|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kriza tri letnika ali mene
1.2.2010 13:26:57   
slumpo
prosim za pomoč ker sicer se mi bo snel

določene stvari so pri nas dejstva druge mogoče ne znam ampak je čedalje huje . Imam tri letnika in tri mesece staro punčko.
sin se je pazil do moje porodniške pri tašči pri kateri je bilo vse dovoljeno in še več....(kljub mojim prošnjam naj to ne dela ker s tem škodi nam in sinu tega ni prenehala ampak se mi zdi da je le še potencirala)
naj povem na primeru....za kosilo je bilo mineštra, borovničev in marelični cmok....mineštro je ponudila na enem krožniku...OK nato je dala borovničev cmok sinu...ta ga je pojel in hotel še marelični cmok samo ne na istem krožniku ker je bil ta umazan od borovnic....samo rekel je in je dobil drugi krožnik z odgovorom meni ko sem prosila naj to ne dela da kaj jo pa stane še en krožnik več dati v stroj....., druga stvar pa je da ga zalagata z igračami in sladkarijami da mu za RD ali drug praznik resnično nimaš več kaj kupiti...in ko sem mu letos kupila božička kar je on želel je ko je dobil vrgu v sobi v kot in niti pogledal....men se je pa srce trgal.........
malo sem zašla iz same ihte..........skratka
sedaj ko sem na porodniški dopoldne...saj je prijazen pa ljubezniv ampak marsi kateri dan ne ve kaj bi sam s sabo....če se ne igram z njim se mi kot šmrku prekucava čez kavč....ali pa vztrajno tečnari kdaj se bom šla z njim igrati....veliko se igram z njim oz se ukvarjam z njim ampak moral bi pa tudi malo se sam igrat da jaz naredimše kaj ali pa da umiru spijem čaj....sicer pa mi začne težiti da gre dol k babi (ta se pa itak skoz igra z njim če pa nima časa pa dedi gleda z njim risanke) vse OK ampak mene boli da ko pri meni ne dobi kar rabi me nadomesti z babi (user posted image )
torej KDAJ SE ZAČNEJO TI OTROCI IGRATI SAMIIIIIIIIIIIIIIIII?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kriza tri letnika ali mene
1.2.2010 13:42:47   
tažana
glede daril:
pri nas 4,5 letnica gladko zavija z očmi, ko ji mama spet kaj kupi user posted image . dosegla je nasprotni učinek.
jaz sem se znajdla in tiste igrače, ki jih je dobila izven rojstnih dni in praznikov, sem rekla naj jih pusti pri njej, da se bo  tam igrala z njimi in bo tam imela več igrač in jer uspelo user posted image .
pa pri nas je tako, da gladko ločimo kaj se sme pri mami kaj pa pri nas in ona to čisto razume.
glede igranja pa tako- naša se je prej zelo lep sama igrala sedaj ko imamo pa 4 mesece starouser posted image pa je to opustila. ampak mislim, da bo minilo se ne sekiram preveč.

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kriza tri letnika ali mene
1.2.2010 13:43:39   
EMILY 3
moj je sicer star 15m ampak se igra dosti sam.ostane sam v sobici pol ure ali več(no pridem ga vmes gledat mu ponudim za pit i to)da recimo dam kosilo kuhat pol pa pridem k njemu in se skupaj igrama.vedno pa imam babyfon vklopljen da ga čujem,samo tak ga še ne upam pustit,ker je kuhinja spodaj.no saj bi ga čula tudi tako ampak sam se malo navadla na babyfon.no pride kakšen dan kot recimo zdaj ko mu raste zobek in je bolj slabe volje takrat pa noče biti veliko časa sam.sem pa ga že od samega začetka pustila malo samega da sam si lahko kaj naredila po hiši.po moje se ti je res pri babici fejst razvado.po moje pa je tudi takšno obdobje ko so otroci bolj trmasti,nevem ker še nismo tako daleč.je pa moj tudi že zdaj včasih trmast ko kaj hoče imeti,ali pa z omari ven zlagat in to ampak mu pa vseeno ne popustim.......

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kriza tri letnika ali mene
1.2.2010 13:48:45   
tažana
aja pa ne sekiraj se preveč zaradi krožnika- pa naj pomiva user posted image . tebi še vedno ni treba zato doma dveh krožnikov dat.

pa to je čisto normalno, da gre rad k babici, če se tam vse vrti okrog njega, vesela bodi, da te razbremenita. če te moti pa uvedi urnik, kdaj gre dol in kdaj se igra s tabo. naj pač ne obvelja njegova želja ampak se ravnajta po urniku- pa tako, da bo on vedel kakšen je ta urnikuser posted image .

(odgovor članu EMILY 3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kriza tri letnika ali mene
1.2.2010 13:56:07   
rija
slumpo, otrok ima samo en problem: sam je, dolgčas mu je....

veš, on ne razume najbolj, da si hočemo mamice spiti v miru kavo ali čaj, da se ne moremo non stop igrati z njimi....da te potolažim: je čisto normalen 3letnik, ki MORA POD NUJNO V VRTEC!

pa še samo glede krožnika: to sploh ni razvajenost....prej kaprica....tudi moj je tak, pa hoče vedno vse čisto...če mu pade kapljica vode na majčko, se že slači in hoče čisto majčko...ampak jaz se tolažim, da ima to po ateju, ki je bil bojda čisto istiuser posted image

pa malo še počakaj, predno se ti scufa....ker še malo, pa bodo sledili nejpojmljivi napadi trme, ihte, uveljavljanja svojega prav za vsako ceno...kaj pa boš takratuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kriza tri letnika ali mene
1.2.2010 14:20:36   
slumpo
res je da mi grejo fore moje tašče na živce ker je totalno neskladna z mano

mam pa tudi sama problem........
pol je pa tu še en problem ki bi ga želela obdelat.....
sin je zelo jokav....zdi se mi zelo zamorjen, če to razložim zelo odraslo oz zelo ali pa kar malo preveč nežna cmera.....
ZAKAJ, KAKO NAJ GA TO ODVADIM?
stokrat na dan mi pove da me ima najraje, sprašuje me če ne bom huda nanj ( to je tudi prišlo od tašče ker reče da če bo to ali oo bo mami huda...obenem mu pa vse dovoli)...........SKRATKA POČUTIM SE KAKOR DA SEM TOTALNO POGRNILA PRI VZGOJI DA GA NE ZNAM OBVLADOVATI OBENEM ŽELIM VZGOJO DRŽATI PO DRUGI STRANI PA NE ŽELIM GA KAZNOVATI ALI GA KAKOR KOLI OMEJEVATI........ZMEDENA TOTALNO!!!

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kriza tri letnika ali mene
1.2.2010 14:27:13   
rija
sama se boš mogla odločiti kaj. otrok čuti, da sama ne veš, kako naj se zadeve lotiš, da si neodločna. pa bi, pa ne bi....

jaz sem bila tudi v določenih primerih preveč popustljiva...pa mi je ena prijateljica fajn rekla: TI se moraš odločiti, da bo tako in tako. potem bo to sprejel tudi otrok.

pa še kako prav je imela.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kriza tri letnika ali mene
1.2.2010 16:16:28   
Najaa
Darila no comment, ker pri nas imajo že vsega pono rit in nič ni več dobro. Če pa je, pa za 10 minut.

Drugače pa misli, da mu je dolgčas. Moja je ista, kadar je doma z mano in sestrico. Še dobro, da je drugače v vrtcu, če ne bi se spipal meni in njej.
Moraš pa vedet, da babice in dedki razvajajo, hočeš ali nočeš. Moja tašča se sicer drži enih "zapovedi" ki ji jih dajeva z možem, ampak pri njej se hčerka obnaša čisto drugače kot doma. Ker čuti, da ji bolj popuščajo in tukaj ne morem nič. Lahko edino rečem, da ko sem jaz zraven, so moja pravila.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kriza tri letnika ali mene
1.2.2010 17:13:52   
travica
otrok potrebuje družbo vrstnikov

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kriza tri letnika ali mene
2.2.2010 22:28:06   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: slumpo

res je da mi grejo fore moje tašče na živce ker je totalno neskladna z mano

mam pa tudi sama problem........
pol je pa tu še en problem ki bi ga želela obdelat.....
sin je zelo jokav....zdi se mi zelo zamorjen, če to razložim zelo odraslo oz zelo ali pa kar malo preveč nežna cmera.....
ZAKAJ, KAKO NAJ GA TO ODVADIM?
stokrat na dan mi pove da me ima najraje, sprašuje me če ne bom huda nanj ( to je tudi prišlo od tašče ker reče da če bo to ali oo bo mami huda...obenem mu pa vse dovoli)...........SKRATKA POČUTIM SE KAKOR DA SEM TOTALNO POGRNILA PRI VZGOJI DA GA NE ZNAM OBVLADOVATI OBENEM ŽELIM VZGOJO DRŽATI PO DRUGI STRANI PA NE ŽELIM GA KAZNOVATI ALI GA KAKOR KOLI OMEJEVATI........ZMEDENA TOTALNO!!!


Prvo kar je...pravila, ki so pri babi, naj veljajo samo pri njej. Pri vas so pravila druga in pika. Odpor bo velik, da je joj. ampak če hočeš otroka obvladat se boš morala vzet v roke. Naša je jokala, kričala 15 min. Sem ji z mirnim glasom rekla, da s tem ne bo popolnoma nič dosegla, da mora ubogat kar sem ji rekla in se na jok nisem več ozirala. malo je še kričala, potem pa se počasi umirjala. Sedela je pod jedilno mizo in sem jo vprašal, če se pride k meni pocartat. Je rekla...jaaaaaaaauser posted image user posted image . Potem sem ji razložila, da tako ne more bit (za kar je pač šlo) in je bil nekaj časa mir. izpad je bil vsake kvatre, ampak dosegla pa svojega ni. Sem ji vedno razložila zakaj in da jo imam zelo zelo rada. vprašala me je če jo imam tudi takrat kadar ne uboga in sem ji rekla, da tudi.
Moj tast tudi 'zagrozi' z mano, če je ne obvlada, ampak men je  vseeno. Od mene dobi dovolj ljubezni, da nima kaj dvomit.

kar se tiče daril, se tudi ne razburjam. Moja dva sta jo navadila, da je vedno dobila nekaj za šparavčka. Potem je začela že fehtat in moja mama je rekla, da njena vnukinja, njo lahko fehta. Sem rekla, ok, sam da ne boš ualjena, če bo k tebi hodila samo zaradi denarja. Sta se oba z očetom zamislila in sta s tem nehala. si pa dasta vsakih toliko časa duška in ji kaj kupita.

okrog treh let dobijo voljo za preizkušanje mej in takrat je treba poskrbet za trdne živce. Naj se ti ne smili v takšni meri, da ne boš ukrepala. naredila si boš še večji kaos, sine bo postal teško obvladljiv in bo trpel tud on.


(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kriza tri letnika ali mene
5.2.2010 13:49:38   
lucika
Tvojemu sinu se je stanje spremenilo šele pred tremi meseci, ko si šla v porodniško. prej pa tako veš kako je bilo, verjetno pač čisto in popolnoma vse po njegovem.

našega je tudi do treh let pazila tašča. super sta se imela, seveda. ampak ko gledam zdaj nazaj......je bilo veliko preveč stvari, ki jih pač za nazaj zdaj ne morem popraviti. vem, smo družina za sebe in bo red, kot si ga bomo naredili. ampak, mali je jedel kosilo tudi zunaj, na gugalnici, na vrtu, kjerkoli se mu je sprdnilo, tašča pa letala s krožnikom za njim. sta hodila na sprehod in ga je ko mujo tiščala v hrib z vozičkom, da se je gospod šel gungat, in potem za dol isto, ker mu ni bilo za hodit...in to vsak dan, večino dneva. pa se prvo nočeš kregat, ko so taaaaki mali in bogi...pa se zasukneš okoli, pa so stari tri leta. in je skoraj prepozno...

jaz sem zdaj v porodniški, čakamo na drugega lumpa, mali pa je v vrtcu. zelo se mu pozna, da je bil v domačem varstvu. srce se mi trga, ko ga gledam na posnetkih, ko se otroci igrajo, on pa pet metrov stran, sam. mogoče je tudi bolj samosvoje narave in mu družba pač ne paše, veliko pa je od tega, da je ni vajen.

vsak dan se zahvaljujem, da se je pri nas razpletlo kot se je. prišlo je do kratkega stika s taščo in je malo takorekoč čez noč pristal v vrtcu. ko zdaj razmišljam, si ne predstavljam imeti hkrati dojenčka in eno razvajeno malo rit, ki ve, da če ne bo potuhe doma, bo pa v sosednji hiši.

saj nimam nobenega nasveta zate, samo toliko da veš da te razumem. taščo boš morala odklopiti, se probat zmenit ali pač nekako uveljavit svojo voljo. zdaj ste trije, vsak s svojo. tašča, ki se ji dopade, da je mali nor nanjo. mali, ki se mu dopade, da zna obe sukat okoli prsta. in ti, ki imaš slabo vest.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kriza tri letnika ali mene
6.2.2010 13:15:59   
bomboncek
Glej, tako kot te berem, dobim občutek, KOT da ti je ta otrok zdaj odveč in da za njegovo "stanje" kriviš taščo, kjer se je pač čuval.
Ali po domače povedano, vsi so krivi, samo ti ne. Tašča, ker ga kao razvaja in on, ker se ne zna igrat. Halo? Ti povem eno skrivnost? 3 letni otroci se ne znajo vsi sami igrat. Zakaj ga ne daš v vrtec? Če ti je tako hudo, da ne moreš spit v miru svojega čaja in uživat novega dojenčka, pa ga daj v vrtec. Volk sit, koza cela. Otrok bi imel več od tega in ti tudi. S tem te ne obsojam, niti obtožujem, da ga ne maraš, da ga nimaš rada ali še česa hujšega, enostavno nisi se še naučila, da pri otrocih 1+1 ni več 2.

No, pa še tole o čuvanju pri tašči...da je pač tak, ker ga je razvajala in zato je tak doma. To mi je smešno. Otroci so vse prej kot neumni in točno vedo, da red pri babicah ni enak redu doma. Tukaj je problem pri tebi. Doma nimaš nobene avtoritete. Prepustila si ga v čuvanje IN V VZGOJO tašči. Čuvanje je eno. Vzgoja je drugo. Doma mu nisi postavila pravil, zato jih ne upošteva, ker jih namreč ni. Ne samo po svojih otrokih, tudi po svoji in marsikateri drugi izkušnji ti povem, da tudi če otroka pri babicah zasipavajo z dobrinami in ga razvajajo na polno, če ima ta otrok doma drugačen red, drugačna pravila, se jih drži. Te pa poskušam razumet. šel je k babici v čuvanje, ti v službo, najbrž večji del dneva, kot smo danes mlade mamice po cele dneve v sužnjelastništvu za tisti ljubi kruhek konec meseca. Nato si zanosila in svet se je začel vrtet okoli tega, vse bolj si postajala utrujena, okorna, čas so ti jemali pregledi, priprava na novega člana, kupovanje pripomočkov, kar naenkrat začneš pričakovat, da se bo 2 leti star otrok začel vesti, kot odgovoren "starejši bratec" in ti bo dal mir. Draga moja...ni kriza triletnika. Kriza je TEBE. Tvoja kriza je to. V tej starosti je velika večina triletnikov takih in starši se različno na to odzivamo, ena noseča mama ali ena mamica s štručko v naročju pa lahko reagira kot si ti. Trenutno ti je skrb še za njega očitno in na daleč vidno - odveč.

To je bolj kot ne po lastni izkušnji napisano. Človek rabi čas, da se navadi. Sina sem že prej vpisala v vrtec, predno sem 2. zanosila. Zaradi slabe vesti sem ga obdržala doma, s štručko, izkazalo pa se to ni najbolje. Ko je šel v vrtec so se stvari drastično izboljšale. Vsi smo bili 100% bolj veseli, on se je naigral, nadivjal in se družil z drugimi otroki, ni gledal sitne neprespane mame in dojenčka, ki vzpostavlja že tako težko dojenje, ni se prekladal po kavču kot cuzelj in iskal pozornosti, vse to je dobil bogato podarjeno v vrtcu in po kosilu ali po spanju, vedno pa čisto dovolj zgodaj, ko sem bila sama super volje zaradi lepega dne z dojenčkom, sem ga šla iskat s polno mero veselja in celo popoldne je bilo zaradi tega odlično. Ker smo bili sproščeni in dobre volje se je tudi v takem duhu navezal na sestrico in sedaj sta neločljiva.

Tako je, draga moja, ni lahko. Vendar tu ni kriva ne tašča, ne tvoj mali.

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kriza tri letnika ali mene
6.2.2010 23:45:29   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: lucika
srce se mi trga, ko ga gledam na posnetkih, ko se otroci igrajo, on pa pet metrov stran, sam. mogoče je tudi bolj samosvoje narave in mu družba pač ne paše, veliko pa je od tega, da je ni vajen.



to si pa kar nič k srcu ne jemlji. pač je tak tip človeka.
ker moj je šel v vrtec pri slabih 4 letih, pa je po 3 mesecih taglavni lump v utečeni skupini. pač je tak tip.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kriza tri letnika ali mene
8.2.2010 9:19:06   
lilka
Si dobra, da ti sploh laufa, jaz imam 3 letnico in 6 mesečnika, samo je tavelika v vrtcu, ni variante, da bi jo imela doma, ona tam uživa, jaz dopoldne vse opravim, se posvetim dojenčku, popoldne pa njej večinoma. Zame je vrtec zakon za toliko stare otroke, ker potrebujejo družbo in igro vrstnikov ritem , red itd....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kriza tri letnika ali mene
2.3.2010 20:19:17   
Taddy78
Moji mami bi tamali lahko "sral" po glavi, pa mu ne bi nič rekla, ampak vseeno ima  neko mejo med obnašanjem, ki si ga lahko privošči pri njej, ali pa doma.

Imeli smo edino krizo, ko mu je vedno, ko je prišla na obisk, kupila kako igračo in seveda je tudi od mene  vsak dan pričakoval, ko sem prišla iz službe, da bom zraven nekaj prinesla... potem pa v jok, ker nič ni dobil...

kaj pa vem, meni je pomembno to, da ga ima rada in se mu maksimalno posveti, če ga pa razvaja, pa ga naj, glavno, da imam doma jaz glavno besedo (pri komandiranju tamalega sem mislila user posted image  ).

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kriza tri letnika ali mene
2.3.2010 20:34:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: slumpo


torej KDAJ SE ZAČNEJO TI OTROCI IGRATI SAMIIIIIIIIIIIIIIIII?



Ko se morajo user posted image user posted image -to je ko ti več ne sedeš z njim na tepih in sestavljaš grad.

Poglej z druge strani-zima gre proti koncu, zunaj je sonce, zato pojdite ven-dojenčka v voziček, mali zraven, na poganjalcu, kolesu, ali še bolje, pojdite do igrišča, kjer so drugi otroci, da bo imel družbo. Če se ne bo igral, bo opazoval, odvisno od tega, kakšen tip je, in se sčasoma vključil v igro.

(odgovor članu slumpo)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kriza tri letnika ali mene
22.3.2010 21:03:20   
koala.cek
IZVIRNO SPOROČILO: lilka

Si dobra, da ti sploh laufa, jaz imam 3 letnico in 6 mesečnika, samo je tavelika v vrtcu, ni variante, da bi jo imela doma, ona tam uživa, jaz dopoldne vse opravim, se posvetim dojenčku, popoldne pa njej večinoma. Zame je vrtec zakon za toliko stare otroke, ker potrebujejo družbo in igro vrstnikov ritem , red itd....


se podpišem. obvezno v vrtec.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kriza tri letnika ali mene
23.3.2010 10:04:26   
ninicananica
Povsod je tako, da babice in dedki razvajajo svoje vnuke. In zraven spada tudi to, da kdaj kaj naredijo po svoje, kaj takšnega, česar ti ravno ne podpiraš. Ko pa je otrok pod tvojim okriljem, mora biti pa tako ali tako po tvoje. Pa če je otroku všeč ali ne.

In tudi jaz sem za to, da gre otrok v vrtec, med svoje vrstnike. Otrok se v vrtcu ogromno nauči in spozna, da ne more biti ves čas v središču pozornosti, kot se to dogaja doma, ko se ves čas z njim igraš.

(odgovor članu koala.cek)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kriza tri letnika ali mene
23.3.2010 10:08:26   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: slumpo

res je da mi grejo fore moje tašče na živce ker je totalno neskladna z mano

mam pa tudi sama problem........
pol je pa tu še en problem ki bi ga želela obdelat.....
sin je zelo jokav....zdi se mi zelo zamorjen, če to razložim zelo odraslo oz zelo ali pa kar malo preveč nežna cmera.....
ZAKAJ, KAKO NAJ GA TO ODVADIM?
stokrat na dan mi pove da me ima najraje, sprašuje me če ne bom huda nanj ( to je tudi prišlo od tašče ker reče da če bo to ali oo bo mami huda...obenem mu pa vse dovoli)...........SKRATKA POČUTIM SE KAKOR DA SEM TOTALNO POGRNILA PRI VZGOJI DA GA NE ZNAM OBVLADOVATI OBENEM ŽELIM VZGOJO DRŽATI PO DRUGI STRANI PA NE ŽELIM GA KAZNOVATI ALI GA KAKOR KOLI OMEJEVATI........ZMEDENA TOTALNO!!!



Pa saj to je popolnoma razumljivo. Reakcija na dojenčka. In ne moreš tašče kriviti za vse, no. Tudi sin potrebuje tvojo pozornost, počuti se odrinjenega ker imate še enega dojenčka. Občutek ima, da je dojenček pomembnejši in te opozarja, da teima tudi on rad. Ne vem zakaj taščo kriviš za vse. Najlažje je drugi kriviti, ne pa pogledati kaj sami delamo narobe. Dojenčka daj tašči v varstvo, ti pa si vzemi eno uro alidve SAMO za starejšega otroka.

Se strinjam, da otrok po določeni starosti potrebuje družbo vrstnikov, karmu ti doma z dojenčkom ne moreš nuditi. Zato bi bil vrtec dobra ideja. Tašča pa naj vskoči po potrebi.
Sicer pa so babice tu za razvajanje in ne za vzgajanje. Moja oba otroka dobro vesta kaj jaz dovolim in kaj ne dovolim,medtem ko je pri babici vse dovoljeno. Pa naj.

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 23.3.2010 10:10:31 >

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kriza tri letnika ali mene
3.5.2010 16:13:57   
Zofy

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek

Glej, tako kot te berem, dobim občutek, KOT da ti je ta otrok zdaj odveč in da za njegovo "stanje" kriviš taščo, kjer se je pač čuval.
Ali po domače povedano, vsi so krivi, samo ti ne. Tašča, ker ga kao razvaja in on, ker se ne zna igrat. Halo? Ti povem eno skrivnost? 3 letni otroci se ne znajo vsi sami igrat. Zakaj ga ne daš v vrtec? Če ti je tako hudo, da ne moreš spit v miru svojega čaja in uživat novega dojenčka, pa ga daj v vrtec. Volk sit, koza cela. Otrok bi imel več od tega in ti tudi.


Se strinjam. Jaz bi ga dala v vrtec in mir. Tako imam sedaj jaz rešeno. Imam 2 letnico in 3 mesečnega dojenčka. In je malo doma z mamo, malo gremo h mojim staršem na morje, malo je v vrtcu. In smo vsi super srečni.


_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu bomboncek)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kriza tri letnika ali mene
3.5.2010 16:28:34   
zmajaz
Otroci ZELO dobro vedo, kaj si pri kom smejo privoščiti, pri kom pa ne - in to že dosti manjši otroci, 3-letniki pa še toliko bolj, zato taščino vedenje ne bi smelo imeti prav dosti vpliva na to, kako se otrok vede pri tebi. Enostavno gre do tistih mej, ki si mu jih TI postavila.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kriza tri letnika ali mene
23.11.2010 11:20:36   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: slumpo
....ali pa vztrajno tečnari kdaj se bom šla z njim igrati....

Mi se velikokrat igramo tako, da je on "otroček tiger", jaz sem "oči tiger" in mami je "mama tiger".  In kaj delamo. Ja vsak svoja opravila.

Zadnjič me je vprašal, očka, se greš igrat? Ne morem, vidiš da moram kosilo hitro skuhati, da bova potem šla ven, pa je takoj rekel "ne tako, mislim takooo, da si ti oooči tiger, pa jaz sem otrok tiger in ti kuhaš kosilo".   Že to da smo "tigri" je tudi lahko igra. Igra se v domišliji.

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...
BLOG: Spet kričim, ker me nič ne ubogate
Kako biti v stiku z lastnimi avtentičnimi občutki in hkrati osebno odgovoren? In kje se pravzaprav začne tista točka odg...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?