|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj namesto mleka, kašic
16.1.2009 12:37:34   
matic0105
Kaj dajete vašim škratkom alergičnim na kml namesto mlečnih kašic, mleka oziroma jogurta,skutk...Rada bi mu dala kako skutko, jogurt, puding (seveda ne na osnovi kml), pa ne vem sploh kaj in kje dobiti. 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj namesto mleka, kašic
16.1.2009 13:15:38   
Petr_a
V saki dobro založeni trgovini imaš,tudi v DM-u

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj namesto mleka, kašic
16.1.2009 16:00:10   
Ursi2
Živjo!

V DM-u imajo (mislim, da so tam najcenejši) riževo mleko ali ovseno mleko. V Intersparu in Mercatorju dobiš tudi prosemo mleko. Pa tam imajo tudi riževe pudinge in napitke iz riževega mleka. Se kr najde enih stvari. Jz sem mu delala potem pač pudinge na riževem ali ovsenem mleku, corn flakes, ovsene kosmiče, laneno seme, suho sadje. Tudi mlečni riž, gres,polento.
Vse se da, samo malo bolj sladko je.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj namesto mleka, kašic
16.1.2009 20:15:56   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: matic0105

Kaj dajete vašim škratkom alergičnim na kml namesto mlečnih kašic, mleka oziroma jogurta,skutk...Rada bi mu dala kako skutko, jogurt, puding (seveda ne na osnovi kml), pa ne vem sploh kaj in kje dobiti. 
 Če računaš na kaj kupljenega, je ponudbe bore malo. user posted image  Sploh še, če ne prenese soje, tako kot naša ne (sicer obstajajo sojini sadni jogurti zelo prijetnega okusa in sojini pudingi). Obstaja rižev desert (E˙leclerc, Maximarker, Spar, mogoče še kje) in pa mleka, ki jih je naštela Ursi2, s katerimi potem pripravljaš hrano. Nam je diabetičarka na PK rekla, da lahko pripravljamo Royalov vanilijev puding. Kaj mi dajemo namesto mlečnih kašic: nič podobnega. Ima pa zato kuhan obrok 2x dnevno. Pač noče jesti gresa in podobnih stvari, ne glede na to, ali je na riževem, ovsenem ali ne vem kakšnem mleku. 
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

V saki dobro založeni trgovini imaš,tudi v DM-u
 Petr_a, a si lahko malo bolj konkretna. Mene namreč tudi zanima, kateri izdelki ali pa celo kateri DM je tisti, ki prodaja vse to, ker bi si tudi sama rada malo olajšala delo s kuho. 

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj namesto mleka, kašic
16.1.2009 22:45:17   
julči
od katerega meseca starosti pa lahko je riževo, ovseno,.. mleko in kdaj sojine pudinge,..?

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj namesto mleka, kašic
16.1.2009 22:52:00   
Petr_a
Tako kot pravi Ursi imaš vsega po malo.Soja se odsvetuje do 2 leta,ker je zelo alergena.naš poje kar se tiče soje samo 1 desert več ne.Jo je prej več užival in dobil krče po njej user posted image
Imaš pa riževe tiste krogce za jest-navadne,potem so eni obliti z čokolado,rižem,razni piškoti iz riževega mleka itd.
saj v DM-u imate polico z takšnimi izdelki,vprašaj prodajalko pa ti bo povedala ;)

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj namesto mleka, kašic
17.1.2009 11:35:07   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Tako kot pravi Ursi imaš vsega po malo.Soja se odsvetuje do 2 leta,ker je zelo alergena.naš poje kar se tiče soje samo 1 desert več ne.Jo je prej več užival in dobil krče po njej user posted image
Imaš pa riževe tiste krogce za jest-navadne,potem so eni obliti z čokolado,rižem,razni piškoti iz riževega mleka itd.
saj v DM-u imate polico z takšnimi izdelki,vprašaj prodajalko pa ti bo povedala ;)

 Sorry, ker se očitno ne razumemo - iščemo nadomestilo za jogurte, skutke... ne pa za piškote. Vseeno hvala za odgovor. user posted image  Aja, še to, a ti že daješ svojemu otroku čokolado? Koliko je pa star?

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj namesto mleka, kašic
3.2.2009 11:17:14   
soncipunci
namesto kravjega mleka lahko daš mleka na rastlinski osnovi, ki so jih punce že naštele. ni pa dobro, da uporabljaš samo sojinega, ker obstaja možnost, da se čez čas pokaže tudi alergija na to... fajn je, če malo menjavaš različne vrste (sojino, riževo, mandljevo, ovseno,). Lahko uporabiš tudi adaptirano mleko za alergike - Pregomin, Aptamil ADC, Allernova, Neocate). Aptamil ADC je primeren celo do 15. leta starosti! (Upam, da bo do takrat alergija naših otrok že preteklost)
Nisem še poskušala pripravljati pudingov ali grisa na adaptiranem, na ostalih se pa da normalno kot na kravjem. težava nastane le pri peki peciv ali narastkov, ker ni isto - testo ne vzhaja enako.

Po mojih izkušnjah so zelo dobri sojini jogurti Joya, ki me vsebujejo gensko spremenjenih organizmov. obiš tudi fermentirane mlečne napitke in shake.

Valsoia ima zelo dobre jogurte - meni so všeč sadni. imajo tudi dodane žive fermente.

Jaz sem v času dojenja, ko sva šla z malim na dieto, zelo pogrešala skuto, zdaj pa sem se tako navadila na sojine jogurte, da tistih iz kravjega mleka sploh ne kupim več.

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Spiš med dojenjem? Na to moraš paziti!
Na internetu lahko najdeš veliko napačnih informacij o spanju in dojenju ter o tem, da je to vedno nevarno.
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?