|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojenčica manj poje
20.5.2009 20:29:31   
nana81
Pozdravljeni,

moja dojenčica je stara 11 tednov in že zadnji teden opažam, da veliko manj poje. Žal je več ne dojim (Aptamil Comfort sem začela kupovati) do pred kratkim je lepo pojedla od 150 -180ml na obrok. Ko pa se je začela ta vročina, se včasih tudi zgodi, da poje samo 90 ml in še za to poteka cela borba. Saj na koncu poje, ampak res z muko. Ji mleko morda smrdi ali bi bil vzrok lahko drugje? Drugače je zelo dobro razpoložena, se smeji; opažam pa da tudi več spi čez dan kot je prej, no vročine tudi nima. Dodajam ji čaj - popije prib. 30 ml na dan, več noče.
Malo me skrbi, da ni kaj narobe.
A ima še katera podobno izkušnjo?

hvala in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojenčica manj poje
20.5.2009 21:00:39   
nara123
OJ!

Tudi mi smo imeli podobno situacijo tam okoli 3 meseca samo da je naša spila z veliko muko na obrok cca 45-60ml in tudi pit ni hotela čaja ali vode.Verjetno je v obdobju ko noče jest pa tudi vročina je vzrok da manj poje.Bo minilo samo neobupaj in je nesili preveč,večkrat ji ponudi pa boš videla kako bo.
Želim ti čim manj živciranja okoli prehrane.Naša pikica ima še sedaj kakšno tako obdobje ko enostavno noče jest,poje 3 žličke in ona je sita"kao",sem pa ugotovila da dokler sem se jaz sekirala in bila živčna je bilo še slabše vse skupaj.
Bo minilo!!!user posted image  

(odgovor članu nana81)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dojenčica manj poje
20.5.2009 21:00:47   
Anja24
Moja je imela tako obdobje (par dni), pa drugače zelo rada je...po moje ni nič narobe...no, vsaj pri nas je minilo. Če pridobiva na teži, potem je vse ok.

(odgovor članu nana81)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojenčica manj poje
21.5.2009 7:42:37   
nana81
Upam, da bo res boljš. Sem pa napisala na Med.over.net na Pediatrijo, pa je rekla da je to čist prevelik za tako malega dojenčka in, da mora imeti vsaj 6-8 obrokov. Skratka nobenega pametnega odgovora nisem dobila, tako, da bo res treba še malo počakat :-).
hvala in lp

(odgovor članu nana81)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojenčica manj poje
21.5.2009 13:58:55   
Anja24
IZVIRNO SPOROČILO: nana81

Upam, da bo res boljš. Sem pa napisala na Med.over.net na Pediatrijo, pa je rekla da je to čist prevelik za tako malega dojenčka in, da mora imeti vsaj 6-8 obrokov. Skratka nobenega pametnega odgovora nisem dobila, tako, da bo res treba še malo počakat :-).
hvala in lp



Meni se tudi tako zdi - moja je stara 4 m in 1 t pa poje 150 ml, je pa 5X/dan.

(odgovor članu nana81)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojenčica manj poje
21.5.2009 16:37:09   
dushka
Moja tudi noče več veliko jest. Zdaj poje samo 4 obroke na dan po 160 ml. Stara je pa 3 mesece in ima 5kg. Vmes pa spije malo čaja.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojenčica manj poje
21.5.2009 21:28:52   
NINOLINA
moj sin je star 7 tednov pa popoje 60-90 nikol večuser posted image user posted image user posted image

pa se tud normalno razvija in pridobiva rodil se je 4 kg dans pa je imel 5,45

lp
nin@

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojenčica manj poje
22.5.2009 15:33:21   
nana81
No nam se je stanje umirilouser posted image . Sedaj poje od 120-150 ml na obrok, pa sem za foro še vprašala eno pediatrinjo na forumu; pa mi je rekla, da je to absolutno preveč, kar poje...da ji moram zmanjševati obroke. Da bo težko, ampak bo bolje...haloooo a zdej naj otroka, ki je srečen in zadovoljen še stradam?
Sem nehala razmišljat o tem, pa sploh ne bom več spraševala dohtarjev in to je to.

pa lep vikend vsemuser posted image

(odgovor članu NINOLINA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dojenčica manj poje
22.5.2009 15:45:45   
mateyka
oh, jaz sem pa mislila, da prepeva, ko sem prebrala naslov.. user posted image

(odgovor članu nana81)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dojenčica manj poje
22.5.2009 20:22:08   
nana81
Ja to bi bilo zelooo zanimivo :-))

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dojenčica manj poje
26.5.2009 14:48:32   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: nana81

Sedaj poje od 120-150 ml na obrok, pa sem za foro še vprašala eno pediatrinjo na forumu; pa mi je rekla, da je to absolutno preveč, kar poje...da ji moram zmanjševati obroke. Da bo težko, ampak bo bolje...haloooo a zdej naj otroka, ki je srečen in zadovoljen še stradam?



Saj to ne pomeni, da boš otroka stradala! Če ji boš količinsko zmanjšala obroke, bo pač jedla pogosteje in imela en obrok več na dan. Tako mali dojenček bi moral imeti vsaj 6, lahko pa tudi več obrokov. Tvoja jih zagotovo, pri količinah, ki jih omenjaš, nima več kot 5.

(odgovor članu nana81)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Ime za punčko
tinči3

Katero ime je najlepše?

Viktorija (9%)

Lia (27%)

Ema (29%)

Julija (35%)


Število vseh glasov: 246

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!