|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   težave z dihanjem skozi nos
25.11.2009 18:18:55   
peter1
Najim osem mesecev star fantek ima večkrat težave z dihanjem skozi nos. Kljub spiranju s FR velikokrat ne zadiha skozi nos, ampak diha še naprej skozi usta. Bili smo na na ORL in dobili naslendji izvid: Žrelnica ploščata, rahlo nabrekla, mandlja razbrazdana, na vratu droben bezgavke.

Izvida nam niso nič razložili, zato me zanima kaj pomeni "rahlo nabrekla žrelnica in razbrazdana mandlja"?

Predpisali so nam izpiranje s FR in operil.

lp Peter




Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: težave z dihanjem skozi nos
25.11.2009 21:09:12   
naja78
žrelnica bo čedalje bolj nabrekla,no ali pa tudi ne.enim se pač prej začne.zakaj pa ne uporabljate operil p kapljice za v nos.???samo fiziološka nosa in dihalnih poti ne bo dovolj osvobodila.sčistila že,ne pa odmašila,sploh ob prehladu.
pa ne poslušaj da je otrok še premali za kapljice.no moje strokovno mnenje.user posted image

(odgovor članu peter1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: težave z dihanjem skozi nos
25.11.2009 21:10:43   
naja78
ups,sem šele zdaj vidal.bom drugače uprašala.ali vam operil ne odmaši noska??
seveda ga je treba dat po predhodnem temeljitem čiščenju noska in kljub zjanju otroka,ki to ne mara da se mu dela.saj me razumeš.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: težave z dihanjem skozi nos
26.11.2009 12:03:57   
peter1
Ja, operil sicer pomaga, ampak mu ga ne moremo dajati tedne in tedne. Ob izpiranju večinoma ni nič sluzi ali pa je zelo malo. Nima nobenih drugih znakov prehlada/viroze kot so vročina, kašljanje, pa tudi iz nosu nima nobenega izcedka...

Te težave imamo že od rojstva z izjemo dveh mesecev poleti ko je bila situacija malce boljša, čeprav smo mu morali tudi večkrat izpirati nos. V stanovanju imamo vedno okrog 50% vlažnost.

Zanima me predvsem ali sta za to kriva žrelnica in maldlja?

lp

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: težave z dihanjem skozi nos
26.11.2009 17:09:52   
naja78
jap.
žrelnica pa definitivno.itak je pa otroček premali,da bi lahko kaj ukrepali zaradi žrelnice.
razen kake inhalacije s fiziološko z inhalatorjem.svež zrak,ne prevroče met,hladna spalnica.
pa še nekaj.pomembno je tudi koliko fiziološke se vbrizga v nosek.če je premalo,smrklji ne bodo pricurljali ven.približno 10ml v 1 nosnico.naenkrat.pod pritiskom.brizga ta pritisk ne ustvari.priporoča se flaška,ki se jo kupi v lekarni ali navadnna pumpica za nos(tista ki smrklje ven vlečeš od nuka ali sej jih je miljon).ta se fino nafila s fiziol. in potem akcija.
ja operila se skos ne sme.če je pa pač nujno se pa tudi daje.
pa saj verjetno obvladate.

če piše da je žrelnica ploščata,potem ni veliko nabrekla.mandlji so pa pari vseh razbradani.in na vratu so tudi pogosto bezgavke.

(odgovor članu peter1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: težave z dihanjem skozi nos
26.11.2009 18:27:11   
tinaaja
Moja hci ima mislim da napisano enako na izvidu.
Ima ponavljajoce laringitise, diha cez usta, skoz obcutek zamasenega nosa,... napoteni na operacijo.
Je pa z izekanjem iz nosa pri nas tako, da njej ne izteka cez nos, ampak nazaj. Zadaj se nabira sluz in jo se bolj drazi. In sele, ko smo zaceli kaka slaba dva meseca zaceli pucat tako kot je opisala naja78 je bila opazna nora sprememba. Predvsem se je malo umiril kaselj, lepse spi (nimam sluzi zadaj, ker jo res ornk spucamo pred spanji)... Diha pa se vedno cez usta, ne glede na pucanje.
Je pa s tem pucanjem tako, da res zgleda grozljivo, moja mami in tasca sploh gledat en moreta, ko pucam malima. Vsem se zdijo kolicine fizioloske nenoramlane, ce jima spucam z dcl fizioloske (ne vse v enem sunku seveda user posted image ). Ampak sele zdaj res vidim, kaj vse ven pride in kok lahko pomaga in prepreci kaksne nadaljne komplikacije.

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: težave z dihanjem skozi nos
27.11.2009 15:35:57   
naja78
tinaaja..............user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
28.11.2009 15:21:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tinaaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
28.11.2009 15:22:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tinaaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: težave z dihanjem skozi nos
28.11.2009 18:39:40   
tinaaja
IZVIRNO SPOROČILO: mojcek1

IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

Moja hci ima mislim da napisano enako na izvidu.
Ima ponavljajoce laringitise, diha cez usta, skoz obcutek zamasenega nosa,... napoteni na operacijo.



boste morali vseeno na operacijo, kljub čiđčenju sedaj?


Naroceni smo na operacijo, 14 dni prej gremo se enkrat k ORL spec, da dokoncno potrdi. Ampak ja, naceloma gremo.

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?