|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali naj dam ponoči flaško?
4.3.2010 7:59:12   
nebo
Jutro, moj sin je star polnih 7 mesecev in do 5 meseca sva se samo dojila, potem pa sva začela z GH. Sedaj čez dan pridno jeva vse obroke, imam pa problem ponoči, saj ne spimo in ne spimo. Zvečer mu obvezno dajem flaško, saj sem mislila, da bo tako dalje spal in to počneva že mesec dni, ampak imam občutek, da to nič kaj ne pomaga. Torej zvečer ob 19.30 pojeva flaško z Novolakom, zaspi in prvič se zbudi že čez kakšno uri, dobi dudo, potem se pač malo zbuja, ampak skupam vleč vsaj do 00,30, potem se zbudi spet in mu dam zizo, ano in drugo (ki pa sta zelo prazni, saj čez dan ne zizava več skoraj nič), ampak se čez dobro uro zbudi, mu dam dudo, ne pomaga me gleda, mu dam vodo, čaj...me gleda in se kakšno uro pogovarja...tako, da sem mu danes ob 3,30 naredila flaško in glej čudež, čez 154 minut je zaspal in spal do 7,30. Enako se je dogajalo včeraj, samo pač kasneje okrog 5h je dobil flaško...

Ne vem kaj naj, se mi zdi, da sedaj pri 8 mesecih uvesti flaško ponoči, ukiiti pa dojenje, ker le-to ni dovolj, ni najbolj pametno...Kako kaj ve delate?

Evo sedaj sva se podojila in močno upam, da bo zdržal do 9 da mu dam kašico s sadjem, potem okrog 12h kosilo, pa okrog 16h še eno kašo, pa vmes še malo cartanja na ziziki, mogoče 2- 3krat, potem pa flaška.....ampak sedaj ko to pišem razmišljam, kaj če bi mu okrog 18.30 dala en obrok večerne kaše in recimo ob 19,30 zizo (ali pa vsaj malo flaške) in ukinem dojenje, da zaspi....

MA ne vem no, kaj menite na flaško ponoči, ker ima 8 kg in velik je 70 cm, 28.2. je bil star 7 mesecev in me skrbi, da ga ne bo kje razneslo oz. želoček...

Čao bao
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali naj dam ponoči flaško?
4.3.2010 8:04:25   
Anonimen
moja tamala je stara 6 mesecev in ima 5.700g(zahirancek)

predno zaspi, se naje.
vendar mi ponoci v eni ali dveh rundah spije celo flaso novalaca(260ml) zgoscenega s tremi mericami rizeve kase.

moja je ponoci ocitno še fejst lačna.

(odgovor članu nebo)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali naj dam ponoči flaško?
4.3.2010 8:30:53   
mamica2009
Moj je star 7 mesecev in še ponoči včasih poje 2 flaški po 200 ml keksolina, eno obvezno
in mu dam nič ne kompliciram, ker če ne, ne spimo celo noč
ima pa 9300 g

< Sporočilo je popravil mamica2009 -- 4.3.2010 8:31:20 >


_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali naj dam ponoči flaško?
4.3.2010 8:31:06   
AnciM
Jaz sem prvemu začela pri ene 3m dodajat v večerno flašo rižolino. Takoj ko je začel krajšat spanje ponoči. Lahko poskusiš, če misliš da je problem lakota.

Žal pa je nekaj otrok, ki ponoči ne spijo. Ne glede na vse. Prihajata tudi v obdobje, ko začnejo mamice jamrat, da otrok ponoči ne spi. Poznam kar nekaj primerov,ko so že lepo spali, pri 8m so se pa kar začeli igrat ponoči. Pride obdobje.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali naj dam ponoči flaško?
4.3.2010 9:20:10   
DannyS
Nebo nam se dogaja isto. Imamo pa 7 mesecev in pol. Jaz mu naredim flaško, ker kot je napisala mamica2009, če ne tudi mi ne spimo. Smo pa tudi dojeni in ob 1ih ponoči se zbudi, sprazne obe dojki, ki itak nista več tako polni zaradi GH, ker se čez dan ne dojimo več nič, pol pa ob 6ih ali še prej je spet lačen in takrat mu pač nardim flaško. Zdaj sem začela razmišljat, da bi mu dala flaško že ob 1ih, ker mu očitno moje mleko ni več dovolj. Drugače pa ob 9.30 poje 150 g mlečne kaše, za kosilo ob 12.30 190g, pol do 18ih noče jest nič in takrat dobi flaško 120 ml in ob 20.00 poje še flaško z 210 ml mleka in s tremi žličkami kašice. Imamo pa nekje 8.500 g in 75 cm.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali naj dam ponoči flaško?
4.3.2010 11:43:53   
Najaa
Naša tudi še včasih mora jest ponoči. Pač odvisno, kaj je jedla podnevi.
Ko grejo otroci na GH, so včasih ponoči še bolj lačni, ker jih GH ne nasiti toliko. Vsaj pri naši je tako, ker GH bolj malo poje, mleko pa ni več tako nasitno. Tak da včasih tudi ponoči rabi in ji dam, kaj naj drugega. Pa zaspi nazaj in spi.

(odgovor članu DannyS)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali naj dam ponoči flaško?
4.3.2010 13:02:20   
elevitka
Nebo pri nas je isto. Star je 7 mesecev, težek 8600g in 72 cm velik in tud nič ne spimo.

Jemo pa takole:

zjutraj se zbudi okoli 6 ure, okrog 7,30 sledi mlečna kašica (hipp, s sadnim okusom - pripravlja se z vodo)
pred vsaakim spanjem se ˝pocarta˝na zizi (dojiva se kaki 2-3 minute)
okrog 9,30 sledi druga runda spanja (in dojenje)- ponavadi do 10
okoli 11,30 imava obrok zelenjave z mesekom (ali mu sama pripravim ali je hipp obroke)
okrog 13 sledi spanje (spet se dojiva 2 minuti)
okrog 15 jeva sadno kašico
okrog 16,30 spet spimo (in se cartamo na zizi)
okrog 18,30 jeva večerni obrok za lahko noč (gris, ali good night pap hipp)
okrog 20 gremo spat in se spet dojimo
čez noč se dojimo 5-6 x odvisno kolkrat joče (ziza ga pomiri in ko se naje oz. napije je mir.

Pri meni je problem, ker zavrača vse možne stekleničke, vsa adaptirana mleka, vse čaje, sokove, vodo, vse pametne lončke in noče pit na nič druga in nič druga kot mamino mleko user posted image

kam to vodi ne vem, ker moja proizvodna ne folga njegove nočne potrebe ... se pa včasih zgodi da čez dan noče zize in mam trde kot kamen... ponoči pa mu vedno zmanjka... in se vrtimo v začaranem krogu user posted image

< Sporočilo je popravil elevitka -- 4.3.2010 13:03:40 >


_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?