|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj so začeli...?
21.8.2009 12:21:27   
lenika
Imamo triletnika, ki je zelo previden in marsikaj noče niti probat. Pri oblačenju še vedno potrebuje pomoč, kolesa še ne goni, noče v goboko vodo.
Zanima me naslednje:
Kdaj so se vaši malčki začeli samostojno oblačit?
Kdaj so se naučili gonit kolo?
Kdaj so šli brez strahu z rokavčki v vodo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj so začeli...?
21.8.2009 12:36:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Imamo triletnika, ki je zelo previden in marsikaj noče niti probat. Pri oblačenju še vedno potrebuje pomoč, kolesa še ne goni, noče v goboko vodo.
Zanima me naslednje:
Kdaj so se vaši malčki začeli samostojno oblačit?pozno,zelo zelo pozno,raje ne povemuser posted image ..malo prevec razvajena.
Kdaj so se naučili gonit kolo?tam nekje s 5imi leti,ker prej se ji ni dalo.
Kdaj so šli brez strahu z rokavčki v vodo?hmmm,tega se pa ne spomnim.

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj so začeli...?
21.8.2009 12:38:37   
Zala01
Moj 4-letnik je bil ravno oz. še vedno je pravo nasprotje...posledično smo nekajkrat zaradi poškodb obiskali celo urgenco...tako da v vsaki stvari je nekaj dobrega...nič se ne sekiraj, bo že. Ko bo pravi čas za to, bo vse osvojil zelo hitro.
Drugače pa če ti odgovorim na vprašanja, je moj falotek to delal ok. 2. leta (še najraje gonil kolouser posted image ). Moram pa reči, da je motorično res zelo razvit, njegov govor je pa slabši (ga non-stop popravljamo pri izgovorjavi).


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj so začeli...?
21.8.2009 12:49:38   
ksenjak
Sin 4 leta:
- še danes ga moram jaz oblačiti
- kolo je začel vozit z veseljem, ko je letos aprila za četrti dan dobil novega (traktor kar velik pa je vozil že pri treh letih)
- ko je bil star 3 leta

Hči 2 leti:
- že zdaj se skuša sama obleči, obuti in umiti in lahko rečem, da ji gre zelo dobro
- na kolesu je sicer zelo rada, vendar se ji ne da poganjati
- letos

lp

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj so začeli...?
21.8.2009 12:56:01   
mimi30
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Kdaj so se vaši malčki začeli samostojno oblačit? - se še vedno ne, se mu ne da....včasih kakšne hlače/trenerko
Kdaj so se naučili gonit kolo? - zna gonit, začel nekje pri 2,5l....samo se mu tudi ne da, sploh če je en malo hribčka in je treba bolj pritisnit....rajši teče in brca žogo
Kdaj so šli brez strahu z rokavčki v vodo? - pri 3.letih, lani poleti s fredovim obročem brez strahu


_____________________________

If you can dream about it, you can do it.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj so začeli...?
21.8.2009 12:57:45   
ksenija12
otroci so si zelo različni, ni pravila, kdaj bodo nekaj počeli...naša dva sta bila hitra pri starejši se je sam začel oblačit pri 2 letih, vse hoče sam pač že od nekdaj, poganjat kolo pri 2.5, z rokavčki v vodo tudi pri 2.5 letih. Ampak kot sem rekla, ni pravila..spregovorila pa sta šele po drugem letu..

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj so začeli...?
21.8.2009 13:50:22   
Lunca1
Kdaj so se vaši malčki začeli samostojno oblačit?
Pri 4,5 se sama obleče, edino nogavice in žabe ji še delajo probleme.
Kdaj so se naučili gonit kolo? Ne vem točno, pri ene 3.
Kdaj so šli brez strahu z rokavčki v vodo? Lani ko je bila stara 3,5 je na morju še malo protestirala, je bila raje z obročem. letos je nismo dobili iz vode. je imela pa gor rokavčke. Tudi kar precej preplavala.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj so začeli...?
21.8.2009 14:13:29   
emaa
MOja 2,5 letnika:
kolo se jima ne da poganjat, parkrat obrneta pedale, pol pa rajši peš gonita,
oblačenje, se kar znata sama, kako je to estetsko, je nekaj drugega
z rokavčki v vodo sta šla že lani pri 1,5 letu, freda nista hotla za noben denar več, z rokavčki pa uživata, oz. bi kar brez, tolk pa pa še nista plovna.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj so začeli...?
21.8.2009 15:18:21   
lex
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Imamo triletnika, ki je zelo previden in marsikaj noče niti probat. Pri oblačenju še vedno potrebuje pomoč, kolesa še ne goni, noče v goboko vodo.
Zanima me naslednje:
Kdaj so se vaši malčki začeli samostojno oblačit? Okoli 3 leta, prej se je slekel, oblačit se je pa začel tu nekje. Tud hčerka, ki je staramalo čez 2 leti ne kaže zanimanja z oblačenje a slee se v sekundiuser posted image
Kdaj so se naučili gonit kolo? Kolo je dobil za 3 rojstni dan, ker ga ima pozimi smo imeli potem kolo v stanovanju ampak ko je šel prvič zunaj na kolo je že gonil.
Kdaj so šli brez strahu z rokavčki v vodo? Pri 4,5 letih naju je letos presenetil. Prej ni niti v bazenu hotel probat, da bi ga spustila in da bi sam plaval z rokavčki. Letos pa smo kupili bazen za doma (te za cca 50€) in letos na morju je plaval kot bi to počel že celo življenje, par mesecev nazaj pa smo sedeli v bazenčku s pol metra vode. ne ga silit, ampak idi z njim, ga drži, se igrajta kar naenkrat pa bo. Midva sva dobesedno obstala z odprtimi ustiuser posted image


_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
22.8.2009 22:50:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj so začeli...?
25.8.2009 11:51:12   
zita
MOJ SIN BO OKTOBRA STAR 4 LETA

Kdaj so se vaši malčki začeli samostojno oblačit? - OKROG 3 LETA SE JE ZAČEL OBLAČITI PIŽAMO, ZJUTRAJ GA ŠE VEDNO JAZ OBLEČEM, KER ČE NE TRAJE PREDOLGO, DRUGAČE SE PA KAR SAM OBLAČI
Kdaj so se naučili gonit kolo? PRI 2,5 LETIH
Kdaj so šli brez strahu z rokavčki v vodo? PRI 3,5 LETI-V GLOBOKO VODO, PREJ PA Z ROKAVČKI+OBROČE

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj so začeli...?
25.8.2009 12:16:38   
Sofi
Moj sin (4) se oblači sam od tretjega leta, pri gumbih mu seveda pomagam, kolo goni od drugega leta, ampak s pomožnimi koleščki, vodo pa naravnost obožuje. Pri enem letu je plaval s fredovim obročem, od enega leta in pol naprej pa z rokavčki. Malce straha se je pojavilo lani pri treh letih, pa še to ne strah pred vodo, ampak skok v vodo, ko očke pečejo. Letos je pa naš sine (takrat še ne štiriletni) samostojno splaval, skače v bazen na glavo, se tunka in ponosno plava brez plavuti ali pa z njimi.

Mlajši sin (skoraj 3) sicer želi vse sam narediti, ampak pri oblačenju še rabi malce pomoči pri majčkah, kolo goni od drugega leta, z rokavčki uživa v vodi od enega leta in pol. straha ni, skače v bazen, se tunka... Edino letos na morju ni želel skakti s čolna, ker je voda pač slana in pri skoku je malce mogoče popije. Drugače je pa morje zakon zanj in teka po plitvini sem ter tja in se tunka brez rokavčkov do globine ko mora na prstkih stati, da ima grunt - seveda sem jaz zraven.

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj so začeli...?
25.8.2009 14:15:53   
honey
Našega moram še vedno, pri 4 letih oblačit jaz. Ne da se ne zna, ne da se mu, meni se pa tudi ne da pregovarjat. O, saj če je treba, se zna zelo hitro obleči in to celo prav - samo vzpodbuda mora biti prava user posted image

Kolo je (s pomožnimi koleščki) gonil tam nekje okrog 2. leta, brez pomožnih kolesc se je pa navadil letos spomladi - pri 4 letih. S tem, da je že prej obvladal skiro, tako da sem ga enostavno spustila in se je peljal.

Z rokavčki je šel v vodo pa že pri 1 letu. Prvič, ko smo bili na morju, je bil v obroču s hlačami (okrog 5 mesecev star), pri 1 letu smo šli pa v toplice in ni bilo variante, da bi bil v obroču. Tako smo mu nataknili rokavčke in to je bilo to. No, letos je pa splaval brez rokavčkov.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj so začeli...?
28.8.2009 22:39:51   
livia

IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Kdaj so se vaši malčki začeli samostojno oblačit? Stari smo 3,5, pa si gate in hlače obleče in sleče sama, nogavice in majce rabi pomoč.
Kdaj so se naučili gonit kolo? S pomožnimi kolesi letos spomladi, se pravi pri 3 letih in enem mesecu.
Kdaj so šli brez strahu z rokavčki v vodo? Letos, prej s fredovim obročem. Smo imeli sicer malo borbe na morju, a potem je le šla in zdaj noče ven z vode.


(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj so začeli...?
31.8.2009 12:53:18   
florecita
Sam oblačiti?
Pri 3 letih. Samo ker se mu ne da vedno, niti ga ne silimo, se mu pomagamo obleči. Obuje se pa sam že od 3. leta

Goniti kolo?
Pri dobrih 2 letih. Sicer še s pomožnimi koleščki ampak ok.

Z rokavčki v vodo? Pri 3,5. Poznam tudi takšne, ki nataknejo 2 letnim otrokom..

Otroci so različni.
Kot včasih ko sprašujejo kdaj je kdo shodil... pa saj ni važno,... na koncu vendar vsi ti otroci sedaj hodijo...

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj so začeli...?
31.8.2009 20:25:56   
diva 4
Hči je stara 6 let , sin pa 4leta
Oblačit sama sta se začela oba okrog tetjega leta.
Kolo gonit hči z veseljem pri dveh letih, sin je znal gonit pri dveh , z veseljem pa dirka zdaj pri štirih.
Rokavčki za v vodo od enega leta naprej oba.

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj so začeli...?
31.8.2009 20:51:41   
Anonimen
Ničesar od naštetega naš triletnik še ne zna. Deklica je pri teh letih obvladala vse.

(odgovor članu diva 4)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj so začeli...?
4.9.2009 20:44:51   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: lenika


Zanima me naslednje:
Kdaj so se vaši malčki začeli samostojno oblačit?(user posted image se pri 4 letih že sam oblačil..razen ko se je mudilo)(user posted image pri 2.5 skoraj ni pustila da jo jst oblečem...)
Kdaj so se naučili gonit kolo?(user posted image z pomožnimi kolesi, ko ga je dobil za 3 roj. dan)(user posted image pri 2.5 letih še ne goni)
Kdaj so šli brez strahu z rokavčki v vodo?(oba pri 2.5 letih brez tažev plavala, skakala iz pomola...skratka uživala v morju)

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?