|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pripomočki pri učenju hoje?
8.2.2009 22:22:27   
julči
Naša mala je začela počasi delat korake ob opori, zdej me pa zanima če ste uporabljale kakšne hodulje, poganjalčke... ki so pripomogli k učenju hoje? Mal sem gledala in so te zadeve kar drage, tko da me zanima kok so funkcionalne in koristne za otrokov ravoj če sploh? Druga varianta je pa da dam kr kšno večjo škatlo na tla pa naj jo tera pred sabo al pa kakšen mali stolček... ideje, predlogi dobrodošli
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pripomočki pri učenju hoje?
8.2.2009 22:28:29   
julči
aha sem že našla odg


Re: Poganjalček za učenje hoje Napisal: Tanč user posted image Datum: 16.09.2008 08:32
Vsi ti pripomočki za otrokov razvoj niso potrebni, vendar je takšen poganjalček morda med manj škodljivimi. Otrok se bo naučil hoditi brez tega, kar dokazuje človeška pokončna hoja v milijon letih.
Vaš otrok se popolnoma normalno uči sam hoditi in pustite ga, naj dela tako, kot sam sebi narekuje. Tudi plazenje je še povsem v redu, nikamor se ne mudi. Ko bo zrel, se bo spustil in hodil.

lp
Tanč


(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pripomočki pri učenju hoje?
8.2.2009 22:52:04   
taška30
Mi imamo poganjalčka, ampak ne za učenje hoje. Na to sploh pomislila nisem oz. se mi zdi da prehitro gre in otrok pade na nos.user posted image
Če imate namen kupit poganjalčka, ti ga priporočam, za dirkanje po stanovanjuuser posted image , pri nas je aktualen od nekje 1,5 leta dalje, pa pri naši skoraj 4 letnici še vedno občasno.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pripomočki pri učenju hoje?
8.2.2009 22:57:53   
Freycha
Mi smo imeli poganjalčka doma, ker smo ga "erbali".... pa sem si mislila, da na tem se otrok že ne more naučiti hoditi, ker takoj pade na nos, ampak naša tamala tut enkrat ni padla na nos. No, ga pa tudi ni kaj dosti uporabljala, da sedaj, pri 19m uporablja več, kot takrat user posted image

se mi pa ne zdi škodljiva zadeva, je pa res, da se otrok lepo nauči hoditi tudi brez tega.....

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pripomočki pri učenju hoje?
9.2.2009 6:08:32   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: julči

... ideje, predlogi dobrodošli



Pusti otroku naravni razvoj.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pripomočki pri učenju hoje?
9.2.2009 9:01:11   
pizamca
Moja hitro najde kaj, kar lahko poriva pred sabo, naj je to škatla, stol, tricikel,... ima pa tudi poganjalčka in je čisto navdušena nad njim. J epa res, da gre poganjalček zelo hitro in bi na začetku hitro padla na nosek, če ne bi pazilI.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pripomočki pri učenju hoje?
9.2.2009 9:13:05   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa


Pusti otroku naravni razvoj.


se strinjam

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pripomočki pri učenju hoje?
9.2.2009 10:52:34   
Amam
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa


Pusti otroku naravni razvoj.


se strinjam


Tudi jaz.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pripomočki pri učenju hoje?
9.2.2009 11:49:33   
Lilita
IZVIRNO SPOROČILO: Amam

IZVIRNO SPOROČILO: botrca

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa


Pusti otroku naravni razvoj.


se strinjam


Tudi jaz.


Tudi jaz podpišem. Se ni nič za bat, prav fajn gre ;) . Imam prvo user posted image , pa me je malo matralo, kako bo to vse zgledalo, naravni razvoj pa to (da ne bi bilo preveč nesrečnih padcev predvsem) , ampak user posted image so pravi eksperti - zelo dobro vejo in kaj znajo, sploh pa kaj zmorejo. Smo dva dni nazaj bili deležni prvih korakov. Veselje v očeh user posted image , da sam zmore - neprecenljivo. In tolikokrat pokaže, glej kaj znam. Mami in ati pa tudi jako ponosna, se razume. In mala ima še več veselja.


O nečem takem razmišljam za tam nekje, ko bo toplo in bo aktualen park in sprehodi in bo zelo verjetno znala že sama hoditi, voziček pa ne bo več zanimiv.

(odgovor članu Amam)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pripomočki pri učenju hoje?
9.2.2009 12:18:55   
Anonimen
Najboljši pripomoček za hojo se je pri nas obnesel kavč (ali nizka omara brez ostrih robov)ob katerem je hodil in se držal... je stabilen in otrok ga uporablja po želji. Podpiram idejo, da mora otrok sam imeti željo po hoji in da ga ne silimo z raznimi pripomočki = narava naredi najlepše! Če pač malo kasneje shodi pač kasneje shodi. Nekateri pa kasneje spregovorijo. Naj bo čim več na tleh.

Potem ko bo otroček že bolj pogumen pa kakšna igrača, ki jo bo porival pred sabo...

Pri nas smo imeli takrat toplo pomlad z mehko travico po kateri je porival kosilnico.
Poganjalček pa je za čisto drugo stvar... ampak ga je pri nas obrnil na bok in na njem vadil vstajanje... za učenje hoje ima pa nevarnost koles, ker gredo hitreje kot otrok...

(odgovor članu Lilita)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pripomočki pri učenju hoje?
9.2.2009 13:05:37   
blazka
Otrok za učenje hoje ne potrebuje nobenih pripomočkov, si že sam poišče potrebno oporo. Mora se počasi naučiti hoditi, da zna tudi pasti in se pravilno ujeti. To je razvoj, ki ga ni dobro pospeševati. Pusti času čas...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Spiš med dojenjem? Na to moraš paziti!
Na internetu lahko najdeš veliko napačnih informacij o spanju in dojenju ter o tem, da je to vedno nevarno.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?