|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bi povedale, da ste bili na umetni oploditvi?
23.1.2009 20:00:04   
Anonimen
Dober večer,

mene pa zanima, če bi/ste/boste povedale svojim prijateljem, družini in znancem, da ste bili na umetni oploditvi?

Hvala za odgovore!


< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 24.1.2009 9:02:59 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 20:01:27   
Kerensa*
Bi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 20:03:23   
Udb
Ožjim prijateljem in ožji družini bi, drugim pa ne bi na veliko razglašala. Ampak tudi neka skrbno varovana skrivnost ne bi bla.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 20:18:53   
MAŠKA
Nikoli mi ne bo jasno, zakaj so težave z zanositvijo takšen tabu. Zakaj je večini to nerodno povedati, ko se najdejo tetke in strici in še kdo, ki te veselo nagovarja "ja zakaj pa še pri vas nimate, zdaj bi pa bil že čas!?"... jaz lepo povem, da po otroka se ne gre v trgovino kot po kilo kruha, ker tukaj pa ima narava svojo moč in vedno se ne izide po planih... in potem jaz firbce spravim v zadrego, ker ugotovijo, da ji v bistvu nič ne briga in da sploh nič ni smešnega v tem, če ima nekdo težave. In vsakemu, ki se bo še poskušal šaliti na ta račun, bom razložila, da to ni smešno, ker zaradi takšnih težav je pretočenih ogromno solz.

Mogoče moj odgovor res ni čisto v kontekstu z vprašanjem, ampak mislim, da bi morali biti ljudje malo bolj osveščeni okrog tega. Pa umetna oploditev ni nobena sramota, hvalabogu, da obstaja!

Pa anonimna, če si noseča ti želim vso srečo!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 20:22:15   
Elvircek
Se popolnoma strinjam z MAŠKO. Brez pomena je to nekaj skrivati in se iti slepe miši. Tistim, ki zaupamo, normalno da povemo, tistih, ki se pa te stvari ne tičejo, pa jim ne povemo in to je to. 

_____________________________

Naj bo dan lep in prijeten!

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 20:24:28   
sonček33
Bi in sem povedala.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Elvircek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 20:25:52   
čipka
Nikoli mi ne bo jasno, zakaj so težave z zanositvijo takšen tabu. Zakaj je večini to nerodno povedati, ko se najdejo tetke in strici in še kdo, ki te veselo nagovarja "ja zakaj pa še pri vas nimate, zdaj bi pa bil že čas!?"... jaz lepo povem, da po otroka se ne gre v trgovino kot po kilo kruha, ker tukaj pa ima narava svojo moč in vedno se ne izide po planih... in potem jaz firbce spravim v zadrego, ker ugotovijo, da ji v bistvu nič ne briga in da sploh nič ni smešnega v tem, če ima nekdo težave. In vsakemu, ki se bo še poskušal šaliti na ta račun, bom razložila, da to ni smešno, ker zaradi takšnih težav je pretočenih ogromno solz.

Mogoče moj odgovor res ni čisto v kontekstu z vprašanjem, ampak mislim, da bi morali biti ljudje malo bolj osveščeni okrog tega. Pa umetna oploditev ni nobena sramota, hvalabogu, da obstaja!

Pa anonimna, če si noseča ti želim vso srečo!



user posted image user posted image


_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 20:37:41   
end1
če bi koga zanimalo, kako sem zanosila bi ja, sama od sebe pa ne bi o tem govorila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 21:29:36   
lotoska
Ne bi. Se mi zdi preveč intimna zadeva. In ne razumem tistih ki se s tem celo postavljajo.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 21:35:47   
Anonimen
Jaz sem tud vedno mislila, da ne bi nobenem o tem povedala - ne staršem, ne prijateljem, nobenemu.

Sedaj ko pa sem na tem, sem pa povedala staršem kako in kaj, pa tud tašči in tastu. Moj user posted image  je povedal tud svojemu najboljšemu prijatelju, ker mu je bilo takrat precej hudo in mu je to pač pomagalo. Jaz zaenkrat še nisem povedala nobeni od prijateljic (razen tistih na forumu, ki smo itak na istem). Povedala sem tud direktorju v službi, ker že od začetka ve o težavah, ki sem jih imela in me je tudi sam direktno vprašal. Sem mu povedala po pravici in ga prosila če to lahko ostane med nama.

Širši okolici pa tega ne mislim razlagat. Niti raznim tetam, stricem in sosedom.user posted image

Aja, pa še to: najtežje je povedati prvemu in drugemu.. potem ko to enkrat spraviš iz ust je lažje in mogoče tud lažje sam to sprejmeš.

(odgovor članu lotoska)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 21:37:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lotoska
In ne razumem tistih ki se s tem celo postavljajo.


Mislim, da se s tem noben ne postavlja. Eni pač povejo, ker jim je tako lažje. Pa da se ognejo tistih neumnih vprašanj: kaj pa še vidva čakata? Saj sta dovolj stara. A najprej štalca pol pa kravca? A ne znate sami naredit, pridemo pomagat?..... user posted image

(odgovor članu lotoska)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 21:44:28   
lotoska
Pa se, za nekatere si upam trditi. Ko sem hodila v materinsko šolo smo sedele v čakalnici. Pa pride ena gospa, se usede med nas njen prvi stavek je bil da je noseča iz epruvete. Točno tako je rekla in se mi je zdelo ful neprimerno.  Ravno v družini imamo primer, ko nas oseba, ki sploh ni za otroke (sekundarna neplodnost) seznanja s postopki in procesi, ki sodijo h umetni o.,  samo zato da izstopa s tem. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 21:51:34   
Anonimen
Kot sem že napisala: mogoče ji pa pomaga, če se pogovarja o teh stvareh. user posted image  Mogoče nima drugih prijateljev, ki bi jim zaupala.. Ne vem. Mogoče se pa res samo izpostavlja. Jaz je ne poznam, tako, da ne morem soditi.

(odgovor članu lotoska)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 21:57:22   
lotoska
Ni dobro soditi drugih po sebi.  Mene osebno niti ne zanimajo take stvari in mi niso pomembne, torej ne bi nikoli niti vprašala koga  če je šel čez kakšen postopek. Itak je važen rezultat in  da so otroci zdravi.
Skuštrana suzi  upam da čimprej ugledaš plusek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 22:09:49   
zarja1
jaz sem in tudi če bi se še enkrat odločala bi naredila isto. Nisem tega razglašala, vendar nisem skrivala. Tako sem imela podporo in navijanje najbližjih, v službi veliko razumevanja in sočutja (sploh vsakodnevno letanje na UZ), na forumu spoznala prijateljice v podobnih situacijah,....
Brez tega si težko predstavljam celo zadevo. No taka sem jaz.

< Sporočilo je popravil zarja1 -- 23.1.2009 22:10:16 >


_____________________________

Horny Teddy

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 22:19:20   
zarja1
IZVIRNO SPOROČILO: lotoska

Ne bi. Se mi zdi preveč intimna zadeva. In ne razumem tistih ki se s tem celo postavljajo.

nekdo se postavlja z problemom neplodnosti?????user posted image user posted image user posted image
Oprosti večje bedarije pa nisem slišala. Pari gremo skoz trnovo pot, da pridemo do tega čudeža. Mogoče res včasih rečemo kakšno preveč, ampak ne zato da bi se važili pred kom, ampak zato ker smo se res morali precej boriti za ta čudež. In to navdušenje pač ne skrivamo.
Sama nisem verjela, da je to takšna borba. Pa dobiš kater boj, pa se ti sanje razblinijo ko gre kaj narobe...pa znova v nov boj, v novo upanje...In ja, za vsak postopen cilj do uspeha bi najraje zavpil svetu...KORAK BLIŽJE SEM!!!!!!!!!


_____________________________

Horny Teddy

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 22:35:57   
maca m
Jaz bi povedala, ne pa vsakemu, ki bi ga srečala. Družini, prijateljem, ožjim sodelavcem. Na oglasno desko sredi mesta pa res ne bi.

In verjetno (sploh, če ti uspe) je to po dolgem času psihičnih bitk ena res vesela novica. HB, da obstajajo umetne oploditve....

(odgovor članu zarja1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bi povedale?
23.1.2009 22:40:28   
U*
Ja bi povedala svojim staršem in njegovim pa mogoče še kaki kolegici ki ji 100% zaupam.

(odgovor članu maca m)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bi povedale?
24.1.2009 2:24:11   
mojca345
najbrž bi ali bom, kar tako mimogrede, brez nekega strašnega fosa okol tega....drugi ki govorijo za hrbtom je pol tisti foss : ž

A : a veš, da ni mogla zanosti ?
B: a res...
A: pol sta se trudila dve leti, pol pa sta šla na umetno oploditve
B :  a res...
A: no zdej pričakuje otroka, ampak je bilo pa kar težko, pol pa še finance...
B: a res...

mal karikiram...tkole pol ta foss se sliši...pa sej glej to pač pr nas tko je...vedno se govori... hočeš, nočeš...no, če se izpostavljaš, pol pa sploh a ne...če pa se ne je malo lažje...

če boš pa držala v seb, ti pa že zdej povem, da bo folk takoj posumil in se bo spraševal, zakaj se tko čudn obnašaš...eni imajo cajt sam to opazovat, kak se kdo obnaša in kaj govori...

mislim, pa da smo tukaj vse borke in da pridemo do otroka bomo VSE NAREDILA VSE!user posted image

ni važn kak rata, važn da je zdrav in da ima ljubeče starše !user posted image  

(odgovor članu U*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bi povedale?
24.1.2009 6:37:26   
tassi1
V bistvu nisem skrivala, da imama težave, ker sem imela kar nekaj Op in sem bila na bolniški, pol sem pač povedala. Edino, kar bi rada spremenila je to, ko sem po neuspelem postopku prišla nazaj v službo, so me čist nepoznani ljudje spraševali: a zdej pa bo!?user posted image user posted image  Takrat bi pa najraj nekoga kar po betici kresnila, ker drezat v živo rano pač ni treba,..user posted image user posted image
Bi sam še rada nakaj povedala: iz mene se je norčevala neka sodelavka( pač na račun moje bolniške in tega , da sva že dolgo poročena), sedaj po treh letih me je pa prišla vprašat, kam naj se obrne, ker jima ne rata imet user posted image - Jest sem takrat rekla, da čez 7 let bog svoje pove !!
Upam, da nama rata v tem postopku( šesti) in da bomo kmalu vse mamice!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bi povedale?
24.1.2009 9:34:51   
Taanikaa
jst nebi...sploh pa zato,ker poznam par oseb,kjer so jim nadel zlobni jeziki vzdevek epruvetke...zelo zlobno.in pol da bi mogu še moj otrok to poslušat-ne hvala...ljudje so zelo zlobni in mene bi to kr dotolklo no,priznam...jst sem sicer vesela za vsakogar,ki zanosi,pa če ne more po naravni poti zakaj ne s pomočjo?!

tassi-držim pestkeuser posted image user posted image

< Sporočilo je popravil christy -- 24.1.2009 9:35:57 >

(odgovor članu tassi1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bi povedale?
24.1.2009 11:02:11   
lotoska
IZVIRNO SPOROČILO: zarja1

IZVIRNO SPOROČILO: lotoska

Ne bi. Se mi zdi preveč intimna zadeva. In ne razumem tistih ki se s tem celo postavljajo.

nekdo se postavlja z problemom neplodnosti?????user posted image user posted image user posted image
Oprosti večje bedarije pa nisem slišala. Pari gremo skoz trnovo pot, da pridemo do tega čudeža. Mogoče res včasih rečemo kakšno preveč, ampak ne zato da bi se važili pred kom, ampak zato ker smo se res morali precej boriti za ta čudež. In to navdušenje pač ne skrivamo.
Sama nisem verjela, da je to takšna borba. Pa dobiš kater boj, pa se ti sanje razblinijo ko gre kaj narobe...pa znova v nov boj, v novo upanje...In ja, za vsak postopen cilj do uspeha bi najraje zavpil svetu...KORAK BLIŽJE SEM!!!!!!!!!



Meni se zdi pa bedarija napačno interpretiranje mojega odgovora. Točno tako kot sem napisala sem tudi mislila. In nisem napisala, da se nekdo postavlja z neplodnostjo, tako da o tem sploh ne mislim več razpredat.

Navdušenje bi pa moralo bit nad nosečnostjo samo in pričakovanjem rojstva otročka in ne nad načinom zanositve, zato po moje ne rabi ves svet vedet, da je uspelo z umetno op.

(odgovor članu zarja1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bi povedale?
24.1.2009 11:10:34   
zarja1
IZVIRNO SPOROČILO: lotoska

IZVIRNO SPOROČILO: zarja1

IZVIRNO SPOROČILO: lotoska

Ne bi. Se mi zdi preveč intimna zadeva. In ne razumem tistih ki se s tem celo postavljajo.

nekdo se postavlja z problemom neplodnosti?????user posted image user posted image user posted image
Oprosti večje bedarije pa nisem slišala. Pari gremo skoz trnovo pot, da pridemo do tega čudeža. Mogoče res včasih rečemo kakšno preveč, ampak ne zato da bi se važili pred kom, ampak zato ker smo se res morali precej boriti za ta čudež. In to navdušenje pač ne skrivamo.
Sama nisem verjela, da je to takšna borba. Pa dobiš kater boj, pa se ti sanje razblinijo ko gre kaj narobe...pa znova v nov boj, v novo upanje...In ja, za vsak postopen cilj do uspeha bi najraje zavpil svetu...KORAK BLIŽJE SEM!!!!!!!!!



Meni se zdi pa bedarija napačno interpretiranje mojega odgovora. Točno tako kot sem napisala sem tudi mislila. In nisem napisala, da se nekdo postavlja z neplodnostjo, tako da o tem sploh ne mislim več razpredat.

Navdušenje bi pa moralo bit nad nosečnostjo samo in pričakovanjem rojstva otročka in ne nad načinom zanositve, zato po moje ne rabi ves svet vedet, da je uspelo z umetno op.

gre za navdušenje, da si korak bližje nosečnosti in pričakovanju rojstva otroka......Nisi bila v tej situaciji, a verjemi za vsako trdo pridelano celico ti srce zapoje.....

_____________________________

Horny Teddy

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bi povedale?
24.1.2009 11:10:54   
Serendipity
IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

Bi in sem povedala.

Se bom kar podpisala pod tvoj post sunshine user posted image

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bi povedale?
24.1.2009 11:17:45   
Goldy
Jaz pravim enako - bi in sem povedala.


_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu Serendipity)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?