|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   diagnostična histeroskopija
19.3.2009 8:39:30   
Anonimen
Živjo,

a katera ve, kje bi se dalo najhitreje priti do te preiskave?

Hvala za info in lep dan.

G.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: diagnostična histeroskopija
19.3.2009 14:23:51   
silvya
Kar tako, na lastno pest ne bo šlo, rabiš napotnico. Pa dobro bi bilo da napišeš od kje si, oz. kater konec Slovenije ti bolj odgovarja. Čakalne dobe so res različne. Ti pa povem, da se včasih splača kje tudi počakat in ti tole opravi nekdo, ki to zna, da ti potem dvakrat ne delajo istega posega. 

< Sporočilo je popravil silvya -- 19.3.2009 14:24:11 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: diagnostična histeroskopija
20.3.2009 10:05:18   
Anonimen
Mi je jasno, da rabim napotnico.

Se bom bolj jasno izrazila: kje (kjer koli v SLO) pridem z napotnico za diagnostično histeroskopijo (poseg traja 4 minute) najhitreje na vrsto? Torej, kje so najkrajše čakalne dobe za to preiskavo?

Gre za preiskavo, ki ji bo sledil poseg, če bo sploh potreben.

Hvala in lp vsem.

(odgovor članu silvya)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: diagnostična histeroskopija
20.3.2009 11:57:26   
Anonimen
Poseg ne traja samo 4 minute. Traja približno 20 minut, če je potrebno kaj odstranit (pregrado) verjetno še malo dlje časa. V MB se recimo čaka 4 mesece, na Ptuju ni čakalnih dob, je pa tako, da sem jaz imela tam HSC in mi ni naredil tega še tako izkušen zdravnik in moram še enkrat na poseg, ker mi ni odstranil pregrade. user posted image Najbolje je, da malo pokličeš okrog in boš videla kje se da tole opravit v najkrajšem možnem času. Jaz grem naslednjič definitivno v MB. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: diagnostična histeroskopija
20.3.2009 12:44:49   
taši84
v lj. sm čakala slaba dva meseca. z napotnico sm se naročila. sama operacija je trajala približno 10 minut.

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: diagnostična histeroskopija
20.3.2009 12:55:26   
Anonimen
Hvala obema za informacije.

Meni je G rekel, da traja 4 minute, da pogledajo. Pa saj ni tako važno. Menda mi ne bodo kar takoj naprej delali??? Ker je izrecno poudaril, da gre zgolj za diagnostično histeroskopijo.

Mislim, da bom še poizvedovala, 2 meseca ali 4 mesece je meni dolgo, nisem več med najmlajšimi, namreč.user posted image Kaj hočemo, tako je.

Lp, punce

(odgovor članu taši84)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: diagnostična histeroskopija
23.3.2009 19:29:05   
čebelca2
baje se splača it v mb, ker imajo tam neko novo napravco in ti naredijo to v lokalni anasteziji in ti zelo minimalno raztegnejo maternični vrat... jst sem bla v lj, ker sm prepozno zvedla za to v mb.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: diagnostična histeroskopija
24.3.2009 8:30:24   
ursa30
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Hvala obema za informacije.

Meni je G rekel, da traja 4 minute, da pogledajo. Pa saj ni tako važno. Menda mi ne bodo kar takoj naprej delali??? Ker je izrecno poudaril, da gre zgolj za diagnostično histeroskopijo.

Mislim, da bom še poizvedovala, 2 meseca ali 4 mesece je meni dolgo, nisem več med najmlajšimi, namreč.user posted image Kaj hočemo, tako je.

Lp, punce



glede na napisano predvidevam, da ne boš imela HSC, ampak HSG user posted image  mogoče se motim...
tukaj imaš razlago, da boš videla, v čem je razlika..

Hysterosalpingographia (HSG): Je ena redkih preiskav, zaradi katere je potreben enodnevni sprejem na oddelek. Pri tej preiskavi zeni po posebnem postopku vbrizgamo v maternicno votlino kontrastno sredstvo, ki nam potem na ultrazvoku ali rentgenu pokaze obliko maternicne votline in prehodnost jajcevodov. Pred preiskavo opravimo pregled krvi na znake vnetja -sedimentacija in stevilo levkocitov. Preiskava vecinoma ni boleca, a vseeno zeni pred posegom damo zeio mocno sredstvo zoper bolecine in ravno zaradi tega zdravila, ki jo nekoliko omami in ker je mozno, da ob preiskavi izzovemo vnetno ali alergicno reakcijo priporocamo, da en dan in eno noc ostane v bolnisnici na opazovanju. Za preiskavo dobite napotnico v ambulanti za neplodnost.  

Hysteroscopia (Hysc): Je podobna preiskava kot Lpsc, Ie da v narkozi pregledamo maternicno votlino s pomocjo opticne cevke, ki jo skozi maternicno ustje viozimo v maternicno votlino. Njena potrebnost in koristnost je velika, tako da jo pogosto opravimo skupaj z Lpsc v isti narkozi, saj tako ni potreben se en sprejem v bolnisnico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?