|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prizidek pri tašči
5.7.2010 14:53:13   
pampers
Pozdravljene,ne vem kako naj vam razložim,naša družinica si je prizidala prizidek,zraven partnerjeve mame-tašče,staremame,tako da smo v sklopu 3 družine in vsi so doma.Nimamo nobene zasebnosti,vse kar počnemo morajo vsi vedet,videt,to mi nažira živce,čeprav smo šele 2leti tukaj,enostavno ,ne gre več vsi mi gredo na živce,tamala bi bila samo pri tašči,tam so še sestere od partnerja z otroci,kar je logično da tamala naša išče družbo.Partnerja prepričavam,da bi si uredila stanovanje pri meni doma,kar prej ni bilo mogoče,tam bi imela vsaj malo miru,bi si uredili eno nadstropje,tam živijo le starši,samo partner v to okleva,ne vem kako naj mu dopovem,da ne zdržim več,se pa odlično razumeva,da bi šla narazen niti ne pomislim,samo duša me boli,ko sem doma,vidim taščo,snahe....enostavno se ne počutim doma,vsako mnenje bo dobrodošlo in morda pameten nasvet,hvala in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prizidek pri tašči
5.7.2010 15:23:23   
ajsek
Sploh ne vem, kaj bi rada od nas.
Ja, bedno je živet v razširjeni družinski skupnosti treh družin. Ja, gadno je, da ne moreš v miru na vrtu kave spit, ne da bi stalno nekdo silil vate in hotel na vsak način klepetat. Ja, smotano je taščo gledat dan na dan.
Na vse to bi bilo pametno mislit pred gradnjo prizidka.

(odgovor članu pampers)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prizidek pri tašči
5.7.2010 16:49:02   
barika
Ti bom rekla isto kot "ajsek" , na to bi bilo pametno mislit pred gradnjo user posted image

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prizidek pri tašči
5.7.2010 18:31:54   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek
Sploh ne vem, kaj bi rada od nas.
Ja, bedno je živet v razširjeni družinski skupnosti treh družin. Ja, gadno je, da ne moreš v miru na vrtu kave spit, ne da bi stalno nekdo silil vate in hotel na vsak način klepetat. Ja, smotano je taščo gledat dan na dan.
Na vse to bi bilo pametno mislit pred gradnjo prizidka.

Se podpišem in dodajam vprašanje. A misliš, da bo pri tvojih kaj drugače?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prizidek pri tašči
5.7.2010 18:39:28   
Nenya
Moža posedi dol in mu obzirno povej kaj te teži - navsezadnje je to njegova mami in njegove sestre oz žene bratov.
Če maš dovolj financ ti svetujem da greste popolnoma na svoje - ti trpiš pri 'njegovih' on bo pa lahko pri 'tvojih' - preden spet vlagata bi bilo fajn premislit in mogoče met eno preskusno obdobje.
sama sem šla v to, da imava svoje nadstropje pri njegovih mava svoj vhod ampak skupno stopnišče. Če nisi povsem fizično ločena je lahko zelo težko, še takrat je treba trpeti razne vpade in poslušati kritike tega in onega. Če bi vedela, kar vem zdaj ne bi šla v to, ampak moj je praktično edinec, ob gradnji hiše je bilo predvideno da se gor on vseli in nisem imela šans da ga prepričam - glde na cene stanovanj oz najemnine, v gradnjo hiše itq ne bi šla - to je metanje € stran.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prizidek pri tašči
6.7.2010 8:42:19   
kristinaj
in na kaj si mislila pred par leti?????

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu pampers)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prizidek pri tašči
6.7.2010 8:52:58   
pety78
Ojej,

Najprej tako prav pridejo tašče za varstvo, za pomoč pri delu, ker se ni potrebno za 20 let zakreditirati zaradi nakupa stanovanja, ....Potem pa tako odveč postanejo. user posted image

Ti si pa ljubosumna, ker je tvoj otrok raje pri tašči, kot doma. Hja, sranje, ne?

Mislim, da ni toliko težavnih tašč, o katerih se bere, ampak je velik procent tudi težavnih snah.




_____________________________



(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prizidek pri tašči
6.7.2010 11:25:56   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: pety78
Najprej tako prav pridejo tašče za varstvo, za pomoč pri delu, ker se ni potrebno za 20 let zakreditirati zaradi nakupa stanovanja, ....Potem pa tako odveč postanejo. user posted image

Ti si pa ljubosumna, ker je tvoj otrok raje pri tašči, kot doma. Hja, sranje, ne?

Mislim, da ni toliko težavnih tašč, o katerih se bere, ampak je velik procent tudi težavnih snah.

se popolnoma strinjam... tudi jaz bi lahko bila doma, pri svojih in tu jamrala, ampak kredita pa ne bi imela. ne razumem kako si uredite stanovanje na grajenem (torej vložite nekaj malega) in hočete biti ve tiste, ki boste glavne :(
jah, hiša je od tašče in ne tvoja... glede odhoda k tvojim... čez dve leti bomo pa brali, tudi pri mojih nimamo zasebnost, kam zdej? samo na svoje ne user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prizidek pri tašči
8.7.2010 19:45:46   
botrca
Če se imasta rada kot praviš, potem se vsedita in pogovorita. Še boljša varianta je da gresta čisto zase, če je možnost. Vedi pa, da tudi pri svojih ne boš imela privatnosti.

Vso srečo user posted image .


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prizidek pri tašči
11.7.2010 9:27:28   
mala zirafa
Mi2 sva na svojem, ampak ker je stanov. v hiši pisano na mojo taščo, če kaj ni po njeno (recimo da ji moj prepove vstop, ker se skrega z njo), nas hitro"meče ven v roku 3 mesecev",  (mimogrede imamo možnost bit v enem drugem stanovanju, ampak v bloku ne v hišiuser posted image ), saj je ona gradila.Katastrofa.Sedaj pa še neki dozidavamo, da bo mal večje zaardi otroka.
Ko pride na obisk , kar stopi not, kar naenkrat je neki njenga v našem hladilniku..Sem mu rekla da naj montira tsto ključavnico, da se bodo vrata samodejno zaklenila, ko se zaprejo.user posted image user posted image user posted image
Vse mora imet vedno pod komando, pod nadzorom, nič ji ne sme zbežat..Je pa res da ta prizidek materialno ona financira, zida v celoti pa moj mož.
On misli, da nas ima v načrtu v bodoče za vreč ven in dat not podnajemnike, da je vsega sposobna.če nam slučajno to nardi nas ne vidi nikol več, še manj pa svoje vnučke!!
Mislim da je teh zgodb vedno več, ker mladi nimamo tolko denarja in je potem tako kot je.
Da ne govorimo o njeni vzgoji in naši zeloo napačni vzgoji.Za bruhat!!
Včasih si prisiljen živet tako.Nočem ji zadostit da njena obvelja.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prizidek pri tašči
11.7.2010 13:08:56   
ronja
mimogrede imamo možnost bit v enem drugem stanovanju, ampak v bloku ne v hiši

Včasih si prisiljen živet tako.

Prisiljen si, če hočeš na vsak način živet v hiši in ti stanovanje v bloku ni dovoj dobro oz. ti več pomneni veliko prostora in hiša kot pa to, v kakšnih odnosih živiš, kdo ti uletava, itd...

jaz v takem ne bi nikoli nekaj dozidavala - on misli, da vas bo vrgla ven in hkrati tam zida???user posted image Tu pa res čistno nič ne razumem! Da me enkrat proba nekdo ven vršt (ok, trenutno to niti ni mogoče, ker ni nič od staršev, ampak tudi če bi bilo), me sigurno tam ne vidi več, kaj šele, da bi šla zidat tam!

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prizidek pri tašči
12.7.2010 8:15:29   
barni
Mala žirafa, tvoje posta tudi jaz ne razumem dobro.

Zidate tam, kjer niste zaželeni, imate možnost živeti v miru, pa je ne izkoristite. Tašča financira in potem nima pravice da se vmešava... Malo čusno je morda napisano, pa mi zato ni jasno, kdo ima zdaj sploh problem?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prizidek pri tašči
13.7.2010 9:10:35   
boni25
Pejta na svoje pa bo mir,da vama ne bo pol zal.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prizidek pri tašči
13.7.2010 16:53:18   
Poka
Jaz vedno pravim, da sve generacije ne gredo skup pa pika... Če imaš možnosti - na svoje. Midva sva zdaj pri mojih kak teden - men se moj že v naprej smili, ko še ne ve kaj ga čaka... Danes ga sploh že cel dan ni, sploh zgledaq noče domov.user posted image Hvala bogu je pri naju začasno, ker se seliva v hišo.

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prizidek pri tašči
13.7.2010 19:15:36   
~Biba~
sprijazni se z dano situacijo, ali pa pejd na svoje.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prizidek pri tašči
14.7.2010 8:08:25   
josephine27
jazi na tvojem mestu bi šla na svoje al pa se sprijaznila z dano situacijo. k svojim zidat nikol ne bi šla ( proč vržen denar ker boste spet na istem).
če živiš skupaj se vmešavaš. zelo malo je takih ljudi k znajo živet svoja življenja ne da bi se vmešavali v druga. če jih imaš ob sebi si lahko srečna. samo ne čakaj da se bojo drugi spremenili.


_____________________________



(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prizidek pri tašči
14.7.2010 10:06:04   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya

... glede na cene stanovanj oz najemnine, v gradnjo hiše itq ne bi šla - to je metanje € stran.


Raje se zakreditiram ali pa plačujem najemnino celo življenje, kot pa da bom vsakodnevno poslušala izpade tašče, se CEL LAJF prilagajala, ker živim v njeni hiši. Hvala bogu naju je ta pamet srečala preden sva se odločila za  mansardo pri njegovih.
Verjamem, da je luštno rečt, da imaš "svoje" stanovanje (pa čeprav v taščini hiši), ampak se kmalu pokaže, koliko je to vredno.

Avtorica teme- popolnoma razumem tvoje občutke. Pogovorita se in najbolje je, da gresta recimo v najem, pa čeprav v blok.  

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
14.7.2010 11:07:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu poli*)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prizidek pri tašči
16.7.2010 8:47:53   
2mama
sama sem imela - takrat še samska - v nulo zrihtano stanovanje v bajti mojih staršev, zgornji štuk. čist dost za eno 4 člansko familijo. pa je moj zdajšnji mož meni takrat v enem pogovoru povedal, da za nobeno ceno ne pride živet tja, ker noče, da sta dve familiji skupaj. zdaj sva hudo zakreditirana za 20 let, ampak sva v svoji hiši, imava totalen mir in sem mu hvaležna za tisti odkrit pogovor. mir je neprecenljiv v primerjavi z $. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prizidek pri tašči
16.7.2010 13:17:02   
Nenya
 
Raje se zakreditiram ali pa plačujem najemnino celo življenje, kot pa da bom vsakodnevno poslušala izpade tašče

@poli* preden sva se preselila nisem vedala za taščine izpade, niso vsakodnevni ma pa par for (tako kot vsi). Takrat ko je bil čas za razmislek o stanovanjski prihodnosti sva živela še v slabših pogojih - tako da se je to absolutno zdelo kot premik na boljše.
Mislila pa sva tudi na tole - zakaj plačevati najemnino ali celo na novo zidati če bo čez nekaj 10 let cela hiša prazna. Ja mladostni optimize

_____________________________

Ever stopped to think ...
then forgot to start again?

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prizidek pri tašči
16.7.2010 13:39:44   
Barbara_L
Samostojnost in biti na svojem mi pomenita vse. In ne, ni metanje € skozi okno. Ga ni lepšega, kot zjutraj na svojem spiti kavo, če hočeš, prdniti, če in ko hočeš, ter iti in priti ko hočeš-brez nepotrebnih vprašanj, pogledov, pripomb in "polaganj računov". Brez zamere, ampak eni si resnnično sami naredite zapor in potem jamrate, kakšne tašče imate. Ja, one so na svojem, so se matrale za to, ve pa v gosteh in tako je treba to vzeti. Če gre, gre, če ne gre pa potrpeti ali oditi. Saj v bistvu je zelo preprosto.

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prizidek pri tašči
16.7.2010 14:21:03   
Nenya
Ja, biti na svojem, v polnem pomenu, je možno le v lastni hiši - temu ne morem oporekati, pa še to le takrat ko je med sosednjimi hišami ena dovolj velika razdalja.
Vse ostalo, stanovanja v bloku itd majo pa tudi svoje sosede, ki znajo človeku zagreniti življenje.
Matr ene hitro obsojate - ste bile tako dolgo samske, da ste zaslužile za 'biti na svojem' potem pa ste lepo pomahale vsem čao? Ali ste le pametno izbrale nekoga, ki ima lastno prazno hišo?
Mi imamo lasten vhod in vhodna vrata. Naše stanovanje je pisano na mojega in imamo možnost biti sami - i.e. lahko hodim gola po stanovanju (prej seveda zaklenem vrata).
Tisto o metanju € stran pa se je nanašalo na to, da bo ta hiša enkrat od mojega in da jo prodati praktično nimamo šans, ker je na taki lokaciji - naj bi potem šla v zidavo še ene hiše ali v najem v stanovanje (kar spet prinese sosede) dokler hiša ne bo na voljo?
Ene pa veselo pozabljate na to, da bi nekateri starejši, ki so res, kot pravi Barbara-L, 'na svojem' kar je enako 'ta glavni', zelo tenko piskali, če bi morali za vzdrževanje ogromne na 3/4 prazne hiše skrbeti sami.

_____________________________

Ever stopped to think ...
then forgot to start again?

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prizidek pri tašči
16.7.2010 21:53:49   
ronja
nenya, ma ni tako hudo: tudi v bloku si lahko na svojem in se nihče vate ne vtika, pa se vseeno lahko obrneš po pomoč, če je treba. In tudi v najemu se večina najemodajalcev ne vtika v svoje najemnike, če ni res kakih izgredov in pritoževanj sosedov. Saj si nihče noče delat problemov. Tudi sosedi ne. Ne vem - do zdaj sem živela na treh lokacijah (v stanovanju v velikem bloku, v hiši in zdaj v stanovanju v malo manjšem bloku) in nikoli ni bilo nekih hudih problemov s sosedi, po opazovanju okolice pa so vsekakor manjši problemi v blokih.  Verjetno so ljudje bolj strpni, ne vem. Ali pa sem imela srečo z bloki.

Sama nič ne obsojam ljudi, ki si zgradijo dom pri enih od staršev in tudi mislim, da imajo oz. imate kljub temu pravico pričakovati neko zasebnost. In mislim, da imata tu koristi vedno obe strani: stari starši imajo manjše stroške in predvsem družbo, mladi pa manjše stroške in navadno varstvo za otroke, če kam skočijo kdaj. Lahko je super sožitje, samo morajo bit vsi vpleteni zelo zreli, pa še precej kompatibilni po karakterju, kar je pa zelo redko.

Razumem računico, absolutno. Samo ne razumem pa tega, kar je mala žirafa napisala: da si gradiš nekje, kjer se počutiš nezaželen - tega pa jaz ne bi šla delat, če ne bi bilo preživetje mojih otrok od tega odvisno (takrat pač narediš vse)...

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
19.7.2010 17:01:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nenya)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prizidek pri tašči
19.7.2010 18:52:29   
Hator
Jaz pa te tako zelo razumem!!!!! In ne zdijo se mi prav komentarji, češ bi mislila prej. Jaz sem prej mislila, oba sva prej mislila, a žal ni bilo druge izbere, tako da mi to, da sem prej mislila čisto nič ne pomaga. In ne, niso vse tašče za pomoč in varstvo otrok, moja tašča ga niti minutke še ni varovala, ni najmanjše pomoči od nje, samo živce najeda, saj dobesedno ne morem v miru stopit pred hišo, niti ne it na svoj balkon na kak čvek, ker samo vleče na ušesa. Tudi meni se rola od tega. Ampak tiste, ki imate normalne tašče, tega ne boste nikoli razumele.user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?