|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   do kdaj samo dojenje?
11.5.2005 15:27:14   
skuštrana
Imam 4mesecein 9dni staro punčko in trenutno se še samo dojiva.Počasi se bliža čas, ko bo treba začet uvajat gosto hrano pa me zanima kdaj je najboljše in kako veš, da je otroček pripravljen? Nekateri govorijo po 4 mesecu, drugi pa po 6 mesecu.Moja mala je trenutno še čisto zadovoljna isključno z dojenjem tako, da res ne vem ali bi ji že začela siliti trdo hrano ali naj še malo počakam? Baje je boljše počakat do 6 meseca, ima otrok takrat manj problemov z napenjanjem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   do kdaj samo dojenje?
11.5.2005 15:29:57   
Anonimen
čisto odvisno od otroka. Če misliš da ima dovolj le dojenje lahko brez skrbi počakaš do 6. meseca. Nekje sem brala, da je en od znakov, da je otrok pripravljen na gosto hrano ta, da se začne bolj pogosto zbujat, sploh ponoči.
Sicer ti bo pa najbrž kmalu pokazala, da bi rada poskusila tisto kar jeste drugi, ko bo prav huda, če ji ne boste dali za poskusit.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   do kdaj samo dojenje?
11.5.2005 15:35:50   
Anonimen
Ravno o tem sem hotela sprožiti temo... tudi mene zanima, predvsem izkušnje s prezgodnjim uvajanjem in posledice.

Berem, da nekatere že trimesečnikom sadne sokove dajejo, pa berem o kašicah in papicah in potem na trakcu vidim, da ima otrok štiri ali pet mesecev... mene je kar groza! A niso otroci še malo premajhni za tako uvajanje? Zakaj gosta hrana že tako zgodaj?


(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   do kdaj samo dojenje?
11.5.2005 16:02:43   
Lunca1
Selena meni je rekla pediatrinja, da naj začnemo po 4. mesecu dodajat sokce. Verjetno zato, ker mala ni samo dojena oz. je komaj še kaj dojena.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   do kdaj samo dojenje?
11.5.2005 16:13:16   
Divja vijolica
Meni so vsi govorili, če že kaj je, pa to, pa...bla, bla.
Jaz mislim, da je najbolje počakati, če se le da, čim dlje, največ pa do 6 meseca. Pri meni je bilo dosti pritiska s strani okolice, vendar mi je le uspelo, da se še vedno samo doji, razen sedaj mu počasi dodajam zvečer riževe kosmiče. Dodajam mu pa zato, ker naju zelo gleda, ko jeva, odpira usta, požira slino, pa že 2 zoba ima tako da mislim, da je že čas za drugo hrano.
Najbolje, da delaš po občutku, tako kot sama veš. Nikoli pa ne poslušaj drugih!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   do kdaj samo dojenje?
11.5.2005 16:54:50   
Anonimen
Meni je pa kar nekaj pediatrov, sicer v tujini, reklo, da naj ravno otrokom, ki niso dojeni, ne bi pred šestim mesecem dodajali goste hrane. Ker so ravno nedojeni bolj občutljivi in verjetno še nimajo encimskega ravnovesja za prebavo take hrane.
Pa tudi ostala priporočila, svetovno gledano, govorijo o tem, da pred šestim mesecem ne bi dodajali.


(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   do kdaj samo dojenje?
11.5.2005 21:06:27   
skuštrana
Ja, saj najbolj grozno mi je, ker me okolica forsira ˇja kaj vaša pa se še samo doji?"..Groza. Sem pa zadnjič bila z eno punco pri pediatru in ona ima 5mesečno punčko pa je imela drisko. In pediatrica ji je rekla, da naj jo neha s sokom nalivat pa bo minilo...Jaz bom kar počakala še malo, pol bomo pa videli.
tO GLEDE NOČNEGA ZBUJANJA SEM PA JAZ TUD ČITALA, PA DA JIM ZAČNEJO SLINE IT, KO VIDJO HRANO IN DA CMOKAJO.Samo ne vem, če to kaj drži...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   do kdaj samo dojenje?
12.5.2005 8:18:25   
Anonimen
Če okolica pritiska nate in če se ne znaš drugače upreti, pa reči, da ji že dodajaš. Jaz ponavadi zraven dodam, da je včeraj zmazal krvav zrezek in spil kozarec refoška. :)-
Prepričanje okolice izhaja še od takrat, ko so začeli uvajati še ne trimesečne dojenčke :grrr:.
Otrok, ki samostojno ne odpira ust, ki z jezičkom poriva hrano iz ust, ki ne samostojno sedi, ki ne samostojno posega po hrani oz. ne kaže interesa zanjo, še ni pripravljen.
Ko je mene prijelo, da bi začela dodajati (kajti, če se pošteno vprašamo, dodajamo mame zaradi sebe, ker se nam tako fajn zdi), sem se vprašala, kaj bi imela od tega. In odgovor je bil - nič! Reskiram alergije, pri hranjenju porabim več časa, več je popackan, razmišljati moram, če je dobil vse potrebne snovi... zakaj le?!
Me pa zelo čudi, da slovenski pediatri še vedno priporočajo uvajanje po 4. mesecu... :zmeden:

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   do kdaj samo dojenje?
12.5.2005 12:37:38   
Anonimen
Nič prej kot pri 6. mesecih! Jaz našemu piškotku tu in tam dam kakšno žličko soka - sam toliko, da spoznava nove okuse.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   do kdaj samo dojenje?
12.5.2005 19:49:17   
skuštrana
Jaz moji ne dam še niti mal sokca..Niti čaja še ne, pa ne vode...Sem se trudla na začetku čajčke s flaško pa ni in ni šlo.Pa sem nehala..

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   do kdaj samo dojenje?
12.5.2005 21:45:28   
SISI25
Jaz dam samo zvečer riževo kašico pa še to bolj redko. Stari smo pa 5,5 mesecev.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   do kdaj samo dojenje?
12.5.2005 21:56:30   
lidia
Jaz se tudi uspešno upiram in ignoriram pritisk tašče in mame, češ kdaj pa grisek ipd.

Fantek zelo lepo napreduje, rad pa ima tudi nesladkan čaj, tu in tam zvečer sprobam malo kašice, ampak spije samo dva ali tri požirke, to sem uvedla pred kratkim, ko se je začel zelo pogosto ponoči prebujat, in sem bila prepričana, da ima premalo hrane.

Zdaj pa spet spi ponavadi celo noč, tudi brez kašice.

Imam namen še počakati do 5,5 meseca, potem pa zelo počasi začet uvajat sadne zadeve čez dan. Malči je zdaj star 4 mesece in 5 dni.

:metulj::metulj::metulj:

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   do kdaj samo dojenje?
13.5.2005 15:33:00   
skuštrana
A riževi kosmiči so ne kašice rižolino in slično
















A riževi kosmiči so one kašice Rižolino in slično?














(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   do kdaj samo dojenje?
18.5.2005 23:46:58   
snorlax
Midva sva se samo dojila do 7.mesecev, ker ni hotel nič drugega niti poskusit. Sedaj počasi uvajava gosto hrano, ampak še vedno je dojenje tisto taglavno. Star bo pa 8. mesecev.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?