|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ima katera podobne nevšečnosti?
24.2.2010 20:48:46   
Anonimen
Že dlje časa me močno srbi ritna luknjauser posted image ne pomaga canesten niti razna mila! user posted image Včasih je tako nevzdržno da se med spanjem zalotim, da se čoham.  srbi ko ! Imam pa tudi majhno razpoko- ranico, ki je verjetno posledica tega. Kaj bi bilo to? Podančice niso, ker jih ni videti, sem pa imela hemeroide in zdravilo tudi ni pomagalo rproti srbežu NIČ! S čim naj si še pomagam?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 0:11:39   
Arwenko
Nimam takšnih težav, niti jih nikoli nisem imela. Ampak prvo kaj mi pade na pamet je, da imaš kakšne zajedalce, a je možno, da bi kje dobila kakšne gliste? Lahko jih dobiš bodisi od domačih živali ali pa preko slabo opranih solat in podobno...

Idi v lekarno pa si kupi tablete za gliste, mislim da se jih dobi brez recepta, pa razglisti živali če jih imate pri hiši.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 6:58:43   
Anonimen
Men tud pridejo prvo na misel gliste...

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 7:14:23   
mika
Ja, najbrž so gliste. Jaz sem jih staknila, ko sem bila še v srednji šoli in smo dobili psa. V lekarni sem dobila neko tekočino za popit in so izginile.
Pojdi v lekarno, mogoče kaj dobiš ali pa k zdravniku, da daš vzorec blata na pregled in boš dobila zdravilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 9:40:59   
Anonimen
Samo nobeden od ostalih skupno živečih nima problemov! Res pa je da imamo mačkauser posted image . Kaj gliste se nebi opazile na blatu??? Ker moje izgleda normalno brez premikajočih glist!

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 9:42:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ja, najbrž so gliste. Jaz sem jih staknila, ko sem bila še v srednji šoli in smo dobili psa. V lekarni sem dobila neko tekočino za popit in so izginile.
Pojdi v lekarno, mogoče kaj dobiš ali pa k zdravniku, da daš vzorec blata na pregled in boš dobila zdravilo.


Kako pa je vse skupaj potekalo pri tebi? Si imela gliste vidne v blatu? TImena tekočine se verjetno ne spomniš?

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 11:38:37   
sonja_ez
Lahko so človeške gliste ali podančice. Ni nujno, da jih boš vidla. Tudi preiskave niso sigurne. Da bo laborantka s palčko ravno glisto zadela za pod mikroskop. Značilno, da je te ponoči in zjutraj srbi, ker takrat odlagajo jajčeca v zad odprtino.  Pri nas sta otroka pila vermox. Obstaja pa še ena firma. Tri dni ješ tablete, po 10 dneh še eno kuro.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 13:09:37   
pridna_janja
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Že dlje časa me močno srbi ritna luknjauser posted image ne pomaga canesten niti razna mila! user posted image Včasih je tako nevzdržno da se med spanjem zalotim, da se čoham.  srbi ko ! Imam pa tudi majhno razpoko- ranico, ki je verjetno posledica tega. Kaj bi bilo to? Podančice niso, ker jih ni videti, sem pa imela hemeroide in zdravilo tudi ni pomagalo rproti srbežu NIČ! S čim naj si še pomagam?


modolex kremo ali pa sveče


_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 13:11:25   
pridna_janja
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ja, najbrž so gliste. Jaz sem jih staknila, ko sem bila še v srednji šoli in smo dobili psa. V lekarni sem dobila neko tekočino za popit in so izginile.
Pojdi v lekarno, mogoče kaj dobiš ali pa k zdravniku, da daš vzorec blata na pregled in boš dobila zdravilo.


Kako pa je vse skupaj potekalo pri tebi? Si imela gliste vidne v blatu? TImena tekočine se verjetno ne spomniš?



gliste so vidne v blatu drugač pa lahko ješ kak stročji česen ali pa dva pa kak jogurt probiotični in bo dobro


_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 13:14:06   
pridna_janja
 TOLE SI PREBERI !
Notranji in zunanji zajedalci


Poznamo dve skupini zajedavcev – zunanje in notranje. Zunanji živijo na površini telesa, torej v koži ali na njej. Običajno se prenašajo s tesnim telesnim stikom ter preko oblačil; mednje sodijo naglavne uši in pršice, ki povzročajo garje. Notranji zajedavci pa so tisti, ki živijo v našem telesu in jih običajno vnesemo v telo bodisi z umazanimi rokami ali premalo umito oziroma neustrezno pripravljeno hrano: gliste, trakulje in povzročitelj toksoplazmoze.Gliste

V človeškem telesu lahko živi veliko različnih vrst glist, vendar so razmere najugodnejše za gliste, ki jih imenujemo podančice. Podančice (lat. Enterobius vermicularis) so najpogostejši povzročitelj parazitske črevesne bolezni. Imajo videz belih nitastih črvičkov, dolžine 2-10 mm. V telo pridejo v obliki jajčec, in sicer preko kontaminiranih rok, posteljnine ali predmetov. Iz jajčec se v 2-4 tednih razvijejo odrasle gliste, ki nato ponoči ležejo jajčeca okrog gostiteljevega zadnjika. Ravno zato otroka ritka najbolj srbi ponoči, posredno ga zaradi tega muči nespečnost. Otrok je zaradi tega utrujen in razdražljiv, lahko izgubi apetit in posledično prične izgubljati tudi telesno težo. Če se otrok praska, si lahko z rokami jajčeca ponovno zanese v usta in življenjski krog podančice se nadaljuje. Ob sumu, da ima otrok v blatu gliste, je potrebno obiskati zdravnika, ki bo predpisal ustrezno zdravljenje. Ker se podančice zlahka prenašajo od enega družinskega člana na drugega, je potrebno sočasno zdravljenje vseh članov. Pri tem je zelo pomembna tudi osebna higiena (izpiranje zadnjika po iztrebljanju blata, čisto perilo in posteljnina, kratko postriženi nohti, pogosto umivanje rok).
Askarije

Nekoliko manj pogosta vrsta glist pri otrocih so askarije (lat. Ascaris lumbricoides), vendar je v higiensko slabih življenjskih razmerah verjetneje, da jih bo otrok dobil. Prenašajo se preko z zemljo kontaminiranih rok ali neustrezno oprano hrano. Ti zajedavci so dolgi 15-35 cm in so podobni deževnikom. Iz jajčec, ki jih nevede zaužijemo, se v črevesju razvije odrasla glista, ki jo lahko včasih opazimo v blatu. Črevesna okužba je največkrat asimptomatska, torej klinično tiha. Včasih pa otroci lahko tožijo, da jim je slabo, imajo slabši tek, občutijo bolečine v trebuhu, hujšajo in so razdražljivi. Tako kot za vse druge vrste glist, tudi tukaj veljajo preventivni higienski ukrepi (kratki nohti, umivanje rok). Ravno tako je potrebno zdravljenje z zdravili.
Toksoplazmoza v nosečnosti

Gre za okužbo z znotrajceličnim zajedavcem, ki se imenuje Toxoplasma gondii. Za to okužbo je značilno, da je lahko prirojena (prisotna že ob rojstvu otroka) ali pridobljena (se pojavi kadarkoli kasneje v življenju).
Predvsem je potrebno biti previden, da ne zboli ženska v času nosečnosti, saj obstaja v tem primeru veliko tveganje za plod. Stopnja okvare ploda je tem večja, čim bolj zgodnja je nosečnost. Okužbi v času nosečnosti lahko sledi splav, prezgodnji porod, mrtvorojeni plod ali pa ima novorojenec različne klinične znake in simptome okužbe – v tem primeru govorimo o prirojeni okužbi. Prirojena toksoplazmoza se kaže kot vročina, vodenoglavost, zlatenica, krči, slepota, škiljenje, motnje sluha, izpuščaj, prizadetost organov. Tveganje za okužbo ploda je odvisno od meseca nosečnosti, ko se mati okuži, in sicer tveganje narašča proti koncu nosečnosti. Raziskave kažejo, da je pri nas prekuženost žensk v rodni dobi 50-60 %. To pomeni, da so se te ženske okužile že v otroštvu in tako ni nevarnosti, da bi v nosečnosti prišlo do prve okužbe in s tem do okvare ploda. Seronegativne nosečnice se morajo v času nosečnosti izogibati stiku z mačkami.

Toksoplazmoza  v otroštvu

O pridobljeni okužbi govorimo, kadar se okužimo kasneje v življenju, najpogosteje v otroštvu. Pridobljena okužba poteka v večini primerov neopazno, brez simptomov in popolnoma brez kakršnihkoli posledic za otroka. Redko pa lahko poteka kot vročinsko stanje s povečanimi bezgavkami ali kot vnetje možganov, pljuč oziroma srca. Otrok se lahko okuži preko umazanih rok ali hrane, onesnažene z mačjimi iztrebki, ki vsebujejo t.i. oociste (ena izmed oblik zajedavca) ali pa z zaužitjem mesa, ki vsebuje tkivne ciste in ni dovolj kuhano ali pečeno. Za preprečevanje okužbe so potrebni splošni higienski ukrepi in ustrezna priprava jedi (toplotna obdelava, umivanje sadja in zelenjave, muham preprečujemo dostop do jedi). Zdravljenje ni potrebno, razen če so prizadeti življenjsko pomembni organi ali če so simptomi zelo hudi in dolgotrajni.

Andreja Mohar Košir, dr. med.


< Sporočilo je popravil pridna_janja -- 25.2.2010 13:17:10 >


_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 13:17:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pridna_janja

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Že dlje časa me močno srbi ritna luknjauser posted image ne pomaga canesten niti razna mila! user posted image Včasih je tako nevzdržno da se med spanjem zalotim, da se čoham.  srbi ko ! Imam pa tudi majhno razpoko- ranico, ki je verjetno posledica tega. Kaj bi bilo to? Podančice niso, ker jih ni videti, sem pa imela hemeroide in zdravilo tudi ni pomagalo rproti srbežu NIČ! S čim naj si še pomagam?


modolex kremo ali pa sveče


Svečke? Kakšne pa? Modolex imam doma za hemeroide.

(odgovor članu pridna_janja)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 13:25:03   
pridna_janja
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: pridna_janja

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Že dlje časa me močno srbi ritna luknjauser posted image ne pomaga canesten niti razna mila! user posted image Včasih je tako nevzdržno da se med spanjem zalotim, da se čoham.  srbi ko ! Imam pa tudi majhno razpoko- ranico, ki je verjetno posledica tega. Kaj bi bilo to? Podančice niso, ker jih ni videti, sem pa imela hemeroide in zdravilo tudi ni pomagalo rproti srbežu NIČ! S čim naj si še pomagam?


modolex kremo ali pa sveče


Svečke? Kakšne pa? Modolex imam doma za hemeroide.



MODOLEX so samo za hemoroide drugač lahko greš v lekarni in rečeš da naj ti da nekaj za gliste in boš dobila eno malo stvar in jo moraš pit


_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
25.2.2010 15:25:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pridna_janja)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 15:40:44   
J.L.
ja hemeroidi res znajo boleti in pa srbeti.


< Sporočilo je popravil J.L. -- 25.2.2010 15:41:31 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 15:56:21   
pridna_janja
ja hemeroidi res znajo boleti in pa srbeti.


vedno je treba lukno umit po veliki potrebi z mrzlo vodo


_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 15:56:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

ce imas hemoroide, te zna zarad tega srbeti - kadar na njih nastane ranica, dokler se ne zaceli.

Res imam ranico, ki se nikakor ne pozdravi, za gliste sem v dvomih, saj bi bile vidne na blatu, podančice pravtako oz njihova jajčeca, ki jih izležejo, nevem res. Nevem pa če bi bili to hemeroidi ali res ta hudič! user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 15:58:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pridna_janja

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: pridna_janja

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Že dlje časa me močno srbi ritna luknjauser posted image ne pomaga canesten niti razna mila! user posted image Včasih je tako nevzdržno da se med spanjem zalotim, da se čoham.  srbi ko ! Imam pa tudi majhno razpoko- ranico, ki je verjetno posledica tega. Kaj bi bilo to? Podančice niso, ker jih ni videti, sem pa imela hemeroide in zdravilo tudi ni pomagalo rproti srbežu NIČ! S čim naj si še pomagam?


modolex kremo ali pa sveče


Svečke? Kakšne pa? Modolex imam doma za hemeroide.



MODOLEX so samo za hemoroide drugač lahko greš v lekarni in rečeš da naj ti da nekaj za gliste in boš dobila eno malo stvar in jo moraš pit

Mi lahko napišeš kako se imenuje, nebi rada da vsiobiskovalci v lekarni slišijo, da potrebujem nekaj za uničenje glist! user posted image Na netu nisem izbrskala ničesar razen Vermoxa, ki pa je na recept.

(odgovor članu pridna_janja)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 16:00:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pridna_janja

ja hemeroidi res znajo boleti in pa srbeti.


vedno je treba lukno umit po veliki potrebi z mrzlo vodo

Zakaj z mrzlo? Jaz uporabljam olja ali vlažilne robčke!

(odgovor članu pridna_janja)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 16:03:51   
pridna_janja
Vermoxa,
tole je ja glej če ne vidiš gliste v blatu potem nimaš gliste tak da če je ranica tam pri lukni to so sigurno hemoroidi in verjetno si bla zaprta ali pa imela drisko in zato je tudi lahko ratala ta ranica tak da mazilo si namaži modolex ampak vedno in vedno po veliki potrebi se umi z mrzlo vodo in čim več se gibaj če te pa boli pa si naredi sedeče kopeli in lahko kamilični čaj si skuhaj in si spiraš ranico.

_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 16:08:04   
pridna_janja
Zakaj z mrzlo?
Mrzla voda ublaži bolečine in tudi te ne bo srbel ker lahko po vlažilni robčke te srbi in te bo še bol probaj brez robčke pa samo z mrzlo vodo, toaletni papir namakaš pod mrzlo vodo in si umi pa boš vidla redno če boš to delala bo vse dobro tudi poteem ko bo izginila ranica ne pozabi ker se ti bo lahko ponavljalo 

_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 16:10:51   
pridna_janja
  • Skrbite za osebno higieno
  • Pripravite si kopeli z mlačno vodo in s kamilicami.
  • Kadar čutite, da ste zaprti, uporabite blaga naravna odvajala.
  • Za intimne predele uporabljajte negovalna mazila, lahko tudi mazila za nego otroške ritke
  • Uporabljajte mazila in svečke, ki vsebujejo protivnetna sredstva, in lokalne anestetike proti bolečinam (dolgotrajna uporaba ni priporočljiva zaradi tanjšanja in sušenja kože in nevzdržne, pikajoče srbečice v predelu zadnjika).



_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
25.2.2010 23:40:54   
Anonimen
Jaz sem imela pred leti enake probleme, ki so trajale in trajale. Hvala bogu imam zdaj kakšno leto mir, ker je bilo res muka, skoz me je srbelo, najbolj pa ponoči, sem se v spanju čisto spraskala.
Sem šla k zdravniku, sem najprej dobila zdravila za gliste, pa ni bilo nobene razlike. Potem sem pa dobila Advantan kremo, ki mi je pomagala 100%. Nekaj dni sem se mazala in je bilo v redu ampak kaj ko se je vse ponovilo po kakšnem tednu in to je bil začaran krog. Advantan spada med kortikosteroide, ki tanjšajo kožo in zato ni fino jih veliko uporabljat, ampak edino to mi je pomagalo. Ko sem zanosila, sem se bala uporabljat te kreme, zato sem se namazala s Tee tree kremo od justa. Ni čisto pomagalo, je bilo pa bolje. Potem so pa težave čudežno izginile in zdaj imam mir.
Je pa to prav bolezen - pruritus ani se reče.

Upam, da nimaš tega, ampak kaj bolj ozdravljivega user posted image

(odgovor članu pridna_janja)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
26.2.2010 14:49:09   
Anonimen
Mrzla voda ker se vene (hemeroidi) stisnejo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
13.3.2010 10:27:14   
pridna_janja
multi-gyn
compresses naravno in ucinkovit odpravlja tezav v predelu zadnjika :hemoroidi,srbenje,pekoc obcutek,razpoke,fisure


_____________________________

Quando fra l’altre donne ad ora ad ora
Amor vien nel bel viso di costei,
quanto ciascuna e men bella di lei
tanto cresce ‘l desio che m’innamora

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ima katera podobne nevšečnosti?
14.3.2010 8:14:01   
VERBATIM
nobenih zajedalcev ali česa podobnega nimaš
imaš bolezen, ki se imenuje fissura ani, gre za nenevarno ampak zelo zoprno stanje

naj ti izbrani zdravnik napiše lidokainsko mazilo, lahko tudi kako z dodatkom kortikosteroida

(odgovor članu pridna_janja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?