|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   1001 težava!!!!
4.7.2005 0:13:58   
NENAJANI
-Od poroda naprej me boli trtica. Skoraj da ne morem sedet! Ali je možno, da imam zlomljeno??? :zmeden::ups:
-Šivi so mi šli narazen! Kako pri :hudicek: je to možno???? Se je to kateri že zgodilo????
-Mislim, da sem dobila menstruacijo. 7.7. bo moj Kristjan star en mesec!
-Mali bi bil nonstop priklopljen na zizo. Kako ga odvaditi??? Se sploh splača truditi?? :zmeden2:
-Poleg tega sem ga grozno razvadila in sedaj noče sploh biti drugje kot na rokah! Kako ga odvadim????:zmeden2:
-Kaj pomaga proti krčem??? Mogoče jaz ne znam dojiti??? Ali počnem kaj narobe??? Je vaše :duda: tudi "šravfalo"??? :(
-Zakaj se grozno joče, ko ga kopamo??? Voda ni ne premrzla in ne prevroča. Temperatura v sobi pa je 21*C. Ali ne mara vode?? Se bo vedno tako jokal???
-Zakaj ne spi čez dan????
Upam, da mi boste znale odgovorit vsaj na kakšno vprašanje!
L.P. Nena:rozica:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   1001 težava!!!!
4.7.2005 0:58:25   
nejcko
Najprej še enkrat čestitke, potem pa bolj za šalo kot zares, ampak upam, da te bom vsaj malo potolažila:

- sem že slišala za primere, ko se je ženskam med nosečnostjo zlomila trtica, ampak po moje bi to ugotovili že dohtarji (upam, da ja, no). Mogoče še 14 dni potrpi, vsekakor pa pobaraj svojega gin. na prvem pregledu.

- o šivih res nimam pojma, razen na trebuhu (obakrat rodila s cr), vem pa, da se znajo zelo zagnojit in da znajo biti zelo nadležni

- vsak otroček bi bil nonstop priklopljen, če bi se dalo; podoji ga, ko to želi in če ti na prsih zaspi, ga nežno odstavi. Lahko pa si narediš tudi nekakšen urnik - dojenje na 3 ure - vmes nič, pa pika - pa malo z dudo si pomagaj

- wellcome to the club; stolček-gugalnik je mene pri obeh otrocih rešil prenekatere muke; drugače pa ga pač pusti, da malo joka

- pogosto podirajta kupček, tudi vmes med dojenjem (odstavi ga, podrita kupček in nadaljujta); masaža trebuščka v smeri urinega kazalca; krčenje nogic (pokrčiš mu jih v kolenu in rahlo pritisneš ob trebušček); razni čajčki (lahko ga skuhaš doma iz janeža, kumine, kamilice in majerona; plantex čaj iz lekarne; hipp komarčkov čaj); otročka nosi na eni roki obrnjenega na trebuh, pri tem ima trebušček na tvoji dlani, z drugo roko pa ga masiraš po hrbtu; razne kaplice (sab simplex, vetrovne kapljice iz raznih lekarn npr. koroških ali avstrijske babynos:zmeden2: , italianske Mylicon); pazi na prehrano (iz jedilnika črtaj stročnice, svežo zelenjavo, hecno ampak pravijo tudi mleko in mlečne izdelke, sadje, ...)

Sicer je s temi krči tako: ali jih otrok ima ali pa jih nima neglede na prehrano matere. Opazuj in bodi pozorna na to, kaj ješ, in potem pač to črtaj iz jedilnik, ampak lahko se vseeno zgodi, da boš na koncu pristala samo na pire krompirju, otrok bo pa krče vseeno imel. Žal, ampak tako je. Itak je največkrat tako, da toliko časa eksperimentiraš vse sorte protikrčne ukrepe, da potem že itak sami od sebe minejo.
Bodi pa pozorna še na to: kapljice AD3, ki jih bo pediater predpisal, zelo rade povzročajo krče. Komot jih nadomestiš z Plivit D ali pa z avstrijskimi Oleovit D3.

- nekateri, sicer redki, otročki se pač ne marajo kopati. Zavij ga v tetra pleničko in ga počasi polagaj v vodo. Čim začne jokati, ga vzemi ven, stisni k sebi, da se pomiri, in poskusi znova. Naj čim bolj počasi prihaja v stik z vodo.

- otroci so različni - eni rabijo več, drugi manj spanja, tukaj pač nimaš kaj dosti narediti. Bodi pa pozorna na to, kdaj otroček postane zaspan (si začne mencati oči, zeha, je jokav) in takrat ga takoj uspavaj. Namreč vsakič, ko se otrok prečuje, potem še težje zaspi.


Sem napisala sicer cel roman, ampak upam, da se bo vmes vseeno kaj koristnega našlo.

Srečno in lp!!!

(odgovor članu NENAJANI)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   1001 težava!!!!
4.7.2005 1:02:01   
piščanc
bom šla počasi, upam da bom zadela

- jaz sem tud mislila, da imam vse zlomljeno tam spodaj, pa je baje napihnjeno od hormonov in se je uredilo

- najbrž imaš še čiščo, meni se je čisto ustavila po dveh tednih in potem kar naenkrat spet po dveh mesecih nadaljevanje

- če hoče sesati je lačen - si pač v the mesecih, če želiš dojiti ga priklopi, drugače si pomagaj z dodatkom

- pri enem mesecu še ni ničesar navajen - če je lačen oz. zaspan bo tečen, prilagodi se njegovemu ritmu in vama bo laže, ne glej na uro, naj je ko je lačen, potem naj spi in spet je, če želi biti pokonci naj bo, samo pred naslednjim obrokom naj vsaj malo spi, da ne bo preveč utrujen

- krči so lakota in utrujenost in potem se to zavrti v krogu... pomaga podiranje kupčka, spanje, hranjenje, in pa še razna pomagala, čaj plantex, komarčkov čaj, kuminov sirup...

-joče najbrž, ker ga to niti pod razno še ne zanima, naredi kar se da hitro, naj ne bo lačen ali utrujen!!!! kopaj ga le ko bo nujno, šele ko ga boš vsaj približno obvladala (lakota, uturjenost) se kopajta pogosteje

- čez dan mora spati! ne spi, ker se ne zna sam uspavati, nauči ga - naročje, voziček, joška, duda... če ne spi je utrujen, če je utrujen ne more jesti, če ne more jesti je lačen...

Upam, da sem ti kaj pomagala, so pa to moje izkušnje od obeh sončkov, upam da nisem bila kje preostra, sam moje izkušnje.

Pa še to, ko dopolni tri mesece ponavadi mamice in dojenčki najdemo pravi ritem - vsi se moramo pa naučiti.

(odgovor članu NENAJANI)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   1001 težava!!!!
4.7.2005 7:49:39   
puncica
Najprej se pomiri sej ni vse tako hudo kot zgleda.
1. trtica ne vem zakaj bi imela zlomljeno, mogoče pa te samo boli če veliko ležiš pa to, ma ne vem, najbolje da vprašaš zdravnika
2. šivi narazen baje ne gredo in da se to zelo redko zgodi, če se je potem najbolje da obiščeš ginekologinjo in ji poveš kako in kaj pa se greš pokazat.
3. menstruacija, možno je res da si jo dobila, a proti temu ne moreš nič, jaz sem jo pri 3 mescih
4. priklop na zizo, kaj če ga s čim drugim zamotiš, mogoče duda
5. otrok išče bližino in s tem da bi bil na rokah ni nič narobe, saj mu je tam najlepše. Sicer pa poskušaj ga s čim drugim zamotit, ga božaj, bodi zraven njega, ne pa ga nosit gor pa dol
6. Krči, mogoče une koroške kaplice, pa sab simpleks, ne vem zakaj ne bi znala dojiti, če ti vleče in če je sit pol že znaš, če pa se še po hrani dere je pa mogoče lačen, mogoče nimaš dosti mleka :zmeden2:
7. Tudi naša je jokala ko smo jo dajal v vodo, poskusi ga v pleničko zaviti pa s pleničko dat noter v vodo. Nekteri se pač bojijo, naša se je pol navadla in nič jokala zdej pa je pri 13 mescih spet kriza :zmeden2:
8. Poskušaj na različne načine uspavat, mogoče kakšna plenička al pa ninica al pa duda

Upam da čim prej prebrodite začetne težave.:sloncek:

(odgovor članu NENAJANI)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   1001 težava!!!!
4.7.2005 20:54:12   
rainbow
Nenajani, a te lahko še jaz malce spodbudim?!

saj so ti že punce vse napisale, pa vendarle.

Se mi zdi, da si rahlo panična, kar je čisto normalno in ok, verjetno je to tvoj prvi :duda:.

Mislim,da bi morala čim več počivat, da tvoje telo pride k sebi od poroda.
Zdaj sta pomembna ti in tvoj :duda:, ti moraš biti relativno spočita, da vama bo dojenje lepo steklo. Dejstvo je, da do 1-ga leta otroka ne moreš razvadit, ker otrok je bil do zdaj lepo varen v tvoji maternici in bi rad bil tako še dalje, tako da ti naj ne bo odveč ga nosit, dojit, cartat. Ti bo hvaleže, ti garantiram. Saj dojenje in nošenje se potem unese, ko so otroci že boj aktivni in radovedni, zdaj pa on rabi predvsem tebe, tvoje zize in roke in poljubčke;

tako da glede tega ti svetujem, da fajn papaš, piješ čaj za otroke, mu ne daješ nobenih kapljic ampak ga doji na njegovo željo, ker tudi njegovo črevesje se mora navadit na nov svet, mora se naučit sesat itd

meni so zelo pomagali članki Karmen Mlinar na med.over.net, forum dojenje, post Najpogostejša vprašanja, moraš malo pobrskat nazaj, zelo lepo piše o nošenju, krčih, dojenju... se mi je razjasnilo marsikaj

Dojiti se ti nedvomno splača, če se mali lepo redi, se bo vse uredilo

Ti samo globoko vdihni, se prepusti tvojemu detetu, se pusti razvajat glede kuhanja in pospravljanja in BO VSE OK

1001 :rozica:za tebe

(odgovor članu NENAJANI)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   1001 težava!!!!
5.7.2005 8:02:34   
ribica.
Jaz ti lahko povem samo za šive, možno je da ti gredo narazen. Meni se je zrahljal eden, ampak se je še držalo skupaj, pa nisem šla k zdravniku. Sem se pa pokazala patronažni, ko je prišla k mali. Če se ti tkivo drži skupaj, pol ni panike, samo pazi se kako sediš, vstajaš. Če te pa skrbi se raje pojdi pokazat.

(odgovor članu NENAJANI)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   1001 težava!!!!
7.7.2005 21:20:41   
Naja31
Ojla,

popolnoma te razumem. Jaz sem bila na začetku tudi čisto panična in tudi prepričana, da vse delam narobe.
Upam, da ti bom lahko kaj pomagala z mojimi odgovori.
1. šivi gredo lahko narazen. Moji prijateljici je to opazila patronažna in jo je poslala nazaj v porodnišnico. Če še ni minilo 6 tednov od poroda, pokliči v porodnišnico, drugače pa takoj k svojemu ginekologu.
2. Tudi menstruacijo si lahko že dobila. Mogoče pa čišča še ni gotova in je spet rdeče obarvana. Pri meni je bilo tudi podobno, da je bila proti koncu spet malo močnejša, predvsem če sem bila več na nogah.
3. Moj fantek je star 3 mesece in ni šans, da drugače zaspi kot na rokah. Sam še ne zna zaspati in vedno ko postane zaspan, ga moram dvigniti in uspavati. Zvečer pa obvezno zaspi na joški in tudi ponoči, ko se zbudi, samo joška pomaga, tudi če ni lačen. Jaz se ne sekiram. Se bo že naučil ko bo malo večji. Do takrat sem pa vesela da ponoči sploh kaj spimo.
4. Mogoče je pa tvoj dojenček lačen, če bi bil rad skoz na joški? A se redi dovolj? Jaz nisem imela taksnih tezav. Poskusi z dudo.
5. To, da ima tvoj dojencek krce, nima nobene veze s tem, da ti ne bi znala dojiti!!! Nekateri dojencki imajo hude krce, drugi manj, nekateri jih sploh nimajo. Ni druge pomoci kot veliko potrpljenja in cartanja, saj proti krcem nic ne pomaga. Lahko pa poskusite s raznimi cajcki in kapljicami (pobrskaj po forumu), pri nekaterih pomagajo.
6. tudi moj se je grozno jokal pri vsakem previjanju in potem pri kopanju tudi. Zdaj se dere po kopanju, ko je ze grozno zaspan. Tudi to bo minilo! Moj npr. je znorel ce sem ga sla previjati, on je bil pa lacen, Od takrat se pred previjanjem vedno dojiva. Poskisa, da ga pred kopanjem podojis.
7. Dojencki zelo razlicno spijo cez dan. Kaksni tudi samo po 20 minutk ali manj. Moj je prvi mesec se kar spal, potem je pa nehal. Zdaj sem pa jaz pogruntala, da je zaspan, samo da ne zna sam zaspati in ga moram uspavati, kar vcasih use, vcasih pa ne zaspi.

Upam, da sem ti kaj pomagala!!!!!

Lp, N

(odgovor članu NENAJANI)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?