|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s krom...
18.11.2009 13:37:27   
Ekaz
Zasledili smo eno zelo okusno vnaprej pripravljeno hrano ("gotovo jelo"), in sicer iz krompirja, brokolija in gratinirano. Torej že pripravljeno v posodici, ki jo pogreješ v mikrovalovki. Ali lahko damo (občasno, ko ni drugega pripravljenega) dve-letnemu otroku to zadevo - zanima me predvsem zaradi krompirja (katerega naj ne bi uživali postanega).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
18.11.2009 13:38:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ekaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s ...
18.11.2009 13:59:31   
Anonimen
Zame osebno je to kozlanje. Špageti že pripravljeni, ki se kuhajo doma samo 3 minute? Pa krompir isto, ki je skuhan v 15 minutah?  Dej mal razmisli, da se že tako prehitro prehranjujemo, zakaj bi še preveč teh konzerv in podobnega jedli? In moja 17 mesečnica tega definitivno ne bo nikoli jedla. user posted image

Sicer je pa tudi važna organizacija v gospodinjstvu. Sploh pri majhnem otroku.user posted image Sama že 2 dni vnaprej razmišljam kaj bom skuhala in npr. ko skuham repo ali zelje, nikoli ne dam noter krompirja, ga posebej skuham, ker take jedi so 2 pogrete še boljše. Torej naslednji dan spet skuham samo par krompirjev in kosilo je skuhano.user posted image
Odločitev je pa itak tvoja.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s ...
18.11.2009 14:02:17   
ajataja
kaj je zdravo in kaj ne ne bom debatirala,ker tudi mi ne živimo 100% zdravo ,zato ti lahko rečem da ti kar daj sej je dost star da se občasno pregreši z nezdravo prehrano,glede krompirja te pa nima kaj skrbet,ker če to ne bi bilo ok potem tega ne bi smeli prodajat.Verjetno pa bo katera bolj zakomplicirila in rekla ne,ampak jaz se držim načela-manj kompliciraj lažje je.Občasno nič ne škodi in jaz imam še vse tri otroke žive in zdrave,kljub temu da pojedo včasih kaj ˝prepovedanega˝.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s ...
18.11.2009 14:08:53   
bučkabb
IZVIRNO SPOROČILO: Ekaz

- zanima me predvsem zaradi krompirja (katerega naj ne bi uživali postanega).


zakaj bi pa pol devala to prestano hrano če si takšnega mnenjauser posted image user posted image

jaz nikoli nisem in ne bom dajala svojemu otroku te hrane, tolk časa pa mam oz. si ga bom vzela da ji bom skuhala sproti, kot ti je že ena napisala ti vzame 15 min. da skuhaš krompir, pa tud če daš še ktero drugo zelenjavo zraven, tak da.... user posted image user posted image

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s ...
18.11.2009 14:09:58   
ajataja
ampak ona je napisala da jim je to ful dobro in ne da nima časa.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s ...
18.11.2009 14:19:40   
bučkabb
ja glede na to da to prodajajjo z tem namenom pol lahka daš, drugo vprašanje je če je to res tak fajn in okusno ......
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s ...
18.11.2009 15:26:06   
Petka09
Joj, ko spet ene moralizirate! Tle se svetnice delate, pol pa v praksi bereš na forumih mamic, kako jim že pr treh mescih dajejo gosto hrano, pa v hojce jih pr petih že postavljajo.... Tolko o pametovanju! Dajte odgovorit na konkretno postavljeno vprašanje, ne pa moralizirat in pametovat kako pač tega nikol ne bi dale otroku in kako ste oh in sploh super mame, ki cele dneve samo kuhajo in otroku pripravljajo samo bio! Res me to jezi!

Torej, da preveč ne zasmetim teme... sam res me jezi user posted image ... Ekaz, komot lahko daš občasno, zakaj pa ne. Nič ne bo otroku. Probaj po okusu, če je res tako dobro, potem je čisto ok.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s ...
18.11.2009 15:39:28   
Anonimen
ce je okusno in imate radi....zakaj pa ne?
mi smo tud zdravi pa juhe iz vreck jemo .

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s ...
18.11.2009 15:44:21   
tejči28
Jaz dam mojemu tudi občasno špagete bologneze iz stekleničke,če glih nanese da ne morem kuhat.Pa še zelo rad jih ima.Zmaže celi lonček brez problema.user posted image Tak da,občasno nič ne škodi.Saj tudi macdonalds ni zdrav,pa vsi občasno zahajamo tja.

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s ...
18.11.2009 19:07:45   
mama_milchy
občasno ne škodi, če mu daš; isto kot bi govorili o hrenovkah pa ne vem Mc Donaldsu ali pa poli salami;

drugače je to iz konzerve recimo ziher boljše kot da bi mu zvečer pire pogrevala, ne vem; moje mnenje

naš tudi sm pa tam kaj nezdravega poje in še živi sicer pa tudi mi kdaj pa kdaj pojemo hrano iz vrečke in nam nič ni; tudi tempo življenja je pač tak da skozi nekam hitimo, pa urniki v službah in podobno....

< Sporočilo je popravil mama_milchy -- 18.11.2009 19:08:53 >

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s ...
19.11.2009 14:41:54   
barni
Jaz pa sem tista mama, ki je lena, ki se ji ne da kuhat in ki oh in sploh ni za zdravo prehrano.

Zato obcasno dam svojemu otroku za kosilo makarone s paradiznikovo omako in tunino, pa kupila sem tudi ze Mizica pogrni se Čufte, ki so bile cisto okusne.

Zal nimam casa, da bi vsak dan nekaj skuhala, ker pa partner ne je mesa, tezko kaj pametnega skuham za vec dni, razen kaksne zelenjavne juhe, ki pa je tut ne moremo skos jest. Preostane se kaksna corba iz fizola, ki pa ni priporocljiva, ker imamo potem precej prebavnih tezav.

Zato so na sporedu tut hrenovke, pa tortelini in kupljeni njoki. Se veliko tega bodo otroci pojedli v svojem zivljenju, ker nas tempo sili v to. V soli smo tudi hodili na kosilo, v srednji pa ne vec, v sluzbi pa sploh ne vem vec kaj je to topli obrok??

Tako da ja, tudi take mame smo.

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s ...
19.11.2009 14:51:55   
Anonimen
tudi jaz sem svoji kdaj pa kdaj
dala hrano iz kozarčka. vendar samo takrat, ko smo
npr. kam šli in nismo mogli skuhati ali pa če nam res
ni čas dopuščal. drugače se trudim da kuhamo doma
svežo hrano. je pa res drage moje - v današnjem času
je žal tako, da tudi sveže kuhana hrana ni zdrava.
tudi če skuhaš špagete in kupiš ragu zraven... a mislite
da je ragu pa oh in sploh zdrav? in ja - tudi jaz dobim
pike ko slišim kako ene mamice kuhajo in kuhajo in kolk je to fajn...
ja - če ste doma ceu dan ni čudn da kuhate non stop.
če bi bile v službi ceu dan tako kot nekatere... dvomim da bi
še tiste tri ure ki ti ostanejo od dneva preživele pred štedilnikom.
nekatere si tega pač ne moremo privoščiti.

(odgovor članu barni)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s ...
21.1.2010 20:38:04   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: tedy

če bi bile v službi ceu dan tako kot nekatere... dvomim da bi
še tiste tri ure ki ti ostanejo od dneva preživele pred štedilnikom.
nekatere si tega pač ne moremo privoščiti.



Hvala bogu. Enim niti 3 ure ne ostanejo če hodi otrok spat ob 20tih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s ...
22.1.2010 7:34:02   
Hope2
Jaz sem mnenja, da vsak otrok mora občasno poskusit in jesti tudi kaj nezdravega. Zakaj? Da se nauči kaj je zdravo, kaj ni zdravo, da pozna fast food. Nikomur ne bo škodilo, da poje vsake kvatre nekaj kar kao ni zdravo, vendar zmerno. Povečini (ne vsi) pa ravno tisti otroci, ki doma ne smejo hrenovk, piškotov, čokolad, pizz.... to poskusijo drugje in potem za maminim hrbtom jejo.

Glede postanega krompirja. Zakaj se ga ne sme? Kaj pa francoska solata, pa krompirjeva solata????

Se pa tudi zgodi da še tako velike zagovornice kuhanja doma, potem uporabijo vegeto, jušno kocko,kupljene stvari,ki itak imajo polno E-jev, kupljeno špricano zelenjavo, pomožnosti solato namočeno v raztopino, da čim dlje obdrži svežino) v tak da se res potem lahko vprašaš če je doma kaj bolj zdravouser posted image .




< Sporočilo je popravil Hope2 -- 22.1.2010 7:40:40 >

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s ...
22.1.2010 18:13:35   
Najaa
Pri 2-letni nisem več kompicirala in je dobesedno vse jedla z nami, tudi pripravljeno hrano.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vnaprej pripravljena hrana iz trgovine s ...
24.1.2010 15:11:28   
koala
Mi takšnih stavri ne jemo, pa ne zato ker so nezdrave, ampak zato ker mi  okus pogretega krpmpirja ni všeč ( da se milo izrazim).

Če pa je vam ta hrana okusna, pa kar, sja vrjetno ne jete tega vsak dan.

SIcer pa moj sin že od 7 meseca je vse z nama, je pa rs da sem jedilnik njemu prilagajala.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?