|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Povišana temperatura???
5.2.2009 13:58:04   
divans1
Ja stvar je taka. Sem prehlajena, smo pa ta mesec bili zlo pridni glede user posted image , pa še cel mesec me je ginekologinja spremljala na uz glede ovulacije in je ugotovila, da jo imam pozno. Mam pa skoz povišano temeraturo od 37.1 do 37.4, tud lekadol mi je ne zbije dol. To mi je mal čudno, ker sm si tud lani že temperaturo merla, pa mi več kot 36.8 ni nikoli pokazalo. Je pa danes 26.dan ciklusa. Ma kira tako izkušnjo? Drgač pa grem drug teden na klomifen, če mi bodo te tablete pospešle ovulacijo, da bo bila prej??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Povišana temperatura???
5.2.2009 15:10:42   
giotti
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Ja stvar je taka. Sem prehlajena, smo pa ta mesec bili zlo pridni glede user posted image , pa še cel mesec me je ginekologinja spremljala na uz glede ovulacije in je ugotovila, da jo imam pozno. Mam pa skoz povišano temeraturo od 37.1 do 37.4, tud lekadol mi je ne zbije dol. To mi je mal čudno, ker sm si tud lani že temperaturo merla, pa mi več kot 36.8 ni nikoli pokazalo. Je pa danes 26.dan ciklusa. Ma kira tako izkušnjo? Drgač pa grem drug teden na klomifen, če mi bodo te tablete pospešle ovulacijo, da bo bila prej??


Moja izkušnja s temperaturo je taka, da po ovulaciji naraste nad 37 stopinj (merjeno takoj zjutraj, pred vstajanjem). Pade pa ne vem kdaj, ker še tisti dan, ko dobim M., je povišana. Oziroma eno jutro prej, ker če M dobim zjutraj, potem več ne merim. Seveda po M več ni povišana, tako da najbrž v mojem primeru pade zelo nahitro in to tik pred M.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Povišana temperatura???
5.2.2009 15:19:57   
divans1
Ja ampak meni prej ko sem si jo merila zjutraj, mi nikoli ni pokazalo več kot 36.8, zdej pa kadarkoli si grem merit, je več kot 37.2. 

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Povišana temperatura???
5.2.2009 16:01:57   
giotti
Potem pa ne vem, kaj komentirati. Skratka, moja izkušnja je, da po parih mesecih merjenja, temperatura naraste nad 37 po O in pade na dan M. Vedno je vzorec isti in temperatura enako visoka. Upam, da se javijo tudi pupe s tako izkušnjo, kot jo imaš ti. Zelo verjetno pa je, da pač nimaš stabilne temperature iz zelo različnih vzrokov. Tudi prehlad lahko vpliva na temperaturo. Lekadol pa ne nujno pomaga za zbijanje. Preveč faktorjev je, da bi se dalo kaj pametnega potegniti iz tega, sploh ker si prehlajena in očitno jemlješ zdravila. Še malo pa boš lahko preverila s testkom, če si mogoče user posted image . Držim pesti user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Povišana temperatura???
5.2.2009 16:07:16   
divans1
Hvala giotti. Tudi jaz želim tebi čim prej da se ti pokaže plusek.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Povišana temperatura???
5.2.2009 20:07:17   
Skye
še moja izkušnja...vedno mi je temperatura jasno pokazala kdaj sem imela O...se pravi da je dan po O narastla in bila povišana do dne pred prihodom M (vedno je bila tam okoli 36,8-37,1). Ko pa sem zanosila, pa sem si iz radovednosti tud merila T, pa mi začuda ni nikoli presegla 36,8 stopinj-bila je tud 36,5...tako da moj zaključek je, da T. ni ne vem kako zanesljiv pokazatelj nosečnostiuser posted image

_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Povišana temperatura???
8.2.2009 15:52:35   
Kepica83
pri meni je 1 teden pred nepričakovano m bilo tako, da sem dobila vročino. Cel teden sem imela 37-37,6 . Cel teden + vsi drugi znaki in  sem bila nosečka. Vsekakor sem že zaradi vročine vedla da sma zanosla. Tak da naredi test. Držim pesti.

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Povišana temperatura???
8.2.2009 16:34:32   
divans1
Danes je 29.dan ciklusa, pa mam spet malo povišano temperaturo 37.2! Prsa me ful bolijo par dni, mi je pa ginekologinja rekla, da sm ta mesec mela pozno ovulacijo. A mislite, da bi test vseeno pokazal kej?? Cikle mam redne od 27-30 dni. Eh sej vem da ne bo spet nč, pa glih ta mesec, ko nej bi šla na klomifen...

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Povišana temperatura???
12.2.2009 9:26:10   
Bojana82
No, jaz si prvi mesec merim temperaturo in stanje je tako da mi je do enajstega dneva v ciklusu temp. ful nihala......sedaj pa imam že četrto jutro 35.8 stopinj ( merim si jo zjutraj vedno ob isti uri ), zanima pa me, če se bliža ovulacija, ko je temp. tako konstantna že četrti dan!

Ali je katera s podobnimi izkušnjami in mi zna svetovati?

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Povišana temperatura???
17.2.2009 8:41:43   
Anonimen
Moja izkušnja iz preteklih mesecev glede BT je, da ob O naraste, ko pride M pa pade. Tokrat pa je M že mimo BT pa je še vedno povišana. Kaj je zdaj to user posted image  M je bila malo čudna, dva dni močna, tretji dan nič in četrti še čisto malo. Ima katera podobno izkušnjo?

(odgovor članu Bojana82)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Povišana temperatura???
24.2.2009 22:19:27   
Anonimen
jaz vam pa povem tako! moja kolegica je noseča!! to je še v redu ampak čudno se ji pa to zdi in tudi meni da je prve 3 mesece mela normalno menstruacijo no včasih le 3 dni ampak sedaj je v 4 mesecu nosečnosti in je komaj prvi mesec bres te tečnbe!! isto se je zgodilo tudi še pri 2h! rodile so pa zdrave fantke!! meni ni nič jasno!!!
še ma katera te izkušnje glede user posted image ??

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Povišana temperatura???
24.2.2009 22:19:49   
tinncyka
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

jaz vam pa povem tako! moja kolegica je noseča!! to je še v redu ampak čudno se ji pa to zdi in tudi meni da je prve 3 mesece mela normalno menstruacijo no včasih le 3 dni ampak sedaj je v 4 mesecu nosečnosti in je komaj prvi mesec bres te tečnbe!! isto se je zgodilo tudi še pri 2h! rodile so pa zdrave fantke!! meni ni nič jasno!!!
še ma katera te izkušnje glede user posted image ??

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Povišana temperatura???
24.2.2009 22:20:24   
tinncyka
prej sm se zmotlča glede anonimen

(odgovor članu tinncyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Povišana temperatura???
25.2.2009 8:28:32   
murkica
No tole sem našla na našem forumu in upam, da vam bo v pomoč.


2. Povišanje telesne temperature (bazalne temperature) – v času ovulacije (ob sprostitvi jajčeca) se telesna temperatura poviša za 0,3 do 1 stopinje zaradi hormona progesterona, ki pa potrebuje nekaj časa, da v telesu povzroči učinek povišanja temperature. To pomeni, da so plodni dnevi 2-3 dni pred povišanjem temperature in morda še na dan povišane temperature. Po ovulaciji ostane temperatura do naslednje menstruacije na višji ravni, tudi v primeru nosečnosti. Pri ugotavljanju ovulacije po tej metodi je pomembno, da si nekaj časa zjutraj redno merite temperaturo in si jo zapisujete v tabelo (graf). Po nekaj mesecih rednega merjenja bazalne temperature bo dan povišane temperature znan in s tem čas ovulacije (2-3 dni prej). Merjenje bazalne temperature: Bazalna temperatura se meri takoj zjutraj po prebujenju (preden sploh vstanete s postelje ali se pretegnete) po vsaj 6 urnem mirnem spanju pod jezikom ali v danki. Meri naj se vsak dan ob enakem času. Na bazalno temperaturo lahko vplivajo pomirila, uspavala ali poživila.

_____________________________

Moj dragi pravi: "Ni važno kaj bo, važno je, da je fant zdrav".

Že sedaj mi pomeniš največ na svetu :)

(odgovor članu tinncyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?