|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   najstniške mamice
13.4.2009 19:08:48   
holly2
no pa da še mi mal poklepetamo o naših sončkih in naših lepih in malo manj lepih trenutkihuser posted image .
lahko pa tut mamice, ki ste že malo starejše in ste imele otroke v najstniških letih, delite z nami izkušnje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 10:47:58   
alda
a pr vas imate sončke ??
Res kje ste jih kupili?? Al pa ste jih cepili, da so ratali sončki ?
zaupajte mi !!
Pri nas namreč imamo HB dva zelo živahna otroka; najstnico, ki misli da je z jutranjim zajtrkom pojedla še vso pamet tega sveta in 4letnega telebajska, ki je radoveden kot kaka cerkvena miš, zato ga je povsod dovolj ,...
no sem zašla s teme,!!
Nisem bila najstniška mama in Hb za zdaj nisem še nona ,.
Osebno mislim, da za otroka moraš biti ne samo telesno/ to je najmanj/ predvsem čustveno pripravljen! In ko sem gledala na A-kanalizaciji uno oddajo o najstniških mamah sem videla, da se glede tega svet ni kaj dosti spremenil !
Definitivno mi ni primerna starost za biti mati tam do 15.leta, ker takrat še res ni nihče nevem kako zrel , potem pa odvisno od posameznika!! Jaz vem da sem še pri 28. ko sem prvič zanosila bila v dvomih kako bom zmogla , a bom znala pravilno kaj naredit, ....in še in še,... pri drugem sem imela 35. pa nisem bila nič bolj umirjena , še vedno polna strahov in ne vem še česa,..
Če se punca počuti dovolj zrelo za otroka pri npr. 18. Ok ,ji nisem nič fauš da bo v mojih letih že mogoče nona,....če misli da zmore vsa čast in čestitke za pogum !!

Jaz zase lahk pravim, da nisem nikakor bila dovolj zrela in resna da bi v najstniških letih postala mama!! Verjamem pa da je in ste lahko tudi najstniške mame velikokrat boljše mame kot mame v zrelih letih !!
Zato še enkrat čestitke za pogum vsem, ki se odločite za otroka v letih ko sem jaz bila še zelo egoistična in mislila le nase in svoje "užitke"

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu holly2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 13:58:11   
holly2
jst sem temo začela, zato da bi si najstniške mamice izmenjale izkušne...in vrjetno se tako mlade mamice ne odločamo za otroka zavestno, ampak se pač zgodi, in imam raje otroka kot pa da grem delat splav.
drugače je moja pikica stara šele 5 mesecev, tako da me težki časi še čakajouser posted image . ampak hvala bogu imam doma podporo in mi pomagajo.lahko pa zase povem, da se imam za dobro mamico kljub moji mladosti...si pa ne predstavljam moje prijatelice v vlogi mamice, ker ona ni sposobna niti zase poskrbet, tako da je res odvisno od človeka.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 14:21:49   
Vrtnica79
Holly koliko pa si starauser posted image



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu holly2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 14:23:59   
Vrtnica79
IZVIRNO SPOROČILO: alda

a pr vas imate sončke ??
Res kje ste jih kupili?? Al pa ste jih cepili, da so ratali sončki ?
zaupajte mi !!



No, no, brzdaj konje...................




_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 14:29:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Vrtnica79

IZVIRNO SPOROČILO: alda

a pr vas imate sončke ??
Res kje ste jih kupili?? Al pa ste jih cepili, da so ratali sončki ?
zaupajte mi !!



No, no, brzdaj konje...................





Bolje imeti soncke kot pa telebajska...user posted image user posted image user posted image

Mal heca mora bit, da ne bo kake hude zamere.

(odgovor članu Vrtnica79)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 14:36:55   
Anonimen
Jaz nisem bila nikdar najstnica in mamica hkrati samo imam pa mnenje.

Na hitro bi rekla da najstnica in otrok nikakor ne gre skupaj in nastela bi 1000 in 1 razlog zakaj ne. Po drugi strani pa jim lahko samo zaploskam da so se spoprijele z materinstvom tako zgodaj in se za otroka odpovedale vsemu kar najstniska leta drugace prinasajo...


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 17:05:44   
uršula83
Pa sej leta niso važna, marsiktera najstnica je bul zrela ko kaka 30 ali 40-letnica. 

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 17:13:49   
zoja10
Lepo, da si to temo odprla, se je večim že in še se bo zgodilo.....
Bravo mamiceuser posted image

Svojga mnenja o tem ne bom delila, ker ta tema ni bila odprta z namenom da jim boste/bomo solili pamet...

Le pogumno naprejuser posted image

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 17:19:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: uršula83

Pa sej leta niso važna, marsiktera najstnica je bul zrela ko kaka 30 ali 40-letnica. 


Zela prav gotovo ni bolj, lahko je kvecjemu bolj odgovorna user posted image

(odgovor članu uršula83)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 18:40:22   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: alda
a pr vas imate sončke ??
Res kje ste jih kupili?? Al pa ste jih cepili, da so ratali sončki ?
zaupajte mi !!
Pri nas namreč imamo HB dva zelo živahna otroka; najstnico, ki misli da je z jutranjim zajtrkom pojedla še vso pamet tega sveta in 4letnega telebajska, ki je radoveden kot kaka cerkvena miš, zato ga je povsod dovolj ,...
no sem zašla s teme,!!

Zelo grdo user posted image user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 19:34:11   
glugluglu
IZVIRNO SPOROČILO: zoja10

Lepo, da si to temo odprla, se je večim že in še se bo zgodilo.....
Bravo mamiceuser posted image

Svojga mnenja o tem ne bom delila, ker ta tema ni bila odprta z namenom da jim boste/bomo solili pamet...

Le pogumno naprejuser posted image



user posted image se strinjam

(odgovor članu zoja10)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 20:47:51   
Andromeda
Ene ste pa res nesramne! user posted image Ste prepričane, da ste kaj bolj zrele od najstniških mamic?

(odgovor članu glugluglu)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
14.4.2009 20:48:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Andromeda)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 20:56:54   
malamedika
Pozdravljene!

Sama sem  mama zdaj že skoraj 15 letne najstntnice,ki je moj 1 otrok in moram reči da če bi se še enkrat odločala bi se odločila popolnoma enako kajti nikoli mi ni bilo žal da sem kmalu postala mama.Zdaj imam poleg nje še 3 sončke ki mi lepšajo vsakdan in ponosna sem da jih imamuser posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 20:59:59   
birdy
No, jst se še štejem med najstniške mamice. Ko sem rodila sem bla stara 19 let. Zdej bom kmal 22, pa mam že kr dve hčerkici. In pri nas je bilo vse skupaj načrtovano.
Ne vem zakaj nekatere mislite da v najstniških letih nisi zrel za otroka... Nekateri s(m)o. Res takih ni velik, obstajajo pa. Jst sem se ga nažurala že v osnovni šoli, pa prva tri leta srednje, in sem mela pol dost vsega. Sej je blo lušten ampak mi ni več do tega. Medtem k otroci mi pa prinašajo veselje. Ma ni je lepše stvari k ko se ti otrok nasmejeuser posted image user posted image
Holly, kok si pa res stara?

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 21:04:10   
tašy
Že iz naslova teme je razvidno,da gre za najstniške mamice,zato ne vem zakaj ste  tiste,ki to niste začele pametovati,sploh v negativno smer.Mislim,da ima vsaka pravico imeti otroka takrat,ko njej paše.Pa če je to pri 15 ali pa 50 letih.Če nimate vzpodbudnih besed zanje,raje sploh ne odgovarjajte.Holly2 tebi pa želim veliko lepih trenutkov s tvojo pikico in čimveč prespanih noči.Pa brez zamere!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 21:05:36   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: alda

Če se punca počuti dovolj zrelo za otroka pri npr. 18. Ok ,ji nisem nič fauš da bo v mojih letih že mogoče nona,....če misli da zmore vsa čast in čestitke za pogum !!



Jst pa upam da ne bom glih 60 stara k bom babica. Moja mami je mela mene pr 25ih letih, brata pri 20ih, in je ful mlada zgledalamed starši mojih in bratovih sošolcev.
Moji punci pa bosta tud meli mlado mamico, da ne bo ena babica v srednji šoli na roditeljskega prišla.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 21:08:05   
malamedika
birdy se popolnoma strinjam s tabo  kar se tiče mnenja o najstniških mamah.

Sama sem rodila pri 18 letih in  kljub nasprotovanju moje mame sem bila dovolj odločna da  se nisem pustila prepričat  da splavim    pa sem bila še mladoletna vendar sem poslušala sebe user posted image









(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 21:14:14   
holly2
hvala vsem ki ste mi dale vspodbudne besede..
stara sem pa 16 let. jst sm pa do nosečnosti žurala zdej mam mal pavze in uživam z mojo pikico pol pa ko bo celo noč spala pa mogoče spet na kšn žur. ko bo pa ona starejša bova pa skupej hodile na žure in bo prou finouser posted image .
čestitam vsem ki ste se odločile da obdržite otroke kljub temu da ste "premlade"user posted image user posted image .

(odgovor članu malamedika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: najstniške mamice
14.4.2009 21:22:19   
Anonimen
Sem dobila obcutek kot da se me nekaj obsoja...ker se govori o pametovanju v mnozini pa vidim, da je najstnisko materinstvo do sedaj obsodila samo ena in to nisem jaz pa tudi ta oseba ima pac pravico do svojega mnenja...

Vcasih pa res ne vem a so tukaj na RR sami polopismeni al kaj user posted image user posted image user posted image

In ce ne veste kaj pomeni zrelost in naprimer izraz zrela zenska vam pa tud ne morem pomagat, vzemte si kak slovar pa bo!!!

Zrelost in odgovornost namrec ni eno in isto!! In sama sem lepo povedala, da je po mojem mnenju tudi najstnica lahko odgovorna. Morda se bolj kot kaka zrela zenska.

Predvsem pa za vse polpismene predno nadaljujete z modrovanjem:

V sporocilu st. 7  jim ploskam...kersi po mojem mnenju to zasluzijo.

Vse ki pa ste izbrale otroka namesto splav ste ze s tem dejanjem po mojem mnenju dokazale da znate biti odgovorne saj ste sprejele posledice svojih dejanj.

tako da vsem mladim mamicam srecno user posted image

(odgovor članu malamedika)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: najstniške mamice
15.4.2009 1:01:39   
črticaa
živjo se pridružujem še jz, user posted image

zanosila sm pr 18, rodila pri 19 čudoovitega fantka ki danes praznuje 10 teden,...
zmeri sem vedla da bom mela mlada otroke,...
tako da ne moreš kr vse vprek v rn košš metat,.. spoznaj posameznice pa poj komentiraj,...

no zj se pa mi k bomo srexi mamiceuser posted image   mal pomenmo, brez komentarjov strejših ki nas nočejo zastopt in nas samo dajejo v nič

lp,...
aja pa še vi napište pr kokih ste mele, pa kaj,....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: najstniške mamice
15.4.2009 7:42:45   
clara23
Pa kaj ste jih vse tako napadleuser posted image user posted image Včasih je bilo več najstniških mamic kot starejših..kar malo se zamislite koliko so bile vaše mame stare ko so vas imele, pa sem prepričana da jih je bila velika večina starih 18 ali 19 let, pa vam zato nič ne manjka, ane? Jaz pravim, bolje biti mama pri 18ih kot pri 45!

Zdaj pa, mlade mamice, kar veselo na klepet in nič se ozirat na takšne in drugačne negativne komentarjeuser posted image !

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: najstniške mamice
15.4.2009 10:29:42   
alda
**** se pridružujem tvojemu spoznanju o pol-pismenosti nekaterih dam to gori 
očitno šjore prebersete in razumeste sam tisto kar NAJ BI ranilo vaš ego !!
Če bi dobro prebrale moj post bi videle , da sploh nisem NIKOGAR žalila niti mu solila pamet, ampak sem pač povedala svoje mnenje glede na moje lastne izkušnje !!!
In kot sem že v 1.postu napisala vsaka čast tistim, ki ste dovolj zrele in odgovorne za otroka, pri teh letih, ker kljub vašim lepim željam in upom, da bodo vaši "sončki" vedno taki kot si vi želite , se ne bo vedno tako izšlo !!

In še odg za Špelin : zelo rada bi videla kakšen prst bi mi pokazala, ko bo tvoj otrok v puberteti in ti bo solil pamet o stvareh, za katere veš 100% da niso zanj / npr. zakaj se vse sošolke lahk pudrajo in šminkajo za šolo, ona pa ne? ..pa zakaj pri 11. letih ne sme na koncerte,.../
Glede Telebajskov pa to : telebajski so vedno dobre volje, se radi smejijo vse kar naredijo naredijo dobronamerno,...in tak je naš pobalin !!! Radoveden pa kot ...in rajš ga vidim takega, kot pa maminega sinkota, ki bo pred drugimi kot angelček ...drugač pa sam user posted image





_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu clara23)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: najstniške mamice
15.4.2009 10:55:43   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: alda
In še odg za Špelin : zelo rada bi videla kakšen prst bi mi pokazala, ko bo tvoj otrok v puberteti in ti bo solil pamet o stvareh, za katere veš 100% da niso zanj / npr. zakaj se vse sošolke lahk pudrajo in šminkajo za šolo, ona pa ne? ..pa zakaj pri 11. letih ne sme na koncerte,.../
??????????? In kaj ima to zveze z mojo repliko na tvoje pljuvanje po izrazu "sončki"?????????????
Glede Telebajskov pa to : telebajski so vedno dobre volje, se radi smejijo vse kar naredijo naredijo dobronamerno,...in tak je naš pobalin !!! Radoveden pa kot ...in rajš ga vidim takega, kot pa maminega sinkota, ki bo pred drugimi kot angelček ...drugač pa sam user posted image
A sončki pa niso dobre volje???????

Ženska, tista dva smajlija sem ti nalepila samo zato, ker si popljuvala izraz "sončki" user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?