|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sandalčkli pediped ali ciciban?
6.5.2010 19:27:56   
maktub
do sedaj sem večinoma kupovala sinu Cicibanke ampak njemu se nogica v njih tko poti pa se videla sandalčke od Pediped.
ima katera izkusnje z temi ceveljčki?...so meki?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
6.5.2010 20:14:38   
zmajaz
Ja - seveda so mehki. Jaz sem našemu ta malemu kupila cicibanke iz softy linije kot 1. čeveljčke, pa sem jih nesla nazaj v trgovino, ker je v njih stal kot kip in tulil in se ni hotel nikamor premakniti. Čeprav so bili iz ta "mehke" linije, so mu bili še vedno pretrdi. Potem sem naročila pediped in so mu bili od prvega trenutka všeč. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
6.5.2010 20:46:22   
miapia
Jaz pa sem po tehtnem premisleku kupila zopet cicibanke, sandalčke iz linije Softy in mehkejših čevljev še nisem videla, pa sem jih kar precej pretipala. pediped čevljev pa v bistvu ne poznam in sem sama proti internetnemu nakupovanju čevljev, sploh za otroke, ki mora čevelj fizično probat, sploh če je v fazi shojevanja in učenja hoje. Bistveno pa je, da znaš kupiti pravo velikost čevlja, ne samo po izmerjeni dolžini, ampak tudi ko ima otrok nogico v čevlju.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
6.5.2010 20:57:28   
maktub
joj mi imamo take probleme z probanjem čevljev...ni sanss...esm mu danes hotela obut nove skornje in sem se matrala 1 uro..noče obut novih čevljev..jaz nevem kaj bom res.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
6.5.2010 22:09:29   
barbi007
Mi imamo ene pediped čevlje, sicer zaprte. So super, mehki, ne tiščijo, ampak po mojem mnenju nekoliko premehki v tem smislu, da nogica noter nima nikakršne opore. Recimo, ko je bil na igralih se mu je noga vedno tako čudno zvijala, ravno tako pri teku,... Jaz jih več ne bi kupila za našega, ker imam občutek, da premalo oprimejo nogico. Sicer je pa to stvar vsakega posameznika.
lp

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
7.5.2010 7:33:25   
barni
Meni je v razvojni rekla pred časom, da mora biti čevelj čimbolj mehek. Podplat mora biti tako mehek, da ga lahko mama brez težav stisne s palcem in kazalcem skupaj in se mora lepo podati. Če ne je čevelj absolutno pretd.

Meni Cicbanke sploh ne potegnejo, ker imajo opetnik in izrazit stoplani lok, kar naj ne bi bilo primerno. Tak nasvet sem dobila in to sem prebrala tudi na eni spletni strani ortopeda.

http://www.orthops.si/clanki-moj_malcek.php?id=27
http://www.orthops.si/clanki-moj_malcek.php?id=18


(odgovor članu barbi007)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
7.5.2010 8:21:26   
zmajaz
Jap - ciciban je zgrešen - četudi so naredili linijo softy, ki je mehka, ti to en drek pomaga, če pa imajo vsi njihovi čevlji ortopedski vložek, ki ga otroški čevelj NE SME imeti - razen če ga izrecno predpiše ortoped. Jaz se cicibana v velikem loku izogibam. Dobre mehke čevlje brez ortopedskega vložka ima tudi Deichman - znamki Elefanten in Bären-Schuhe. Pri Deichmanu imajo sicer tudi veliko klumpa, ki ga ne bi nikoli dala otroku na nogu, ampak ti dve znamki sta pa OK, ker je obutev mehka, usnjena in brez ort. vložka (tega nekateri modeli od Elefanten sicer tudi imajo, ampak tistih pač ne kupim).

Ravno včeraj sem obema kupila odprte sandalčke od Bären-Schuhe - cena 20 eur, celi usnjeni, mehki, brez ort. vložka in mali, ki je dobro shodil šele enih 10 dni nazaj, prav veselo hodi v njih.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 7.5.2010 8:32:33 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
7.5.2010 9:13:27   
Julija08
Moj sin ima sedaj že tretje Pedipedke in je ful navdušen, so mehki in prožni, ko sem mu dala na nogo Cicibanke se je drl ko jesihar in ful štorasto je hodil.

Samo za poleti pa ima Pediped dobro izbiro samo za punčke, za fantke nisem našla nič pametnega. Kolegica mi je rekla, da so zelo fine tudi v Intersportu od McKinleya, pa še cena je ful ugodna. Pedipedke so kar draga.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
7.5.2010 9:22:09   
mini86
n sem sama proti internetnemu nakupovanju čevljev,
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Jaz pa sem po tehtnem premisleku kupila zopet cicibanke, sandalčke iz linije Softy in mehkejših čevljev še nisem videla, pa sem jih kar precej pretipala. pediped čevljev pa v bistvu ne poznam in sem sama proti internetnemu nakupovanju čevljev, sploh za otroke, ki mora čevelj fizično probat, sploh če je v fazi shojevanja in učenja hoje. Bistveno pa je, da znaš kupiti pravo velikost čevlja, ne samo po izmerjeni dolžini, ampak tudi ko ima otrok nogico v čevlju.


drugače imaš v lj trgovino in ne rabiš preko neta..seveda če si iz okolice

mi mamo dvoje pediped in sm ful zadovoljna..mogoče še tretji padejouser posted image

aja je pa te pediped pred časom priporočala tudi tanč na mon-u


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
7.5.2010 9:28:29   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Julija08
ko sem mu dala na nogo Cicibanke se je drl ko jesihar in ful štorasto je hodil.

He he - moj se pa sploh z mesta ni hotel premakniti v njih - je kar stal kot kip in tulil. user posted image  Takrat je sicer šele hodil ob opori. Sandalčke od Bären-Schuhe je pa zdaj tudi takoj lepo sprejel - isto kot pediped.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 7.5.2010 9:29:07 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
7.5.2010 9:52:55   
onur
Mi pa imamo samo cicibanke in smo z njimi full zadovoljni. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
7.5.2010 10:04:24   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: onur
Mi pa imamo samo cicibanke in smo z njimi full zadovoljni. user posted image user posted image user posted image user posted image

Otroku pa kvarite nogo.
Sosedov fant recimo ima platfus, pa jim je rekel ortoped, da mu NITI SLUČAJNO ne smejo dati čevljev z ortopedskim vložkom, ker ta še bolj leni mišice stopalnega loka, namesto bi se utrjevale.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu onur)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
7.5.2010 13:48:10   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: onur
Mi pa imamo samo cicibanke in smo z njimi full zadovoljni. user posted image user posted image user posted image user posted image

Otroku pa kvarite nogo.
Sosedov fant recimo ima platfus, pa jim je rekel ortoped, da mu NITI SLUČAJNO ne smejo dati čevljev z ortopedskim vložkom, ker ta še bolj leni mišice stopalnega loka, namesto bi se utrjevale.

Cicibanke še zdaleč niso ortopedski čevlji in ne vem, od kje večini taka stigma za to znamko čevljev. Ortopedski čevelj je izdelan po naročilu ZZZS-ja in so na napotnico, izdela pa jih seveda čevljar. Kje je tu povezava s cicibankami ???



_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
7.5.2010 13:50:59   
Julija08
miapia - najnovejše raziskave kažejo, da morajo biti otroški čevlji čim mehkejši z ravnim podplatom, ne pa tako kot cicibanke, ki imajo ortopedski vložek.

Tudi moja pediatrinja jih strogo odsvetuje...

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
7.5.2010 13:56:54   
barni
V nekaterih cicibankah prav piše notri ORTOPEDSKI VLOŽEK in tam kjer je stoplani lok poudarjeno, da imajo oporo za stopalni lok. Ne vem zakaj?

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
7.5.2010 14:39:48   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Cicibanke še zdaleč niso ortopedski čevlji in ne vem, od kje večini taka stigma za to znamko čevljev. Ortopedski čevelj je izdelan po naročilu ZZZS-ja in so na napotnico, izdela pa jih seveda čevljar. Kje je tu povezava s cicibankami ???

(Zelo) trd opetnik, visok čevelj, ortopedski vložek (izbočena blazinica, ki podpira stopalni lok) - kako bi pa ti temu rekla drugače kot ortopedski čevelj?
In seveda povsem neprimeren. Že dolgo strokovnjaki poudarjajo, da mora biti otrok v čevlju čimbolj kot bi bil bos, na pa da je noga notri kot bi jo stlačil v gips - silijo razvijajočo se nogico v neko povsem nenaravno obliko.


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
8.5.2010 12:03:04   
miapia
No ja, kakorkoli, danes so taki in drugačni trendi in modne muhe. Moja mami je shojevala bosa in se naučila hoditi pretežno bosa, pa je imela platfus, s katerim se je bojevala dolgo časa v svojem otroštvu. Moja generacija, še kakšna nazaj in naprej, je shodila in preživela otroštvo v cicibankah, ker drugih ni bilo oz. vsaj ne kvalitetnih. Nekih blaznih problemov s stopali nimajo, niso deformirani in po mojem mnenju znajo hodit. Danes pa ob poplavi čevljev in informacij ne vemo, kaj bi in se na koncu zanesemo na svoje zdravnike, ki pa ni nujno, da imajo prav oz. jih jaz včasih vzamem za rezervo zaradi takih in drugačnih razlogov. Mislim pa, da imajo tudi izdelovalci čevljev, sploh za otroke, norme v Sloveniji, ki se jih držijo, predvsem firme s tradicijo, ki si ne bi blatile imena z nečim, kar bi škodilo otroku.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
8.5.2010 12:06:28   
miapia
Aja, cicibanov čevelj (imam ga doma) še zdaleč nima trde pete, nima vložka, ni visok (user posted image ), podplat pa je po gibvljivost eden izmed najmehkejših, kar sem jih sama fizično preizkusila. In začuda otrok, ki samostojno hodi šele 1 mesec, skoraj teče v njih in niso prav nič štorasti.

Sicer pa...vsak po svoje.


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
10.5.2010 23:05:45   
Raho
A ni najboljše, da je otrok bos?user posted image

Drugače pa nosimo pedipedke, crocse in all starke. No, naš pediater ni tako orto, katero znamko čevljev naj bi nosil otrok, ker zagovarja bosonogost.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
10.5.2010 23:13:43   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Aja, cicibanov čevelj (imam ga doma) še zdaleč nima trde pete, nima vložka, ni visok (user posted image ), podplat pa je po gibvljivost eden izmed najmehkejših, kar sem jih sama fizično preizkusila.

Ja, če je res tak, potem je to super - sama pač žal še nisem videla takega cicibanovega čevlja, kot ga opisuješ, pri čemer pa ne morem reči, da sem jih zelo veliko gledala po trgovinah, ker se jim izogibam. Imam jih samo enih par, ki mi jih je dala kolegica, pa so vsi taki, kot sem pisala zgoraj, zato jih mojim otrokom ne obuvam. Pa tiste ene, ki sem jih kupila kot prve čeveljčke za tamalega, sem imela - ampak so tudi ti bilio taki, kot sem pisala zgoraj, čeprav so bili iz softy linije. Če se pa da dobiti tudi take, kot pišeš ti, potem je pa to OK. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 10.5.2010 23:14:58 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
11.5.2010 8:37:56   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

A ni najboljše, da je otrok bos?user posted image



Ja, je, samo ni ravno vedno izvedljivo. Naša sedaj v stanovanju včasih hodi bosa, zunaj še seveda še ne. Tako v stanovanju kot zunaj so tla premrzla. Druga stvar pa je, da če imaš lastno dvorišče okoli hiše, ti otroka ni težko sezuti, večji problem je v blokih, ker ne veš, kam se bo napičil (steklo, žeblji, bog ne daj kakšna igla).


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
11.5.2010 8:48:07   
uškinamama
probali smo sandalčeke  geox, ciciban, primigi, kickers, crocs , lani smo imeli "zaprte " tevice. Letos pa smo našli nekja najbolj udobnega in mehkega kar obstaja user posted image

http://www.keenfootwear.com/shoes/kids/

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
11.5.2010 9:39:32   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

sem sama proti internetnemu nakupovanju čevljev, sploh za otroke, ki mora čevelj fizično probat, sploh če je v fazi shojevanja in učenja hoje. Bistveno pa je, da znaš kupiti pravo velikost čevlja, ne samo po izmerjeni dolžini, ampak tudi ko ima otrok nogico v čevlju.

Se čisto strinjam! Čevljev mi ni za kupovati preko interneta. Tamala ima malce višjo nart in ji npr. Pediped ne spravimo na nogice.
To sem ugotovila po naključju v eni trgovini v stari Lj., v kateri prodajajo Pediped, See Kai Run,...

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
11.5.2010 10:06:55   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: miapia

sem sama proti internetnemu nakupovanju čevljev, sploh za otroke, ki mora čevelj fizično probat, sploh če je v fazi shojevanja in učenja hoje. Bistveno pa je, da znaš kupiti pravo velikost čevlja, ne samo po izmerjeni dolžini, ampak tudi ko ima otrok nogico v čevlju.

Se čisto strinjam! Čevljev mi ni za kupovati preko interneta. Tamala ima malce višjo nart in ji npr. Pediped ne spravimo na nogice.
To sem ugotovila po naključju v eni trgovini v stari Lj., v kateri prodajajo Pediped, See Kai Run,...


sj ta trgovina je mala mašauser posted image ..pediped se da tudi v trgovini probat in kupit..ne rabte samo preko interneta


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: sandalčkli pediped ali ciciban?
11.5.2010 11:41:03   
barni
http://www.keenfootwear.com/shoes/kids/


Meni so tile res carski. Samo ko sem jih gledala v MAssu, so se mi zdeli zelo storasti, težki in kar trd podplat.

Morda pa niso tako zoprni za nosit? Jaz sem jih zase hotela kupit že lani, ko sem jih videla v Intersportu, samo so se mi zdeli preveč golomazni.

Jih katera ima ali pa jih ima za otroke? Kako se obnesejo? Predvsem ti, ki so odprti, kot sandali.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?