|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sedenje dojenčka
25.1.2010 19:24:30   
malažabica
Verjamem da je tema že ničkolikokrat obdelana, a vseeno me zanima. Moji mali (8 tednov) zelo odgovarja, če jo damo na kavč in jo ''podpolcamo'' z pojštri, da je v takšnem polsedečem-polležečem položaju. Imam tudi gugalni stolček, pa sploh ni rada v njem. Na kavču pa prav uživa. SEdaj pa nekaj berem, kako je to salbo če jo takole posadim. Kakšne so vaše izkušnje? 

_____________________________

pa ga končno imamo! čisto pravi forum o pralnih pleničkah namreč...
http://pepentke.forumotion.com/forum.htm
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sedenje dojenčka
25.1.2010 19:31:25   
FLASK_A
Moja otroka sta sedela ko sta se lahko usedla sama. Prej ju nisem posedala. No, nekajkrat že, ampak res ne dostikratuser posted image

Bolj zaradi mojega prepričanja da je to slabo kot česa drugega. O tem se nisem nič zanimala tako da ne vem če je to dejansko slabo. Meni se že zdi...

(odgovor članu malažabica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sedenje dojenčka
25.1.2010 19:39:17   
dushka
Jaz jo še nebi dajala v polsedeč položaj. Se mi zdi, da je to malo prekmalu.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sedenje dojenčka
25.1.2010 19:40:39   
malažabica
Kako pa si jih imela do takrat? NA trebuhu, na hrbtu, kje? Ker rada opazuje okoli, pa ne vem kako jo naj potem namestim, pa kam? KEr na rokah jo pa tudi ni smiselno nonstop imeti? Neumna vprašanja, vem, a je moj prvi otrok, in postavljajo se vprašanja, o katerih prej nisem nikoli razmišljala. 

_____________________________

pa ga končno imamo! čisto pravi forum o pralnih pleničkah namreč...
http://pepentke.forumotion.com/forum.htm

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sedenje dojenčka
25.1.2010 19:42:12   
Petka09
Zalaganje s pouštri se ne dela nikoli, sploh pa ne pri 8-tedenskem dojenčku. S tem se mu dela velika škoda za hrbtenico, ki bo vidna kasneje pri odraščanju. Pri tej starosti mora ležati na ravni površini oz. tako, da je hrbtenica povsem ravno. Kvečjemu naklon s celim telesom, brez da se prelomi v križu.

Verjamem pa, da je hudo, ker je pri teh tednih že radovedna in čisto ležeči položaj ji več ne ustreza povsem. Naša je sicer uživala v ležalniku, ki je bil prvi mesec v čisto ležečem položaju, drugi mesec pa sem samo za eno stopnjo dvignila in je bila v bistvu s celim telesom v naklonu (gledano od stopal do vrha glave je ležala za kakih 15° dvignjeno), ne samo s hrbtenico.

Ti lahko svojo daš tudi na igralno blazino in nad njo lok z igračkami in jo bo mogoče dovolj zamotilo, da si ne bo več želela tega polsedečega položaja na kavču.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sedenje dojenčka
25.1.2010 19:54:53   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: malažabica

Kako pa si jih imela do takrat? NA trebuhu, na hrbtu, kje? Ker rada opazuje okoli, pa ne vem kako jo naj potem namestim, pa kam? KEr na rokah jo pa tudi ni smiselno nonstop imeti? Neumna vprašanja, vem, a je moj prvi otrok, in postavljajo se vprašanja, o katerih prej nisem nikoli razmišljala. 


Zakaj pa je na rokah nesmesileno. A s poštri podlagat pa ti je smiselnouser posted image

Na tleh, na rokah (pravilni položaji) je otroku najbolje.

(odgovor članu malažabica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sedenje dojenčka
25.1.2010 19:57:30   
malažabica
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: malažabica

Kako pa si jih imela do takrat? NA trebuhu, na hrbtu, kje? Ker rada opazuje okoli, pa ne vem kako jo naj potem namestim, pa kam? KEr na rokah jo pa tudi ni smiselno nonstop imeti? Neumna vprašanja, vem, a je moj prvi otrok, in postavljajo se vprašanja, o katerih prej nisem nikoli razmišljala. 


Zakaj pa je na rokah nesmesileno. A s poštri podlagat pa ti je smiselnouser posted image

Na tleh, na rokah (pravilni položaji) je otroku najbolje.



Ne mislim, da je nesmiselno, mislim le, da je nemogoče da jo imam nonstop na rokah.


_____________________________

pa ga končno imamo! čisto pravi forum o pralnih pleničkah namreč...
http://pepentke.forumotion.com/forum.htm

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sedenje dojenčka
25.1.2010 19:58:34   
n.nati
Otrok ne posedamo, sploh pa ne starih 8 tednov!

(odgovor članu malažabica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sedenje dojenčka
25.1.2010 20:00:38   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: malažabica

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: malažabica

Kako pa si jih imela do takrat? NA trebuhu, na hrbtu, kje? Ker rada opazuje okoli, pa ne vem kako jo naj potem namestim, pa kam? KEr na rokah jo pa tudi ni smiselno nonstop imeti? Neumna vprašanja, vem, a je moj prvi otrok, in postavljajo se vprašanja, o katerih prej nisem nikoli razmišljala. 


Zakaj pa je na rokah nesmesileno. A s poštri podlagat pa ti je smiselnouser posted image

Na tleh, na rokah (pravilni položaji) je otroku najbolje.



Ne mislim, da je nesmiselno, mislim le, da je nemogoče da jo imam nonstop na rokah.



Ja, jaz tut naše nism po rokah nosila zato. Glej, pa se malo znajdi... ne vem, najdi kak jogi oz. vzami tistega iz posteljice in ga podloži s kakšnim fasciklom in naj na tistem leži čez dan. Malo bo dvignjena, za hrbtenico bo pa itak vse ok.

(odgovor članu malažabica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sedenje dojenčka
25.1.2010 20:02:41   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: malažabica

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: malažabica

Kako pa si jih imela do takrat? NA trebuhu, na hrbtu, kje? Ker rada opazuje okoli, pa ne vem kako jo naj potem namestim, pa kam? KEr na rokah jo pa tudi ni smiselno nonstop imeti? Neumna vprašanja, vem, a je moj prvi otrok, in postavljajo se vprašanja, o katerih prej nisem nikoli razmišljala. 


Zakaj pa je na rokah nesmesileno. A s poštri podlagat pa ti je smiselnouser posted image

Na tleh, na rokah (pravilni položaji) je otroku najbolje.



Ne mislim, da je nesmiselno, mislim le, da je nemogoče da jo imam nonstop na rokah.



Nemogoče je mogoče. Zakaj bi bilo nemogoče? Razen če ti trpiš zaradi kake bolezni.

Nekaj časa v naročju, malo na tleh, malo kravice, malo na hrbtu igralni lok, malo na postelji, malo na rokah, malo v slingu ali štorklji, malo v vozičku na sprehodu, malo spi, malo je oz se doji, malo gresta kam z avtom.... in gre. Ne rabiš non stop v naročju imet, se vama pa mora dogajat, predvsem na tebi je, da jo znaš imitiratuser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 25.1.2010 20:04:49 >

(odgovor članu malažabica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sedenje dojenčka
26.1.2010 11:14:32   
Vixen
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: malažabica

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: malažabica

Kako pa si jih imela do takrat? NA trebuhu, na hrbtu, kje? Ker rada opazuje okoli, pa ne vem kako jo naj potem namestim, pa kam? KEr na rokah jo pa tudi ni smiselno nonstop imeti? Neumna vprašanja, vem, a je moj prvi otrok, in postavljajo se vprašanja, o katerih prej nisem nikoli razmišljala. 


Zakaj pa je na rokah nesmesileno. A s poštri podlagat pa ti je smiselnouser posted image

Na tleh, na rokah (pravilni položaji) je otroku najbolje.



Ne mislim, da je nesmiselno, mislim le, da je nemogoče da jo imam nonstop na rokah.



Nemogoče je mogoče. Zakaj bi bilo nemogoče? Razen če ti trpiš zaradi kake bolezni.

Nekaj časa v naročju, malo na tleh, malo kravice, malo na hrbtu igralni lok, malo na postelji, malo na rokah, malo v slingu ali štorklji, malo v vozičku na sprehodu, malo spi, malo je oz se doji, malo gresta kam z avtom.... in gre. Ne rabiš non stop v naročju imet, se vama pa mora dogajat, predvsem na tebi je, da jo znaš imitiratuser posted image


No, imitirat je ni treba, probaj jo rajši animirat. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sedenje dojenčka
26.1.2010 13:22:23   
Hope2
Madonca kak velika napakauser posted image , sigurno ga zdaj imitira, ne animirauser posted image . Sem samo človek, človek ki naredi tudi kako napak, celo ko je preutrujen

(odgovor članu Vixen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sedenje dojenčka
26.1.2010 14:29:08   
malažabica
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Madonca kak velika napakauser posted image , sigurno ga zdaj imitira, ne animirauser posted image . Sem samo človek, človek ki naredi tudi kako napak, celo ko je preutrujen

Imitirat? Ja saj to je to - gu gu, ga gauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

pa ga končno imamo! čisto pravi forum o pralnih pleničkah namreč...
http://pepentke.forumotion.com/forum.htm

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sedenje dojenčka
26.1.2010 14:35:21   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: malažabica
Kako pa si jih imela do takrat? NA trebuhu, na hrbtu, kje? Ker rada opazuje okoli, pa ne vem kako jo naj potem namestim, pa kam? KEr na rokah jo pa tudi ni smiselno nonstop imeti? Neumna vprašanja, vem, a je moj prvi otrok, in postavljajo se vprašanja, o katerih prej nisem nikoli razmišljala. 


Ta druga je bila nekaj časa na dan v ležalniku, da je lahko okrog gledala, dolgo pa tudi ne. Dala sem jo na tla na hrbet. Pod igralni lok naprimer. Nisem je pa non stop okrog nosila. Če pa želiš si lahko nabaviš pestunjo (poišči v brskalniku) in jo nekaj časa nosiš v tem. Če ti paše.

Sej 8t dojenčki še nič ne morejo. Samo gledajo. Naši so pač počakali da se jim motorične sposobnosti razvijejo, pol pa gasauser posted image

Nimaš kej, počakat boš morala da se razvijeuser posted image Ne bit tko nestrpna, hehe. Sej bo...

(odgovor članu malažabica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sedenje dojenčka
26.1.2010 16:57:35   
Katy78
Naš okoli 2. meseca čez dan ni hotel skoraj nič spati, samo nekje 2-3x po ca. pol ure. Sem ga morala imeti samo po rokagh. Smo kupili tudi lećalnik, pa ni šans, da bi bil v njem več kot 5 min. Pa sem ga nosila, pa iz enega prostora v drugega, pa malo glasbe, pa igračke sem mu kazala in ne vem še kaj vse. Potem sem ga pa nekje pri 3. mesecih dala pod igralni lok - tam je pa 100 na uro užival in ga ni bilo treba več toliko nosit.

Jaz je na tvojem mestu ne bi zalagala, ker ji lahko samo škodiš. Ni dobro za hrbtenico, poleg tega pa otrok kar sam vase leze ker glavica še ni toliko stabilna. Kot so že druge napisale - malo jo nosi, malo se z njo uleži na posteljo ali pa na tla, na kakšno blazino, malo gresta itak ven, par uric pa verjetno še spi čez dan in tako vama bo dan hitro minil. Pa igralni lok kupi, igračke ji bodo zagotovo zanimive.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sedenje dojenčka
1.2.2010 8:22:16   
srecna_zvezda
malazabica tudi sama imam ravno danes princesko staro dva meseca in pol. Od njenega tretjega tedna starosti je glavico skoraj brez problemov samostojno drzala in od meseca in pol naprej NI SANS!!!! da bi lezala. Joka, krici, dokler se jo ne posede na kolena in hrbtenico podpre. Sedaj bi ze kar hodilauser posted image in ko sedi ali napol sedi prav trebusnjake dela in se sama za 15 stopinj dviguje. Je pa res da je imela 4125g in 53cm ko se je rodila. Menim da so taksni otroci bolj ''kompaktni'' in cisto drugace je kot pri dojencku ki je veliko bolj krhek kot moja. Pedijatrinja je vse to videla in rekla le, da dojencica zelo lepo napreduje. Sicer ji sama ne podstavljam blazine (1x sem poskusila in se je mala dvignila sama od sebe!!!) tako da tega vec ne prakticiram. Sama menim vse v mejah normale in kakor se ti zdi najbolj prav zate in otroka, poskusi se s pogovorom z zdravnikom ki ga imas in to je to. Bos videla kaj ti bo rekel.
Pa vso sreco!user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sedenje dojenčka
1.2.2010 9:31:30   
malažabica
IZVIRNO SPOROČILO: srecna_zvezda

Sedaj bi ze kar hodilauser posted image in ko sedi ali napol sedi prav trebusnjake dela in se sama za 15 stopinj dviguje. 



moja isto, ko jo dab na bušija, se tako dvigne da samo gledaš! Je pa tudi taki štikl mesa da je jojuser posted image . Se mi zdi da bo vsak čas shodla, ali pa začela laziti, ker z nogicami ful opleta. Maš pa prav, vse v mejah normale.


_____________________________

pa ga končno imamo! čisto pravi forum o pralnih pleničkah namreč...
http://pepentke.forumotion.com/forum.htm

(odgovor članu srecna_zvezda)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sedenje dojenčka
1.2.2010 21:50:05   
temtem
halo?!?!?!?!

_____________________________

temtem

(odgovor članu malažabica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sedenje dojenčka
2.2.2010 13:10:20   
Taddy78
hmmm, saj po eni strani sploh ne vem kaj bi napisala...
Res je velika razlika v večji porodni teži, saj je tudi naš imel malo preko 4kg, kravice pasel naslednji dan po porodu, in tudi patronažna mi je pri prvem obisku doma rekla, da ima vratne mišice razvite za 3.mesečnega otročka.
Ampak on je še vseeno bil dojenček in dojenčki morajo ležat. Seveda se pritožuje v ravnem položaju, našega ni bilo potrebno kaj dosti zabavat, ker je večino dneva spal, pa vseeno...vrtiljaki, igralni lok, ples, pačenje, vse to pritegne otroka dosti bolj tako da neko zalaganje, zato da boljše vidi svet okoli sebe user posted image

(odgovor članu temtem)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: sedenje dojenčka
2.2.2010 13:13:36   
livia
Lahko jo daš tudi na tla na igralno podlogo, pa te bo od spodaj gledala.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: sedenje dojenčka
2.2.2010 14:01:38   
Anonimen
Sploh mi je to čudno, ker 2-mesečni dojenčki še niti ne vidijo prav daleč in da bi tako iz ležalnika ali kavča opazovali mamico, ki naprimer sesa. Ne ga sračkat s tem posedanjem in naj bo lepo poležan al pa s celim telesom dvihnjen, pa na dosegu rokic naj mu bingljajo kake igrače. Sedi naj pa šele takrat, ko se bo sam sposoben usest.

(odgovor članu livia)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: sedenje dojenčka
2.2.2010 14:03:56   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Sploh mi je to čudno, ker 2-mesečni dojenčki še niti ne vidijo prav daleč in da bi tako iz ležalnika ali kavča opazovali mamico, ki naprimer sesa. Ne ga sračkat s tem posedanjem in naj bo lepo poležan al pa s celim telesom dvihnjen, pa na dosegu rokic naj mu bingljajo kake igrače. Sedi naj pa šele takrat, ko se bo sam sposoben usest.


Dobro napisano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: sedenje dojenčka
2.2.2010 14:06:07   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: srecna_zvezda

malazabica tudi sama imam ravno danes princesko staro dva meseca in pol. Od njenega tretjega tedna starosti je glavico skoraj brez problemov samostojno drzala in od meseca in pol naprej NI SANS!!!! da bi lezala. Joka, krici, dokler se jo ne posede na kolena in hrbtenico podpre. Sedaj bi ze kar hodilauser posted image in ko sedi ali napol sedi prav trebusnjake dela in se sama za 15 stopinj dviguje. Je pa res da je imela 4125g in 53cm ko se je rodila. Menim da so taksni otroci bolj ''kompaktni'' in cisto drugace je kot pri dojencku ki je veliko bolj krhek kot moja. Pedijatrinja je vse to videla in rekla le, da dojencica zelo lepo napreduje. Sicer ji sama ne podstavljam blazine (1x sem poskusila in se je mala dvignila sama od sebe!!!) tako da tega vec ne prakticiram. Sama menim vse v mejah normale in kakor se ti zdi najbolj prav zate in otroka, poskusi se s pogovorom z zdravnikom ki ga imas in to je to. Bos videla kaj ti bo rekel.
Pa vso sreco!user posted image




Joj, no, zaustavi konje. Tvoj 2.5 meseca star dojenček je še zelo daleč od tega da hoče hoditi.
Kompaktnost otroka oz. porodna teža pa nima nobene veze z razvitostjo njegove hrbtenice, ki je ključna za sedenje.




(odgovor članu srecna_zvezda)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: sedenje dojenčka
2.2.2010 15:35:13   
malažabica
Punce, ne se razburjati user posted image . SAj sem jo že po prvem sporočilu nehala posedati, sedaj prav uživa v igralnem centru (NA HRBTU user posted image ). Človek pač vpraša, je pa res, da je njena sestrična bila do 8. meseca kot puding, tudi ko si jo nesel je zlezla vase. MOja, in še marsikateri otrok je pa drugačna. To ne pomeni da bo ju3 shodila, tako se pač reče. SEdaj pa prosim miruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

pa ga končno imamo! čisto pravi forum o pralnih pleničkah namreč...
http://pepentke.forumotion.com/forum.htm

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: sedenje dojenčka
2.2.2010 19:33:25   
ammam
Eni napredujejo hitreje, drugi počasneje. Moja najstarejša hči je pri petih mesecih že sedela, pri sedmih se je že dvigovala ob posteljici, pri enajstih pa samostojno hodila. Brez forsiranja. 

(odgovor članu malažabica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Z dojenčkom na plažo - 10 genialnih trikov
Preverite te genialne trike, ki vam bodo počitnice z dojenčkom na morju pošteno olajšali in vam tako pomagali ustvariti ...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?