|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   skrajšan del. čas
8.5.2009 15:27:31   
Katy78
Mene pa zanima, ali se je oz. ali se katera bo odločila za skrajšan del. čas (ne vem, ali se temu sploh reče tako) po izteku porodniške? Zanima me, koliko prej je treba oddat vlogo in ali lahko sam izbereš, koliko časa bi delal manj ur in koliko manj ur bi rad delal? Jaz sem razmišljala da bi npr. vsaj pol leta po 5 ali 6 ur, ker sicer me mali ne bo skoraj nič videl, saj bo že skoraj čas za spanje, preden bom prišla domov. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: skrajšan del. čas
8.5.2009 17:53:13   
anika87
Ojla. Moja kolegica dela že okrog eno leto po 4 ure, samo jo pa malo vidim, ker je zdaj na drugem delovišču, odkar je prišla nazaj, tako da ne vem veliko povedat. Kar pa se tiče moje odločitve, razmišljam da bi mogoče po 6 ur, bom še videla, manj pa verjetno ne, ker je potem toliko manjša tudi plačauser posted image , s plačo pa veš kako je... denar vedno rabiš, ko so otroci pa še bolj.
Kdaj moraš oddat vlogo ne vem, pozanimaj se na CSD, sicer boš pa verjetno dobila tudi tukaj še kakšen odgovor iz prve roke. Kar pa se tiče delovnika, pa vem, da se moja kolegica zmeni, prej je delala od 7 do11h, zdaj pa dela od 8 do 12h. Če imaš razumevajočega delodajalca se da verjetno vse zmenit...


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: skrajšan del. čas
8.5.2009 20:04:46   
Netopirčy81
Smo ravno včeraj o tem malo debatirale. Mal prebrskaj...

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: skrajšan del. čas
8.5.2009 22:02:37   
marsovcek
Najprej daš prošnjo v službi, da bi rada delala za 4,5,6 ali 7 ur in koliko časa. Lahko se full zmišluješ, 1 m delaš 4h, nato 3 mesece 6h,... Oni ti morajo itak odobrit, ker ti po zakonu pripada. Nasto od njih dobiš v podpis novo pogodbo, ki jo odneseš oz. kopijo na csd ter izpolneš še en obrazec mna csd-ju. Prejmeš še odločbo od njih v kateri je navedeno, da ti plačajo prispevke,,...Se mi zdi, da če bi hotla začet skrajšano delat v mesecu juniju, da bi mogla oddat vlogo na csd meseca maja.

_____________________________

Ti si moj b..

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: skrajšan del. čas
8.5.2009 22:05:32   
sanelaa
mene to ful mika...........skrajšan delovni čas. Jaz bi delala 6 ur.......bomo videli, septembra mi poteče porodniška, do takrat pa še tako imam čas razmišljat. Če Luka ne bo sprejet v vrtec, grem definitivno na krajši, 4 urni delovni čas, ker ga nobena od babic ne bi mogla imet 8 ur, drugega varstva pa nimamo. 

(odgovor članu marsovcek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: skrajšan del. čas
8.5.2009 22:19:44   
Metuljček Cekinček
Tudi jaz razmišljam o skrajšanem delovniku, saj bomo imeli 2 otroka v dveh različnih vrtcih (če bomo sploh dobili vrtec za metuljčico) in zna biti to prevažanje od enega do drugega vrtca in domov precej logistično zahtevno.

Zato tudi mene zanimajo izkušnje drugih mamic, kako vse skupaj izgleda v praksi. Te zaradi tega prestavijo na manj zahtevno delovno mesto ali dobiš manj delovnih nalog na starem delovnem mestu?

Za koliko časa zaprosiš za skrajšan delovnik? Za šest mesecev, 1 leto? Lahko najprej za šest mesecev in potem ponovno za recimo šest mesecev?

(odgovor članu marsovcek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: skrajšan del. čas
9.5.2009 7:38:35   
anika87
Pravico imaš, dokler tvoj najmlajši otrok ni star 3 leta, če imaš dvojčka pa do 6 let njune starosti.

_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: skrajšan del. čas
9.5.2009 8:16:54   
majči22
IZVIRNO SPOROČILO: marsovcek

Najprej daš prošnjo v službi, da bi rada delala za 4,5,6 ali 7 ur in koliko časa. Lahko se full zmišluješ, 1 m delaš 4h, nato 3 mesece 6h,... Oni ti morajo itak odobrit, ker ti po zakonu pripada. Nasto od njih dobiš v podpis novo pogodbo, ki jo odneseš oz. kopijo na csd ter izpolneš še en obrazec mna csd-ju. Prejmeš še odločbo od njih v kateri je navedeno, da ti plačajo prispevke,,...Se mi zdi, da če bi hotla začet skrajšano delat v mesecu juniju, da bi mogla oddat vlogo na csd meseca maja.


Tole ni ravno čist res, ker je od  delodajalca čist odvisen al da ali ne.


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu marsovcek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: skrajšan del. čas
9.5.2009 22:17:32   
anika87
hmmm, ne bi se spuščala v debato... saj niti (še) izkušenj nimam...

Ampak mislim, da pripada res in, da bi delodajalec moral odobrit... Res paje, da niso vsi delodajalci razumevajoči (sploh privatniki). Po moje pa tudi ne bi bili ne vem kak veseli, da bi se kar naprej mi delojemalci kar nekaj zmišljevali...

Al pa pač probaš najprej kar ti paše, se zmeniš za **** ur, pa potem malo prilagodiš-spremeniš...


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: skrajšan del. čas
10.5.2009 21:10:12   
LenaG
IZVIRNO SPOROČILO: majči22

IZVIRNO SPOROČILO: marsovcek

Najprej daš prošnjo v službi, da bi rada delala za 4,5,6 ali 7 ur in koliko časa. Lahko se full zmišluješ, 1 m delaš 4h, nato 3 mesece 6h,... Oni ti morajo itak odobrit, ker ti po zakonu pripada. Nasto od njih dobiš v podpis novo pogodbo, ki jo odneseš oz. kopijo na csd ter izpolneš še en obrazec mna csd-ju. Prejmeš še odločbo od njih v kateri je navedeno, da ti plačajo prispevke,,...Se mi zdi, da če bi hotla začet skrajšano delat v mesecu juniju, da bi mogla oddat vlogo na csd meseca maja.


Tole ni ravno čist res, ker je od  delodajalca čist odvisen al da ali ne.



Pravzaprav je čisto res, saj ti mora delodajalec po zakonu to odobriti. Je pa zardi dobrih poslovnih odnosov pametno dovoj hitro najaviti in oddati (poslati) dopis v službi, še bolje pa je, če se greste osebno zmeniti. Več informacij najdete tukaj.

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/krajsiDelovniCas.asp
http://www.nedonosencek.net/pdf/pravice-zavarovanje.pdf

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: skrajšan del. čas
10.5.2009 21:19:25   
Anonimen
Jaz začnem s skarajšanim del.časom ta mesec in sicer 25.5.Konec aprila sem dala vlogo na firmo,nakar so mi poslali 3 pogodbe v kateri je točno napisano od kdaj do kdaj bom delala 4 ure,bruto plača....
Nato sem vse pogodbe podpisala,dve poslala nazaj na firmo,eno pa na csd.Na csd sem mogla še sam izpolnit en obrazec na katerem so podatki o otroku.No,na firmo sem mogla dat tudi fotokopijo otrokovega rojstnega lista.To je blo vse.Potem pa oni vse rihtajo naprej.
Ti pa delodajalec mora odobrit skrajšan delovnik zarad otroka.To je po zakonu.Lahko te prestavi na drugo delovno mesto,odobrit ti pa mora.

(odgovor članu LenaG)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: skrajšan del. čas
10.5.2009 21:26:39   
alička
Po zakonu pripada skrajšani delovnik vsaki ženski. Koliko ti pa nagajajo v službi je pa odvisno... vendar po zaklonu morajo odobriti.

Jaz sem delala po 6 ur. Bilo je super, za manjkajoči denar se mi je fučkalo, smo zmogli. Oddala sem samo prošnjo vse ostalo so uredili v kadrovski službi (ni mi bilo treba hodit na csd). Edino kar moraš narediti po zaključku je to da greš na pokojninskega vpisat manjkajočo delovno dobo (ker te ima delodajalec prijavljenega samo za npr. 6 ur). Čeprav tega "ukrepa" ne razumem najbolje, ker so imeli tam vse napisano v računalniku, tako kot je bilo prav, ampak so morali! to nujno vpisati v delovno knjižico, ki jih menda itak ukinjajo user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: skrajšan del. čas
11.5.2009 12:04:46   
n€na
jaz delam na 7 ur in je superuser posted image user posted image  tista ena urca, ki jo delam manj porabim za v trgovino in ostale stvari, ki jih je treba postoriti in potem grem po malo v vrtec in uživava 100/h

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: skrajšan del. čas
12.5.2009 9:36:31   
majči22
Ja po zakonu.... sam realnost je pa nekaj drugega.
Sem imela v službi veliko mamic, ki so bile potem razočarane, ker je delodajalec rekel ne!!!
LenaG ni mi potrebno posredovati linkov od csd-ja, saj delam tam.user posted image


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu n€na)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: skrajšan del. čas
12.5.2009 10:53:49   
anika87
Majči, a se ne da ukrepat proti takim delodajalcem? Al se pač mamice ne upajo?

_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: skrajšan del. čas
12.5.2009 14:52:48   
sanelaa
verjetno s ene upajo, so verjetno v strahu da jih ne bi delodajalci odpravli. saj veste kako je danes z službo. 

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: skrajšan del. čas
12.5.2009 15:25:40   
majči22
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

verjetno s ene upajo, so verjetno v strahu da jih ne bi delodajalci odpravli. saj veste kako je danes z službo. 


Verjetno je res tako. Mi na csd-ju nimamo nobene besede pri temu. Sploh v šolstvu ne dajo krajšega delovnega časa, no vsaj na našem koncu.
Delodajalcem je problem v tem ker morajo potem zaposliti še nekoga, in s tem se jim povečajo stroški kot so npr. prevoz na delo, regres,...



_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: skrajšan del. čas
13.5.2009 8:05:52   
krtekxx
Jaz poznam dve, ki jim zaradi skrajšanega delovnega časa v službi prav nagajajo. Jaz se za skrajšan del. čas ne bom odločila, ker bi verjetno morala v 4 ali 6-ih urah narediti tisto, kar sem prej v 8-ih. Si bomo pa priskrbeli varuha/varuško, ki bo naše otroke (3) peljal v varstvo/šolo ali pa jih šel iskat. Ker pač z 8-urnim delavnikom + vožnja v in iz službe ne moremo loviti odpiralnega časa šol / vrtcev.

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: skrajšan del. čas
13.5.2009 15:26:30   
PetraSkok
to se mi zdi res super - ta skrajšan delovni čas po izteku porodniške, a jaz si osebno ne bi upala vprašati delodajalca za nekaj takega, ker me že dosti časa na v službi - najprej ves čas bolniška, nato porodniška in ko se vrnem bi rada še delala recimo 5 ur. To bi bilo res super zaradi mojega otročeka, ampak ne upam ... eh privatniki ....

(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: skrajšan del. čas
13.5.2009 15:34:49   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: PetraSkok

to se mi zdi res super - ta skrajšan delovni čas po izteku porodniške, a jaz si osebno ne bi upala vprašati delodajalca za nekaj takega, ker me že dosti časa na v službi - najprej ves čas bolniška, nato porodniška in ko se vrnem bi rada še delala recimo 5 ur. To bi bilo res super zaradi mojega otročeka, ampak ne upam ... eh privatniki ....


Hja, jaz sem bila tudi veliko na bolniški med nosečnostjo (vsega skupaj ca. 3 mesece), zaradi prezgodnjega poroda sem odšla na porodniško novembra 2008, v službo pa se bom vrnila (ko izkoristim še dopust+podaljšana porodniška) konec januarja 2010, pa bom vseeno naslednji teden, ko grem malo pogledat v službo, šefu omenila, da bi rada delala 6 ur. Sem tudi v privatni firmi, pa še recesija se pozna, ampak moj otrok mi pomeni več, tako da bom poskusila. Jaz delam od 9h-17h potem pa še malo manj kot 1 uro do doma... Je pa res, da je moj šef precej razumevajoč tako da mislim, da ne bi smelo biti problema, se pa nikoli ne ve. Javim naslednji teden.

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?