|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Količina popitega mleka pri enoletniku
23.11.2009 9:35:15   
flik
Pozdravljeni,

naš mišek je star dobro leto dni (skoraj 13 mesecev). Smo tik pred tem, da začnemo s pitjem kravjega mleka. Dojen je bil do 9 mes, od takrat naprej pa pije DM-ovo mleko Babylove.  Pri kuhi uporabljam kravje mleko, prav tako v vrtcu pije navadno mleko. Sedaj spije zgodaj zjutraj 230/240 ml mleka, enako količino še zvečer pred spanjem. Poleg tega, čez dan poje kak jogurt, skuto ali kako mlečno zadevo (mlečni zdrob ipd.).

Sedaj se včasih zbudi že zelo zgodaj - danes npr. ob pol 3 (!!) in spije jutranjo količino mleka. Ali je res možno, da je lačen oz. da mu umetno mleko ne zadostuje več? Poleg napisanega seveda je tudi zajtrk (ponavadi sicer malo), kosilo, malico in večerjo in še vem kaj pogricka.... Je zelo ješč in neizbirčen otrok.

Kakšne so vaše izkušnje s pitjem mleka?

hvala in lp

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Količina popitega mleka pri enoletniku
23.11.2009 9:43:18   
ledenaa
je navada pitje mleka ponoči
pri zajtrku ukini pitje mleka
zajtrk se JE in ne pije-ne pri teh mesecih ;)
Moj otrok ima 24 ur na dan na mizi sveže sadje,kruh ,pijačo in si sam vzame
recimo okrog 8 ure je zajtrk( kakšne kroglice v mleku,čokolino, kruh namazan..) ob 10 je malica sadje večinoma.Ob 12-13 uri je kosilo,ob 16 uri malica in potem okrog 18 ure večerja
Vmes vedno nekaj gricka

(odgovor članu flik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Količina popitega mleka pri enoletniku
23.11.2009 9:49:58   
koala
MOj je sicer star 21 mesecev ja pa "mlečno" deta. Spije caa 800 ml mleka dnevno. plus obvezen jogurt za popoldansko malico. Zdaj zadnjih 14 dni ima neko finto da on treh ponoči zahteva mleko, pa mu prav kruli v želodčku, ne glede na to koliko je pojedel čez dan in kaj je večerjal. Je pa navajen tako, da pred odhodov v vrtec spije še šelico mleka in potem normalno zajtrkuje v vrtcu.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Količina popitega mleka pri enoletniku
23.11.2009 9:51:59   
ledenaa
kruljenje v želodcu ne pomeni lakote user posted image

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Količina popitega mleka pri enoletniku
23.11.2009 10:27:50   
kristinaj
naša zvečer pred spanjem kakav, količina je odvisna od deci do 250 ml, pri vaši starosti pa je maznila mleko zjutraj in zvečer cca 250 ml... potem je imela sadno malico in kosilo, pop malico in mlečno večerjo... če več ni bila mlečna je še sledila mlečna in mleko...

mali pa je bolj finetko.. mleko zjutraj redkokdaj in to samo deci... zvečer pa po večerji gre spat in pije potem mleko nekje med 22 in 23 zvečer...

včeraj sta imela za večerjo ob 18 pire, špinača in meso in ker sta pojedla bolj malo sta dobila ob 19.30 še mleko in piškote, mali seveda še flašo am ob 23

sedaj, če nista bolana, dobita zajtrk v vrtecu...če ne pa odvisno, sadje, jogurt, puding...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu flik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Količina popitega mleka pri enoletniku
23.11.2009 11:35:46   
flik
ledenaa - zajtrk je in ne pije, flaško mleka popoje že pred zajtrkom user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Količina popitega mleka pri enoletniku
23.11.2009 16:56:49   
dskubin
Naš ima sedaj 4 leta, na dan pa še vedno popije tam med pol in litrom mleka, bi rekla da povprečno 8 deci. + kak jogurt ali puding ali sladoled,... Sem že večkrat rekla, da bi rabli kravo, ker če dam zraven še druge 3 družinske člane, popijemo tam nekje 2,5 litra mleka na dan. Ja, skor vsak dan trogam mleko iz trgovine. kako mi je všeč tu, ker imajo 2 litrske plastenke user posted image

_____________________________

I don't know who you are -
But you probably deserve a hug.

(odgovor članu flik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Količina popitega mleka pri enoletniku
23.11.2009 20:02:26   
nokiamb
No moj pa je čisto kontra in sploh ne pije mleka user posted image
Vse kar je z mlekom je čokolino, frutolino, gris, polenta...
enostavno ni mu jasno da je mlko tudi za pit.
Če mu ga natočim v lonček prav čudno gleda. Flaške pa nikoli ni imel.
Trudim se pač nadoknaditi z drugimi mlečnimi izdelki...

LP

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Količina popitega mleka pri enoletniku
24.11.2009 9:39:29   
koala
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

kruljenje v želodcu ne pomeni lakote user posted image


A da ne? Kaj pa potem pomeni. Namreč drugače tega fenomena še nisem opazila pri svojem otroku.
Pa tudi sama sem vedno ko mi kruli lačna.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Količina popitega mleka pri enoletniku
17.12.2009 6:04:59   
Balerina
Naša izkušnja z mlekom je zelo slaba. Je bil mali tudi mlekar že od samega začetka ko smo mu začeli dajati mleko. Pa jogurti, predvsem navadni, in navadno mleko, nič zraven samo mleko.
Stalno pa je imel tudi zamašen nosek pa je hropu, ni bilo nič v plučih samo veliko sluzi. Nakar smo mleko ukinili in se je stanje v enem do dva tedna 100% izboljšalo.

Mleko mu je delalo doliko sluzi da je mali komaj dihal. Bi ga v enem letu kmalu utopili v fiziološki zaradi čiščenja nosu od takrat ko mu ne dajemo več mleka, poje pa še kakšen jogurt ali pa malo sira ampak to ne vsak dan pa ne plo litra do liter na dan pač pa v mejah normale.

Jaz ne priporočam preveč mleka baje je otrok zaradi zakisanosti tudi manj odporen.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?