|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko poje vaš 2 letnik?
28.12.2009 12:55:24   
tosja
Zanima me koliko količinsko poje vaš  dvoletni otrok - koliko obrokov, količinsko, koliko je težek?

Naš skoraj dvoletni fantič ima 6, včasih tudi 8 obrokov, raznoliko prehrano, veliko sadja, zelenjave, vsak dan meso, večkrat ribe, veliko mlečnih jedi... pa je tak drobižek user posted image

Je pa res, da je vedno v pogonu, plenička pa pokakana 2krat ali 3krat na dan.


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
28.12.2009 14:50:06   
tosja
A res nobena nima user posted image starega 2. leti user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
28.12.2009 14:57:17   
blaža
Naš bo mel 3. februarja dve leti. Ima okoli 11,5 kg in je visok nekje 89 cm. Nazadnje je mel 88cm, ma to je blo pri zadnjem pregledu.

meni se zdi lih prav. kolko je pa tvoj otroček visok pa težek?


Naš poje za moje pojme normalno.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
28.12.2009 15:01:00   
tosja
user posted image user posted image user posted image blaža

Naš ima kako kilco manj kot vaš. Bo pa aprila pihal user posted image Se tud meni zdi, da poje dovolj, razen ko zboli in zaštrajka... Je pa tak drobižek mižekuser posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
28.12.2009 15:02:19   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: tosja

user posted image user posted image user posted image blaža

Naš ima kako kilco manj kot vaš. Bo pa aprila pihal user posted image Se tud meni zdi, da poje dovolj, razen ko zboli in zaštrajka... Je pa tak drobižek mižekuser posted image



Odvisno je tudi kolko so visoki, ker če je lahek pa visok, pol še bolj zgleda suhec. Ma glavno, da so zdravi, vse ostalo bo že.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
28.12.2009 15:03:26   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: blaža



Ma glavno, da so zdravi, vse ostalo bo že.user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
28.12.2009 15:03:39   
blaža
Jaz se ne sekiram, ker naš skoraj sedemletnik je tako suh, da ga niti gledat ne morem. Je pa drugače zdrav in to mi je pokazatelj, da je vse ok. Vse hlače mu lezejo dol, pa tudi če si da pas. Ma 20 kg in visok je 125cm.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
28.12.2009 15:59:36   
K_a_t_i
Naš je imel 4mesece do 2h let (se pravi toliko star kot tvoj) 12,5kg na 85 podlage (so vsi pravili, da je okrogel). Zdaj (2 leti in 10m) pa ima 14,5kg na 98 podlage. Poje pa - v vrtcu vse + repete, doma pa včasih vse, včasih pa iste hrane nič. Ima 4 obroke, redko 5 (pa še to zna bit, da recimo večerja nič, ker pravi, da ni lačen). Jaz mislim, da otroci res vejo kdaj so lačni in koliko lahko (razen tistih izjem, ki dejansko ne bi nič jedli - hvalabugu se mi ni treba ukvarjat s tem).

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
28.12.2009 21:47:23   
Anonimen
Naša 18 mesečnica poje v vrtcu zajtrk, malico dve porciji, 3 porcije kosila, doma še eno kosilo, potem kmalu že malico in še flašo mleka s čokolinotom. kam da še sama ne vem, pa ima 12 kil in 90 cm. Ji vse v riti zgori. Sam HB je ješča že od vsega začetka.user posted image Poje dejansko več kot jaz.user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
28.12.2009 22:46:25   
Sibil_
Naš ta mali ima nekje med 15 in 16 kg, visok ne vem kolk je-verjetno okrog 1 m. Poje kar mu paše, ponavadi zjutraj zajtrk, potem kosilo, pa malo malice in večerjo. Kakor kdaj. Aja-februarja bo star tri leta.

Ta večji ima pa 32 kg in 127 cm, s tem, da je imel oktobra 5 let.

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
29.12.2009 0:19:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
29.12.2009 0:20:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
29.12.2009 7:09:36   
Anonimen
Naša bo kmalu 18 mesecev.. Poje pa zjutraj zajtrk, okoli 11h malico,
nato kosilo, še eno malico, zvečer pa spije mleko. Res pa je da tudi vmes skos neki drobi.
Je pa tko - kakšen dan poje res zelo veliko, kakšen dan pa čisto malo.
Par grižljajev vsake stvari. Ima 11,5 kg, velika pa ne vem zihr kolk je...
Okol 85 cm. Kaka 1x na dan sigurno, včasih tud 2x.

Ima pa tolk energije da to kr res ni. Sploh je ne morem več krotiti!!!
Kr naprej pleza gor pa dol, pa na kavč, pa  na stol, s stola na mizo, na posteljo, na nočno omarico... Pa če
ji bolj govorim da ne... Slabš je. Komi da bi skos zraven stala.
Babici je padla s stola, meni s postelje... NORO. Čisto nič ni pri miru.
Non stop nori, skače, teče sem in tja.... Da ne rečem - sploh ne moremo jit nikamor - ala na kakšno
prireditev ali pa kam... Ker ne more bit pri miru tud 5 minut ne. Se začne pa dret če jo hočem utišat.
Ponavadi imamo sabo boga in pol raznih stvari da bi se zamotila.... Pa vse zaman.
A so vaši malčki tud tako živi?? Kako se spopadate s tem?
Večkrat vidim npr. pri maši, kako so otročki pridni v naročju. Naša je pa kot zmaj.
Non stop čeblja, tudi v naročju noče bit. Če jo dam na tla, pa kr odtava. Tud če ji pomaham "kao"
da grem "pa-pa", jo sploh ne gane. Ona gre po svoje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
29.12.2009 9:17:36   
mateyka
naša ne poje skoraj nič in še zbirčna je ful. je taka bolj majhna (nosi št. za leto in pol, bo pa stara 2 leti in pol - sicer so ji stvari za 2 leti prav po dolžini, samo ji lezejo z riti, ker so preširoke v pasu), suha niti ni, je pa normalno živahna, tako da se ne sekiram.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
29.12.2009 9:31:31   
barni
Nasa pa prevec poje po mojem. Stara je 2 leti , velika 91 cm in tezka okoli 13,5 kg.

Je pa res veliko, njej ni nic problem pojest. Ce vam povem, da je morala jesti tablete 5x na dan, ki sem jih zdrobila na zlici in je na suho pojedla dol !! Se zdravnica ni mogla verjeti!

SKratka, ce hocem jaz kaj pojesti, se moram kar malo skrit, ce ne je takoj zraven, ze sedi za mizo in da bo ona tudi malo. Ko greva iz vrtca (kjer menda veliko poje) ze pravi, da greva domov skuhat kosilo user posted image

Ne vem kam to pelje. Se sreca, da ne je sladkarij in podobne svinjarije, ker je prakticno vse, torej tudi z zdravo hrano ni problema. Vsaj to me malo tolazi.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
10.1.2010 15:03:59   
koala
Moj 23 mesečnik ( 2 februarja bo dopolnil dve leti) je včasih velliko včasih pa živi samo od mleka.
V vrtcu je baje med boljšimi jedci, tako da ima vsaj pet obrokov na dan, vbčasih kakšnega več. Rad ima sadje, zelenjavo in ribe, pri mesu pa je malček bolj izbirčen.
Visok je približno 88 cm, težak približno 12 in pol kil.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
12.1.2010 20:01:51   
kaya2007
naša bo maja stara 3 leta, zjutraj ponavadi spije kakav in poje sadno kašico, ki ji jo naredim z jogurtom.
ker pozno vstaja, je naslednji obrok kosilo, za kosilo najraje je razne juhe, potem pa še kar imamo za kosilo-najraje ima zelenjavo. količine so precej majhne, ker je neješča. potem poje še kakšno čokoladico user posted image
za malico poje kakšen puding ali jogurt, včasih jo pa tudi preskoči.
za večerjo je kruh s kakšnim namazom ali hrenovke in npr. rdečo peso...ali pa malo jajčka, včasih čokolešnik.
preden zaspi, popije spet kakav.

visoka ne vem točno koliko je (nosi večinoma velikost 92), težka pa je okoli 10kg.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
12.1.2010 20:05:57   
ledenaa
Imamo 2,5 letnika
Težki smo cca 12 kg,visok je pa okrog 95 cm
Njegov jedilnik:
ob 8 zajtrk ,čez pol urce sadje,čez pol urce kakšen namaz na kruh,potem speti sadje,ob 12 -13 ure sledi kosilo,po kosilu takoj posladek ,spi 2 urci takoj speti jest sadje in zelenjavo itd itd
je skora na vsake pol urce
Poje cel zvrhan krožnik ,po 2 jabolki naenkrat itd

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
16.1.2010 23:51:25   
pikipu
Naš je star 3,5 leta, ima nekje 107 cm in 18-19 kil. Oblačit ga moram za 5-6 let, ker mu drugače nič ne spravim čez glavo. Je normalno, nekje 5x na dan, ni preveč zbirčen, edino kar je, mora bit pripravljeno, kot je navajen. Včasih v vrtcu kar pove, da njegova mama pa tako ne kuha in po tem ne je, ampak zato se ne sekiram. Tudi ne je vsega od kraja, zadnja čase mi nekaj štrajka pri zajtrkih, ma mislim, da je to bolj prehodno. In nor je na jajca. user posted image  Ne smeš mu jih niti omenit, ker bi jih kar naprej jedel.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
19.1.2010 8:30:10   
barni
Ej pa kaj je v teh jajcih in hrenovkah? Nasa bi tut to lohk skos jedla. Ze zvecer tezi, da bo zjutraj jajcka jedla user posted image

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
19.1.2010 20:23:31   
vaney
Naš je star 2 leti, ima okrog 88cm in 14,5 kg, čeprav ne vem, kje, ker ni nič okrogel. Je pa skoraj vse, razen raznih salam in hrenovk ne mara. Drugače bi se pa en dan utopil v eni hrani, drugič je pa niti povoha ne. Nad mesom ni preveč navdušen, ampak malo ga vseeno poje. Je pa zjutraj v vrtcu zajtrk, potem malico in kosilo, po spanju ob 14h malico, doma še 1x kosilo, potem kakšen kos kruha ali banano ali mandarine, pač nekaj za malico in pred spanjem mlečno večerjo. Bi pa tudi on skoz jedel jajca, ne vem, kaj je na teh jajcih tako privlačnega. Jaz mu ga skuham npr. 1x na 2 tedna in takrat ga zmanjka v minuti.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko poje vaš 2 letnik?
20.1.2010 12:31:17   
Tisana
hm... naša je pa stara dobri 2 leti, pa nimam pojma, koliko je težka, niti koliko je visoka...

res sem grozna mama... user posted image user posted image user posted image

pa še ob tem, da je bila nedonošena in da je bila teža kar naprej neko merilo... kot bi bili otroci kupi mesa pri mesarju... vse na vago... user posted image ... če je dobro napredovala na teži, ni bilo nič narobe z njo... čeprav se je potem ugotovilo, da ima alergije in kisli refluks... user posted image user posted image user posted image





< Sporočilo je popravil Tisana -- 20.1.2010 12:33:23 >


_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?