|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prenovljeni učni načrti
8.2.2009 20:34:32   
Pi-kica 1
Zdravo!

Zanima me, če so kje na netu že objavljeni novi učni načrti. Ker sem včasih delala v OŠ, me pač zanima, pa kmalu bomo imeli tudi pri nas šolarja, pa da se pripravimuser posted image

< Sporočilo je popravil Pi-kica 1 -- 8.2.2009 20:38:02 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prenovljeni učni načrti
9.2.2009 20:54:44   
anajan
Zakaj pa bi starš imel učne načrte? Da se preverja učitelja? Ali avtonomnost učitelja nič več ne velja?

_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega.

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prenovljeni učni načrti
10.2.2009 9:41:58   
Pi-kica 1
A si si ti dobro prebrala moj post? Zanima me poklicno in zasebno. Sama sem delala kot učiteljica in bi pač rada vedela, kaj se pripravlja za bodoče 6 - letnike. Učni načrti so prenovljeni, snov se pomika iz višjih razredov navzdol in zagotovo je dobro vedeti, kaj vse se bo moral otrok naučiti v prvem razredu, da lahko tudi kot starš presodiš, če bi morda šolanje odložil.
Zagotovo pa ni moj namen posegati v avtonomijo učitelja, mislim, kako vezo ima touser posted image
Sicer pa mislim, da bi tudi starši vsaj v grobem morali poznati učni načrt. Mogoče se potem spremembe ne bi kar tako z lahkoto, mimo stroke sprejemale.


< Sporočilo je popravil Pi-kica 1 -- 10.2.2009 9:45:13 >

(odgovor članu anajan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prenovljeni učni načrti
10.2.2009 18:01:55   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: anajan

Zakaj pa bi starš imel učne načrte? Da se preverja učitelja? Ali avtonomnost učitelja nič več ne velja?

Pa kaj je  stabo, anajan, maš vročino? VSI bi morali vedet, da bodo naše otroke peljali s to prenovo še bolj nekam tja, kjer sonce ne sije. Navijaj za čim prejšnjo objavo UN. Pamet velja.

Učni načrti so javnoveljavni dokument, ki mora biti dostopen vsem.
Pikica, UN so zaklenjeni v spletni učilnici zavoda za šolstvo, na info.edus, katere geslo si dobila pri svojem svetovalcu, sicer pa ti ga bodo povedale sodelavke. Če boš imela težave, mi piši na z.s. Če si pozabila geslo, mi ravno tako piši na zs.
No, skratka, ker niso dostopni, so pa veljavni dokument me je zanimalo, zakaj so zaklenjeni. Odgovor na ministrstvu je bil: Še malo bo za počakat! Drugi odgovor na ministrstvu tudi meni osebno je bil, da morajo dokončno oblikovat. Ko sem vprašala na zavod kaj oblikujejio, saj so bili junija sprejeti in nov. potrjeni od zver... so mi rekli, da lektorirajo. Zdaj pa vedi, če moreš. Po moje jih samo skrivajo, ker se bojijo ponovnega buma.

Kaj je novega? Sprejeti so bili vsi nenormalni predlogi, ki sem jih že večkrat objavila tukaj gor in razlagala o njih, če se spomniš, komplet taki kot so bili, če mene vprašaš. NIč niso upoštevali učiteljev. Nič, kot sem že tedaj trdila da bo. Tisto, proti čemur sem vas pozivala, da se podpišite, so sprejeli, briga jih. Torej kot učiteljica boš ostale spremembe zvedela, najhujši sta tile dve, za katere itak morajo vedeti vsi:
Matematika se premakne skoraj za cel razred nižje v 1. triadi, ali boljše rečeno, naslednje leto, ko gre 1. razred v prenovo, bomo celotno ma zdajšnjega 1. razreda predelali najkasneje do decembra. Pri SL se opismenjevanje "lahko" začne v 1. razredu, v bistvu pa so vsi učbeniki napisani tako, da se mora začet opismenjevat. Pri petih letih in pol. Matr bomo pametni....in tlačili vse otroke, ki ne spadajo v "šolske" tipe dol, dol, dol, dol.....

To bi bilo to. Juhuhu-bruhuhuuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Gina -- 10.2.2009 18:06:08 >

(odgovor članu anajan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prenovljeni učni načrti
10.2.2009 19:10:58   
anajan
Ni se potrebno spravlajti name, če sem proti temu, da se starši ukvarjajo z učnimi načrti. Sama sem učiteljica in sem bila z novimi učnimi načrti seznanjena. Kljub temu, da se s prenovo ne strinjam, saj predstavlja ideje "kvazi strokovnjakov", ki nikoli niso delali z osnovnošolci.

_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prenovljeni učni načrti
10.2.2009 19:19:12   
Anonimen
Anajan, si mogoče pomislila, da imajo(mo) tudi starši interes videt, kaj naj bi ti kvazi strokovnjaki ugotovili, da se bodo naši otroci učili? Da se mogoče najdejo tudi starši, ki jim je več kot jasna zablojenost učnih načrtov, ki ne upoštvajo nobenih meril, niti psihičnega, fizičnega in mentalnega razvoaj otrok, ki nimajo pojma, kaj sploh želijo doseči z učnimi načrti (razen če imajo idejo dobiti narod poneumljenih ljudi, ki ne bodo psosobni kritično razmišljat). In da so starši na strani učiteljev? Vsaj meni se zdi zelčo pomembno, da učitelj iimajo avtonomijo in imajo priznano svoje strokovno znanje. Zato se mi zdi nesprejemljivo, da se jim to jemlje s strani države in učiteljem na vse načine preprečuje opravljat svoje delo,t ako kot bi ga hoteli.

(odgovor članu anajan)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prenovljeni učni načrti
10.2.2009 19:22:18   
Gina
A res,anajan, a si bila seznanjena? Jaz v bistvu nisem bila seznanjena s prenovljenimi UN. Leto in pol nazaj so nam jih pustili za 50min. brat, predloge samo, ne prav UN, pa seveda sem jih potem iz neta dol potegnila, čeprav kao niso bili sploh za ljudi, ampak naj bi bili skriti.
Nove učne načrte nam NISO predstavili. Dovolili so nam jih prelistat na eni od študijskih skupin. Niti ni bila še do nedavnega ma dostopna nikomur, še v času, ko so bili nuradne verzije zunaj. Kdaj si jo pa preučila, res me zanima, ker meni se zdi kriminal, da moramo začeti poučevat po teh rečeh, katerih ne poznamo v nulo? V bistvu uradnih verzij itak še sploh ni. Danes, 10.2. jih NI zunaj. Še založbe so morale priti do UN po svojih "skrivnih kanalih" (beri vezah in poznastvih), na vsaki od njih so mi tako povedali, ko sem jih to spraševala, na eni od njih tudi javno množici ljudi.

Drugače se pa meni vsebina učnih načrtov ne zdi zgolj stvar učiteljev:

- vsi državljani SLO bi morali vedeti, kaj naj bi se otroci učili in množice bi se morale strinjati s tem, saj gre za njihove otroke! in to, kja se bo z njimi dogajalo, pa ker gre za tako drastične reči, se mi zdi ključnega pomena, da bi to vedeli (tako pa bodo samo nosili posledice le tega)

- če nihče drug, bi morali učitelji soustvarjati UN, pa jih v resnici niso, kljub temu,d a so nas odkljukali, kot vedno, način sem že predstavila tukaj gor večkrat, tako da ne bom več

< Sporočilo je popravil Gina -- 10.2.2009 19:23:26 >

(odgovor članu anajan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prenovljeni učni načrti
10.2.2009 19:22:52   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Anajan, si mogoče pomislila, da imajo(mo) tudi starši interes videt, kaj naj bi ti kvazi strokovnjaki ugotovili, da se bodo naši otroci učili? Da se mogoče najdejo tudi starši, ki jim je več kot jasna zablojenost učnih načrtov, ki ne upoštvajo nobenih meril, niti psihičnega, fizičnega in mentalnega razvoaj otrok, ki nimajo pojma, kaj sploh želijo doseči z učnimi načrti (razen če imajo idejo dobiti narod poneumljenih ljudi, ki ne bodo psosobni kritično razmišljat). In da so starši na strani učiteljev? Vsaj meni se zdi zelčo pomembno, da učitelj iimajo avtonomijo in imajo priznano svoje strokovno znanje. Zato se mi zdi nesprejemljivo, da se jim to jemlje s strani države in učiteljem na vse načine preprečuje opravljat svoje delo,t ako kot bi ga hoteli.


user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prenovljeni učni načrti
10.2.2009 20:26:48   
Tipi
Meni se zdi grozno, da naj bi otroci že v prvem razredu začeli spoznavati velike tiskane črke, pa računati do 20 in še druge zadeve ... Zdaj imam pred očmi 6 letnega otroka, ki poleg vsega obiskuje še glasbeno šolo pa še tri ali več krožkov. Tako, da se sprašuejm KJE JE IGRA? KJE JE OTROŠTVO? A želimo imeti nevrotične desetletnike? Vsi skupaj bi se morali zamisliti, kaj počnemo iz naših otrok?????

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prenovljeni učni načrti
10.2.2009 20:55:27   
Gina
Ja, Tipi, to sem jaz tulila ne le tukaj gor, ampak res na vseh možnih inštancah. Ampak cilj države je imeti velike razlike med ljudmi, da ustvarjaš sposobno elito z veliko denarja. To pa dobiš samo tako, da začneš delati razlike že zelo zgodaj. user posted image

(odgovor članu Tipi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prenovljeni učni načrti
10.2.2009 20:57:45   
Dashenka
Meni se zdi grozno, da naj bi otroci že v prvem razredu začeli spoznavati velike tiskane črke, pa računati do 20 in še druge zadeve ...


No, meni pa se prav nasprotno - to sploh ne zdo grozno.
Meni se zdi grozno to, da dandanes otroke zavijamo v vato in podcenjujemo na vsakem koraku.

Kar se mi zdi butasto je to, da pričakujemo, da se bodo učili en kup brezvezih in neuporabnih stvari, ki jih čez noč pozabijo. Vendar med to ne sodi pisanje, branje in računanje do 20.

Pa tudi z glasbeno šolo in učenjem tujega jezika ni nič narobe.
Pač pa je zelo narobe to, da otrokom pustite, da po 3 uri na dan bulijo v TV in se zraven bašejo s sladkarijami in osalim junkom.

Jaz imam svoje otrotvo v prekrasnem spominu.

Pa sem pri 6 letih morala pisat, brat, računat do 100, imela 2x tedensko glasbeno šolo, 2x tedensko tečaj tujega jezika in 4 tedensko trening gimnastike. Pa še mi je ostalo ogromno prostega časa, ki smo ga preživljali na dvorišču - sami, brez nadzora overprotective staršev!


(odgovor članu Tipi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prenovljeni učni načrti
10.2.2009 21:22:03   
Gina
Dasenka, jaz se sicer v osnovi strinjam s tabo glede marsičesa zgoraj napisanega, sploh glede ravananja z otroki vendar... morda si bila ti sposobna pisat in računat pri šestih, ker si bila bolj zrela, tudi jaz sem šla eno leto prej v šolo, pa že takrat sem brala in računala, vendar večina otrok ni zrelih za tako pospešeno učenje računanja pri petih in pol. To trdim kot nekdo, ki jih srečuje že 20 let vsak dan po strokovni plati. Pa četudi rečemo, da bi v 1. razredu vse skupaj predelali brez traum, se matematika v 2.3. razredu tako zelo drastično stopnjuje v količini in je neprimerna razvojni stopnji otrok in njihovemu razumevanju zadev, da je bila praktično celotna stroka praktično brez izjeme proti, pa ne le učitelji, ki itak najbrž imamo kaj pojma, kaj koliko star zmore, mapka tudi marsikateri strokovnjaki, ki se ukvarjajo prav s tem področjem - mat. pri otrocih. S polno zavestjo trdim, da je UN za mat.v 1. triletju preveč nabasan in neprimeren razvojni stopnji.
O SL ta hp ne bom diskutirala, bi pa rekla, da se absolutno strinjam tudi s tisto tvojo trditvijo, da učimo večinoma balast. Dodala bi, da so UN polni reči, ki niso primerne za otrokovo razvojno stopnjo, ki so to snov sicer sposobni takrat ko to obravnavajo sicer kratkoročno memorirati, vendar je ne razumejo v bistvo, zato si je nikdar dolgoročno ne zapomnijo. Če bi se jo učili leto, dve, tri kasneje, bi pri 18. letih bili res razgledani in izobraženi, tako pa niso pravzaprav nikdar, če se ne doizobražujejo sami - nikdar prav kaj ekstra.

Če potegnemo črto:
za moje osebne pojme so učni načrti zaradi vsega zgoraj naštetega neprimerni

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prenovljeni učni načrti
10.2.2009 21:30:20   
Anonimen
Če potegnemo črto:
za moje osebne pojme so učni načrti zaradi vsega zgoraj naštetega neprimerni


Ceprav neprimerni, pa znajo zasledovati cilj.

Vzgajati in uciti mnozico ljudi, ki ne razumejo in ponavljajo kot papige ter jih oblast lahkotno obvladuje, ter elito na drugi strani.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prenovljeni učni načrti
10.2.2009 23:28:44   
gita10
Sama imam prvošolčka , ki je že pred vstopom v šolo poznal nekaj števil, izračunal z pomočjo prstkov kakšen račun in tudi nekaj črk je že poznal- ne še vse ampak najhuje je to ,da kolikor gledam situacijo sedaj so to otroci,ki so prišli iz brezskrbnega vrtca v šolo. Pri mojemu sinu je to pomenilo novo okolje, novi prijatelji in nove zadolžitve. Vsak dan izve en kup informacij in mislim- vsaj za njega, da bi bilo čisto preveč, da bi ga sedaj morila s črkami, saj sproti pobere in se nauči kakšno vendar sem hvaležna da do tega še ni prišlo v šoli , me je pa seveda strah novega učnega načrta, ki pa lahko pomeni, da bo učiteljica v drugem razredu zaradi njega prehitevala zadevo in kaj bomo potem starši ne tako "pametnih" otrok, ki že v prvem razredu pišejo, berejo, računajo in se učijo še 2 jezika ko naši otroci enostavno nebodo sledili temu. In zato bi bilo pametno da imamo vpogled v učne načrte in, da se na nekatere stvari lahko pripravimo. Glede tujih jezikov v predšolski dobi pa sem si na svojem otroku nabrala določene izkušnje, ki jih pri drugem otroku nikakor ne bi ponovila- če ni vaš otrok res nevem kako talentiran so vse te ure, ki jih seveda plačamo stran vržen denar - pa o tem v kakšni drugi temi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prenovljeni učni načrti
11.2.2009 9:59:44   
Tipi
Razumem, da so otroci, katerih sposobnosti so visoke, ampak zlata sredina ni takšna. Jaz sem lse lotila branja UN in me je zelo strah kako bo. Lepo je zapisano, da naj bi otroci na konkretnih primerih računali do 20? Ampak kaj bo pa tam kjer, bo učiteljica zahtevala zapis in ne bo igre????

Otroci se učijo tujega jezika, ampak se zavedamo, da še svojega ne znajo. Veliko je govorinih težav, da o grafomotoriki niti ne bi. Popolnoma se strinjam z Gino, ki je napisala da UN za 1. triado prenatrpani in popolnoma mimo otrokove osebnostne rasti.

Lp

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?