|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 13:28:09   
danijela in taja
LP..me nekaj zanima ...kolikokrat ....za kako dolgo greste ven s svojimi malčki...nevem starimi tja do ene dveh let....ne pol onimi večjimi.....zdej ko je res tako mrzlo....
midve greva malo čez enajsto ko je sonce zunaj vsaj ponavadi malo....za ene 20 min...potem itak spanje, kosilo...pa potem okol štirih spet za ene 20 min....pa tačas noter prezračimo....kr tu pred hišo grevaa...in to lepo čisto vsak dan pa če je še ne vem kako mrzlo...ali pa da sneži...če pa je dež ali kaj sva pa zunaj pod streho....mi je tl+ko fajn...pa še nikoli ni bila bolana,prehlajena karkoli....sva lani isto..pa je bla dojenček...sam ji oblečem bodi,žabice debele...hlače, zokne,tople čevlje....res debelo bundo, rokavice,kapo in kapuco, kožo ji zaščitim z kremo proti vetru od buephena....(nevem kako se prav napiše).....aja stara je 17 mes....
pa me zanima kako ve to počnete....k poznam kr ene par kolegic,sosed,...ko spoloh ne hodijo zdj ven ker je kao res premrzlo....pa so njohovi otroci non stop...pa tudi niso v vrtcu kot naša...vročina,angina,kašelj,smrkanje,vneto uho,....in tako dalje...skoz jih to poslušam...sam nočem jim pa nič govorit....ko pa mi rečejo-...joj ko greva pa za par minutk ven se pa kar prehladi....ja valjda ............ ??????

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 13:32:20   
pomar*ANČA*
mi gremo vn vsak dan za urco, včasih več. star je pa 7 tednov. ga tudi dobro oblečem, namažem z kremco in če je res zelo hladno pokrijem čez voziček.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 13:37:42   
emaa
Moja dvoletnika sta sicer v vrtcu, čez vikend gremo pa ravno tako ven, za kako uro tudi, saj sta topleje oblečena od naju, jima ni sile, pa tudi nista ne vem koliko bolna. 

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 13:39:59   
JaLuca
Jaz z mojima isto prakticiram kot ti, tudi ko je mrzlo gremo ven dopoldne in popoldne, tudi med tednom, pa čeprav je takrat ura okrog pol pet, samo probamo se skriti pred vetrom, gremo pa ven v vsakem vremenu, tudi če je dež -če ni prav močen naliv - tudi ko sta bili v vozeku, hodita tudi v vrtec, pa jima pač občasno teče iz noseka, pa sta še kar zdravi, razen prva je bila lani precej bolana, po operaciji žrelnice, pa se je stanje kar 90% izboljšalo.
tudi jaz ne razumem ostalih ko z otroci ne grejo ven, pa jih poznam kar nekaj, čež z izgovori, da otrok noče ven, pa da se takoj sprehladi.....to me tako moti, pa še zato, ker stanovanje tak ne luftajo, da kar ven smrdi na hodnik, pa tudi skozi zaprte okne, notri pa kadi enih pet oseb, otrok pa je tudi kar precej bolan ampak to po njihovem ni vzrok....

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 13:43:38   
danijela in taja
no vidiš katastrofa........to je men krozn ...pa še kadijo ?????tam k je otrok????????pa eni sori ampak res nimajo niti malo možganov......

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu JaLuca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 13:50:27   
barika
Vsaj za 1 uro, ampak ker ima "čudne" ure spanja, gema po navadi samo enkrat na dan.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 14:36:50   
JaLuca
Ma ja, otrok naj bi imel osteroopozo(to naj bi rekel P - pravih meritev kostne gostote ni bilo to vem, ker sem vprašala če je imela preiskavo), ker naj bi mati kadila v času nosečnosti (mnenje babice, ki sama je strastni kadilec) , kaj pa drugi zraven nje?

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 15:11:54   
crci06
Naš je doma in sva kar nekaj tudi zunaj. Kakšen dan nama ne paše, kakšen dan ni časa, kakšen dan sva pa lahko tudi po 3x debelo uro zunaj. Ali 9-16  na smučišču.

Če kdo otroka zapira not v imenu zdravja ALI kar je po mojem mnenju tudi pogost razlog, ker je treba precej časa, da kakšnega trmastega otroka oblečeš user posted image ....  to definitivno ni prav.


Drugače pa jaz že celo mojo RR kariero polagam na dušo to, da se vsaka trudi po svoje delat prav.
Če vidite, da katera dela zelo narobe, je prav, da se zamisli (ali da jo drug opozori) in počasi popravlja napako. Lahko kakšno sosedo povabiš ven jutri sredi dne, do takrat pa naj se ona psihično pripravina svež zrak...

Zbolel bo pa tisti otok, ki je do danes bil v kombinezonu iz stanovanja do avta in na hitro v trgovini samo kapo dol, pa nazaj in hop na toplo, potem bo pa mamica prebrala temo, da je za zdravje bolje biti ful zunj, bo pa šla enako oblečena že prvič za 1 uro ven.

Zato pa popolnega ni.
Lahko se le trudimo počasi se približati temu.
Če bi bili pa vsi popolni, potem bi bil pa dolgčas.

Le kaj bi bilo v tem primeru z RR? user posted image user posted image user posted image


O tistih kadilcih tam vmes pa ne bi, ker mi gre na bruhanje.

(odgovor članu JaLuca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 15:29:34   
jajula
a. tud na -12 greste ven? mene za slabo vreme, dez,sneg ne skrbi in gremo vedno ven, na tolk minusa pa nism male vn vozila.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 15:32:08   
nuala
Že celo življenje od enega 3. tedna naprej sta vsak dan vsaj eno uro zunaj.
Ne verjamem, da sta bila 1 dan v življenju cel dan notr.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 15:54:12   
malecka
IZVIRNO SPOROČILO: jajula

a. tud na -12 greste ven?


Pri nas je bilo prejšnji teden -19, pa smo šli vseeno ven....user posted image


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 16:01:23   
HuAnita
Dopoldne sta v vrtcu, tasm praviloma dohidjo vsak dan ven... (če vreme dopušča).
Mi gremo tudi popoldne ven, dokler se sonce ne skrije, včeraj smo bili kar 2 uri, se drsali po zaledenelem potočku, iskali veveričke in tako. Smo bili pa potem vsi z rdečimi noski, kot snežaki.
Mi gremo tudi po dežji un snegu ven, če smo le zdravi.
Mislim, da delaš kar prav. - po svoji presoji je vedno najboljša rešitevuser posted image

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 16:10:48   
DaniNeli
Moja Neli ima bo februarja dopolnila 2 leti.V vrtcu grejo ven na teraso,kjer je polno zavetje,pred kosilom za pol ure,medtem prezračijo sobo.Zdaj je doma ker smo bolni.Drugače glede izhodov,če ni v vrtcu in,da je lepo vreme,gremo okrog 12h za pol ure,pol gremo pojest kosilo in spat....če je še sonček gremo še malo ven za 20 minutk. Smo doma na Primorskem,tako da nimamo keke vražje zime...razen ko piha burja ni za it ven.

Lansko zimo ko smo bili manjši in mlajši...pa smo bili kar veliko zunaj.Okoli poldenva smo šli ven,fejst smo bli oblečeni(žabice,tople hlače in majčko)vedno je bla v kombinezončku in vreči v vozičku. Pa tudi bolani nismo bli do zdaj.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 16:39:00   
danijela in taja
ja sj o tem je ravno govora zdj ko je tok mrzlo...gremo tud ja.....

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 19:25:40   
kristinaj
jaz imam doma eno 21m in enega 3m in je zeloooo težko kombinirati sprehajanja, ker se moremo prilagajat spanju ta velike,ki je ko je najlepše zunaj.....

če sem sama, ne vedno, in če mi uspe vse zrihtat gremo ven okoli 10 do 11, 11-30 in popoldne okoli 15-16, odvisno kdaj vstane

če nisem sama je tavelika zunaj urco dopoldne, po kosilu peljem tamalega ven kakšne 2 urci in potem spet odvisno do kdaj tavelika spi... še popoldne kakšno urco

seveda ne vsak dan ker pač nimam vsak dan možnosti pa tudi druge stvari so za naredit doma....

lani,ko sem bila pa samo s taveliko smo bile zunaj cele dneve, doma samo kadar je jedla....

tamali je oblečen kot doma+majčka in bunda pajac, bombažna kapica, pokrit z 2 dekama
tavelika smučarske hlače, bodi brez rokavov, bombažna majica, flis majica, bunda, kapa in šal po potrebi, rokavice pa njena želja....gojzerčke oz. snežke....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 20:37:11   
bskrle
So v glavnem notri in doma.
Ta mala je takoj začela svinjsko kašljati, čeprav smo bili na sončku v soboto okoli 12 ure kake 45 min.


(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: koliko greste ve in vaši malčki....
12.1.2009 21:19:02   
tabi
Jst imam 14m in 3letnika pa gredo v vrtcu skoraj vsak dan ven sploh tavečji.Popoldne okol 5ih pa gremo še za kako uro- uro in pol na sprehod,pač oblečem jih v konbizon,kapo,šal pa rokavice in šibamouser posted image pa za enkrat še nismo nič bili bolani(že trkamuser posted image )

_____________________________

Moder je človek,ki se uči od drugih.Mogočen je tak,ki je zadovoljen s tem kar ima.Bogat pa je ta,ki prave prijatelje ima.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?