|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KATERE TABLETE?
14.10.2008 16:51:31   
Anonimen
Mene pa zanima katere tablete ženski predpiše zdravnik, ko imaš spontani splav in je plod še v maternici, da se sčisti iz maternice, kako se imenujejo te tablete oz.katere ponavadi predpiše zdravniK?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Tia
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KATERE TABLETE?
14.10.2008 16:52:33   
Anonimen
user posted image

Jaz sm šla na čiščenje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KATERE TABLETE?
14.10.2008 17:29:18   
fragola
obstajajo tablete, vendar če maš ss ni več otroka v maternici.
napr. če otroku naha bit srčke ti lahko predpešejo te tablete, tako ti ni treba it na čiščenje!


_____________________________

Upanje zadnje umre!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KATERE TABLETE?
14.10.2008 17:32:17   
Anonimen
Meni pa ni jasno zakaj bi človeka to zanimalo?
Oz. se delam da mi ni jasno.

Meni drugače nihče ni tablet  omenil. Si pa predstavljam da ne zna bit prijetno če ti jih dajo. Predvidevam da krčenje maternice povzročijo?

(odgovor članu fragola)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KATERE TABLETE?
15.10.2008 20:04:03   
Jančika_
Avtorica posta verjetno sprašuje po sredstvu za krčenje maternice, ki pospeši že začeti splav. Meni so pri prvem splavu dali Ergotyl kapljice; v bolnico sem prišla z močno krvavitvijo sredi noči (ploda na UZ ni bilo več videti), zvečer sem jedla in tudi anestezist ni bil fraj, zato mi niso naredili abrazije tisti trenutek, ampak sem najprej dobila Ergotyl. To je še okrepilo krvavitev, čez kako uro so me pa še sčistili.

Ne vem, kako je zdaj s tem, ker Ergotyla že več kot eno leto ni na tržišču, niti ni nobene alternative (to še predobro vedo frišne mamice, ki po porodu predolgo krvavijo in dobijo recept za E., v lekarni ga pa ne morejo dobiti, niti česa podobnegauser posted image ).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KATERE TABLETE?
7.3.2009 17:47:03   
tlb
No, vprašanje je bilo sicer zastavljeno pred kar nekaj časa, morda pa bo odg. še komu koristil;

tabletka se imenuje MIFEPRISTON, ki nekak "hormonsko" povzroči splav. Zaužiješ ga pač na nek dan, nato pa ti v bolnici čez 2 dni v nožnico vstavijo tabletke prostaglandinov, ki omehčajo mat. vrat in se vsebina maternice lažje izprazni.

Kolikor mi je znano (oz. so mi pač povedali na gineko), se lahko dela splav s to tabletko do 7. tedna nosečnosti, kasneje pa ne več, zaradi prevelike velikosti ploda in je potrebna abrazija (oz. lahko se dela medikamentozni splav, če je plodek npr. še v 9. tednu zelo majhen, ker se ni razvil).

Ergotyl kapljic pa res ni več, ampak ti lahko v bolnici dajo injekcijo tega zdravila v tazadnjo ali se mi zdi celo v žilo, in le-ta povzroči krčenje maternice in posledično izločanje vsebine maternice. Dajo pa to tudi po abraziji, če močneje krvaviš.

eto, sem napisala, koliko se še spomnim, ker sem na svojo veliko žalost dala vse omenjeno skozi.....

Lepo bodite! Pa čim več srečnih nosečnosti s hepi-endom želim!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KATERE TABLETE?
8.3.2009 7:52:49   
Tisana
Ravno pred tednom dni sem imela medikamentozno čiščenje. Je točno tako, kot je napisala tlb. V petek sem dobila za popiti MIFEPRISTON, pa sem potem že popoldan začela krvaveti z močnimi krči. Odšla sem nazaj na Klinični center, kjer sem dobila injekcijo v tazadnjo za krčenje maternice, ker so očitno upali, da se bo sčistilo že brez drugega dela tablet. No, ni se, tako sem v nedeljo še v nožnico prejela drugi del tablet in morala tam odležati 4 ure. Mislim, da ni mogoče, da bi vse opravila kar doma. Po drugem delu tablet mora ženska ležati 4 ure v bolnici. Od teh tablet sem spet začela močno krvaveti in dobila močne krče. Krčev več nimam, krvavim pa še vedno, vendar veliko manj. Za medikamentozno čiščenje se odločijo na podlagi vseh okoliščin. Sicer je redna praksa abrazija pod splošno narkozo.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?