|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nočno zbujanje - do kdaj?
12.10.2009 9:13:18   
ulsi25
Do katerega meseca so se vaši user posted image zbujali, da bi se hranili.

Doma imamo 3,5 meseca starega sinčeka, ki se polno doji. Čez dan na tri ure, zvečer pa je še pred kratkim potreboval največ 1 obrok, včasih je zdržal tudi do 5ih zjutraj. Sedaj pa se mi zbuja ob 0.30, 3.30 in potem ob 6.30. Nimam več idej kako naj ga spravim nazaj v spanje brez da bi mu mogla dat za jest? Duda ne pomaga.

Prosim za vaše nasvete
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nočno zbujanje - do kdaj?
12.10.2009 9:16:30   
FLASK_A
Mislim, da gre za pospešeno rast, ko dojenčki rabijo več hrane in se posledično tudi večkrat zbudijo za jest. Pri nas je bilo isto. Sedaj (starost 5mesecev) spet prespi celo noč. Komaj pa čakam prve zobke, ko spet ne bomo nič spali... (no, ni pa nujnouser posted image )

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu ulsi25)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nočno zbujanje - do kdaj?
12.10.2009 9:17:26   
tejči28
Jaz sem mojega user posted image polno dojila 6 mesecev in še zdaj se dojima,nima flaške zvečer.Pri nas je tak,da se je zbujal okoli 1, okoli 3 in pol okoli 6.Nato sem ga podojila preden sem jaz šla spat in je tisti termin ob 1 odpadel.Kasneje se je zbujal samo ob 3 in 6,razen takrat,ko so rasli zobki,takrat pa se je nonstop zbujal in ni pomagalo nič.Zdaj je star 13m,pa še vedno ziza ob 3 in ob 6.Pri nas je pač tak.Jaz sem se že navadla,saj drugega mi ne preostane,ker iz flaške ne zna pit in mi je nesmiselno ga zdaj navajat na njo. 

(odgovor članu ulsi25)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nočno zbujanje - do kdaj?
12.10.2009 9:40:19   
bučkabb
mi smo stari eno leto pa se še vedno sigurno enkrat na noč al pa še večkrat zbudimo, čemu je razlog ne vem, mogoče zato ker smo v obdobju rasti zobkov.

pri dveh mesecih pa do petih je spala skoz do 5 -6 zjutraj pol se je pa začel zbujanje tam okol enih do treh pa pol od petih pa do šestih pa še je vedno po večini tako.

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nočno zbujanje - do kdaj?
12.10.2009 9:59:48   
Pat74
Naš je star 5 in pol mesecev in je tudi polno dojen in se še vedno ponoči zbuja, sicer ne ravno prav vsako noč, ampak večkrat ja kot ne. Sploh zdaj, ko je staknil hudoi virozo, me zbuja na uro in pol do 2 uri, ampak to je najbrž posledica hude vročine in žeje. Bomo že, važno, da se pozdravi.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nočno zbujanje - do kdaj?
12.10.2009 10:05:05   
Gordana-3
do treh let in štirih mesecev user posted image  (naša druga pupa ga je namreč sračkala še do konca letošnjega avgusta).

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nočno zbujanje - do kdaj?
12.10.2009 10:08:07   
veronikab
Naš sonček se je pri 2 m začel zbujati na 1,5 -2 h.user posted image  Sicer res tudi prej nikoli ni prespal cele noči vendar me je to pošteno vrglo iz tira. Ta ritem je trajal nekje do 5. m. Sedaj ponoči vstanemo le 1x, max 2x. Sicer se pa to lahko kaj hitro spet spremeni.

Ja, pa tudi midva se polno dojiva. Verjetno je takrat rabil pozornost, je bil mogoče žejen ali pa lačen, lahko da ga je malce črvičilo ...

No meni je bilo lažje, ko sem se se z nočnim bujenjem enostavno sprijaznila. Enako predlagam tudi tebi.

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nočno zbujanje - do kdaj?
12.10.2009 10:32:56   
botrca
Kolikokrat in do kdaj se zbujajo user posted image  je odvisno od vsakega posamezno. Me tukaj ti res ne moremo rečt do kdaj se bo tvoj zbujal boš že sama videla. Zdaj je zbujanje zaradi hrane, pol bo zaradi zobov, bolezni...ipd.

Mislim, da gre za pospešeno rast, ko dojenčki rabijo več hrane in se posledično tudi večkrat zbudijo za jest.

S tem se ne strinjam...moj sin je velik pribl.88 cm pa ima 22 mesecev. Zbujal se je do 3 meseca, in se zaradi rasti ni zbujal.  

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nočno zbujanje - do kdaj?
12.10.2009 10:57:05   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ulsi25

Do katerega meseca so se vaši user posted image zbujali, da bi se hranili.

Doma imamo 3,5 meseca starega sinčeka, ki se polno doji. Čez dan na tri ure, zvečer pa je še pred kratkim potreboval največ 1 obrok, včasih je zdržal tudi do 5ih zjutraj. Sedaj pa se mi zbuja ob 0.30, 3.30 in potem ob 6.30. Nimam več idej kako naj ga spravim nazaj v spanje brez da bi mu mogla dat za jest? Duda ne pomaga.


To je bilo podobno pri naši ta prvi. Do 6. meseca je bila samo dojena in od začetka se je njeno nočno spanje lepo daljšalo, tako da smo prišli na spanje od 22h nekje do 5h. Potem se je pa nekje od 4. meseca dalje spet vedno bolj krajšalo, dokler nismo spet prišli na zbujanje ob 1h in 5h. Očitno je bilo, da ji moje mleko enostavno ni več zadostovalo, da bi lahko prespala noč. Pri 6. mesecih smo začeli uvajati GH, pa so bile kar precejšnje težave, ker ni nobene stvari marala. Potem je le sprejela Milupino mlečno kašico, je pa trajalo skoraj do 7. meseca, da je pojedla zvečer cel normaln obrok. Spanje se pa ni kljub temu nič nazaj podaljšalo, ker ji je zbujanje ob 1h enostavno prišlo v navado. Ob tej uri namreč niti ni kaj veliko pojedla, ampak se je bolj crtlarla, zato sem ji potem ta obrok enostavno ukinila. Prvi večer je jokala enih 10 minut, jaz pa nisem nič prižigala luči, niti je jemala iz posteljice, ampak sem jo samo božala po trebuščku in jo tolažila- V 10 minutah je nazaj zaspala. Naslednjih nekaj dni se je še zbudila in malo zajokala (največ pol minutke) ali pa samo malo pojamrala in zaspala nazaj. V roku 1 tedna pa se je tudi zbujati nehala in je začela lepo spati do 5h/6h. Od 10. meseca, ko se je nehala dojiti, pa je kar smaa podaljšala spanje do 8h/9h in še zdaj pri 23 mesecih spi od 20h do 8h ali od 21h do 9h.

Ta drugemu sem pa pri 4 mesecih začela dodajati flaško, ker nisem imela dovolj mleka, da bi bil sit. Zdaj je star 5,5 meseca in zvečer poje flaško, pa lepo spi od 20h do 6h zjutraj. Pa mislim, da ne bo nekih večjih pretresov glede tega, razen če mu bodo zobki delali kake težave. Pri ta prvi za zobki praktično nismo vedeli, tu bomo pa videli, kako bo.

Tvoj malček je pa očitno pač lačen, tako da boš težko kaj ukrenila, dokler ne bo začel jesti GH, za kar je zdajle še premajhen. Žal ti ne preostane drugo, kot potrpeti še teh nekaj mesecev.

(odgovor članu ulsi25)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nočno zbujanje - do kdaj?
12.10.2009 12:18:54   
Naja31
Tvoj malček je pa očitno pač lačen, tako da boš težko kaj ukrenila, dokler ne bo začel jesti GH, za kar je zdajle še premajhen. Žal ti ne preostane drugo, kot potrpeti še teh nekaj mesecev.


Tudi GH ne pomeni nujno, da se nehajo zbujati. Pri nas sta se oba po začetku GH zbujala isto pogosto kot prej. Starejši (4 leta in pol) še zdaj redko prespi celo noč, mlajši (1 leto in pol) pa se vsako noč zbudi vsaj 3x. Pojma nimam zakaj.

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 12.10.2009 12:21:00 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nočno zbujanje - do kdaj?
13.10.2009 8:37:11   
ulsi25
hvala vsem za odgovore. Verjetno je to res obdobbje poskoka v rasti in posledično lakote. Zato sem se odločla, da bom danes prvič poizkusila zvečer dati dodatek in da vidimo ali bo prespal noč Morem nagruntat ali ni to slučajno samo crklanje. Vem da me boste nekatere napadle, sam jst sem kot zombi, k se vsaki 2 uri zbujam da mu uturim dudo, ki pa drzi le kaksne pol ure.

Katero mleko pa predlagate?

(odgovor članu ulsi25)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nočno zbujanje - do kdaj?
13.10.2009 8:39:21   
lilip
Do 13 meseca se je še ponoči dojila - včasih je bila skoraj skoz priklopljena! Pa še sedaj se zbuja približno 3-4x, dam malo vode pa dudo in je ponavadi ok. Stara pa je 15 mesecev. Naš primer ni ravno za spodbudo, kajne? user posted image

(odgovor članu ulsi25)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nočno zbujanje - do kdaj?
13.10.2009 14:56:45   
Hope2
Pri 5,5 mesecih ni več hotel zize čez dan, pri 6 mesecih pa se je še ponoči odstavil. Od takrat več nima nočnih obrokov. Če se zbudi, dobi vodo za pit.

Žal tudi jaz nimam spodbude, ker našemu ni pomagl niti dodatek zvečer, niti večerna kašica, niti uvedba vseh obrokov GH čez dan, enkrat pri 8 mesecih se je zbujal ene 1-3x (to je bil luksus in od takrat pravim, da smo začeli spatiuser posted image ), šele pri 9 mesecih je prespal parkrat na mesec celo noč in zdaj pri 11 mesecih se zbudi 1x ali pa prespi celo noč (alelujauser posted image ). Če so zobki ali prehlad, pa še vedno na 2 uriuser posted image .


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 13.10.2009 15:00:14 >

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nočno zbujanje - do kdaj?
13.10.2009 21:09:17   
Hator
Ulsi, tudi mi imamo 3,5 mes in smo se zdaj začeli ponoči zbujati na 2h, čeprav smo prej spali od 20-3 ali 5h. Tudi jaz imam občutek, da gre za kako obdobje hitre rasti. Mislim, da se lahko samo sprijaznimo in počakamo, da to obdobje mine. Jaz sem mu probala dat pred spanjem mleko-dojenje iz beh dojk (sicer en obrok ena dojka), pa ni nič pomagalo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nočno zbujanje - do kdaj?
14.10.2009 12:20:00   
tatly
mi smo do 13 meseca super spali ko se ni imela zobkov zdaj ko pa grejo ven je pa katastrofa

_____________________________

1.9.2008 ob 10.02 se nama je pridruzila najina stella tezka 3140g in velika 50cm
5.5.2010 ob 6.10 se nam je pridruzila se nasa druga princeska anella tezka 3530g in velika 52cm

(odgovor članu Hator)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?