|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dieta pri endometriozi
18.10.2011 21:09:18   
maoo
Pozdravljene,

vem, da je bilo na to temo ze marsi kaj napisanega vendar bi vseeno prosila, če mi lahko katera svetuje glede diete pri endometriozi, kaj lahko jem in kaj ne in ali vam je pomaga, sem namreč ravno po laporoskopiji in bi poskusla... hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dieta pri endometriozi
19.10.2011 5:48:36   
Felicita
http://www.ringaraja.net/clanek/endometrioza-in-prehrana_4637.html

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu maoo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dieta pri endometriozi
19.10.2011 10:26:44   
Anonimen
Ali mi lahko poveš kaj ti je glede diete in endometrioze povedao zdravnik? Meni pa nič!

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dieta pri endometriozi
19.10.2011 13:06:52   
maoo

Felicita, hvala za link, vendar sem to ze prebrala, ne najdem pa nobenega foruma, na to temo, kjer je bol podobno specificirana hrana.

Anonimen, meni je moja spošna doktorca svetovala dieto ze zaradi mojih tezav glede alergije na mleko, jaca in gluten. G mi je pa

rekla, da je zdaj zadja teorija anti-imunost na menstrualno kri, ki zateka izven jajčnikov in da mi kaksna dieta nebi škodla.

Sama namreč ze dlje časa sumim, da imaj alergija na gluten (celiakija) veze z endometriozo, lahko pa tudi, da se motim. Ker pri teh alergijah

je ze tako imunski sistem oslabljen, sploh, če ne paziš kaj ješ.

Mislila sem, da je zdaj pravi čas, da se lotim, glede na to, da sem bila ze kak teden prej na prečiscevalni dieti in tudi ciste ter zarišča

endometrioze so odstranli.

Bol konkretno me zanima kako ve pripravljate hrano, kaksni recepti ipd. Glede na moje tezave bi mi najbol ustrezala veganska prehrana,

vendar nimam nobenih izkušenj s tem, sem pa pripravljena probat vse.

lp


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dieta pri endometriozi
20.10.2011 6:30:37   
Anonimen
Sej veganska dijeta bi tako bila najbolj primerna za vse vrste sodobneih bolezni. Če imaš voljo preberi knjigo Kitajska študija in boš videla o čem govorim. user posted image

(odgovor članu maoo)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dieta pri endometriozi
20.10.2011 6:33:32   
Anonimen
Lahko pa si prebereš še tale forum

http://med.over.net/forum5/read.php?177,4962458

in nasplošno, če boš vtipkala v google endometroza in hrana, ti bo vrglo ven veliko čtiva za predelat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dieta pri endometriozi
21.10.2011 14:10:32   
maoo
Anonimen hvala za nasvet glede knjige, si jo bom sla sposodit v knjiznico, prav tako za link, sicer sem malo pobrskala po spletu in našla ogromno člankov, samo se v praksi to izpeljem, pa bo.

Sicer, imas tudi ti podobne tezave? Kao se ti soočaš s tem?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dieta pri endometriozi
22.10.2011 7:39:52   
Anonimen
Saj v praksi ni tako težko. In tudi sama imam težave. Dve leti od tega je bilo že tako hudo, da sm umirala pri vsaki M. Neznosne bolečine. Potem sem drastično spremnila prehrano, predvsem zaradi razraščene kandide in bolečine so se nehale. Lani ko sem bila potem na laporoskopiji, so našli samo 2mm zarastlino. Drugače pa se jaz zdej čez teden držim 100% dijete, čez vikend pa kdaj kak kos mesa (seveda puranje, piščančje, zajčje) in kako pecivo. Na začetku prvo leto pa niti to, so pri naši bajti vsi mislili, da sem šla po slabem. Pač pri  moji tašči je tako, da če ni mesa ni kosilo in da kdorkoli reče kaj o zdravi prehrani je nor. Ampak se na to nisem ozirala, nej si mislijo kar hočejo, glavno, da me mož podpira ;)

(odgovor članu maoo)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dieta pri endometriozi
16.11.2011 19:17:04   
brezka
IZVIRNO SPOROČILO: maoo


Felicita, hvala za link, vendar sem to ze prebrala, ne najdem pa nobenega foruma, na to temo, kjer je bol podobno specificirana hrana.

Anonimen, meni je moja spošna doktorca svetovala dieto ze zaradi mojih tezav glede alergije na mleko, jaca in gluten. G mi je pa

rekla, da je zdaj zadja teorija anti-imunost na menstrualno kri, ki zateka izven jajčnikov in da mi kaksna dieta nebi škodla.

Sama namreč ze dlje časa sumim, da imaj alergija na gluten (celiakija) veze z endometriozo, lahko pa tudi, da se motim. Ker pri teh alergijah

je ze tako imunski sistem oslabljen, sploh, če ne paziš kaj ješ.

Mislila sem, da je zdaj pravi čas, da se lotim, glede na to, da sem bila ze kak teden prej na prečiscevalni dieti in tudi ciste ter zarišča

endometrioze so odstranli.

Bol konkretno me zanima kako ve pripravljate hrano, kaksni recepti ipd. Glede na moje tezave bi mi najbol ustrezala veganska prehrana,

vendar nimam nobenih izkušenj s tem, sem pa pripravljena probat vse.

lp




Jaz mislim, da je resnično najbolje, da vprašaš zdravnike, ki točno vedo za prehrano, kaj je dobro in kaj ne za take bolezni, saj lahko kaj hitro dobiš kakšen popolnoma napačen nasvet in uživaš hrano, ki niti slučajno ni primerna zato. Sicer je kar nekaj forumov, ki o tem pišejo, vendar pa je vseeno bolje, da ti jih ne dajem, saj ne želim dajati napačnih nasvetov pri nobenih boleznih.

(odgovor članu maoo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dieta pri endometriozi
3.12.2011 14:43:56   
becky
sama že 4 leta ne rdečega mesa, od sladkega samo čokolado, alkohola ne pijem, jem samo sveže pripravljeno hrano. pa se mi je endometrioza v še hujši obliki vseeno vrnila.


_____________________________

Vivir con miedo es como vivir a medias! (španski pregovor)

(odgovor članu brezka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dieta pri endometriozi
4.12.2011 8:59:36   
Anonimen
beck ni samo rdeče meso krivo, krivi so tudi OH, tudi velina sadja, mleko in mlečni izdelki, ...

(odgovor članu becky)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dieta pri endometriozi
4.12.2011 11:53:14   
Anonimen
Jaz sem bila tudi na dieti, brez mesa (občasno piščanec), pšenice, OH (le ajdova kaša), brez določenega sadja in zelenjave, brez mlečnih izdelkov (vseh)skoraj 2 leti, pa sem v tem času tudi dobila hudo obliko E, bila 5 ur na operaciji in ostala brez nekaj centimetrov črevesja. Jaz ne verjamem v tole dieto. Tako kot se nekaterim ženskam več ne povrne E, tako lahko tudi komu dieta deluje- mogoče E tudi ne bi bilo, četudi bi normalno jedla.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dieta pri endometriozi
16.12.2011 21:24:55   
becky
sem včeraj ponovno vprašala dr. reljiča, če obstaja kakšna dieta, ki bo pomagala: JE NI! vsaj ne dokazano. ko maš enkrat E, upaš na počasno večanje in čim prejšnjo zanositev. vsaj jaz

_____________________________

Vivir con miedo es como vivir a medias! (španski pregovor)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dieta pri endometriozi
17.12.2011 5:46:24   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: becky

sem včeraj ponovno vprašala dr. reljiča, če obstaja kakšna dieta, ki bo pomagala: JE NI! vsaj ne dokazano. ko maš enkrat E, upaš na počasno večanje in čim prejšnjo zanositev. vsaj jaz


se strinjam, sem dobila enake odgovore s strani slovenskih ginekologov (pušenjak in drobnič) in tudi iz tujine (homeopati in ginekologi-strokovnjaki za neplodnost).
Še npr pred 3 leti takoj po porodu, sta mi drobnič in pušenjak svetovala naj grem čimprej na KT (še v času dojenja sem jih zato jedla- čeprav bi naj bilo tudi dojenje zaviralec E), tako sta mi svetovala še do lani, ko me je kot strela izjasnega šokorilo dejstvo, da KT zavirajo le E na jajčnikih in maternici, medtem ko na E po telesu oz na drugih notranjih organih, KT nimajo učinka. Sem se takoj naročila k Drobniču, ga povprašala kaj je s tem in mi je potrdil. Meni so po porodu svetovali, da če želim drugega otroka, naj jemljem KT vsak mesec in ko se odločim za IVF, pač neham in grem takoj v postopek in če ne uspe, spet takoj nazaj na KT. Žalostno in ironično, hočeš otroka, imaš težave s plodnostjo in moraš bit na KTuser posted image user posted image . In ja, vsaka hormonska terapija, ki spodbuja jajčnike in sluznico, spodbuja tudi Euser posted image

(odgovor članu becky)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dieta pri endometriozi
19.12.2011 3:35:52   
ringababy
Mogoče tako butasto vprašanje ampak vseeno me zanima. Ali je endometrioza o kateri govorite na kak način povezana tudi z PCO? Ali če imaš PCO si bolj nagnjen tudi k endometriozi? Ali  tablete kot Glucophageza inzulin tudi to spodbujajo in pa klomifen? Zdaj že več ne vem sploh kaj je kaj user posted image user posted image

(odgovor članu maoo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dieta pri endometriozi
19.12.2011 4:32:02   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ringababy

Mogoče tako butasto vprašanje ampak vseeno me zanima. Ali je endometrioza o kateri govorite na kak način povezana tudi z PCO? Ali če imaš PCO si bolj nagnjen tudi k endometriozi? Ali  tablete kot Glucophageza inzulin tudi to spodbujajo in pa klomifen? Zdaj že več ne vem sploh kaj je kaj



Ni povezave med PCO in E, gre za dve povem različni zadevi iz različnih vzrokov. Nisi nič bolj nagnjen k E, če imaš PCO. Inzulin ne vpliva na E, vsaj nisem nikjer naletela na ta dokaz, medtem ko klomifen bi lahko, glede na njegovo spodbujanje jajčnikov, ampak jaz se ne bi bala, saj je verjetnost zelo, zelo mala. Sicer pa, več za nobeno stvar ne dam roke v ogenj, saj vsako leto kaj novega pogruntajo ali ovržejo glede E. Panike ni treba zganjat, tako kot se E pojavi, se lahko več ne povrne, lahko je le v mili obliki celo življenje, ki sploh ne moti in takih primerov je največ. Za te s hujšo obliko moraš že met srečo in pomoje konec koncev sploh ni več fora v teh hormonskih zdravilih, ampak še kje drugje. Moja teta, ki ima tudi hudo obliko, v življenju ni vzela klomifena ali bila na IVF, več ali manj skoz na KT in obstajajo baje tudi moški z E na notranjih organih (srce, jetra...) tak da, če si nagnjen si pač nagnjen k temu, vnaprej paniko zganjat pa je popolnoma zgrešeno.

(odgovor članu ringababy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?