|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   novalac
7.5.2009 10:57:53   
Anonimen
pozdravljene.

imam vprašanje, če ima katera izkušnje.
imam 2 mesečno punčko, ki je  ne dojim več, saj nimam več mleka. od začetka sem si mleko črpala koliko ga je bilo in ji dajala tudi aptamil. sedaj pa mleka ni več in sem ji najprej dajala samo aptamil. groza, bila je ful zaprta, jokala...pol sem mal rešla s čajem, vendar je bila še vseeno zaprta in vedno ko je blo treba kakat je bil jok in stok... sedaj sem kupila novalac it za dojenčke z zaprtjem. nekje sem prebrala da tega mleka ni dobr dajat skos, ker naj bi se potem polenila prebava?user posted image  nevem. to mleko prenaša zelo dobro in tudi kaka. no, sem pa kupla še navaden nonvolac in poskusla mešat pol pol, pa je bil spet ogenj v strehi.
no in zdej me zanima, a se lahk deva novolac za zaprtje skos, al morem menjat....prosim vaše izkušnje.
pa zanima me še to, če se sploh lahko različne vrste mlekov mešajo med sabo.


želim vam veliko sončka!!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: novalac
7.5.2009 11:32:41   
Hope2
A odmerjašš toččno? Jaz mojemu vedno dam raje 10ml večč vode od predpisane količčine in potem nimamo problemov z zaprtjem. Pa tekoččino mu dajaj, ččaj ali vodo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: novalac
7.5.2009 11:50:30   
Anonimen
zdravo

ja odmerjam točno, tak ko si ti rekla, vedno dam mal več vode.

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: novalac
7.5.2009 13:17:18   
PAJO
jaz uporabljam tudi novalac it in navadnega.en obrok dam enega en obrok drugega
in nima nobenih težav,kaka 3x na dan res,nobenih krčev.....

probej tko al ji pa samo dajej novalac it.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: novalac
7.5.2009 21:02:27   
Anonimen
zdravo.

sej to me zanima, če ji lahk devam sam novalac it? par mescev?

(odgovor članu PAJO)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: novalac
8.5.2009 12:13:06   
onur
mlek se ne meša

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: novalac
14.5.2009 9:58:17   
detelja
IZVIRNO SPOROČILO: tinymaliny

pozdravljene.

imam vprašanje, če ima katera izkušnje.
imam 2 mesečno punčko, ki je  ne dojim več, saj nimam več mleka. od začetka sem si mleko črpala koliko ga je bilo in ji dajala tudi aptamil. sedaj pa mleka ni več in sem ji najprej dajala samo aptamil. groza, bila je ful zaprta, jokala...pol sem mal rešla s čajem, vendar je bila še vseeno zaprta in vedno ko je blo treba kakat je bil jok in stok... sedaj sem kupila novalac it za dojenčke z zaprtjem. nekje sem prebrala da tega mleka ni dobr dajat skos, ker naj bi se potem polenila prebava?user posted image  nevem. to mleko prenaša zelo dobro in tudi kaka. no, sem pa kupla še navaden nonvolac in poskusla mešat pol pol, pa je bil spet ogenj v strehi.
no in zdej me zanima, a se lahk deva novolac za zaprtje skos, al morem menjat....prosim vaše izkušnje.
pa zanima me še to, če se sploh lahko različne vrste mlekov mešajo med sabo.


želim vam veliko sončka!!


tudi jaz dajem mali novalac 1...najprej je bila ful zaprta...p mi je rekla, da ji naj dajem vodo, čaj, da ne sme dobiti hrane, če ni minilo vsaj 2 uri od zadnjega obroka...teden dni smo vstrajal in dočakali učinek...skoraj vsaka plenica je pokakana...včasih ful včasih pa malo...amapk v glavnem kaka...dajem ji  tudi sam siplex kapljice (popoldan), vmes ji naredim mleko z čajem (namesto v vodo dam prah v čaj-komarček, ali kumina-janež)...tako, da nima krčev...to mi je vse svetovala p....meni samo čaja noče pit..nočem ji ga pa sladkat...


_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: novalac
15.5.2009 10:15:17   
Anonimen
živjo.

detelija, zanima me kolikokrat ji potem daš vmes mleko zmešano z čajem in kak to nardiš?

(odgovor članu detelja)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: novalac
15.5.2009 13:35:14   
krajncf2
Pozdravljene mamice:
Sama sem mamica 6× pri zadnjih dveh uporabljam novalac najmlajši je star 4 mesece in ker nimam dovolj mleka mu zraven svojega dajem tudi stekleničko.Od začetka je bil malo zaprt a sem namesto it malo bolj sladkala kamilice in rezultat je bil puna plenička.Za krče pa vas prosim ne dajajte simpleks kaplic ampak BIO GAJA ki so bolj zdrave in učinkujejo v 5 minutah je dojenček pomirjen.lp Simona

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: novalac
16.5.2009 14:50:15   
detelja
IZVIRNO SPOROČILO: tinymaliny

živjo.

detelija, zanima me kolikokrat ji potem daš vmes mleko zmešano z čajem in kak to nardiš?


različno, če jo kaj ful šraufa pol ji dan skoraj vsak obrok...ja, npr. če ti poje tvoj user posted image 90 ml pol daš 90 ml vode not malo manj kot žličko čaja zmešaš pol seveda ogreješ vse skup ali pa si že prej vodo in pol dodaš prah za mleko...če pa kuham čaj iz kumine in janeža pol pa isto nalijem npr. 90 ml čaja in not dam prah za mleko zmešam in ji dam, da lepo papa...če ima tvoj user posted image ful probleme pol lahko daš vsak obrok tako mešan...drugače pa probaj kot obrok dat samo mlekca vmes pa samo čaj...sam moja samo čaja noče pit...zato pa je p rekla, da naj tako mešam...da pol ima čaj bolj po mleku okus...probaj pa povej, če si ga/jo lahko prelisičilauser posted image


_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: novalac
16.5.2009 15:00:06   
nana81
Hja mi smo tud probal Novalac - sicer navaden, pa je veliko bolj gost od Aptamila in smo tudi dodajali več vode. Ampak je pa veliko več ven vrgla. Sedaj smo na Aptamil Comfort (uravnava prebavo, proti krčem...) in je pesmica.
Ne vem poskusi pa boš videla, jaz ne bi preveč mešala.

pozdravček iz gorenjske

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: novalac
16.5.2009 16:16:34   
detelja
IZVIRNO SPOROČILO: nana81

Hja mi smo tud probal Novalac - sicer navaden, pa je veliko bolj gost od Aptamila in smo tudi dodajali več vode. Ampak je pa veliko več ven vrgla. Sedaj smo na Aptamil Comfort (uravnava prebavo, proti krčem...) in je pesmica.
Ne vem poskusi pa boš videla, jaz ne bi preveč mešala.

pozdravček iz gorenjske


baje, da ni dobr dajat več vode...če je merica 30 ml ena žlička pol je treba tako dat...jaz dajem tako kot piše v navodilih edino namesto vode dam čaj, ker naša miška noče pit čaja...to ti pa dam čist prav, da je novalac bolj gost kot aptamil...mi smo začeli z aptamilom 1 ampak je po tednu dni začela ful bruhat pol so nam svetovali novalac 1 najprej je bila zaprta in jo je ful črvičil...sedaj pa ful kaka samo po tednu dni je glih tako začela bruhat...v sredo imamo p in bom pol vpr., če naj vzamem onega proti polivanju ali kaj naj...čudno mi je, da čez dan poliva ponoči pa ne...pri novalacu je treba otročičkom redno ponujat med obroki vodo za pit...naša mi včasih spije eno celo 125 ml flaško in to kar nekajkrat na dan...


_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu nana81)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: novalac
16.5.2009 20:53:55   
vanilla
Pri nas smo tudi na AM in to zaenkrat na Aptamilu 1 - navadnem. Sprejela ga je lepo (v torek bo stara 3 tedne), vendar se mi zdi, da premalo kaka. Enkrat na dan (danes recimo pa sploh še ni), čeprav se mi ne zdi, da bi jo kaj preveč napenjalo. Patronažna mi je rekla, da četudi samo enkrat na dan, da je v redu - je pač tak dojenček, eni trikrat na dan, eni večkrat, eni samo enkrat.... Ampak vseeno sem razmišljala, da bi zdaj, ko poje pakungo, prešaltali na Hipp 1 ali Milumil - baje naj bi ravno Aptamil zapiral in bi mogoče zato menjala.

Zanima pa me, koliko čaja za žejo naj ji dam pit? Zjutraj skuham recimo dva deci od Teekannee čaja za dojenčke: janež, kumina, komarček in dam en filter tega čaja. Kolikokrat na dan naj ji ponudim iz stekleničke ta čaj? Zdaj sem tako naredila, da sem ji pred obrokom dala, da je parkrat potegnila. Pa še to ne pred vsakim obrokom. A bi morala? Koliko ml bi morala količinsko spit čez dan? Bi ta čaj kaj pomagal k boljši prebavi?

Detelja, napisala si, da ti tvoja včasih spije celo 125 ml flaško in to nekajkrat na dan... A to pomeni, da ti večkrat na dan spije toliko al si mogoče mislila, da ti v celem dnevu med obroki spije pač vsega skupaj teh 125 ml? Plus tega, da še AM delaš s čajem.

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: novalac
17.5.2009 7:32:24   
detelja
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Pri nas smo tudi na AM in to zaenkrat na Aptamilu 1 - navadnem. Sprejela ga je lepo (v torek bo stara 3 tedne), vendar se mi zdi, da premalo kaka. Enkrat na dan (danes recimo pa sploh še ni), čeprav se mi ne zdi, da bi jo kaj preveč napenjalo. Patronažna mi je rekla, da četudi samo enkrat na dan, da je v redu - je pač tak dojenček, eni trikrat na dan, eni večkrat, eni samo enkrat.... Ampak vseeno sem razmišljala, da bi zdaj, ko poje pakungo, prešaltali na Hipp 1 ali Milumil - baje naj bi ravno Aptamil zapiral in bi mogoče zato menjala.

Zanima pa me, koliko čaja za žejo naj ji dam pit? koliko ti spije...če dosti pije je itak super, ker ljudje itak premalo pijemo...Zjutraj skuham recimo dva deci od Teekannee čaja za dojenčke: janež, kumina, komarček in dam en filter tega  Kolikokrat na dan naj ji ponudim iz stekleničke ta čaj? ne vem, če vidiš, da je tečna pa so prstki v ustih pa je še premalo časa od obroka,da bi bila lačna ji ponudi čaj, vodo...tako delam jaz...lačna se ti itak ne bo pustila.. Zdaj sem tako naredila, da sem ji pred obrokom dala, da je parkrat potegnila. Pa še to ne pred vsakim obrokom. A bi morala? Koliko ml bi morala količinsko spit čez dan? mislim, da je to ful različno, nekateri ful pijejo nekateri pa ne.. Bi ta čaj kaj pomagal k boljši prebavi? ja

Detelja, napisala si, da ti tvoja včasih spije celo 125 ml flaško in to nekajkrat na dan... A to pomeni, da ti večkrat na dan spije toliko al si mogoče mislila, da ti v celem dnevu med obroki spije pač vsega skupaj teh 125 ml? Plus tega, da še AM delaš s čajem. včeraj mi je npr. spila 4x 125 ml (sicer vode in komarčkovega čaja)...to spije poleg obroka...npr. ob 7 je tam ob 8 pa ji ponudim ker so prstki v ustih vodo ali komarčkov čaj...


_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: novalac
17.5.2009 8:23:36   
detelja
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Pri nas smo tudi na AM in to zaenkrat na Aptamilu 1 - navadnem. Sprejela ga je lepo (v torek bo stara 3 tedne), vendar se mi zdi, da premalo kaka. Enkrat na dan (danes recimo pa sploh še ni), čeprav se mi ne zdi, da bi jo kaj preveč napenjalo. Patronažna mi je rekla, da četudi samo enkrat na dan, da je v redu - je pač tak dojenček, eni trikrat na dan, eni večkrat, eni samo enkrat.... Ampak vseeno sem razmišljala, da bi zdaj, ko poje pakungo, prešaltali na Hipp 1 ali Milumil - baje naj bi ravno Aptamil zapiral in bi mogoče zato menjala. to je ful različno...naša je po aptamilu ful kakala...pol smo zaradi bruhanja prešaltal na novalac 1 pa je bila ful zaprta po enem tednu pa je skoraj vsaka plenica polna...a ji daješ poleg mleka še kaj za pit??? probaj ji dajat čim več vode/čaja za pit med obroki...če pa jo kaj zvija pa probaj z kakšnimi kapljicami, mi uporabljamo po potebi sab simplex...

Zanima pa me, koliko čaja za žejo naj ji dam pit? Zjutraj skuham recimo dva deci od Teekannee čaja za dojenčke: janež, kumina, komarček in dam en filter tega čaja. Kolikokrat na dan naj ji ponudim iz stekleničke ta čaj? Zdaj sem tako naredila, da sem ji pred obrokom dala, da je parkrat potegnila. Pa še to ne pred vsakim obrokom. A bi morala? Koliko ml bi morala količinsko spit čez dan? Bi ta čaj kaj pomagal k boljši prebavi?

Detelja, napisala si, da ti tvoja včasih spije celo 125 ml flaško in to nekajkrat na dan... A to pomeni, da ti večkrat na dan spije toliko al si mogoče mislila, da ti v celem dnevu med obroki spije pač vsega skupaj teh 125 ml? Plus tega, da še AM delaš s čajem.


_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: novalac
17.5.2009 11:04:23   
vanilla
Detelja, hvala ti za tako izčrpne odgovore!!! user posted image

Zaenkrat sem začela dajat čaj za pit. Se mi zdi, da ji kar paše nekajkrat pošteno potegnit, potem pa se začne kremžit. Dajala pa bom tudi prekuhano vodo.

Ampak tvoja mala pa res ful čaja in vode spije. Očitno ji res paše, je pač tak otrok. Ker nekatere pravijo, da jih komaj pripravijo do par požirkov čez dan. Bomo videli, kako bo pri nas.

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: novalac
17.5.2009 11:07:37   
detelja
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Detelja, hvala ti za tako izčrpne odgovore!!! user posted image

Zaenkrat sem začela dajat čaj za pit. Se mi zdi, da ji kar paše nekajkrat pošteno potegnit, potem pa se začne kremžit. Dajala pa bom tudi prekuhano vodo.

Ampak tvoja mala pa res ful čaja in vode spije. Očitno ji res paše, je pač tak otrok. Ker nekatere pravijo, da jih komaj pripravijo do par požirkov čez dan. Bomo videli, kako bo pri nas.


ne si mislit, da je pri nas od vsega začetka tako...mi ko bolj pod mus pijemo samo zato, ker vemo, da smo potem na mamicinih rokah potem pijemo tako, da se kremžimo, pljuvamo, nam zaletavauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image treba je mal vstrajat...mogoče pa pije zaradi tega toliko, ker je tako vroče pa ta AM so ful močna mleka...pri dojki najprej teče itak voda in nato mleko...probaj..saj mogoče ti bo najprej ful malo pila pol pa čedalje več..nam je p rekla, da ji ne smemo mleka dat če ni minilo vsaj 2 h od zadnjega obroka, in če vmes kaj jamra dobi čaj ali vodo...ko pa ne gre ne eno in ne drugo pa ima želočne težave pa dobi čaj+mleko (2v1)....saj to je dobr če ful pije...ne kot jaz, ko ful malo pijem....


_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: novalac
17.5.2009 14:45:39   
luksy
živjo! od začetka sem tudi js dodajala novalac AC, pa še bio gaja kaplce vsak večer in je blo super!pokakan redno 2x na dan <zdej pa sem prešaltala na hipp 1, ker sem prebrala da je tudi super pa še cenejši, pa ne vem več a bi vztrajala ali ne. devam mu ga že malo več ko en teden, pa ga včasih malo zvije, če mu ne dam kaplc zraven, če pa mu jih dam preveč je pa za vsak obrok pokakan. stanje se je sedaj umirilo in je pokakan do 4x. od začetka je tudi malo bruhal, zdej pa je tega manj. a je pametno da vztrajam na hippu a se vrnem na novalac?user posted image user posted image





(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: novalac
17.5.2009 16:32:56   
detelja
IZVIRNO SPOROČILO: luksy

živjo! od začetka sem tudi js dodajala novalac AC, pa še bio gaja kaplce vsak večer in je blo super!pokakan redno 2x na dan <zdej pa sem prešaltala na hipp 1, ker sem prebrala da je tudi super pa še cenejši, pa ne vem več a bi vztrajala ali ne. devam mu ga že malo več ko en teden, pa ga včasih malo zvije, če mu ne dam kaplc zraven, če pa mu jih dam preveč je pa za vsak obrok pokakan. stanje se je sedaj umirilo in je pokakan do 4x. od začetka je tudi malo bruhal, zdej pa je tega manj. a je pametno da vztrajam na hippu a se vrnem na novalac?user posted image user posted image







hmmm dobro vprašanje...mogoče pa bi res vstrajala pri novalacu pa bi mu probala med obroki dajat čaj, vodo, da čim več pije pa bo pol tudi kakal...naša je imela isti problem..na začetku po novalcu ni kakala pa jo je zvijal..sam se je po tednu dni vse popravil...sicer mi ful dosti pije...tu pa tam ji dam kapljice...mal povprašaj p...


_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu luksy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
Spiš med dojenjem? Na to moraš paziti!
Na internetu lahko najdeš veliko napačnih informacij o spanju in dojenju ter o tem, da je to vedno nevarno.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?