|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   IUI, IVF, ICSI....
14.3.2009 11:15:19   
Rakica_80
Odpiram to temo in sicer zato, ker me res zanima ena stvar....
Bom dala en primer: nekdo gre 3 krat na IUI- in vse neuspešne, ni mi jasno zakaj se zdravniki ne odločijo za drug postopek npr. ICSI ali IVF, oziroma nekaj najbolj zanesljivega, če se že tukaj stvar ne posreči!!!!!user posted image

_____________________________

Enkrat bo uspelo.........šibamo v 4 postopek!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: IUI, IVF, ICSI....
14.3.2009 13:29:23   
moni30
Kolikor jaz vem (in tako so mi tudi povedali), da zavarovalnica pri parih, ki nimajo težav npr. z neprehodnimi jajcevodi, preslabim spermiogramom in kjer ženska dobro reagira na hormonske spodbujevalce ovulacije, zahteva najprej 4 IUI - je. Šele potem zavarovalnica odobri bolj drage in invazivne postopke.

LP

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: IUI, IVF, ICSI....
14.3.2009 13:37:40   
kimsy
Jst sem šla po dveh neuspešnih postopkih IUI-ja takoj na IVF. Vmes mi je G, reku, da lahko še probam s kakim IUI-jem, dokler ne pridem na vrsto za IVF. Ker pa za IVF ni čakalnih dob sem se odločila za IVF. Štartam ob naslednji M. In upam, da po 5-ih (kmal 6) letih končnooo zagledam user posted image .

(odgovor članu moni30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: IUI, IVF, ICSI....
14.3.2009 13:43:27   
moni30
Kimsy, kje pa za IVF ni čakalnih dob user posted image Pri Rešu mogoče?

V Mariboru je čakalna doba 10 mesecev in nazadnje ko sem bila tam, sploh ni hotel o tem slišat, da bi šla na IUI, vmes pa že tudi na čakalno listo za IVF. Moram najprej opravit 4 IUI-je, šele potem lahko čaaaaaakam nadaljnjih 10 mesecev. user posted image

(odgovor članu kimsy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: IUI, IVF, ICSI....
14.3.2009 13:50:40   
kimsy
moni30 - jst sm na GKLJ in sem mela G sredi januarja. V začetku februarja sm dobila pošto in se naročila na IVF, zdaj v sredo pa že štartam s postopkom. Zato se nisem odloćila za še en IUI, ker sem se že zdaj po dveh zredila za 6-7 kg.

(odgovor članu moni30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: IUI, IVF, ICSI....
14.3.2009 21:29:29   
beba75
moni30 točno tako je kot si napisala.

Prvo 4IUI in potem na čakalno listo za IVF.
Jaz sem sicer prišla na čakalno listo že po 2IUI-jem , ker sem stara 34let ( meja je 33let), sedaj pa še morem opraviti 4IUI. Ampak 10mesecev pomeni čakanje na pošto, nato čakanje na termin za razgovor, potem terapija in šele nato IVF. V bistvu do postopka prideš po 1letu ali pa še kakšen mesec dalje.

Je pa moje osebno mnenje da rajši počakam ( čeprav je zelo mučno) še cca. 1leto vMB - zaradi odnosov in prijaznosti, strokovnosti, kot pa da grem v LJ.

(odgovor članu moni30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: IUI, IVF, ICSI....
15.3.2009 7:27:19   
Hope2
Mene so dali pred 8 leti na IUI  v LJGK (nepojasnjena neplodnost), pa sem čakala pošto in je ni bilo. Pol sem šla do njih, pa so me nadrli, zakaj nisem pršla, jaz pa v jok in domov. Pa je šel mož z manouser posted image in si sploh niso upali pisnit in me takoj dali v IVF (brez kateregakoli IUI). Pa še sreča, da nisem šla na IUI in da sem takoj menjala centre, ker sem tako po kao "hitrih" postopkih, brez večjih čakanj prišla po 6 letih do svojega otroka. Da bi še čakala na 4 IUI bi še trajalo in trajalo in trajalo, celo na LJGK, ko se jim itak nič ne mudi in ko si samo številkauser posted image

(odgovor članu beba75)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: IUI, IVF, ICSI....
15.3.2009 9:41:32   
Skye
IZVIRNO SPOROČILO: BEBIII

Odpiram to temo in sicer zato, ker me res zanima ena stvar....
Bom dala en primer: nekdo gre 3 krat na IUI- in vse neuspešne, ni mi jasno zakaj se zdravniki ne odločijo za drug postopek npr. ICSI ali IVF, oziroma nekaj najbolj zanesljivega, če se že tukaj stvar ne posreči!!!!!user posted image


čisto enostaven odgovor...ker je IUI dost cenejši od IVF oz. ICSI in za žensko manj invaziven. Čeprav glede zadnjega je moje razmišljanje...fizično verjetno res, ampak psihično pa dvomim (ker je % uspešnosti enak kot pri zdravi ženski...torej samo 25% na ciklus, kar pomeni manjšo možnost zanositve in večje še dodatno razočaranje ob neuspehu).

_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?