|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   za vse, ki vas čaka abrazija in tavate v temi...
30.10.2009 23:55:54   
Anonimen
Tole je napisano z veliko user posted image v upanju, da bo vsaj katera druga bolj pripravljena na abrazijo ter za lastno sprijaznitev s stanjem in okrevanje.

Prejšnji teden se mi je svet obrnil na glavo. Običajni 1.pregled v nosečnosti je pokazal diagnozo: otroček brez bitja srca. Dobila napotnico za bolnišnico s kontrolo in abrazijo čez en teden, v kolikor se samo ne sčisti. Čisto v depresiji sem začela iskat informacije. Stanje lahko traja tudi 2-3 tedne, pa se NE ulije. Začelo mi je biti nepopisno slabo, kar mi dosedaj kljub nosečnosti ni bilo (na pregledu izvedela, da je to lahko reakcija na propadanje plodka, ki propada in se absorbira). Osnovni napotki: biti je treba tešč, tudi piti se zjutraj ne sme. Psiho pripravit na najhujše (kolikor se pač da) in si vbiti v glavo. NISI SAM KRIV; TAKO PAČ JE, NASLEDNJIČ BO BOLJE. Baje se vsaka 5.nosečnost konča na tako žalosten način.

Osebna izkušnja je bila sledeča (upam, da je drugje manj stresno in bolj človeško):
Na kontroli v bolnici. V ambulanti me je sprejela ena koza: A gospa, ste prišli na abortus ne? Jaz v jok on pa, ja saj vam ni treba delat, a ste si premislila? Sem komaj izjavla, kar je bilo tudi na napotnici. Pol je HB prišla dr in ugotovila, da je plodek v 8 tednu velik samo 5 mm, brez srčka in v začetku propadanja, tako, da so me zadržali in naredili abrazijo.  Dobiš zapestnico kot pri porodu, sprejemni list in greš na oddelek, kjer čakaš, da prideš na vrsto za abrazijo. Potem gre kot po tekočem traku: na mizo, ki jo zapeljejo v operacijsko, kjer te uspavajo (popolna anestezija). Po 10 minutah je vsega konec. Isti dan greš domov.  
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: za vse, ki vas čaka abrazija in tavate v ...
31.10.2009 6:13:58   
Šarki
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: za vse, ki vas čaka abrazija in tavate v ...
31.10.2009 7:51:57   
hektorina
Dala skoz...user posted image user posted image user posted image za tebe draga moja in boš videla, da bo drugič vse super. Pri meni je bilo in sedaj bo moj škrat star že enajst mesecev. Glavo pokonci, pa bo, boš videla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: za vse, ki vas čaka abrazija in tavate v ...
31.10.2009 8:23:58   
anitka7
dala skoz....pa imam zdaj že dva sončka...user posted image men so sicer takrat rekl da se to zgodi vsaki tretji nosečnici in da je bolš tako,ker če je neki ful narobe s plodom ga telo samo zavrne,tko da je pol bolš tko. Zdaj sam počaki tri menstruacije pol pa lahk spet poskusiš....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Everything will be OK in the end.If it"s not OK,it"s not the end yet.

30.1.2006 - Nik
17.9.2009 - Neli

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: za vse, ki vas čaka abrazija in tavate v ...
31.10.2009 8:41:13   
Kepica83
Tudi jaz dala skoz, sedaj sem ponovno noseča v 19 tednu. Upam da bo vse vredu tokrat in da bom kmalu imela svojo štručko v naročju.

Tudi ti boš kmalu zagledala + in boš vidla da bo vse vredu. Le pogumno. Se splača. user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu anitka7)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: za vse, ki vas čaka abrazija in tavate v ...
31.10.2009 9:02:21   
hektorina
Kepica, nič "upat", VSE BO DOBRO. Še malo pa boš "cartala". Lepouser posted image in veliko uživanja!!!

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: za vse, ki vas čaka abrazija in tavate v ...
31.10.2009 9:08:20   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: hektorina

Kepica, nič "upat", VSE BO DOBRO. Še malo pa boš "cartala". Lepouser posted image in veliko uživanja!!!


Hvala hektorina. Zlata si. user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: za vse, ki vas čaka abrazija in tavate v ...
31.10.2009 9:56:33   
nadka30
anonimen tudi jaz sem to pred krtkim doživela, le da sem jaz imela v ponedeljek nuhalno, namesto na njo sem šla na čiščenje.Ko sem se že malo navadla da bom ponovno mamica me je doletelo čiščenje
TO JE MOJA ZGODBA,

Spomladi bi imela rok poroda vendar tega ne bom doživela saj sem mojo pikico izgubila že sedaj.
V soboto, ko sem prišla domov se začutila, da imam nekaj na hlačkah, pogeldala sem in videla rjav izcedek, mojemu sem rekla daj grema se za vsak slučaj pokazat v bolnico, zraven sma vzela tudi najino petletno hči. V upanju da boma videla najino pikico kako brca in da je to bil samo slučaj da se mi je pojavil rjav izcedek smo odšli v bolnico, tam pa po prvem pregledu šok; GOSPA VAŠEMU OTROKU PA NE BIJE VEČ SRČEK, sprva tega sploh nisem registrirala, in sem odšla iz ambulante, odšla sem do mojega in hčerke, ko me je moj vprašal kaj je , šele takrat sem registrirala kaj mi je g sploh rekla,takrat so za mano prišle moje solze, hčerka me je vprašala mama zakaj si jedla jabolko, da je dojenček umrl, po teh besdeah se sploh nisem mogla potolažit tako je bolelo. Kasneje je k meni prišla še sestra in mi povedala da bom noč preživela v bolnišnici, celo noč nisem spala ampak sem jokala, jokalo je moje srce.
Naslednji dan sem čakala na vizito, nakar mi povedo da danes verjetno ne bodo utegnili in da bom šele jutri na vrsti, vprašali so me če bom počakal v bolnici ali grem domov. Seveda se, šla domov, ker bolnica me je dušila. Nato sem doma počakala na ponedeljek, ko sem se vrnila v bolnico me je setra na hodniku pred vsemi nosečnicami in drugimi vprašala po kaj sem prišla, ja po kaj ke. Z muko sem ji povedala zakaj sem tukaj.
Dali so me v sobo, kjer sem najprej čakala na viziti, nato na ultrazvok. Tega ultrazvoka ne bom nikoli pozabila, najprej so mi rekli da se srce vidi, ker so mi delali vaginalni ultrazvok, in me je G , ki ga je delaal kar fejst pritisnila na mehur sem ji rekla da moram na WC, tam pa mi je del otroka padel ven, prav videla sem ga( tega ne bom nikoli pozabila),nato še enkrat na ultrazvok, kjer so mi zapečatili usodo. Poslali so me v sobo, kjer sem počakala da so me odpeljali na čiščenje.
Jokala sem tako hudo da so me morali pomirit da sem sploh lahko dobila narkozo. Zvečer po viziti sem odšla domov.
Včasih se sploh ne zavedam da mojega otroka ni več z menoj, še vedno se včasih pobožam po svojem trebuhu, in čakam na brcike, ki jih ne bo,
Sedaj je moja pikica med angelčki

Upam da ti bo kmalu lažje.

P.S. jaz sem danes dobila svojo prvouser posted image po abraziji, sedaj čakam še eno potem pa grem v nove boje za pluskom.

Anonimen vem  kko se počutiš. boš videla kmalu bo bolje, zjoči se ter se nam pridruži na čveku v pričakovanju +
lp pošiljam ti en velik objem

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: za vse, ki vas čaka abrazija in tavate v ...
31.10.2009 16:35:32   
Kepica83
moja nadka30 žal mi je zateuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . vedi da sem ob tebi.

_____________________________

Najin sonček je privekal:
28.3.2010 ob 17:41 uri. Težek 3410g in velik 50cm.

1.Mesec: 4620g in 54.5cm
2.Mesec: 5690g
3.Mesec: 6400g in 63cm
5.Mesec: 7860g

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: za vse, ki vas čaka abrazija in tavate v ...
4.11.2009 11:22:47   
natasa28
Ni nas malo ki smo dale skozi 1 abrazijo 2 ali celo več, jaz v lanskem letu 2. Tako da se mi je kar 2x porušil svet(prvič 9 teden, drugič 13.), ampak vedite da za vse nas tudi posije sonce in bomo dočakale naše sončke, jaz sem že na dobri poti, pričakujem user posted image  za božič, ve pa še jih tudi boste.
Imate dosti navijačkuser posted image user posted image user posted image , tako da ne izgubit poguma in vztrajno v nove boje.

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: za vse, ki vas čaka abrazija in tavate v ...
9.11.2009 16:27:13   
PetraSkok
tudi sama sem dala abrazijo skozi. Jokala sem dolgo, potem sem nehala, pozabila nisem nikoli. Sedam imam doma 10 mesecev staro punčko - moj največji zakladek. Tako da verjamem, da bo naslednjič boljše.

Kako so se obnašali v bolnici pa je moja zgodba zelo podobna zgodbam predhodnic. Naj povem, da je mene še dodatno pretreslo to, ko so mi po abraziji rekli, da obstaja možnost, da me bodo še enkrat čistili, ker prvič niso očistili vsega. Mislila sem, da me bo kap. Še 1x dobiti narkozo, še enkrat čiščenje...zakaj ze...zaradi zdravniske povrsnosti???? Znorela sem v bolnici, zahtevala sem zdravnico, ki me je operirala, so jo tudi poslali (takrat sem sele videla, kdo me je operiral, ker je ona prisla sele takrat, ko sem jaz ze dobila narkozo in je nisem videla po operaciji pa ni prisla pogledat kako sem). No, potem se je zdravnica kislo drzala in rekla ''vse je vredu, ni potrebno ponovno čiščenje, lahko greste domov'', tako sem potem tudi zvečer odšla domov. Ena druga zdravnica, ki me je pregledala, se mi zdi, da je bila se precej neizkusena in bolj na zacetku svoje kariere mi je to dejala in sreca, da se je zmotila. Vse je bilo ok in kmalu sem potem zanosila in kot sem ze zgoraj omenila, sedaj imamo doma malo nagajivko. Tako da, ne skrbi, po dežju pride sonce .... SRECNO!!

(odgovor članu natasa28)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?