinec, 365 povestic za lahko noč, Čaroslovje (Merlin in te fore), Fimfarum, Hiša Nebodijihtreba .


< Sporočilo je popravil Pikapolonica_ -- 26.1.2009 13:06:57 >


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 13:07:13   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: uwaga

Grozni Gašper..., Anica..., Mišek Tip..., 100 Grških mitov za otroke, Pet prijateljev..., Butalci, Pravljice bratov Grimm. Pa še kaj bi se našlo.


Anico je zelo rad gledal, verjetno bi bila tudi v zgodbi zanimiva. A Pet prijateljev je že za skoraj 7-letnika? Kaj pa Emil in detektivi? To je pa verjetno za malo starejše. user posted image

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 13:12:08   
saskija
Volga za 7 letnika fanta bo zakon Skrivnost hiše Pajkovski ima 5 delov in je o škratih res mi smo čisto noter padli. Sosedovi berejo že drugič.


_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 13:12:47   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

Volga za 7 letnika fanta bo zakon Skrivnost hiše Pajkovski ima 5 delov in je o škratih res mi smo čisto noter padli. Sosedovi berejo že drugič.



O.K., hvala, bom probala. 

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 13:20:27   
Luni
Pa Gatnika poskusite! Pri nas se bere že x-ič!

_____________________________



(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 13:21:11   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Luni

Pa Gatnika poskusite! Pri nas se bere že x-ič!


Točno, ja Gatnik. Kako že.....nekaj kapitana Gatnika. Nemara dogodivščine?

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 13:24:29   
uwaga
Joj, joj skoraj sem pozabila: Pika Nogavička!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 13:25:15   
Luni
NPR: Kapitan Gatnik in invazija neverjetno žlehtnih kuharic iz vesolja

_____________________________



(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 13:32:02   
Mišni
Jaz ponavadi kar tiste izberem, ki so tam na pultu v knjižnici. Sicer pa so fajn od Petre Likar Agencija brez panike - so pa 3 ali 4 deli.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 13:47:04   
al1*
Pa vse od Primoža Suhodolčana: Riba na glavo pa spat, Milo strašilo, ....

Moj ima rad tudi serijo o Mavričnih/vremenskih vilah, Čarovnica Lili, Grozni Gašper.

Če se spomnim še kaj, dopišem.


_____________________________

lp


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 13:54:29   
blaža
No naš skoraj šestletnik( 28.2.) ima najraje , če mu berem Moj prvi slikovni atlas od Učil, pa o dinozavrih, pa enciklopedijo o živalih in eno knjigo o arheologiji, kjer so notri piramide in mumije, pa vse razloženo o izkopavanjih. Aja pa seveda o vulkanih. Je pravi mali vedoželjnež.

No pa itak smo že vse knjige dali po dolgem in širokem čez, kar jih imamo doma. Te ki sem prej naštela( razen dinozavrov, ki jih ima že od lani), je dobil letos za dedka mraza.

Drugače pa ima rad še pravljice od bratov Grim, pa čeprav so nekatere kar malo morbidne in temačne. Sej mogoče jih ma pa zato rad.user posted image ( to sta dve debeli bukvi z rdečimi platnicami)

Smo mu pa začeli brat, ko je bil star eno leto in knjige obožuje in si iz njih ogromno zapomne. Še posebaj ga zanima zemljepips in se je navčil vse celine,... Kar se mi zdi fajn, ker je ta knjigica Moj prvi slikovni atlas prirejena za najmlajše in ima res rad take zadeve.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 14:30:02   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

No naš skoraj šestletnik( 28.2.) ima najraje , če mu berem Moj prvi slikovni atlas od Učil, pa o dinozavrih, pa enciklopedijo o živalih in eno knjigo o arheologiji, kjer so notri piramide in mumije, pa vse razloženo o izkopavanjih. Aja pa seveda o vulkanih. Je pravi mali vedoželjnež.


To bi pa tudi jaz mojemu morala nabaviti. Jaz ima Moja prva encikopedija, pa je tudi fajn. Moj prvi atlas mora biti prav tako super, pa tisto o mumijah in izkopavanju, pa o vulkanih ... uf, to bi bila velika ušesa in odprta usta.user posted image

Daj poglej, prosim, točne naslove. Bi ti bila zelo hvaležna. Jaz grem pa tačas malo guglat.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 14:41:11   
Rožica I
Mi imamo že kakšnih 3 leta doma Moj prvi atlas sveta in Moja prva enciklopedija od Larusse (učila) in sta obe še zmeraj aktualni. Dobiš pri založbi Felix user posted image



user posted image  


Tule je pa še članek (iz Mladine) o Mojem prvem atlasu sveta:
 
Slikovni zemljevidi za otroke od 4 pa tja do 11 let.
Prevod francoskega založnika, ki je atlase posebej prilagodil deci. Pripovedujejo namreč tisto, kar je v teh letih fascinantno. Celine in oceani so naseljeni s kiti, levi, kačami in drugimi živalmi; Antarktiko tako spoznavajo prek pingvinov, Indijski ocean pa prek morskih psov. Če je pojem puščave v prvih letih spoznavanja ponavadi označen z neznansko vročino, je tod širši, saj vključi tudi puščavo Gobi, kjer so zime do - 45 stopinj C.
Pojem zemljevida so karte naravnih bogastev, prirodnih značilnosti, industrije in poseljenosti, tukajšnji primerki pa vključujejo otroške teme, kot denimo smeri selitve ptic, z vinjetnimi pristavki, kakor je podatek, da divje gosi letijo v jatah oblike črke V, da varčujejo z močmi.
Knjiga je po svoje pravljična, saj predstavlja vse dežele iz idilične plati. Medtem ko slovenski misijonar Pedro Opeka deluje med nesrečniki brez strehe nad glavo in jih uči, kako si izdelati opeko in z nje bivališče, Laroussov leksikon slika čarobnost koč malgaških vasi, napravljenih iz ilovice in postavljenih na pilotih, ki jih varujejo pred nalivi. Toda, prav ta idiličnost je sprožilec, ki v otroku zbudi enako radovednost tako do pokrajin blagostanja kot siromaštva. Vsak konec sveta je po nečem edinstven.
Sam tekst pa je postavljen enciklopedično, ko pogleda za banalnost, recimo čokolade. Od kod ta prihaja? Najprej kraji, kot so Brazilija, Gana, Slonokoščena obala in Indonezija, potem pa podoba drevesa kakavovca s plodovi, ki rastejo na drevesnem deblu. Prikaz plodu z 20-50 semeni, nato ponazoritev: za čokoladno tablico porabimo 8 seme, in na koncu kratek postopek industrijske predelave.
Zemljevidi, sicer natančno narisani, pa vsebujejo duhovite karikature, ki jih otroci še posebej požirajo. Slovita ameriška puščava Doline smrti se smeji v podobi okostnjaka, ki potuje s krsto, ali pa kmet, ki s koruznega polja preganja prašiča in druge "škodljivce".

Trenutno pa beremo Knjigo ugank ali Arturja in Minimojčke ali pa Krtka. Vsak večer drugo.

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 26.1.2009 14:48:49 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 18:57:32   
Mišni
Ja, Rožica, prav to imamo in je res fletna.

Bom pa še v knjižnici malo popgledala, da približno vidim, kakšen je še ta atlas. Če ga imajo. Če ne pa v knjigarni.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 20:24:10   
gruffalo
Detektiv Iskra, naš je bil čisto navdušen, pa Anica, Pika Nogavička, Ostržek (ta debela knjiga), Findus in Petersson, Pet kužkov išče pravega, ...
Fajn, da ste to temo odprleuser posted image , ker nam včasih začne zmanjkovati idej.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
26.1.2009 22:06:34   
CLAUDY11
jaz mam pa srečo da moj sin 9 rad bere(no če je dobre volje ) in ta mali 5 on bere pravljice za lahko noč
beremo pa grimove pravljice zobomiška!!! če pa sam bere pa bere 5 prijateljev, 1000 zaka 1000 zato... !!! in to knjigo  imata najraje ker piše ogromno zanimivh stvari tako da jo celo jaz kdaj vzamem v roke in jo prelistam

(odgovor članu gruffalo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
27.1.2009 13:11:55   
Mišni
Danes sem kupila tale atlas, in se mi zdi fajn, edino pogrešam pri vsaki državi posebej zemljevid sveta, da si zna otrok predstavljat kje to je:

http://www.emka.si/artikel/355329/Moj-prvi-atlas-sveta

pa še tri Grozne Gašperje sem kupila, ker so bili ravno znižani ...user posted image

< Sporočilo je popravil Mišni -- 27.1.2009 13:12:13 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu CLAUDY11)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
27.1.2009 22:48:50   
ely*
Moj bo marca 6 let in je pravi knjižni molj. Trenutno ga zelo zanima angleščina, tako da bere slovarje, pa zgodbice o Krtku so mu všeč, vso od miška Tipa, Črkarija, Frančke in Nodije imamo doma, Katka in Karli, Maček Nino gre v ZOO...

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kaj berete ali berejo vaši otroci?
28.1.2009 9:33:35   
saskija
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Danes sem kupila tale atlas, in se mi zdi fajn, edino pogrešam pri vsaki državi posebej zemljevid sveta, da si zna otrok predstavljat kje to je:

http://www.emka.si/artikel/355329/Moj-prvi-atlas-sveta

pa še tri Grozne Gašperje sem kupila, ker so bili ravno znižani ...user posted image


Ta atlas je zakon, imaš pa tudi zelo dober atlas v kartonski veliki obliki v Ikei-ji v Avstriji. je narisano kje kaj pridelujejo, za vse kontinente, države

Morem rečt da naš 6 letnik je nor na atlase in plus vsega je, da se še jaz kaj zraven naučim

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?